→ Встигни заробити Hamster — нова криптовалюта в Telegram, заробляй за кожне натискання.

Як відкрити барбершоп в Україні: що потрібно і коли окупиться

1932

Оцінили: 439

Зміст:
Розмір шрифту:

Як відкрити барбершоп в Україні: що потрібно і коли окупиться

Барбершоп - це чоловіча перукарня. Тут чоловікам роблять стрижки, упорядковують бороди та вуса інші чоловіки. Але чим барбершоп відрізняється від звичайної середньої перукарні? Все просто — тут лише чоловіча територія, що випромінює мужність та строгість атмосфера.

 

Жодних жінок – ось головне правило барбершопа.

Такі цирюльні у багатьох асоціюються з можливістю відволіктися від рутини, розслабитися в невимушеній обстановці та поспілкуватися в чоловічій компанії, а заразом і підстригтися.

Останнім часом популярність барбершопів зросла. Адже якщо раніше бороди носили переважно лише дроворуби, то сьогодні це атрибут багатьох чоловіків: від менеджерів до будівельників, від бізнесменів до лікарів.

Головна ідея справжніх барбершопів – не просто стрижка, а чоловічий інтер'єр, комфортна обстановка та дружнє спілкування. Неправильно підібрали персонал, недостатньо опрацювали концепцію закладу, помилилися з оформленням і все. Бізнес можна згортати.

Сьогодні в Україні працює близько 160 барбершопів, половина з них у Києві. Експерти вважають цю галузь перспективною, адже її потенціал не використано навіть наполовину.

Ми знаємо, як відкрити барбершоп і не змарнувати гроші, як отримувати дохід від 2000$ на стрижках. Розбираємось в особливостях створення успішного бренду. І зараз поділимося цими секретами з вами.

barbershop

Заробіток чи хобі: навіщо вам барбершоп

Відкриття власного барбершопу - це величезна відповідальність, багато прихованих складнощів на шляху до успіху. Але бізнес дає більше перспектив, аніж робота перукарем. Що вже казати про заробіток — найманий працівник отримує вп'ятеро менше, ніж власник барбершопу.

Порівняємо заробітну плату власника барбершопа та найманого цирульника:

barbershop хороший майстер отримує 350-600 $ / місяць

barbershop середній дохід барбершопу - від 1800 $ / місяць

barbershop середній чек барбершопа - 13 $

А у великих мегаполісах та столицях він може перевищувати позначку 50 $. Якщо ви «горите», тим що робите, то ваш дохід буде ще вищим. При цьому в маленькому місті відкрити чоловічий салон значно складніше, адже попит на послугу там значно нижчий.

Барбершоп для вас – мрія всього життя? Значить, все вийде. Беріть приклад із Юліуса Перукаря, історія якого викликає захоплення у власників барбершопів. У шкільні роки перукарське мистецтво було його хобі, але він вибрав банківський напрямок. Однак пізніше зрозумів, що мріє про цирульню. Завдяки любові до своєї справи Юліус став постійним гостем на телебаченні та автором у відомому журналі Men's Health. Так і ви почніть з малого: продумайте ідею, позиціонування та ключові особливості бізнесу.

barbershop

Бізнес-план барбершопа: що до нього входить

Без грамотно збудованого бізнес-плану будь-яка справа стане провальною. Ви повинні розуміти, що і головне навіщо ви робите. Тому вивчіть ринок, продумайте кожен пункт і складіть розумний план дій.

Резюме проекту

Запуск бізнесу завжди починається із створення грамотного резюме. Вам належить:

barbershop Визначити ЦА. Зазвичай, це чоловіки 25-45 років.

barbershop Підібрати розташування закладу. Багато в чому успіх компанії залежить саме від локації.

barbershop Вивчити попит на послугу барберів та наявність конкурентних закладів поряд. Для цього потрібно визначити переваги бізнесу, які допоможуть вам обійти конкурентів. Враховуйте, що 60% закладів закриваються у перші півроку роботи саме через конкуренцію.

barbershop Скласти перелік послуг та прайс-лист. При цьому потрібно орієнтуватися на цільову аудиторію, адже студенти та люди із середнім рівнем доходу не зможуть або не захочуть заплатити вам більше середньоринкової ціни.

Обов'язково проведіть аналіз SWOT. Потрібно оцінити сильні та слабкі сторони бізнесу, визначити ризики та способи їхнього перетворення на вигоди. Встановіть суворі терміни на відкриття барбершопу, зрозумійте, скільки часу знадобиться для цього. Найкраще скласти перелік постачальників — від витратних матеріалів до меблів.

Виробничий план

Реалізація виробничого плану – одне з найбільш трудомістких елементів запуску бізнесу. Вам необхідно:

 

barbershop знайти відповідний варіант оренди та укласти договір з орендодавцем;


barbershop продумати дизайн приміщення;


barbershop зробити ремонт;


barbershop закупити меблі, обладнання для барбершопу;


barbershop укласти договори з постачальниками інструментів, розхідників та замовити перші партії;


barbershop найняти штат співробітників.

 

Фінансовий план

Фінансова частина бізнес-плану – найвідповідальніша. Ви повинні точно прорахувати всі витрати, податки та прогнозований дохід, щоб визначити рентабельність бізнесу. Розрахунки стосуються кількох розділів:

barbershop стартові інвестиції - це кошти, які потрібні для відкриття барбершопу;

barbershop поточні витрати - це сума, яка витрачатиметься щомісяця на утримання закладу, оплату податків та заробітних плат працівникам;

barbershop прогноз на прибуток - це очікуваний щомісячний прибуток, який планується після запуску барбершопу.

Наприклад, на відкриття барбершопу ви витратили 15 000 $. Щомісяця очікується прибуток від 7000 $, але з них 3000-4000 $ потрібно буде витрачати на безперебійне утримання салону. Це означає, що початкові витрати окупляться через 6-8 місяців із моменту запуску барбершопа.

barbershop

Створюємо основу барбершопа: місія та цілі

Вибираючи компанію для отримання послуги, люди все частіше звертають увагу не на цінову політику, а на ідейність, основну місію бренду. Що це означає? Споживачів цікавить користь, яку ви готові їм надати. Їм цікаво, за що вони платять і кому. Тому хороша компанія не може існувати без місії.

Важливо створити місію, яка зможе зацікавити людей, підкорити їхні серця. Наприклад, крім стрижки та догляду за бородою, ви пропонуєте клієнтам відпочинок та релакс або готові надати повний комплекс послуг (від стрижки до королівського гоління, манікюру, масажу та тату).

Наступний крок – розуміння цінностей вашої цільової аудиторії. Головна проблема більшості барбершопів у тому, що їхня концепція будується лише на гендерній приналежності та іноді на віці. Внаслідок виходить багато компаній з однаковим фірмовим стилем та схожими цінностями.

Ваше завдання: не пропонувати клієнту ВИЗНАЧЕНУ послугу, а надати ТУ САМУ послугу, яка йому потрібна. Зробіть акцент на бажання клієнта. Це працює.

ЦА барбершопа: визначаємо потенційних клієнтів

Будь-який бізнес повинен орієнтуватися на потреби та бажання цільової аудиторії. Якщо ви зможете надати відмінний сервіс, задовольнити запити споживачів і дати їм навіть більше, ніж вони очікують (різні фішки, бонуси, акції тощо), вам захочуть повернутися і привести друзів.

При аналізі ЦА потрібно враховувати такі фактори :

barbershop освіта;

barbershop вік;

barbershop життєві цінності;

barbershop підлога;

barbershop рівень прибутку;

barbershop місце роботи;

barbershop переваги у житті та інших.

Основна цільова аудиторія барбершопу – це чоловіки віком від 25 до 40 років. Залежно від ціноутворення у вашому салоні це можуть бути студенти, публічні персони, бізнесмени, працівники компаній з дрес-кодом.

Відвідувачами барбершопу можуть бути :

barbershop молоді люди віком від 18 років;

barbershop доглянуті чоловіки 40+.

Клієнтами можуть бути чоловіки з бородою, вусами або просто персони, які віддають перевагу професійному догляду за своєю зовнішністю.

Серед основних запитів аудиторії – консервативність, гарний сервіс та комфортна атмосфера. До вас маємо хотіти повертатися. Для барбершопу це практично ключова складова успіху.

Існує стереотип, що чоловічі салони відвідують переважно рокери та хіпстери, щоб стригти бороду. Але насправді стрижка бороди складає 20% всіх замовлень. Найвищий попит спостерігається на класичну чоловічу стрижку. Зустрічаються також клієнти з нестандартними запитами, але це виняток, ніж закономірність.

Більшість чоловіків цінують чіткість та впорядкованість, тому концепція барбершопу має бути простою, зрозумілою та лаконічною. Жодних зайвих деталей – лише головне.

При цьому більш рентабельно орієнтувати бізнес на солідних чоловіків, готових платити ціну вище за середню за високу якість послуг. Ви отримаєте регулярних клієнтів, які вважають за краще відвідувати цирульню 1-2 рази на місяць, щоб стежити за своїм зовнішнім виглядом. Ось вони і триматимуть ваш бізнес на плаву. Такі клієнти відрізняються особливим почуттям стилю, тому важливо приділити особливу увагу дизайну приміщення, оформлення сайту чи сторінок у соціальних мережах.

barbershop

Ціни в барбершопі: як не помилитися

Після аналізу цільової аудиторії та конкурентів потрібно продумати орієнтовний прайс послуг.

Середній чек класичної стрижки для чоловіків у барбершопі становить 9-12 $. Якщо ваш бізнес буде націлений на людей із середнім доходом - встановлюйте ціни в межах середньоринкових. А якщо ви плануєте обслуговувати людей з високим прибутком, то прайс може бути збільшений. У розумних межах, звичайно. Але й якість роботи має бути відповідною.

Так само і навпаки: студенти не заплатять вам 20$ за просту стрижку. Тут краще встановити мінімальну вартість - так ви залучите більше клієнтів. Не забувайте про «сарафанне радіо», адже інформація про хорошу ціну розлітається з величезною швидкістю, особливо серед студентів.

ЦА барбершопів готова платити більше лише у великих містах, тому потрібно враховувати це при побудові прайсу.

Допомога у відкритті барбершопа: як вибрати консультанта

Ви створили концепцію закладу, розумієте основну ідею бізнесу та результат, який бажаєте бачити. Але що робити далі? Якщо ви сумніваєтеся, в якому напрямку рухатись і який формат роботи вибрати, краще отримайте допомогу консультанта.

Навіщо потрібен консультант :

 

barbershop надає допомогу у створенні барбершопу;


barbershop консультує з усіх питань, що виникають;


barbershop допомагає оцінити ризики та уникнути фінансових втрат;


barbershop аналізує проблемні зони бізнесу

 

У середньому, вартість допомоги консультанта становить від 1500 $. Але ці витрати себе виправдають здобутими знаннями для модернізації бізнесу.

Існує 3 види консультантів: наставник, консалтинг та франчайзинг. Розглянемо кожен із них детальніше.

barbershop Наставник барбершопа: особливості

Наставник барбершопа - це експерт у галузі, можливо власник успішного чоловічого салону. Він знайомий з усіма особливостями сфери та може надати детальну консультацію.

Фактично, ви купуєте допомогу у створенні, розкручуванні та роботі барбершопа. Також можуть бути доступні рекомендації щодо розробки дизайну, створення концепції компанії, вибору обладнання, розхідників та персоналу. Наставник супроводжує бізнес до першого заробітку або певний термін, прописаний умовами договору.

Середня ціна послуг бізнес-наставника – в районі 3 000-10 000 $, залежно від періоду наставництва, обсягу та типу робіт.

barbershop Консалтинг барбершопу: що це

Консалтингові послуги застосовуються в різних сферах бізнесу, у тому числі при відкритті барбершопів. Це дозволяє отримати детальну консультацію у фінансовій, комерційній, юридичній, технологічній, технічній та експертній галузі.

Консалтинг доречний у кількох випадках:

  • обмежений бюджет;

  • потреба отримати консультацію у різних напрямках бізнесу;

  • бажання самостійно вести справи, але недостатня при цьому компетентність;

  • необхідність підібрати найкращу стратегію для барбершопу.

Консалтинг складається з аналізу ідеї та головних атрибутів бізнесу, визначення оптимальної стратегії та пошуку найперспективніших рішень.

Середня ціна консалтингових послуг - від 1500 $.

barbershop Франшиза барбершопа – мінімум ризику, максимум результату

Франчайзинг - один із найбільш затребуваних варіантів запуску власного бізнесу. Ви зможете відкрити барбершоп з нуля, але вже під відомим брендом. Побачивши знайому вивіску та популярну назву, клієнт захоче до вас прийти.

Оформлення франшизи відбувається між двома сторонами: франчайзером, який продає франшизу, та франчайзі, який купує право на діяльність.

Якщо ви вирішили відкрити барбершоп, франшиза – вдалий варіант, адже дає вам низку переваг.

barbershop

Плюси роботи з франшизи

barbershop Право використовувати торгову марку . Учасники угоди укладають офіційну угоду, яка дозволяє франчайзі використовувати торгову марку франчайзера для просування своєї послуги. Це дозволить значно зменшити витрати на рекламу.

barbershop Готова модель бізнесу . За умовами франшизи ви отримуєте повну бізнес-модель та опис корпоративних стандартів, а також багато корисної інформації:

  • які послуги мають високу маржинальність;

  • яку стратегію ціноутворення краще застосувати;

  • як швидко та недорого залучити клієнтів;

  • правила зовнішнього вигляду та поведінки перукаря;

  • рекомендації щодо найму співробітників.

Це не просто порожні слова, а рекомендації, що протестовані насправді. Їхнє використання значно підвищує шанси на швидкий успіх.

barbershop Технології та напрацювання . Компанія, що успішно веде бізнес не один рік, вже подолала період спроб і помилок. Вона має потрібний багаж знань. А у вас є шанс отримати його за допомогою покупки франшизи. Серед них облаштування барбершопу (вибір крісел, мийок, інструменту та ін.), дизайн приміщення, технологічні процеси (організація стрижок, складання списку послуг, підбір косметики, інструменту).

barbershop Постачальники товарів та послуг . Повний перелік постачальників – ще одна важлива перевага. Вам не доведеться замислюватися, де купувати обладнання, інструменти та розхідники для роботи. Франчайзер надасть перевірені та напрацьовані контакти компаній.

А ще ви отримуєте індивідуальні пропозиції від деяких барбершопів при покупці франшизи. Наприклад, можливий пошук із вибором місця для відкриття закладу або проведення тренінгів для майстрів. Такі умови обговорюються заздалегідь та прописуються у договорі.

Недоліки франшизи

Основний недолік франшизи – її висока вартість. Ви отримуєте потрібні дані та матеріали для роботи, можливість презентувати себе під ім'ям відомого бренду та інші корисні плюшки для бізнесу. Але за це треба платити.

Ще один важливий мінус — суворі рамки співробітництва та можливість одностороннього розірвання договору. Франчайзер суворо контролює дотримання цінової та корпоративної політики, регулярно проводить аналіз якості послуг. У разі невідповідності вимогам, франчайзер може розірвати договір та заборонити використовувати ім'я торгової марки. Але таке трапляється рідко.

barbershop

Ціна франшизи для барбершопу

Ціна франшизи залежить від розкрученості бренду та низки інших факторів. У вартість входить:

barbershop Паушальний внесок – первісна виплата. У деяких компаніях вона відсутня або включається до роялті-платежів.

barbershop Роялті – щомісячний чи щоквартальний платіж, так званий «платіж членства». Це може бути фіксована сума або, що зустрічається частіше, певний відсоток із валового прибутку.

barbershop Маркетингові відрахування – плата за телевізійну, цифрову чи офлайн розкрутку бренду, ім'я якого ви будете використовувати.

barbershop Інвестиції - витрати на ремонт, оренду приміщення, купівлю обладнання, інструментів, витратних матеріалів.

Іноді до основних платежів додається ціна навчання персоналу та витрати на продовження терміну договору.

Найкращі франчайзери: ціноутворення та особливості

Відкрити барбершоп з франшизи – на 95% забезпечити собі успіх за умови грамотного вибору торгової марки.

У кого купити франшизу:

Oldboy Barbershop

Міжнародна мережа барбершопів із філіями у 15 країнах світу. В Україні під цим брендом відкрито 3 салони у Харкові та Дніпрі.

barbershop

Ціна франшизи:

  • інвестиції - від 12750 $;

  • паушальний внесок - 5300-6700 $;

  • роялті - 5% від прибутку, але до 400 $ за місяць;

  • плата за рекламу – не стягується.

Заявлена окупність витрат на франшизу – до 9 місяців. Величезною перевагою є можливість використовувати мобільний додаток бренду та його CRM-систему. Надаються знижки на інструменти та обладнання.

Tommy Gun Barbershop

Українська мережа чоловічих барбершопів, що працює з 2013 року у Києві та Одесі.

barbershop

Ціна франшизи Tommy Gun Barbershop:

  • інвестиції - 20 000-50 000 $;

  • паушальний внесок - 10 000 $;

  • роялті - 5000 $ / рік;

  • плата за рекламу – відсутня.

Окупність франшизи від 4 до 10 місяців. Франчайзі отримує допомогу у підборі місця для барбершопу, виборі та підготовці майстрів.

MANE'S CLUB Barbershop

Ще одна українська мережа барбершопів із філіями у Кривому Розі та Одесі. Особливість бренду – наявність власної школи барберів.

barbershop

Ціна франшизи:

  • інвестиції - 26 000-40 000 $;

  • паушальний внесок - 6000 $;

  • роялті - 5% від прибутку з 6 місяця роботи;

  • плата за рекламу – обговорюється індивідуально.

Франчайзер надає початковий набір косметики, допомагає вибрати обладнання, приміщення та продумати ремонт. Виконується онлайн-контроль якості роботи майстрів, надається допомога у їхньому підборі, є навчання фахівців.

Франчайзі отримує повне маркетингове ведення, можливість використання мобільного додатку та сайту, а також програму онлайн-запису та обліку. Гарантується, що 70% клієнтів стануть незмінними.

Це лише деякі з найпопулярніших мереж барбершопів, які можна розглянути при виборі франшизи. Якщо ви вирішили працювати саме за такою схемою, вивчіть різні варіанти українських та іноземних салонів, їхні пропозиції, умови, особливості діяльності. А потім виберіть той, який ближче вам до душі та підходить за бюджетом.

Як провести аналіз конкурентів

Ви повинні знати конкурентів в особу. Тому перед початком створення власного барбершопу обов'язково проаналізуйте інших гравців на ринку. При цьому краще брати до уваги чоловічі салони свого міста/регіону.

При аналізі враховуйте :

barbershop розташування салону;

barbershop попит послуг у конкурентів;

<pstyle="margin: 44px 0;">

barbershop

перелік послуг;

barbershop цінову політику підприємства;

barbershop стратегію просування;

barbershop спеціальні фішки барбершопа-конкурента.

Що вам надасть аналіз конкурентів? По-перше, ви зрозумієте з ким маєте справу і наскільки сильна конкуренція у ніші. По-друге, зможете знайти корисні фішки, визначити помилки інших салонів та уникнути їх у своїй роботі. Красти ідеї не потрібно, а ось взяти на замітку деякі цікаві прийоми завжди будь ласка. І по-третє, аналіз конкурентів – це можливість дізнатися, що подобається клієнтам, які послуги у тренді та скільки за них готові заплатити.

barbershop

Потреби цільової аудиторії: як догодити найвибагливішому клієнту

Ваш барбершоп має працювати за принципом: прийшов, побачив, сплатив. Це ми про клієнта. Щоб залучити цільову аудиторію, потрібно провести маркетингове дослідження та зрозуміти потреби споживачів. Що впливає на їхнє рішення, що вони хочуть отримати, що для них важливо – відповіді на ці запитання допоможуть вам краще зрозуміти свого клієнта та побудувати роботу таким чином, щоб зацікавити людей.

Основні потреби клієнтів можна поділити на кілька груп:

barbershop раціональні — спрямовані на покращення якості життя та задоволення біологічних потреб (у нашому випадку це догляд за собою);

barbershop емоційні - потреба в позитивних емоціях, атмосферних чоловічих посиденьках;

barbershop соціальні – бажання виглядати доглянутим, стильним, наголосити на своєму статусі за допомогою зовнішнього вигляду.

Після визначення потреб аудиторії робота за маркетингом. Треба буде створити привабливий візуальний образ, передати ідею та цінності бренду, зміцнити імідж, щоб викликати довіру та стимулювати клієнта скористатися вашими послугами. Якщо ви зможете задовольнити емоційні та соціальні потреби споживачів, станете популярними. Без перебільшень.

Позиціонування барбершопу

Що допоможе оминути конкурентів? Звісно, індивідуальність. Людям набридли однотипні перукарні, які не мають жодних фішок. Їм подобаються компанії, здатні сказати: ми, ми краще, у нас є те, що вам потрібно, ми знаємо, чого ви хочете.

Позиціонування і диференціація допомагають виділитися і натомість конкурентів, сформувати необхідний вам образ у свідомості споживачів, і навіть впливає враження про салон, вибудовування відносин із аудиторією.

Способи унікального позиціонування :

barbershop Персонал

Це чудовий спосіб виділитися та підкреслити свою індивідуальність. Ви можете найняти барберів, які пройшли певні курси або мають круті навички, мають досвід роботи не менше 5 років. А потім розповісти про це людям, пояснюючи, який зиск вони з цього отримають.

 

barbershop Методики

Що можна запропонувати клієнту? Які послуги надаєте? Що унікальне у ваших можливостях? Це три головні питання, відповіді на які допоможуть знайти фішки бізнесу.

 

Можливо, ви використовуєте нетрадиційні методи стрижки, унікальні інструменти або створюєте особливі чоловічі укладання. Подумайте, що є унікальним у ваших послугах, а потім внесіть це в презентацію барбершопа.

 

barbershop Продукти для роботи

Для відвідувачів барбершопа важливо, яку косметику та інструменти ви використовуєте. Якщо ви працюєте тільки з перевіреними брендами, зробіть ставку на це.

 

barbershop Додаткові послуги

Іноді навіть дрібниця може стати для клієнта приводом обрати вас, а не барбершоп через дорогу. Запропонуйте безкоштовну каву або може бути очікуванням віскі, створіть можливість онлайн-запису, подаруйте міні-послугу або пропонуйте короткий масаж голови всім відвідувачам. Унікальні пропозиції, міні-вигоди приваблюють аудиторію.

Сильні сторони бізнесу, УТП та різні фішки дозволять виділитися на тлі конкурентів та стати успішнішими. Конкурентні особливості роботи допомагають диференціювати барбершоп, залучити аудиторію, підвищити лояльність та довіру.

barbershop

Фінансова модель барбершопу

Фінансова модель – це інструмент, що дозволяє оцінити ефективність вашого майбутнього барбершопу у цифрах. Такий план допоможе власнику барбершопу:

  • зрозуміти, як працює компанія та як потрібно її розвивати;

  • оцінити прибутковість та вартість бізнесу;

  • визначити потенційну частку бізнесу над ринком.

Щоб ваш салон не помер за перший рік роботи, знадобиться дві речі – фінансова модель та чіткий бізнес-план. Причому починати слід із фінансової моделі.

Найзручніше створити велику таблицю і додати до неї такі дані:

  • маржа валового прибутку (відсоток валового прибутку та виручки);

  • маржа чистого прибутку (відсоток чистого прибутку та виручки);

  • рентабельність продажів або маржа EBIT (відсоток операційного прибутку та виручки);

  • рентабельність активів з чистого прибутку (відсоток чистого прибутку та середніх активів);

  • рентабельність активів за EBIT (відсоток операційного прибутку та середніх активів).

Після обчислення всіх цих даних можна скласти динаміку показників рентабельності, власного та інвестованого капіталу, рентабельності активів.

barbershop Валовий прибуток — різниця між виручкою та собівартістю наданої послуги.

barbershop Чистий прибуток - частина балансового прибутку барбершопу, який залишається після сплати податків, зборів, відрахувань та інших обов'язкових платежів до бюджету.

barbershop Операційний прибуток — сума, отримана від діяльності бізнесу, після вирахування операційних витрат, таких як заробітна плата, амортизація та собівартість послуг, що надаються.

Фінансова модель складається з універсальних розділів, які необхідно врахувати. Це вихідні параметри, від яких безпосередньо залежить діяльність барбершопу та операційні витрати.

Витрати барбершопу

barbershop Закупівля розхідників . У тому числі комірці, рукавички, шампуні, олії, крему, антисептики, бальзами, лосьйони, фарба та інших. У середньому витратні матеріали доведеться витрачати 900-1000$/месяц. Зазвичай такі витрати становлять близько 10-20% прибутку.

 

barbershop Оренда приміщення . Середня площа барбершопу становить 35-50 кв.м – це оптимальні показники на думку експертів. За оренду такого приміщення доведеться заплатити 600-900 $ на місяць. Ціна залежатиме від міста (у столицях зазвичай у 2 рази дорожча), розташування (будинки на центральних вулицях та в місцях з високою прохідністю цінуються вище), особливостей приміщення (комунікації, стан та ін.). Враховувати слід і витрати на комунальні послуги - близько 300 $ на місяць.

 

barbershop Зарплати співробітників . Середня вести хорошого барбера – 1500$ на місяць, за умови обслуговування 10 клієнтів щодня. Ви можете встановити ставку або відсоток від ціни послуги (зазвичай 30-40%).

 

barbershop Маркетинг . На рекламу потрібно буде витратити в середньому 1000 $.

 

Вкажіть, що і як це може вплинути на ці показники. Обов'язково зважайте на можливі зміни курсу валют, рівня інфляції, податкових ставок, вартості на розхідники та оренду.

barbershop

Прогнози за фінансовими показниками

Для правильного розвитку бізнесу необхідно тезово розписати очікувані результати діяльності барбершопу. До фінансових показників внесіть:

barbershop Прогноз по виручці . Прибуток барбершопу на день (за наявності 3 крісел та обслуговування 10 клієнтів кожним барбером) – близько 300-450 $. Виручка на місяць може становити 9000-14000 $.

barbershop Прогноз по середньому чеку . Середній чек з одного клієнта зазвичай становить 10-15 $ за умови середньоринкової ціни послуги.

barbershop Дохід від додаткових товарів . Наприклад, можна продавати косметичні засоби для догляду за волоссям, бородою, вусами.

Також слід зважати на додаткові джерела доходу. Це можуть бути відсотки за депозитами, дохід від суборенди.

Фінансова модель дає змогу оцінити стан бізнесу. Тобто допомагає розрахувати виручку, спрогнозувати грошовий потік, виявити, яким чином зміни на ринку або всередині компанії вплинуть на дохід. Вона має бути структурованою та зрозумілою, містити різні дані, прогнози та розрахунки.

Капітальні вклади

Цей розділ включає витрати на придбання довгострокових активів: обладнання, інструментів та ін.

  • стійки адміністратора;

  • крісел;

  • столів;

  • стерилізаторів;

  • шаф;

  • телевізора;

  • диванів очікування та ін.

У середньому на капітальні витрати необхідно закласти 4000-6000 $.

Для кожної позиції пропишіть витратну частину на амортизацію щомісячні або щорічні витрати. Їх треба буде віднімати з отриманого прибутку. Найпростіше ціну покупки поділити на термін експлуатації виробу.

Фінансування

Якщо ви плануєте взяти кредит або скористатися допомогою інвесторів, потрібно підрахувати, скільки треба вкласти в бізнес. Враховуйте терміни повернення та відсоткову ставку, щоб точно спланувати повернення коштів.

barbershop

Грошовий потік

Систематизуйте дані всіх попередніх блоків та розрахуйте різницю між доходами (позитивний грошовий потік) та витратами (негативний грошовий потік). Отримані показники дозволяють точно визначити стан бізнесу та зрозуміти його перспективи.

Ефективність проекту

Щоб зрозуміти, наскільки ефективний ваш бізнес, слід розрахувати 3 фінансові показники. Це:

barbershop NPV (чистий наведений прибуток). Показник отриманих та витрачених коштів на конкретну дату, коли ви хочете отримати прибуток, наприклад, через рік після відкриття барбершопу. Негативний NPV свідчить про те, що витрати перевищили суму вкладення.

barbershop IRR (внутрішня норма доходності). Процентна ставка, за якої NPV дорівнює нулю. Вона показує середню прибутковість за певний період.

barbershop PP (період окупності). Це мінімальний термін, протягом якого вкладення окупляться. Чим більший цей показник, тим гірші справи у вашого барбершопу.

Аналіз чутливості

Фінансова модель обов'язково включає аналіз чутливості. Наприклад, як зміниться рентабельність бізнесу, якщо почнете купувати розхідники в іншого постачальника. Оцініть можливості та ризики, щоб зрозуміти, як підвищити чистий прибуток без втрат для бізнесу.

Фінансова модель входить до спільного бізнес-плану барбершопа. А він у свою чергу крім розрахунків та прогнозів включає також дані про місію компанії, результати маркетингових досліджень та нюанси стратегії просування.

Бюджет барбершопа: на що витрачаються гроші

Одна з основних проблем бізнесменів-початківців — відсутність контролю витрат і прибутку. Це погано. Щоб ваш барбершоп за кілька місяців не перетворився на збиткову компанію, потрібно грамотно розрахувати бюджет.

Бюджет включає:

 

barbershop ціну оренди;


barbershop витрати на реєстрацію бізнесу; отримання необхідних документів;


barbershop вартість ремонту;


barbershop закупівлю меблів, обладнання та витратних матеріалів;


barbershop маркетинг та рекламну кампанію;


barbershop найм та навчання майстрів;


barbershop сплату податків;


barbershop проведення акцій;


barbershop резервний фонд;


barbershop додаткові витрати.

 

Загальні початкові витрати зазвичай становлять від 32 000 $. При відкритті барбершопу через франшизу ця сума буде меншою (близько 20 000 $).

barbershop

Ремонт та що він включає

Ремонт впливає на зовнішній вигляд приміщення та враження, яке виникатиме у клієнтів під час відвідин цирульні. Тому економити на цих роботах точно не варто.

Власники барбершопів зазвичай користуються професійними дизайнерами, що гарантує створення правильної концепції. Можна скоротити чек на ремонт, заощадивши на оздоблювальних матеріалах, але це може вплинути на якість та довговічність обробки.

Орієнтовні витрати на ремонт:

Будівельні матеріали для оздоблення

від 4 000 $

Оплата послуг дизайнера

від 1000 $

Освітлювальні лампи

від 120 $

Сантехніка

від 170 $

Опалення

від 460 $

Електрика

від 220 $

Ціна будівельних робіт

від 970 $

Загальна ціна ремонту

від 7 500$

 

Остаточна вартість ремонту залежить від дизайн-проекту та передбачених ним витрат. Наприклад, за натяжні стелі з установкою необхідно буде заплатити додатково від 235 $. А ще варто виділити із бюджету близько 300$ на декоративне оформлення приміщення.

Закупівля обладнання: що і скільки коштує

Після завершення ремонту потрібно закупити обладнання для роботи та меблі. Обстановка залежить від дизайнерського проекту, відповідно, і ціна змінюватиметься.

Орієнтовний прайс:

Назва

К-ть

Ціна за штуку

Загальна вартість

КПП

1

від 190 $

від 190 $

Крісло чоловіче

2

від 320 $

від 640 $

Крісло з мийкою

1

від 430 $

від 430 $

Крісло косметичне

1

від 470 $

від 470 $

Крісло майстра

3

від 90 $

від 270 $

Дзеркало зі стійкою

3

від 350 $

від 1 050 $

Настінні дзеркала

2

від 55 $

від 110 $

Стійка адміністратора

1

від 85 $

від 85 $

Складські стійки

2

від 43 $

від 86 $

Диван для відвідувачів

1

від 165 $

від 165 $

Стільці для відвідувачів

4

від 65 $

від 260 $

ТБ

1

від 340 $

від 340 $

Стереосистема

1

від 100 $

від 100 $

Кавомашина

1

від 250 $

від 250 $

Вішалки

2

від 30 $

від 60 $

Лампи-підсвічування

3

від 45 $

від 135 $

Разом

 

від 3030 $

від 6 060$

 

Цей розрахунок не є остаточним. Фінальна вартість залежить від обраних вами товарів та їх кількості. Наприклад, меблі ручної роботи коштуватимуть у 2-3 рази дорожче.

Можливі й додаткові витрати:

Кондиціонер (з встановленням)

від 450 $

Касовий апарат

від 320 $

Стелажі, полиці, вітрини

від 480 $

Противопожежна система

від 645 $

Інструменти для стрижки

від 380 $

Зовнішній вигляд барбершопа не менш важливий. Одним із головних декоративних елементів є вивіска. Ціна створення та її встановлення обійдеться від 420 $.

Підбір та навчання персоналу

Дійсно вартих барберів не так і багато, тому за них йде справжня війна. Але ви можете зробити кращого майстра самостійно, забезпечивши хороше навчання.

Для пошуку барберів краще скористатися послугами HR агентств. Це економія часу, зусиль і навіть грошей. Після відбору відповідних кандидатів варто відправити на підготовчі навчальні курси. Навчання покращить навички барберів та створить майстрів потрібного вам рівня.

0;">від 645 $

Оплата послуг HR-агентства

від 150 $

Первинне навчання персоналу

Загальна ціна підбору/навчання барбера

від 795 $

 

Спочатку рекомендується наймати 3-4 фахівців, щоб обслуговувати від 30 клієнтів на день. Потім у міру розширення бізнесу кількість майстрів можна збільшити. При цьому економити на персоналі — погана ідея. Ризикуєте задоволеністю клієнтів та репутацією закладу.

Крім барберів, необхідно найняти додатковий персонал. Наприклад:

Бухгалтер

від 50 $

Адміністратор

350-400 $

Клінінг

від 50 $

 

Якщо ви готові взяти на себе прибирання приміщення, ведення документації, всі розрахунки та додаткові турботи, можна обійтися без помічників. Але це вже ваш комфорт та завантаженість.

Реєстрація барбершопу та оформлення документів

Щоб зареєструвати барбершоп, потрібно зібрати масу документів: від виписки з ЄДР до укладання пожежної інспекції та дозволу санепідемстанції.

Витрати оформлення документів неможливо скоротити. У середньому, на це потрібно не менше 600 $ — залежно від локації та індивідуальних вимог у країні. Плюс на страхування треба виділити 200-300 $.

barbershop

Маркетинг: скільки коштує реклама

Маркетинг — незамінний помічник для нового закладу. Не займаєтесь рекламою барбершопа і все – пиши зникло. Для розкручування салону та залучення клієнтів можна використовувати різні інструменти та методи. Сюди відносять: створення сайту, ведення сторінок у соціальних мережах, контекстну, таргетовану, офлайн рекламу та ін.

Створення та підтримка сайту (домен, хостинг)

від 500 $

Інтернет-реклама (у пошукових системах та соцмережах)

від 200 $

Зовнішня реклама (візитки, флаєри, реклама радіо, телебачення, вивіски та ін.)

від 700 $

 

У середньому Витрати рекламу становлять від 1400$.

Можна використовувати також безкоштовні методи розкручування - публікації в соціальних мережах, участь у чоловічих групах за інтересами та ін.

Початкове промо: чи справді це важливо

Промоакції завжди були і будуть вірним супутником компаній-новачків. Це чудовий спосіб привернути увагу клієнтів та підвищити їх лояльність. Побачивши знижки чи вигідні пропозиції, вони приходитимуть до вас, рекомендуватимуть вас друзям, колегам, родичам та просто знайомим.

Як промо можна використовувати:

 

barbershop знижку 5-15% перших клієнтів;


barbershop акцію «Приведи друга та отримай 10% знижки»;


barbershop знижки та бонуси за передплату в соціальних мережах;


barbershop різні розіграші та вікторини.

 

На акції на початковому етапі рекомендується виділити не менше 500 $. Потім щомісяця можна витрачати на промо 100-300 $ підвищення лояльності аудиторії.

Навіщо потрібний резерв на непередбачені витрати

Резервний фонд - це своєрідний "недоторканний запас" або кошти на непередбачені витрати. Він необхідний, щоб у разі крайньої потреби не залишитись у безвихідній ситуації. Це як подушка безпеки.

Мінімальний бюджет резервного фонду - 1000 $. Але за можливості краще відкласти в резерв 2000-3000 $. Також можна щомісяця вносити до нього певний відсоток від отриманого прибутку.

barbershop

Послуги барбершопа: складаємо прайс-лист

Серед базових послуг барбершопа: класична та машинна стрижка, дитяча стрижка, укладання, небезпечне гоління, оформлення вусів та бороди. Також можна додати стайлінг, оформлення брів, фарбування волосся, hair-tatoo, чоловічий манікюр та ін.

Середня вартість послуг барбера:

Класична стрижка прямими ножицями

від 15 $

Машинна стрижка

від 5$

Машинна стрижка (кілька насадок)

від 10 $

Стайлінг (миття голови + укладання)

від 4$

Стрижка + укладання

від 16 $

Стрижка+стрижка бороди, вусів

від 19 $

Дитяча стрижка (хлопчиків віком до 12 років)

від 10 $

Класична стрижка батько+син

від 23 $

Стрижка бороди та вусів

від 8$

Оформлення брів

від 4$

Покраска волосся

від 10 $

Приховування сивини

від 10 $

Гоління небезпечною бритвою з одним лезом

від 14 $

 

Нижче наведено перелік основних послуг барбершопів та їх затребуваність серед відвідувачів.

Середній чек з одного клієнта становить 10-15 $, але може досягати 30 $ при замовленні комплексу послуг. Під час очікування відвідувачам рекомендується пропонувати безкоштовну каву, перегляд телевізора та журнали.

Незважаючи на економічну ситуацію в країні, протягом останніх кількох років відзначається значне збільшення попиту на послуги барбершопів. І за прогнозами, він лише зростатиме.

Очікуваний приріст клієнтів щорічно становить 10-15%, тому з кожним роком бізнес почне приносити більше прибутків.

Крапка беззбитковості: що це

Точка беззбитковості говорить про те, який виторг потрібний, щоб компанія почала приносити прибуток. Щоб розрахувати цей показник, потрібно врахувати:

barbershop фінансову модель;

barbershop середній чек;

barbershop об'єм продажу;

barbershop кількість конверсій.

Наприклад, щоб досягти точки беззбитковості, барбершоп повинен обслуговувати від 20 (а краще від 30) клієнтів із середнім чеком 10-15$. За менших показників ви ризикуєте піти в мінус.

Для розрахунку порога рентабельності необхідно від вартості послуги (прайсу) відібрати змінні витрати, необхідні для її надання (матеріали, робота тощо), а потім суму постійних щомісячних витрат (оренда, зарплати, податки, розхідники тощо) поділити на отриману цифру.

barbershop

Як розрахувати окупність барбершопу

Уявімо, що ваш барбершоп почав працювати. Ви обслуговуєте 30 клієнтів на день із середнім чеком 15$. На місяць прибуток барбершопу становитиме близько 13 500 $. З них 50-60% буде витрачено на оренду, виплату заробітних плат, податки та додаткові витрати. У результаті чистий прибуток складе 6750-5300 $.

Початкові витрати на барбершоп становлять щонайменше 30 000$. Це означає, що салон повністю окупиться не раніше ніж через 6 місяців роботи.

Також важливо враховувати, що у перші кілька місяців неможливо працювати на повну. На початку ваша мета – досягти 50% завантаження за перші 5 місяців. Загалом більшість діючих барбершопів окупають себе через 9-12 місяців.

Щоб підрахувати окупність, використовуйте схему:

 

barbershop пропишіть повний перелік послуг;


barbershop створіть прайс-лист компанії з урахуванням витрат, зарплат тощо;


barbershop розпишіть план здійснення – скільки/яких послуг ви хочете надати за конкретний відрізок часу (6 або 9-12 місяців) для виходу в +;


barbershop порахуйте рентабельність барбершопу: формула прибутку у відсотковому відношенні: чистий прибуток/виторг * 100%.

 

Регулярно ведіть детальний фінансовий облік із зарплат, витратних матеріалів, відрахувань тощо.

Приміщення для барбершопу

Локація барбершопу та особливості приміщення - перше, що вам належить визначити після завершення підготовчих робіт. Шукати місце можна самостійно або скористатися послугами рієлтора. Але враховуйте, що фірми зазвичай беруть за послуги 100 $ або відсоток вартості оренди.

Як знайти підходяще приміщення

Перед пошуком приміщення необхідно визначити основні критерії підбору. Насамперед слід звернути увагу на площу та розташування, а потім на загальний стан, наявність інженерних комунікацій, планування та інші нюанси.

Основні параметри пошуку :

barbershop корисна площа – не менше 35 кв.м.;

barbershop площа на одне робоче місце – 5-7 кв.м.;

barbershop висока прохідність;

barbershop гарна транспортна розв'язка;

barbershop наявність під'їзних шляхів/парковки;

barbershop наявність окремого входу;

barbershop окрема будівля або перший поверх торговельного центру, житлового будинку, бізнес-центру;

barbershop наявність складської кімнати;

barbershop наявність водопроводу та каналізації;

barbershop підведена система вентиляції та опалення.

Барбершоп краще розміщувати у місцях із гарною прохідністю. Враховуйте особливості своєї ЦА - вибирайте приміщення у солідному районі, біля великих бізнес-центрів. Люди переважно відвідують салони, розташовані дорогою з роботи до будинку, біля офісних будівель.

barbershop

Якщо місце відповідає вашим вимогам, оцініть його щодо ризиків :

barbershop у якому стані знаходиться будівля — чи не заплановано знесення;

barbershop на який час орендодавець готовий здати приміщення — чи вам не доведеться з'їжджати через рік;

barbershop в якому районі знаходиться приміщення – чи буде тут ваша цільова аудиторія;

barbershop наявність конкурентів поруч – велика кількість салонів відбиватиметься на відвідуваності, а повна їх відсутність, можливо, говорить про непридатне для цього бізнесу місце.

Пропрацюйте всі можливі ризики і якщо вони не несуть вам загрози, переходьте до оцінки трафіку.

Навіщо підраховувати трафік

Щоб оцінити пішохідний трафік, необхідно виїхати на місце та оглянути територію. Рекомендується спостерігати за людьми, які проходять повз – наскільки людно тут, скільки пішоходів у середньому є вашими потенційними клієнтами. Також можна провести опитування серед мешканців, щоб дізнатися, хто з них відвідував би барбершоп, якби він був розташований у цьому місці.

Порівняйте показники прохідності та кількість зацікавлених людей з очікуваннями щодо плану продажу. Ви повинні визначити, чи можливий вихід на 100% завантаження за такого розташування. Ні? Шукайте далі.

Переговори з орендодавцем та підписання договору

Наступний етап при пошуку приміщення – спілкування з орендодавцем, ознайомлення з документами та підписання договору оренди. Під час переговорів слід обговорити всі умови співробітництва, ціни, терміни, форс-мажорні обставини. Потім треба запитати документи на приміщення, включаючи сертифікат про право власності та технічний паспорт, а потім підготувати максимально докладний договір.

Під час підписання договору враховуйте:

 

barbershop
термін оренди
- оптимально підписувати відразу на кілька років;

 

 


barbershop
особливості внесення оплати
- подумайте, чи будуть умови комфортними для вас;

 

 


barbershop
можливість ремонту
– деякі орендодавці забороняють переробляти приміщення;

 

 


barbershop
відповідність схеми приміщення
із офіційними державними документами.

 

 

Детально вивчіть документи на приміщення, перевірте відповідність зазначеного власника з орендодавцем. Завіряйте документи у нотаріуса – це ваша гарантія безпеки та відсутності неприємних ситуацій.

Також потрібно обговорити можливість надання орендних канікул. Такі умови можуть отримати підприємці-початківці для можливості окупити початкові витрати або якщо необхідний ремонт приміщення. Вимагайте орендні канікули на 5-7 місяців. Цього терміну достатньо для виходу на стабільне завантаження та напрацювання клієнтської бази.

barbershop

Назва та фірмовий стиль барбершопа

Відкриття барбершопу має бути детально підготовлене. В середньому на підготовку потрібно 2-3 місяці. Роботи включають:

 

barbershop підготовку документації;

 


barbershop розроблення концепції;

 


barbershop формування дизайну;

 


barbershop вибір назви;

 


barbershop розробку фірмового стилю;

 


barbershop вибір та ремонт приміщення;

 


barbershop закупівлю меблів та техніки;

 


barbershop підбір та навчання персоналу;

 


barbershop купівлю витратних матеріалів;

 


barbershop запуск рекламної кампанії

 

Щоб барбершоп виділявся на тлі інших чоловічих перукарень, наголошував на індивідуальності та приваблював відвідувачів, він повинен передавати особливу атмосферу та мати унікальний дизайн. Для цього необхідно розробити фірмовий стиль і придумати оригінальну назву, що запам'ятовується.

barbershop

Назва, що підкорює світ

Популярність барбершопів стрімко зростає, відкриваються нові заклади у різних містах та країнах. Збільшення кількості таких салонів ускладнює пошук унікальної, оригінальної та приваблюючої назви.

Нейм — один із головних елементів барбершопу, він формує перше враження клієнтів та є презентацією закладу. Існує багато способів скласти грамотну назву . Пропонуємо розібратися з основами, на яких має базуватись неймінг.

barbershop

Геолокація

Багато перукарень відрізняються специфічним розташуванням. Подумайте, як це можна використовувати у створенні назви. Можна додати:

  • найменування району чи регіону;

  • назва міста;

  • описові показники.

При додаванні до назви геолокації потрібно бути обережними. Якщо ви плануєте розширюватися або вибрана назва встановлює обмеження, краще вибрати інше ім'я.

barbershop

Простота

Уникайте назв компаній, які складно запам'ятати, вимовити чи написати. Люди не люблять складнощів, і це нормально. Складне ім'я обмежить частоту вашої появи в голосовому та текстовому пошуку.

Рекомендуємо уникати:

  • довгих слів;

  • складних поєднань літер, складів;

  • галузевого жаргону;

  • використання цифр замість літер.

Унікальне ім'я - це добре, але через це не повинна страждати запам'ятовування назви.

barbershop Алітерація та римовані слова

Алітерації та рими чіпляють. Вони легко запам'ятовуються, створюючи найкращі бізнес-імена. Щоб підібрати нейм, потрібно скористатися мозковим штурмом. Зберіть список слів та фраз, які асоціюються з бізнесом. Для створення алітерації можна підготувати список зі слів/фраз, що починаються з однієї літери, наприклад Cheap Cuts. Запишіть усі варіанти, отримані за допомогою мозкового штурму, та спробуйте доповнити ці ідеї.

barbershop Відмовтеся від ініціалів та неясних абревіатур

Ім'я барбершопа має бути зрозумілим. Якщо ваша назва є абревіатурою, подбайте про те, щоб аудиторія розуміла її зміст. Краще не використовувати ініціали власника – вони можуть заплутати.

barbershop Образні слова та ім'я власника

Багато великих компаній використовували в назві барбершопа ім'я чи прізвище власника. Можна додати образні слова, провести аналогію між абстрактними виразами. Така назва буде цікавою і допоможе аудиторії зрозуміти ключову ідею бізнесу.

Приклади вдалих назв барбершопів

  • Барбер та Ко;

  • Barbers Books & Bridges;

  • Барбери Нортсайд;

  • Барбер Н Брю;

  • Cut It Up;

  • Літні ножиці;

  • Чоловічий перукарський клуб;

  • Barber & Styles.

При виборі імені обов'язково треба перевіряти кожне з них на доступність. Скористайтеся глобальним пошуком, щоб дізнатися чи немає вже барбершопа з назвою, що вам сподобалася.

Якщо вам складно самостійно вигадати назву барбершопа, скористайтеся допомогою професіоналів . Наше маркетингове агентство підбере цікаве та захоплююче ім'я для вашої компанії.

barbershop

Айдентика як атрибут барбершопу

Стилістика більшості барбершопів заснована на строгості, мужності, стриманості та лаконічності. Але важливо створити власні "фішки", здатні залучити клієнтів. Що до них входить? Це і логотип, і кольорова гама, і шрифти, і дизайн приміщення, і загальне оформлення, а також носії фірмового стилю, включаючи візитки , вивіски, афіші , уніформу, вивіску та ін. Будь-який рекламний елемент – ваш шанс виділитися.

Ідеальний логотип барбершопу

Логотип привертає увагу аудиторії та підвищує її лояльність, розповідає оточуючим про рід діяльності та передає основну ідею. Розробкою фірмового знака можна займатися самостійно або скористатися допомогою професіоналів .

Головні відмінні риси логотипу для барбершопу :

 

barbershop строгість, властива чоловікам;


barbershop передача основної ідеї барбершопу;


barbershop додавання основних атрибутів закладу.

 

Створення логотипу включає розробку основної ідеї, підбір кольорів та шрифтів для оформлення. Можна використовувати спеціальні програми – з ними створити логотип ще простіше.

Розрізняють 6 основних видів логотипів :

    • монограмні;

    • словесні знаки;

    • комбіновані знаки;

    • емблеми;

    • абстрактні;

    • url('/images/site-welovebrands/blog/night-club/icon-53.png') no-repeat 0 8px;">

динамічні.

barbershop Монограмні логотипи ще називають літерними. Вони зазвичай складаються з ініціалів власника або великих, основних букв назви. Такі логотипи потрібні серед відомих компаній.

barbershop Словесні логотипи нагадують монограмні, але тут розміщується повна назва бренду. Оформлення таких знаків доповнюється незвичайними шрифтами, кольорами та іншими елементами.

barbershop Комбіновані логотипи поєднують у собі букви та слова, а також графічні компоненти. Це можуть бути елементи кубізму, поп-арту, лінійного та плоского мистецтва. При цьому важливо не перенаситити лого.

barbershop Емблеми пішли з геральдичного дизайну. Вони набувають форми щита або гребеня і часто прикрашені ілюстраціями, що представляють бренд, такими як тварини (наприклад, леви та орли). Царський характер цього дизайну добре поєднується зі складними брендами у різних галузях.

barbershop Абстрактні логотипи використовують для створення емоційного ефекту. Їхня характерна відмінність — комбінація рухів, кольорів і текстур. Вони виглядають надзвичайно, підвищують творчу ідентичність.

barbershop Динамічні лого - це гнучкий дизайн, що постійно змінюється. Логотипи динамічного типу призначені для можливості постійно вносити нові дані та змінювати презентацію барбершопу.

Приклади різних видів логотипів можна переглянути на цій сторінці . При виборі типу фірмового знака орієнтуйтеся на особливості бізнесу, його головну ідею та цільову аудиторію. Головне правило логотипу для барбершопу – унікальність та відповідність основному стилю.

barbershop

Колір логотипу

Теорія кольору важлива не лише дизайнерів. Власники барбершопів повинні розуміти, який колір логотипу буде доречним, а який зіпсує враження про компанію. Це ще один спосіб висловити почуття та риси бренду.

Психологія, що стоїть за кожним відтінком з спектру кольорів, допомагає поліпшити імідж бренду.

Як трактують основні кольори:

barbershop червоний – пристрасть та свято;

 

barbershop помаранчевий – творчість та молодість;

 

barbershop жовтий – радість та енергія;

 

barbershop зелений – природа та здоров'я;

 

barbershop блакитний - професіоналізм та інновації;

 

barbershop фіолетовий - віра;

 

barbershop білий - чистота та гармонія;

 

barbershop рожевий – невинність та грайливість.

 

Кольори можна комбінувати, створюючи вдалі та привабливі логотипи . Серед найпопулярніших колірних схем:

 

barbershop Монохромні . Складається з кількох відтінків одного сімейства кольорів. Наприклад, синього – від світлого до темного, насиченого.

 


barbershop Додаткові чи контрастні . Створюються за допомогою комбінації кольорів, що розташовані на різних сторонах спектру. Наприклад, теплий помаранчевий колір добре поєднується із холодним синім. Відмінно підійде для привернення уваги.

 


barbershop Тріадні . Представляют групу з трьох кольорів, вибраних рівномірно розташованим трикутником із спектра. Тріадна колірна схема є універсальною, часто використовується у логотипах відомих брендів .

 


barbershop Зошити . Складаються із чотирьох різних кольорів. Прикладом є жовто-зелений, помаранчевий, блакитний та фіолетовий. Зміна відтінків надасть дизайну привабливого вигляду. Але будьте обережні – не перенасичіть логотип.

 

Вибираючи колір, пам'ятайте його значення для різних регіонів. Одним із найвдаліших для бізнесу є жовтий колір — він покращує настрій, викликає позитивні емоції. Для барбершопа також актуальні зелений , оранжевий , синій відтінки. Оригінально виглядають комбінації чорного та білого .

barbershop

Шрифт логотипу

Шрифтові логотипи найуніверсальніші. Вони характеризуються зручністю читання і зрозумілістю, точно вказують на ваш бренд. Друкарня впливає на потенційних клієнтів:

  • формує сприйняття бренду;

  • викликає довіру та підвищує шанс позитивного рішення;

  • привертає увагу аудиторії.

Одним із найпопулярніших шрифтів вважається шрифт із засічками. Він виник за часів античності, а сьогодні використовується в логотипах найвідоміших брендів: Rolex, Prada, Gucci та ін. Щоб зробити оформлення оригінальнішим, експериментуйте з розмірами, дизайном літер.

Професійне створення логотипу коштуватиме 200-250$.

Фірмовий стиль – конкурентна перевага чи зайва трата грошей

Фірмовий стиль - це упаковка вашої компанії, відмінна риса. Завдяки йому можна привернути увагу споживачів, відбудуватися від конкурентів, наголосити на перевагах та індивідуальності.

У кого вийшло:

Мережа українських барбершопів Frisor позиціонує себе художниками, творцями. Ліга досвідчених чоловічих перукарів, де приходять до майстра, а не в барбершоп. Таким слоганом зустрічають клієнтів у салоні. Дерев'яна підлога, темно-зелені стіни, шкіряні крісла, лаконічний логотип, суворі костюми барберів – всі елементи фірмового стилю говорять про те, що це якісне місце.

Ще одні успішні автори фірмового стилю - Tommy Gun. Поєднання чорних та білих кольорів, картата підлога, зброя на стінах та суворе оформлення приваблюють аудиторію. Це місце з особливою атмосферою, де можна поговорити до душі та слухати американську музику 1920-х років.

Фірмовий стиль повинен поєднувати в одне ціле всі елементи барбершопа, адже Відвідувач хоче бачити цілісну картинку.

У середньому за створення фірмового стилю барбершопу необхідно заплатити 300-450 $.

Чи варто витрачатися на фірмовий стиль? Хтось скаже, що це марна трата часу, але насправді це ефективний спосіб залучення клієнтів. Однотипні барбершопи вже нікого не приваблюють, а якщо виділитися, нові гості вам забезпечені.

Фіксувати інформацію про фірмовий стиль, авторське право, стратегію, філософію та місію бренду можна у внутрішньому документі компанії — брендбуку . Сюди потрібно вносити особливості розвитку барбершопу та ключові ідеї закладу.

barbershop

Планування та дизайн інтер'єру

Унікальний і правильно розроблений дизайн — одна зі складових людей, що впливають на думку про вашу компанію.

Барбершоп — заклад, у якому людям має бути передусім комфортно. Тому оформлення приміщення має бути відповідним. За допомогою елементів дизайну можна створити як затишну, так і брутальну атмосферу, наголосити на статусі, передати ідею бренду.

Планування приміщення: як вибрати

Планування впливає перше візуальне враження відвідувача. Від неї залежить і зручність гостей.

Правила планування барбершопу :

 

barbershop правильно розташуйте стелажі, що продають, і рецепцію — вони повинні виглядати гармонійно;

barbershop заходячи в приміщення, відвідувач повинен опинитися біля рецепції, а йдучи повинен проходити повз стелаж, що «продає» (на ньому можна розмістити косметику для чоловіків);

barbershop зона очікування має бути обладнана розвагами: гра у приставку, журнали, телевізор, поруч краще поставити стіл із частуваннями;

barbershop бажано, щоб клієнт міг бачити роботу барбера, перебуваючи у зоні очікування;

barbershop кондиціонер не повинен дмухати прямо на голову клієнта;

barbershop сидячи в кріслі барбера, відвідувач повинен бачити себе у дзеркало - правильно підберіть його висоту та розташування;

barbershop барбер повинен мати можливість виконувати свою роботу з комфортом - розташуйте робочі місця на достатній відстані, додайте розетки та дзеркала.

 

У приміщенні має бути достатньо місця для комфортної роботи та пересування. Оптимальна площа приміщення – від 30 кв.м та не менше 6-8 кв.м на одного барбера.

Авторський дизайн барбершопу: популярні стилі

Успішний дизайн-проект барбершопа - це не тільки розрахунок оптимальних грошових вкладень, а й запорука впізнаваності серед споживачів. Щоб досягти цього, слід використовувати цікаві стилі, що відображають строгість, стриманість та лаконічність.

Популярні стилі оформлення:

 

barbershop Лофт . Викликає відчуття легкості та свободи, часто використовується для оформлення приміщень із високими стелями.

 


barbershop Вінтаж . Самобутня вінтажна обстановка - це вміле поєднання старовинних предметів та сучасних декоративних елементів. Основні риси: раритетні меблі та декор, світлі тони в оформленні.

 


barbershop Ретро . Цей напрямок характеризується використанням старих елементів в інтер'єрі. Чоловіків такий стиль завжди приваблює.

 


barbershop Класика . Стримана кольорова гама, використання дорогих матеріалів та меблів. Класичний інтер'єр завжди виглядає доречно.

 


barbershop Сучасний . Поєднання прямих ліній, природного освітлення та мінімальної кількості декору/меблів роблять інтер'єр лаконічним та солідним.

 


barbershop Хіпстер-стиль . Передбачає незвичайні декоративні поєднання, встановлення сучасних меблів та просте оздоблення. Інтер'єр приваблює різнобічних людей.

 


barbershop Мінімалізм . Це стриманий та суворий стиль, який по праву став універсальним. Мінімум декорацій, лаконічність та простота – його основні характеристики.

 

Пам'ятайте про відчуття відвідувачів. Ваш барбершоп повинен відображати ідею, місію та цінності бренду, а також відповідати запитам аудиторії. Подумайте, яке враження ви хочете зробити на клієнтів, що вони повинні відчувати, перебуваючи у вашому салоні. Виходячи з цього, створіть обстановку - дружню, брутальну, іронічну, традиційну і т.д.

barbershop

Етапи розробки дизайну

 

barbershop Технічне завдання . На цьому етапі дизайнер оглядає приміщення, виконує виміри та зонування. Створюються креслення та альбом для початку роботи над проектом.

 


barbershop Планувальне рішення . Фахівець створює 3D-візуалізацію, повністю відображаючи планування майбутньої чоловічої перукарні.

 


barbershop Робочий проект . На цьому етапі формується інженерна частина, продумується положення вентиляції, розеток та ін. Проект включає все - від колірного рішення до матеріалів, що використовуються.



barbershop Завершення . Замовник отримує готовий до реалізації проект – план інтер'єру, креслення та технічну документацію.

 

Після того, як будуть продумані всі тонкощі та підготовлені необхідні креслення, слід знайти добрих майстрів, які реалізують задумане.

Висвітлення - важливий елемент барбершопу

Для якісної та комфортної роботи необхідно забезпечити достатнє для барбера освітлення. Це мають бути різні джерела - природне денне світло, основні лампи по залі та світильники над робочими місцями.

 

barbershop Розсіяне світло . Його забезпечують софтбокси та панорамні вікна. Освітлення рівномірне і не дає різких тіней.

 


barbershop Відображений від вікон світло . Не розміщуйте робоче місце барбера та дзеркала навпроти вікон. Це буде зліпити майстра та клієнта. Оптимально, щоб на дзеркало падало світло збоку.

 


barbershop Спрямоване світло . Використовуйте підвісні та трекові світильники над робочими місцями.

 

 

Згідно з євростандартами, мінімальна кількість світла — 500 люкс у робочій площині. Виходячи з цього, для приміщення 37 кв.м зі стелями заввишки 2.7 м потрібно 8 led-світильників 50 вт зі світловим потоком не менше 4000 люмен кожен.

Витрати освітлення складуть близько 400-500$.

Ціна створення концепції та дизайну: прайс-лист

Ціна послуги залежить від вимог замовника та концепції барбершопу. Заздалегідь обмовте бюджет із дизайнером, щоб він підібрав оптимальні рішення.

Проектні роботи

Ціна

Розробка дизайну

від 15 $ / кв.м

Реалізація (ремонтно-будівельні роботи)

від 70 $ / кв.м

 

Авторський дизайн передбачає індивідуальну розробку інтер'єру, відмову від пересічності та стандартних рішень. Оформлення в унікальному стилі дозволить презентувати барбершоп як люксовий заклад.

Звернення до дизайнерів має ряд переваг :

  • економія часу: вам не знадобиться шукати підрядників, вибирати матеріали для оздоблення та меблі;

  • контроль над роботами: дизайнери самостійно контролюють виконання всіх завдань та суворе дотримання плану;

  • розробка концепції.

Послуга дизайну барбершопу під ключ – це втілення проекту в найкоротші терміни без зайвих витрат грошей.

Як вибрати підрядників для ремонту

Ремонт барбершопу краще контролювати самостійно, хоча багато компаній пропонують послуги «під ключ». Можлива робота за готовим дизайнерським проектом або з попередньою його індивідуальною розробкою.

Щоб вибрати підрядника, враховуйте декілька факторів:

barbershop Наявність договору та гарантійних зобов'язань . Довіряйте лише надійним компаніям, які готові надати гарантію на роботи.

barbershop Схема оплати . Уточніть, як приймає оплату підрядник: готівкою або безготівкою, з перед- або післяплатою.

barbershop Вартість робіт . Власників барбершопа часто приваблює низька ціна робіт, але це не завжди добре. Краще вибрати надійну організацію із середньоринковою ціною, ніж вестись на необґрунтовані знижки.

barbershop Наявність рекомендацій та сайту . Звертайтеся до компаній, які отримали визнання оточуючих. Вивчіть сайт підрядника та відгуки на форумах. Можна запитати поради у знайомих.

barbershop Досвід виконавців . Довіряйте компаніям, де працюють досвідчені фахівці — не менше 3-5 років.

Підрядник регулярно повинен надсилати фото/відео з об'єкта, у будь-який час забезпечити вільний доступ до приміщення. Контролюйте чорнове та чистове оздоблення, по можливості відвідувайте об'єкт не менше 2-3 разів на тиждень.

barbershop

Купівля меблів: що потрібно врахувати

Купуйте меблі для барбершопу в оптових компаніях – це заощадить бюджет. Завжди забирайте та зберігайте чеки.

Перелік необхідних меблів :

 

barbershop робочі столи, клієнтські крісла, мийки, дзеркала;

 


barbershop стійка адміністратора;

 


barbershop полиці для інструментів;

 


barbershop меблі в зоні очікування (стільці, столи, дивани);

 


barbershop шафки для робочого інвентарю;

 


barbershop вітрини та стелажі.

 

Обов'язково закупіть кулери з водою та розмістіть їх у зоні очікування. Вода має бути завжди у вільному доступі для відвідувачів та барберів.

При виборі крісла для барбера потрібно врахувати низку факторів :

barbershop розміри крісла (оптимально 140-180 см);

barbershop наявність функції регулювання спинки;

barbershop наявність знімного та регульованого підголівника (в ідеалі він має підніматися на 8-12 см);

barbershop висота крісла (мінімальна висота 50 см; оптимальна 60 см);

barbershop наявність помпи для регулювання висоти;

barbershop якість оббивки (найпопулярніші моделі з еко-шкіри);

barbershop вага виробу (бажано трохи більше 90 кг).

Потрібно розмістити в залі кілька кошиків для сміття — по одній біля кожного майстра і 1-2 в зоні очікування. Біля майстрів потрібен також білизняний кошик для брудних рушників, а на вході слід розмістити вішалку для одягу відвідувачів.

При виборі меблів зважайте на загальну концепцію та колірну палітру барбершопа. Серед найпопулярніших кольорів – коричневий, чорний, бежевий, зелений, синій. При покупці диванів краще віддати перевагу компактним і зручним моделям із високими спинками. Головні орієнтири - економія місця та зручність клієнтів.

barbershop

Обладнання та інструменти: що потрібно барбершопу

Перед запуском барбершопу потрібно придбати інструменти та обладнання для роботи. Купуйте товари лише у перевірених виробників, а на техніку оформлюйте гарантію.

Техніка, яка потрібна для роботи барбершопу :

 

barbershop УФ-стерилізатори;



barbershop миття для миття волосся;



barbershop фени;



barbershop тримери;

 

barbershop машинки для стрижки із великою кількістю насадок;


barbershop кавоварка, електрочайник;



barbershop кондиціонери;



barbershop телевізор та аудіо-обладнання.

 

Якщо ви плануєте пропонувати холодні чи алкогольні напої своїм клієнтам, потрібно купити холодильник. Рекомендується також придбати касовий апарат та термінали для безготівкового розрахунку.

Необхідні для роботи інструменти :

 

barbershop ножиці;



barbershop щітки;



barbershop гребені;



barbershop шаветки;

 

barbershop пульверизатори;



barbershop набори для гоління;



barbershopперукарські комірці.

 

Купуйте посуд, щоб ваші гості могли випити чай, каву або прохолодний напій.

Для чоловічого манікюру, небезпечної або дитячої стрижки буде потрібно додатковий інвентар. Серед них манікюрні ножиці, інструменти видалення кутикули, невеликі ножиці різної форми.

Інструменти для роботи повинні бути якісними та мати відповідні сертифікати. На цьому не варто заощаджувати.

barbershop

Пошук та навчання персоналу

Пошук кадрів – складне завдання, особливо якщо ви плануєте відкрити барбершоп у маленькому місті. Ще складніше знайти барбера з добрими навичками. Тут є два варіанти:

  • навчити барберів з нуля на спеціальних курсах, семінарах та ін;

  • самому стати барбером, узявши на себе цю зону відповідальності та відчувши всі тонкощі професії.

Якщо така робота вам до душі, навчитеся та приступайте, а якщо ні, шукайте професіоналів чи майстрів, готових до навчання.

Що ж має вміти барбер? Йдеться не лише про вміння працювати з небезпечною бритвою, швидко та віртуозно працювати ножицями та іншими приладдями. Ні. Барбер – це людина, яка може підтримати розмову, стати для відвідувача добрим другом, вислухати і навіть дати слушну пораду.

Барбершопи люблять за атмосферу. А її творять співробітники закладу. Також працівники повинні підтримувати чистоту на робочому місці та охайно виглядати.

Уявіть собі барбер. Перша асоціація - суворий чоловік з бородою, вусами, але в той же час комунікабельний і спонукає до себе. Таку людину ви повинні знайти у свій заклад.

Що повинен уміти барбер :

 

barbershop робити від 15 чоловічих стрижок різної складності;

 


barbershop мати навички оформлення бороди та вусів;

 


barbershop володіти небезпечною бритвою (не обов'язково, але як перевага).

 

Навички змінюються залежно від послуг. Може додаватися вміння робити чоловічий манікюр та масаж обличчя.

Якщо ви наймаєте барбер без досвіду, обов'язково відправте їх на навчальні курси. Вибирайте програму, яка буде максимально корисною та дозволить освоїти велику кількість навичок.

Інструкції для персоналу

Перед початком роботи обов'язково створіть чек-аркуш правил барбершопу, а також розробіть посадові інструкції. У них вкажіть основні права та обов'язки співробітників, пропишіть завдання, які їм потрібно виконувати. Слідкуйте за роботою співробітників та дотриманням встановлених правил.

Спеціалістів для роботи у барбершопі шукайте в HR-агентствах, соц. мережах та тематичних спільнотах, на барбер-курсах. На ресурсах work.ua, rabota.ua та ін. можна знайти бухгалтера, адміністратора та клінера.

barbershop

Інвентаризація та фінансовий облік: не такий страшний звір, як їм лякають

Інвентаризація та фінансовий облік – це необхідність для будь-якого бізнесу, у тому числі й барбершопу. Сьогодні у вас немає потреби самостійно займатися всіма розрахунками, адже можна скористатися системою CRM. Вона допоможе в:

  • аналітики та управління барбершопом;

  • фінансовий облік;

  • автоматизації та комунікації;

  • складському обліку.

Розглянемо середнє щомісячне зведення за витратами барбершопу.

Оренда приміщення

від $1000

Комунальні послуги

$200

Бухгалтерія

$200

Адміністратор

$550

Прибиральниця

$200

Барбер

30-50% від замовлення

Податки

Залежить від типу реєстрації

Сайт

$250

CRM

$20

Витратні матеріали

$100

 

Фінансовий облік допомагає зрозуміти, наскільки точно ви дотримуєтеся побудованого плану і чи окупає себе барбершоп.

Інвентаризацію слід проводити раз на місяць. Вона необхідна визначення недостатніх інструментів і розхідників, списання приладів, зламаних меблів та ін. Обов'язково треба вести звітну документацію для надання державним органам.

Полегшити роботу допоможуть різноманітні системи складського обліку. З їхньою допомогою можна легко оновлювати дані, відстежувати залишки, контролювати витрати та доходи.

Контроль роботи персоналу

Для підвищення ефективності бізнесу та збільшення прибутку роботодавці використовують різні методи контролю роботи працівників. Це не лише спеціальні сервіси, а й планерки, мотиваційні програми, таємні покупці, відеоспостереження та ін.

Відстежувати можна виконання завдань за посадовими інструкціями, прихід та звільнення з роботи, тривалість перерв, результати.

Автоматизовані системи контролю дозволяють:

 

barbershop вести облік робочого дня;


barbershop оцінювати продуктивність працівників;


barbershop контролювати виконання обов'язків;


barbershop відстежувати шляхи вирішення певних проблем;


barbershop блокувати конкретні сайти та програми.

 

Контроль роботи персоналу можливий завдяки різним організаційним, технічним та програмним рішенням. Який варіант вибрати, вирішувати лише вам. При доборі слід враховувати особливості бізнесу та поставлені завдання.

barbershop

Як підвищити лояльність клієнтів

Ціна послуг барбершопа завжди вища, ніж стрижка у звичайній перукарні. У клієнта виникає природне питання: чому я маю платити більше?

Ви можете виправдати очікування клієнтів рядом переваг:

 

barbershop новий рівень спілкування «Барбер-клієнт», комфортний для гостей;


barbershop професіоналізм майстрів;


barbershop максимальний спектр послуг;


barbershop облік сучасних реалій та потреб клієнта;


barbershop створення невимушеної обстановки: частування, напої, спілкування, чоловіча атмосфера;


barbershop додавання карт лояльності, знижок та бонусів для постійних клієнтів.

 

Постійно підвищуйте професіоналізм майстрів, додавайте нові складні зачіски та демонструйте вміння відвідувачам.

Клієнти звертають увагу на кожну дрібницю – добре попрацюйте над концепцією та ідеєю, створіть єдиний фірмовий стиль та комфортний привабливий інтер'єр. Враховуйте зауваження відвідувачів та вживайте заходів для вирішення проблемних ситуацій. Люди цінують турботу та постійну роботу над підвищенням якості обслуговування.

Повернення клієнтів - ключовий фактор успішності барбершопа. Якщо в салон приходить 50 нових клієнтів щомісяця і 50% з них користуються вашими послугами повторно, то вже за кілька місяців ви зможете обійти конкурентів та збільшити прибуток.

Маркетинг: реклама та соцмережі

Щоб реклама та інші маркетингові інструменти працювали, необхідно попередньо побудувати концепцію барбершопа, визначити інтереси цільової аудиторії, зрозуміти, що для неї важливо (спосіб життя, біль, радість, потреби, бажання та ін.). Так, усі барбершопи націлені на чоловіків, але ви маєте визначити, кого саме хочете залучити (статус, вік, дохід тощо).

Для реклами чоловічої цирульні необхідно використовувати стандартні канали. Це можуть бути:

 

barbershop контекстна реклама - від 0.16 до 0.49 $ за клік;

 


barbershop SEO просування - 300 $ / місяць;

 


barbershop реклама у соціальних мережах – від 160$/місяць;

 


barbershop відео-реклама - від 400 $ / місяць.

 

Також можна обирати чоловічі форуми, рекламу у лідерів думок, авторитетних для вашої аудиторії, різноманітні заходи на тему.

Налаштовуючи рекламу в соціальних мережах, враховуйте, в якій із них сидить переважно ваша аудиторія. Адже Facebook, Twitter, Instagram мають свої правила до контенту, публікацій та просування.

Популярний спосіб розкручування – онлайн-медіа. Це набагато дешевше і доступніше офлайн-видань, а попит на них навіть вищий. Якщо ваша стаття написана якісно, то є можливість можливості безкоштовної публікації.

barbershop

Сторінка у соцмережах як спосіб комунікації

Дедалі більше представників індустрії краси використовують сторінки соціальних мережах для комунікації з клієнтами. Це доцільно, коли більшість вашої аудиторії користується обраною соцмережею. Однією з найпопулярніших є Instagram .

Сторінка має містити таку інформацію:

  • які послуги доступні;

  • скільки потрібно заплатити за роботу;

  • де розташована компанія;

  • чому варто вибрати саме вас;

  • які цінності притаманні барбершопу.

У соцмережах слід публікувати цікавий та корисний контент, проводити конкурси та акції, що дозволить залучити нову аудиторію та підвищити лояльність існуючих клієнтів. Для цієї роботи можна найняти людину, яка вестиме сторінку. До його завдань увійде регулярний постинг, оперативні відповіді на запитання користувачів та реакції на коментарі.

Пам'ятайте, що для отримання результатів вам доведеться вкласти багато часу та грошей у ведення облікового запису. Тарифи на SMM становлять від 740 до 1990 $ (залежно від наповненості та особливостей роботи).

Сайт барбершопа, який полюблять

Якщо ви плануєте розширювати бізнес, підвищувати лояльність споживачів, виділятися на тлі конкурентів, необхідно створити сайт . Веб-ресурс повинен містити всю інформацію про компанію, у тому числі контактні дані та опис послуг з цінами. Для залучення клієнтів можна вести на сайті блог, публікуючи в ньому цікаві та корисні статті, лайфхаки, рекомендації, огляди, тренди та ін.

Структура сайту барбершопа, що продає:

 

barbershop Головна сторінка . Повинна справляти хороше враження, містити основну інформацію, стимулювати перейти до інших розділів.


barbershop Про нас . Розділ-знайомство з історією барбершопа та даними про його засновників.

 


barbershop Послуги та прайс-лист . Сторінка з усіма послугами та вартістю кожної з них.

 


barbershop Наші роботи . Тут можна розмістити фотографії та відео роботи, щоб клієнти могли оцінити якість.


barbershop Наші продукти . Барбершопи часто продають косметичні засоби для чоловіків. На цій сторінці Ви можете викласти всі товари для продажу.


barbershop Наші барбери . Опублікуйте фото майстрів, зробіть короткий опис умінь та переваг кожного.

 


barbershop Контакти . Розмістіть номери телефонів, адресу та автоматичні кнопки переходу на сторінки в соціальних мережах.


barbershop Блог . Опублікуйте на сторінці тематичні статті.

 

Також можна додати розділи з календарем бронювання та відгуками. Значно спростить комунікацію із клієнтами кнопка онлайн-запису та інтерактивного оформлення замовлення.

Не ставте собі завдання зробити сайт краще, ніж у конкурентів. Зробіть його цікавим, корисним та зручним для ваших користувачів.

Середня ціна створення сайту під ключ - 1100 $.

barbershop

Офлайн-реклама: як це працює

Зовнішня реклама також має високу ефективність. Вона передбачає створення та розробку дизайну:

 

barbershop білбордів;


barbershop сітілайтів;


barbershop вивісок.

 

Презентувати послуги можна у буклетах, листівках, різних медіа, банерах, покажчиках та ін. Багато чоловіків не довіряють онлайн джерелам, тому офлайн-реклама – чудовий спосіб охопити більше аудиторії.

На зовнішню рекламу варто виділити щонайменше 350$.

Також можна спробувати співпрацю з іншими компаніями, які цікавлять вашу цільову аудиторію. Наприклад, відвідувачі барбершопа з великою ймовірністю ходять до:

 

barbershop спортивні центри та фітнес-клуби;


barbershop косметичні магазини;


barbershop бутік одягу.

 

Розмістіть свої візитки, листівки або буклети у таких місцях, щоб залучити нових відвідувачів. Ця система рідко дає збій.

barbershop

Податки та робота з держорганами

Багатьом основний страх перед відкриттям барбершопа – потреба взаємодіяти з державними органами. Але не все таке страшно. За дотримання норм законодавства, своєчасної сплати податків та відсутності порушень у документації проблем виникнути не повинно.

Для роботи треба отримати дозволи від кількох основних служб, включаючи пожежну інспекцію та санітарно-епідеміологічну службу.

Необхідно забезпечити:

 

barbershop Пожежна безпека . Потрібно скласти план евакуації, прописати техніку безпеки та поінформувати про це всіх співробітників. У закладі слід розмістити таблички із номерами пожежної охорони.


barbershop Гігієнічність . Якщо заклад відповідає нормам санепідемстанції, отримати дозвіл СЕС ви зможете за кілька днів. У разі невідповідності може знадобитися перепланування, ремонт приміщення.


barbershop Захист споживчих прав . Слід підготувати сертифікати, книгу скарг та пропозицій.

 

Крім цього, слід стати на облік у податковій та інших державних службах, які стежать за діяльністю барбершопу.

Сума податкових зборів залежить від:

  • доходу барбершопу;

  • типу власності;

  • розміру приміщення.

У середньому на податки треба виділяти 300 $ на місяць. Рекомендується вчасно подавати звітну документацію та дотримуватися норм законодавства, щоб уникнути штрафів та інших проблем.

ФОП чи ТОВ – що краще?

ТОВ – це створена однією чи кількома людьми юридична особа, капітал якого розділений на частини, визначені статутом.

ФОП – фізична особа чи група осіб-підприємців.

Від форми власності залежить розподіл матеріальної відповідальності та особливості оподаткування. На початковому етапі краще оформити ФОП. Щоб зареєструвати ТОВ, вам доведеться сплатити держмито та отримати додаткові дозволи. Оптимально проконсультуватись з юристом для вибору форми власності.

Документи для відкриття барбершопу :

  • реєстрація бізнесу;

  • документи пожежної безпеки;

  • санітарно-епідеміологічний висновок;

  • договір оренди;

  • трудові договори;

  • санітарні книжки всіх працівників;

  • свідоцтво платника податків;

  • ліцензії та сертифікати на товари.

Це неповний список необхідної документації. Більш детальну інформацію можна отримати, переглянувши список КВЕД — пункт 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси».

barbershop

Складності – це нормально

Будь-який бізнес спричиняє ризики. І барбершоп не є винятком. Часто трапляється, що діяльність уже налагоджена, все працює «як годинник», але виникають проблеми, які все руйнують. З такою ситуацією зіткнулося багато барбершопів, зокрема з появою Covid-19. Бізнес у деяких встав, але багато хто знайшов вигоду в цій ситуації:

 

barbershop покращили репрезентації у соціальних мережах;


barbershop опрацювали якість сервісу;


barbershop відправили барберів на онлайн-курси та навчання;


barbershop оптимізували товарно-матеріальні цінності;


barbershop розширили спектр послуг.

 

Сприймайте будь-які складнощі як спосіб покращити свій бізнес. Грамотно побудована стратегія та своєчасна реакція на будь-які зміни на ринку допоможе вам не потонути в морі проблем.

До нас не йдуть люди: що робити?

Це одна з головних проблем, з якою стикаються власники барбершопу. Спочатку потрібно заспокоїтися і подумати, що ви робите неправильно. Поставте себе на місце клієнта та оцініть, що його може не влаштовувати.

Проаналізуйте свою презентацію та рекламну кампанію. Можливо, вона орієнтована не таку аудиторію чи недостатньо приваблива споживачам. Додайте вигідні пропозиції, акції чи знижки, щоб залучити людей. Але при впровадженні акцій завжди зіставляйте їх із можливостями бізнесу, щоб швидко не піти в мінус. Знижки мають окупитися та зацікавити клієнтів, а не зробити вас банкрутом.

Потім оцініть атмосферу в закладі, оформлення, інтер'єр, доступність та зручність розташування. Кожен із цих пунктів здатний впливати на бажання людей приходити до вас.

barbershop

Основні ризики барбершопів

Відкриття барбершопу має багато підводного каміння. І це неминуче. Серед основних ризиків:

 

barbershop нерозвинена культура барбершопу у вашому місті;


barbershop конкуренція з найближчими бюджетними перукарнями;


barbershop брак добрих майстрів;


barbershop висока конкуренція серед барбершопів у місті;


barbershop місце з низькою прохідністю.

 

У разі виникнення проблеми необхідно провести аналіз, щоб встановити причину і знайти ефективне рішення.

У більшості випадків може допомогти унікальність закладу, оригінальне оформлення, особлива атмосфера, цікава для клієнта цінова політика. Це дозволить залучити споживачів, наголосити на конкурентних перевагах та індивідуальності.

Унікальна торгова пропозиція може бути виражена в:

 

barbershop акціях, спецпропозиціях для певної групи клієнтів;


barbershop наявність додаткових послуг: консультації з іміджу, масаж, манікюр;


barbershop кава та міні-бар (до речі, останнє вже стало традицією у цирульнях США).

 

Тобто, з будь-якими проблемами можна впоратися, якщо знайти її причину, грамотно підійти до вирішення та детально опрацювати стратегію до запуску барбершопу.

А ще при відкритті чоловічого салону обов'язково слід враховувати особливості країни, де ви хочете працювати. Це стосується не лише законів, а й культурних особливостей, звичок місцевих людей. Тому завжди перед запуском бізнесу необхідно проводити велику підготовчу роботу, що включає аналіз ринку, цільової аудиторії, конкурентів, щоб розробити грамотну стратегію і досягти успіху в роботі.

Якщо вас цікавить дослідження ринку, створення фірмового стилю, логотипу, назви для барбершопу, дизайн сайту або сторінок у соціальних мережах, звертайтесь до студії WeLoveBrands . Наша творча команда розробить для вас айдентику та оформлення, що привертають увагу, підвищують впізнаваність та довіру. Для отримання консультації зателефонуйте нам або напишіть у месенджери.

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 439

Середня оцінка 4.4 / 5