→ Встигни заробити Hamster — нова криптовалюта в Telegram, заробляй за кожне натискання.

Microsoft – лідер з подолання невдач

761

Оцінили: 173

Зміст:
Розмір шрифту:

Microsoft – лідер з подолання невдач

Від більшості технологічних гігантів Microsoft відрізняють майже півстолітня історія та вміння протистояти провальним починанням. Жодна суперкомпанія не отримувала стільки критики за невдалі продукти. Смартфони Kin, консолі Kinect, операційна система Windows Mobile та медіаплеєр Zune – ці розробки часто наводять як приклад її слабкості.

 

Однак сьогодні Microsoft - друга технологічна компанія у світі та друга компанія США за розміром ринкової капіталізації. ОС Windows 10 і Windows 11В офіційно встановлені більш ніж 1,4 млрд активних пристроїв.

46 років тому Білл Гейтс і Пол Аллен поставили перед собою амбітну мету — досягти присутності комп'ютерів на кожному столі в кожному будинку. Цю мету в основному досягнуто — сьогодні компанії та фізичні особи використовують понад мільярд комп'ютерів по всьому світу.

microsoft

Загальна інформація про компанію

Microsoft Corporation - американська технологічна компанія, головні напрямки діяльності якої включають розробку, виробництво та ліцензування товарів та послуг, пов'язаних із обчислювальною технікою. Дата та місце реєстрації - 1976 рік, Нью-Мексико, США. Штаб-квартира знаходиться в Редмонді (штат Вірджинія).

Майкрософт займається розробкою програмного забезпечення для різної обчислювальної техніки – від комп'ютерів до телефонів та ігрових приставок. Найвідомішими продуктами є ОС Windows та програми Microsoft Office. Крім цього, компанія виробляє комп'ютери, планшети, ігрові консолі, серверні програми та аксесуари.

У середині 2022 року Microsoft Windows займала понад 76% світового ринку ОС для комп'ютерів та 72% ОС для серверів, а також була на другому місці за величиною надання хмарних послуг.

Виручка Майкрософт 2022 року склала $198 млрд, а чистий прибуток — майже $72 млрд. Штат компанії перевищує 220 тис. співробітників. До складу корпорації входить понад 190 компаній. Операційні центри підтримують продукти бренду у понад 100 країнах.

Головні конкуренти Microsoft - Apple Inc., Amazon.com Inc., International Business Machines Corp. та Oracle Corp. Офіційний сайт компанії: microsoft.com.

microsoft

Нагороди Білла Гейтса та Майкрософт: від $500 до титулу Лицаря Її Величності

Першу нагороду – чек на $500 – Білл Гейтс отримав ще під час навчання у школі «Лейксайд» як подяку за програму для редагування шкільного розкладу. Саме тоді Ґейтс зрозумів, що створення софту для комп'ютерів стане успішним бізнесом.

Першою «повноважною» нагородою, яку отримала компанія Microsoft, була премія ICP у розмірі $1 млн за BASIC 8080 у 1979 році.

У 1986 році ОС Microsoft Windows стала володарем відразу трьох премій Асоціації постачальників програмного забезпечення — за «Найкраще технічне досягнення», «Найкращий інтерфейс користувача» і «Найкращий продукт року», а Microsoft Excel — нагороду «Найкраща програма для бізнесу» та «Найпродуктивніший» продукт».

Починаючи з 1994 року співробітники компанії отримали безліч нагород. Серед них три галузеві премії у 1994 та 1996 роках, дві – у 1995 та від 5 до 25 – з 1997 року щорічно.

У 1994 році Гейтса включили до Почесних членів Британського комп'ютерного товариства.

Серед нагород, які отримав підприємець, можна виділити такі :

microsoft

Національна медаль технологій та інновацій – державна нагорода США за внесок у національний економічний, екологічний та суспільний благополуччя (1992 рік);

microsoft

Премія «Супутник» - щорічна нагорода Міжнародної академії преси, якою відзначають видатні досягнення в індустрії розваг, журналів та блогів (1997);

microsoft

Падма Бхушан – одна з трьох найвищих цивільних державних нагород Індії (2015 рік);

microsoft

Орден Вранішнього сонця першого ступеня — найвища державна нагорода Японії, яку Гейтс отримав за внесок у розвиток систем охорони здоров'я країн, що розвиваються (2022 рік).

У 2005 році Великобританія надала Біллу Гейтсу титул Лицаря і нагородила його Орденом Британської імперії за участь в англійських проектах та внесок у скорочення відсотка бідності на планеті.

Благодійність подружжя Гейтс

У 1994 році подружжя Гейтс започаткувало однойменний фонд для фінансування програм охорони здоров'я, а також екологічних проектів на північному заході Тихого океану. У другій половині 1990-х пара підтримала північноамериканські бібліотеки через Фонд бібліотек Гейтса і збирала гроші для грантів на навчання меншин у рамках програми «Gates Millennium Scholars».

У червні 2006 року бізнес-партнер Гейтса Уоррен Баффет оголосив про регулярний внесок до Фонду Гейтсів, завдяки якому його активи протягом 20 років досягнуть суми близько $60 млрд. Фонд фінансує глобальну охорону здоров'я, освіту та розвиток суспільства.

microsoft

Історія бренду Microsoft

Microsoft овіяна безліччю легенд. Зібрали найважливіші моменти історії компанії, а також головні продукти бренду.

Два фанати

Щоб збільшити час роботи у комп'ютерному класі, Пол Аллен та Білл Гейтс часто пропускали інші заняття. Якось друзів навіть викрили у зламі шкільного комп'ютера. Однак замість виключення їм запропонували необмежений доступ до комп'ютера в обмін на допомогу в поліпшенні його продуктивності.

Першим бізнес-досвідом друзів було керівництво невеликою компанією Traf-O-Data ще під час навчання у старшій школі, а першим досягненням – продаж за $20 тис. міській владі Сіетлу комп'ютера та софту для аналізу міського транспортного трафіку.

microsoft

Гарвард, MITS, Microsoft

1973 року Гейтс вступив на юридичний факультет Гарвардського університету. Майже весь час він провів у комп'ютерному центрі Гарварда, прокачуючи скіли програмування. Аллен перебрався до Бостона, де працював програмістом. Він закликав Гейтса залишити університет для участі у спільному проекті.

У січні 1975 Аллен прочитав статтю про компактний комп'ютер Altair 8800 і показав її Гейтсу. Той зв'язався з виробником – компанією MITS і запропонував написати йому досконалішу версію мови програмування. Через два місяці Аллен та Гейтс представили програму, яку MITS почала розповсюджувати під назвою Altair BASIC.

Успіх надихнув друзів на створення проекту з розробки софту для комп'ютерів. 4 квітня 1975 року в місті Альбукерк, штат Нью-Мексико, Гейтс та Аллен заснували компанію Microsoft, і Гейтс став її гендиректором.

1977 року Майкрософт відкрила перший міжнародний офіс — філію в Японії. А 1979-го компанія перевела штаб-квартиру до Белв'ю, штат Вашингтон, оскільки в Нью-Мексико було важко знайти кваліфікованих програмістів.

За два роки партнери зареєстрували Microsoft Inc. Гейтс став головою правління та президентом, а Аллен – виконавчим віце-президентом. У лютому 1986 року Microsoft переїхала до Редмонда, звідки керує бізнесом і сьогодні.

microsoft

Продукти Microsoft

Операційні системи

Дебютним офіційним продуктом компанії була версія ОС Unix, яку під назвою Xenix випустили 1980 року. Пізніше вона стала основою попередника текстового редактора Microsoft Word.

Першою популярною ОС компанії була MS-DOS (Microsoft Disk Operating System), яку написали в 1981 для IBM. А найуспішніший продукт компанії Microsoft Windows представили у 1983 році. Від більшості операційних систем того часу його відрізняли оригінальний графічний інтерфейс та багатозадачне середовище. Завдяки цьому Гейтс у 31 рік став мільярдером.

22 травня 1990 Microsoft випустила оптимізовану ОС Windows 3.0, яка в пакеті з Microsoft Office допомогла залучити звичайних споживачів. Вже через 3 роки Windows стала найпопулярнішою та найпоширенішою операційною системою у світі. Загалом за час існування компанія випустила 12 версій «Вікон», а «свіжа», Windows 11, вийшла в жовтні 2021 року.

microsoft

Microsoft Office

1989 ознаменувався випуском пакету офісних програм Microsoft Office, який і сьогодні включає текстовий редактор Word, електронні таблиці Excel, програму презентацій PowerPoint, поштовий сервіс та інші інструменти.

Internet Explorer

16 серпня 1995 року компанія представила веб-браузер Explorer, який, на відміну від Netscape Navigator та більшості інших провідників, діставався користувачам безкоштовно. Включення Explorer до складу ОС Windows допомогло йому в найкоротший термін стати найпопулярнішим браузером.

microsoft

Хмарні продукти

Microsoft давно обслуговувала корпоративний ринок за допомогою ОС для серверів та пакетів офісних та виробничих програм. У 2008 році компанія випустила хмарну платформу Microsoft Azure і стала лідером в індустрії хмарних технологій.

Xbox

15 листопада 2001 року Microsoft представила ігрову приставку Xbox. До кінця року продали понад 1,5 млн., а всього — 24 млн. консолей. Xbox займає суттєву частку в США, але на глобальному ринку не змогла потіснити Sony PlayStation 2 та Nintendo GameCube.

Оскільки Microsoft продавала Xbox за ціною, нижчою від собівартості, продаж приставки приніс близько $4 млрд збитків, а випуск у результаті було припинено.

У 2005 році Microsoft випустила успішнішу ігрову консоль Xbox 360, яку виробляли до квітня 2016 року, а загальна кількість проданих екземплярів перевищила 41,7 млн.

У 2013 році Майкрософт освоїла нову серію Xbox One, Xbox One S та Xbox One X.

Крім консолей, Microsoft також запустила Xbox Live — мережеву службу, в якій гравці отримували доступ до розрахованих на багато користувачів онлайн-ігор, спілкування з друзями, завантажень, покупок нового контенту, оновлень і контенту за підпискою.

microsoft

Придбання

З дня заснування Microsoft придбала понад 190 компаній. Як правило, це виробники офісного, виробничого, ігрового та розважального софту, які Microsoft включила у свої продукти або після ребрендингу використовувала під власною торговою маркою.

Придбання допомогли "Майкрософт" диверсифікувати бізнес та запропонувати нові продукти та послуги інших напрямків.

Серед найвідоміших :

microsoft

Skype – сервіс відеочату та конференц-зв'язку, $8,5 млрд (2011 рік);

microsoft

Nokia – фінська компанія у сфері телекомунікацій та мобільного зв'язку, яка спочатку допомагала продавати телефони Lumia під брендом Nokia, але згодом була продана HMD Global, $7,2 млрд (2013 рік);

microsoft

Mojang – розробник відеоігри Minecraft, $2,5 млрд (2014);

microsoft

LinkedIn – професійна платформа для бізнесу та працевлаштування, яка є найбільшим придбанням Microsoft, $28,1 млрд (2016);

microsoft

GitHub – платформа для розробки програмних продуктів із відкритим вихідним кодом Git, $7,5 млрд (2018 рік).

У червні 2019 року Microsoft вперше досягла оцінки в $1 трлн, ставши третьою після Apple і Amazon технологічною компанією, яка змогла досягти такого результату.

Сьогодні Microsoft з капіталізацією $1,8 трлн займає третє місце серед найдорожчих компаній у світі, поступаючись лише Apple та Saudi Aramco. Софт та апаратні продукти Майкрософт використовують приватні користувачі, а також найбільші організації та комерційний бізнес.

microsoft

Місія та цінності бренду

За словами генерального директора Microsoft Сатьї Наделли, місія компанії — сприяти інноваціям, які створюють нові екосистеми винахідників, партнерів, розробників, творців, новаторів, державних службовців та працівників розумової праці. Всі разом вони керують двигунами зростання та можливостей таким чином, щоб це приносило користь усім людям».

У січні 2020 року компанія оголосила про докладний план щодо зниження викидів вуглецю до 2030 року та видалення з навколишнього середовища до 2050 року всього вуглецю, який Microsoft викинула з моменту заснування у 1975-му. Також компанія зобов'язалася протягом чотирьох років інвестувати $1 млрд у нові технології та інноваційні кліматичні рішення, щоб прискорити процес скорочення вуглецю.

«Ми створюємо планетарний комп'ютер, який допоможе керувати природними системами Землі та захищати їх. Ми взяли на себе зобов'язання до 2030 року забезпечити 100% споживання електроенергії з нульовим викидом вуглецю», – зазначають у Microsoft.

microsoft

Як з'явилася назва Microsoft

Назва Micro-Soft, в якому за допомогою дефісу з'єднувалися мікрокомп'ютер і програмне забезпечення, запропонував Пол Аллен. 29 липня 1975 року Гейтс вперше використав його в офіційному листі компанії MITS про умови партнерства.

Пізніше Гейтс згадував: «Коли ми підписували той перший контракт із MITS, ми називали себе «Пол Аллен та Білл Гейтс, які ведуть бізнес як Micro-Soft». Я не пам'ятаю, чому ми це написали через дефіс і з великої літери».

Гейтс та Аллен обговорювали різні назви ще в Бостоні і в якийсь момент Гейтс сказав, що Microsoft було очевидним ім'ям для їхньої компанії.

microsoft

Історія логотипу Microsoft

У період стрімкого зростання та зміни напрямів діяльності «Майкрософт» неодноразово вносила зміни до візуальної ідентичності. Логотипи компанії можуть розповісти багато про брендинг та маркетинг тих часів.

1975-1979

Першу емблему бренду розробив Саймон Деніелс. У монохромному логотипі великі заокруглені літери з тонких чорно-білих смужок відображали характер та вид діяльності компанії, наголошуючи на технологічності. Логотип, характерний для епохи музики «диско» та роликових ковзанів, випромінював енергію та юнацький оптимізм.

1980-1982

Наступна версія словесного знака набула жорсткішого характеру, який був властивим для періоду аркадних ігор, хардкорної музики та науково-фантастичних фільмів.

Деніелс відмовився від плавних форм і використовував у логотипі агресивні похилі лінії з гострими краями. Це був час, коли Microsoft заробив перший мільйон та створив MS-DOS – головного конкурента ОС Linux та Unix.

1982

Компанія відмовилася від модних і екстремальних шрифтів, які швидко застаріли, і перейшла до концепції професійного логотипу з простими буквами, що легко читаються.

Єдиною характерною деталлю лого була літера «О», яка розділяла назву на дві частини і нагадувала схід сонця або компакт-диск із подряпинами. Літера «О», відома як «Blibbet», для багатьох шанувальників бренду стала настільки улюбленою, що коли в 1987 році компанія відмовилася від її використання, з'явилися петиції з проханням повернути її в логотип.

Наступні логотипи відрізнялися незначними трансформаціями шрифту, але їх надійний і динамічний характер залишався незмінним.

Поточний логотип Microsoft використовує простий шрифт сірого кольору без засічок. Літерний знак, який для компанії розробив Джейсон Веллс, часто супроводжує іконка з чотирьох кольорових квадратів.

Червоний, зелений, синій та жовтий кольори символізують різноманітність продуктів Microsoft і відображають зв'язок з Windows – головним джерелом доходів бренду та здебільшого його історії.

Червоний колір асоціюється з програмами Microsoft Office, синій – з Windows, жовтий – з пошуковою системою Bing, а зелений – з Xbox, ігровою консоллю компанії.

Крім того, Microsoft використовує різні кольори в емблемах програм: Word та Outlook – синій, PowerPoint – помаранчевий, Excel – зелений, Keep та Sticky Notes – жовтий.

microsoft

Врятувати конкурента, рятуючись самому: цікаві факти про бренд

Білл Гейтс у 1987 році став наймолодшим мільярдером у світі. У червні 2007 року він нарешті отримав диплом Гарвардського університету, з першого курсу якого пішов, щоб почати будувати імперію Майкрософт. Диплом не свідчив про закінчення університету, а був почесним.

Інші цікаві факти про бренд - в короткому дайджесті :

microsoft

85% компаній зі списку Fortune 100 використовують Microsoft Azure, а 70% компаній із Fortune 500 мають ліцензію на Microsoft 365.

microsoft

За останні чотири роки штат компанії збільшився на 50 тис. осіб або майже на третину.

microsoft

Близько 90% китайських компаній використовують ОС Microsoft Windows, але платить за неї лише 1% із них.

microsoft

Microsoft Teams у 2020 році приніс компанії $6,8 млрд, а Microsoft Azure - понад $13 млрд.

microsoft

Автор стартової теми до ОС Windows 95 – авангардний композитор Браян Іно написав 6-секундний джингл на «Маку» і ніколи в житті не користувався Windows.

microsoft

Майкрософт має понад 70 тис. патентів. Щорічно компанія реєструє тисячі нових. Серед них — патент на окуляри доповненої реальності.

microsoft

Якось Microsoft врятувала основного суперника - компанію Apple. 1997 року Apple була на межі руйнування, і Microsoft інвестувала в неї $150 млн. Це врятувало Apple від краху.

Компанія "Майкрософт" відзначилася і в космосі. Політ роботизованого вертольота Ingenuity під час місії NASA на Марсі був би неможливим без вкладу 12 тис. розробників GitHub у створення коду для софту космічного транспортного засобу.

Відомий у всьому світі бренд має відомий логотип та фірмовий стиль. Айдентика відбиває дух компанії, дозволяючи виділятися і натомість інших. Якщо ви хочете розробити такий же унікальний фірмовий стиль для свого бізнесу, зв'яжіться з нами по телефону або в месенджерах для обговорення проекту.

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 173

Середня оцінка 4.4 / 5