→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.

Як відкрити ФОП в Україні: всі тонкощі реєстрації підприємця

1936

Оцінили: 440

Зміст:
Розмір шрифту:

Як відкрити ФОП в Україні: всі тонкощі реєстрації підприємця

Підприємництво – природне право людини розпочати власний бізнес та заробляти на цьому. Щоб працювати законно та розвивати свою справу, необхідно враховувати не лише поставлені завдання та свої потреби, а й юридичні тонкощі.

 

Як відкрити ФОП без нервів? Як працювати та не потрапляти постійно на штрафи? Яка форма оподаткування вигідніша? Що потрібне для запуску бізнесу? На ці та інші питання ви знайдете відповіді у нашій статті.

fop-ukraine

Що таке ФОП в Україні

В Україні з кожним роком з'являється дедалі більше ФОП. Це пов'язано з простотою у відкритті та можливістю вести власну справу за спрощеною податковою системою.

Загалом, ФОП (ФОП) – це фізична особа-підприємець (українською – фізична особа-підприємець) та водночас найпростіша форма ведення бізнесу. Згідно з Конституцією України, кожен охочий, який досяг 18 років, може розпочинати підприємницьку діяльність, причому без великих фінансових вкладень. Зробити це можна навіть із 16 років, лише у цьому віці знадобиться письмова згода батьків чи опікунів.

Для малого та середнього бізнесу ФОП є оптимальним рішенням для реєстрації своєї справи.

Вибрати такий формат можуть як громадяни України, так і іноземці, які мають посвідку на проживання.

Чому ФОП вважається найпростішою та найзручнішою формою підприємницької діяльності? Тому що для оформлення людині не обов'язково мати статутний капітал. До того ж, такий формат роботи має мінімальні ризики. Тому зареєструватися як фізична особа-підприємець може і студентка, яка підробляє у вільний від навчання час, і мама, яка перебуває в декреті, створює щось своїми руками і вирішила продавати ці вироби, і будь-яку іншу людину.

Більшість бізнесменів-початківців розглядають реєстрацію ФОП як перший крок до досягнення бізнес-цілей. Так з'являється можливість набратися необхідного досвіду, щоб у майбутньому розширити справу та створити вже більшу компанію. Наприклад, якщо прибуток зросте, з'явиться багато підлеглих, можна перейти на ТОВ (ТОВ), акціонерне товариство (АТ) або ПП (приватне підприємство).

Звичайно, можна відразу відкрити ТОВ чи НП. Однак будьте готові до складнощів, які доведеться долати, адже реєстрація юридичної особи складніша, а також потрібні особливі практичні знання в управлінні, бухгалтерському та податковому обліку, документообігу. Тому форма ФОП, що передбачає мінімум обмежень, є оптимальною для новачків у бізнесі. Не треба буде турбуватися про установчі документи, печатку та наявність стартового капіталу, але доведеться нести повну матеріальну та адміністративну відповідальність за власну справу.

ФОП підійде тим, хто :

  • лише починає вести підприємницьку діяльність;

  • надає послуги чи хоче займатися торгівлею;

  • працює із кінцевим споживачем;

  • має невеликий відсоток витрат у порівнянні з доходами;

  • немає стартового капіталу.

ФОП передбачає одноосібне управління та відповідальність усім майном, включаючи особисте. Тому якщо ви хочете нести зобов'язання тільки в рамках свого вкладу або плануєте взяти партнерів, така форма ведення діяльності вам не підійде – буде потрібно оформлення юридичної особи та формування статутного капіталу.

Чи варто відкривати ФОП

В Україні сильно розвинений ринок фрілансерів, але багато хто з них працює нелегально і не сплачує податків. Це стосується як «вільних» програмістів, так і журналістів, дизайнерів, маркетологів, бухгалтерів, перекладачів, фотографів, ведучих, тренерів, комерційних письменників, навіть нянь, хендмейдерів, доглядальниць та домробітниць.

Відсутність реєстрації існуючої підприємницької діяльності тягне за собою не найприємніші наслідки. Кожен «нелегал» відповідає перед законом України та може потрапити на штрафи. Тому якщо у вас є хобі, яке ви хочете перетворити на бізнес, слід відкрити ФОП для законної діяльності.

Узаконити свою роботу дуже просто. Треба зареєструватися, обравши зручний для себе спосіб (офлайн чи онлайн), вчасно подавати звіти до податкової та сплачувати податки.

Навіщо потрібен ФОП?


fop-ukraine По-перше , офіційно оформлена діяльність позбавить вас від страху перед перевірками та штрафів. Наприклад, якщо ви здійснюєте усі грошові операції через банківський рахунок, а обсяг коштів у рази перевищує прожитковий мінімум, податкова інспекція може запросити дані для підтвердження джерела доходів. Коли виявиться, що реєстрації немає, згідно зі статтею 164 Кодексу України Про адміністративні правопорушення, це спричинить штраф у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, у вас конфіскують виготовлену продукцію, інструменти виробництва, матеріали та гроші, отримані внаслідок ведення незаконного бізнесу.


fop-ukraine По-друге , при вирішенні внести депозит у банк на суму понад 6000 $ ви отримаєте відмову, якщо не маєте відкритого ФОП. З 24 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення». Тому вам потрібно буде надати банківським службовцям такі документи: декларацію ФОП, довідку про заробітну плату з місця роботи, декларацію про доходи. А значить, понад 150 000 гривень покласти в банк не вдасться, якщо ви не платите податки, не маєте офіційного заробітку і не підтвердите свої доходи відповідними документами.


fop-ukraine По-третє , після оформлення ФОП почне нараховуватись страховий стаж, який надає право на пенсію, доки в Україні існує Пенсійний фонд. Крім того, до трудової книжки вносяться дані про працевлаштування.


fop-ukraine По-четверте , з ФОП ви зможете отримувати кредити на великі суми на пільгових умовах та укладати договірні угоди з компаніями та іншими підприємцями.

fop-ukraine

Плюси та мінуси ФОП

Основними перевагами ФОП є проста реєстрація, можливість офіційно підтвердити дохід, легкість у веденні бухгалтерського обліку та вибір системи оподаткування. Ця форма ведення діяльності має свої особливості та вигоди для підприємців.

Плюси ФОП:


fop-ukraine Довірчі відносини з банками . Якщо у вас є всі документи про реєстрацію бізнесу, тоді банки не блокуватимуть платежі, ставитимуться питання про походження грошей і відмовлятимуть у послугах.


fop-ukraine Збільшення довіри клієнтів . При офіційній діяльності, укладаючи договір, клієнти можуть не турбуватися про якість товарів чи послуг, а також їм не доведеться перевести в готівку гроші для їх оплати.


fop-ukraine Залучення клієнтів . Наявність ФОП дозволяє співпрацювати з великими компаніями, роблячи великі фінансові угоди.


fop-ukraine Нові можливості . Реєстрація ФОП дозволяє отримати трудовий стаж, оформити довідку про місце роботи та стабільний доход. Вам будуть видавати кредити на вигідних умовах, візи та інші документи. До того ж у ваш бізнес можна буде інвестувати.


fop-ukraine Свобода у веденні справ . Дозволяється наймати працівників, не надаючи додаткову документацію, а під час укладання договорів виводити прибуток будь-яким зручним способом. До того ж бухгалтерський облік можна вести самому.


fop-ukraine Відсутність юридичної адреси . Немає потреби у пошуку додаткової адреси для реєстрації, адже вона відбувається за місцем прописки підприємця.

Крім цього, у разі необхідності закрити ФОП буде набагато простіше, ніж, наприклад, ТОВ.

Основний недолік ФОП пов'язаний з тим, що підприємець відповідає всім своїм майном, яке на ньому значиться, навіть особистим. А ще мінусом є те, що не всі великі корпорації готові до співпраці з фізособами через внутрішні корпоративні причини або звичайну недовіру.

fop-ukraine

Реєстрація ФОП: з чого почати

До реєстрації фізичної особи-підприємця вам доведеться визначитися з видом діяльності та системою оподаткування. Потім слід подати заяву та необхідні документи для оформлення, а також відкрити розрахунковий рахунок у банку. Саме з цих кроків розпочинається реєстрація ФОП.

 

fop-ukraine Перший крок. Визначаємо напрямок діяльності з КВЕД

 

Класифікатор видів економічної діяльності дозволяє відстежувати напрямки, які найчастіше обирають підприємці, обсяг податків, які потрапляють до бюджету України від бізнесменів з тієї чи іншої сфери та зміни малого та середнього бізнесу у відповідь на ситуацію в державі. Тобто мета КВЕД для ФОП – визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності підприємців.

Список КВЕДів можна знайти на офіційному сайті Державної служби статистики України або ж для пошуку можна вбити в пошуковий рядок Google запит, що цікавить, наприклад, КВЕД для фотографа, кведи для кав'ярні. В результаті ви отримаєте код – чотири цифри, що позначають секцію, розділ та групу. Тож якщо ви працюєте нянею чи доглядальницею, то ваш КВЕД буде 97.00, а якщо програмістом, то – 62.01.

Зверніть увагу, що підприємець має право працювати на єдиному податку, якщо його діяльність відбувається тільки в рамках його КВЕДів. Більш широка сфера ведення бізнесу оподатковується загальним податком, що може значно перевищувати єдиний податку ФОП. Тому вибирайте види діяльності уважно. Якщо сумніваєтеся, краще перестрахуватись та проконсультуватися у фахівця.

 

fop-ukraine Другий крок. Обираємо систему оподаткування та групу

 

ФОП виплачує податки за загальною чи спрощеною системою оподаткування.

Загальна система передбачає, що оплачується відсоток від чистого прибутку за місяць – 18% доходів і 1,5% військовий збір. Процентна ставка не змінюється щодо розмірів доходів, кількості найнятих працівників та виду економічної діяльності.

Єдина чи спрощена система оподаткування полягає у виплаті фіксованої ставки, різної для кожної із 4 груп. Усі вони мають обмеження за розміром доходів, кількістю працівників та видами діяльності. При цьому єдиний податок у більшості груп не залежить від прибутку, а розраховується виходячи з мінімальної зарплати або прожиткового мінімуму.

Усі ФОП під час реєстрації автоматично ставляться на загальний податок. Щоб замінити його на єдиний, потрібно подати заяву або зазначити у додатку потрібний пункт (залежно від форми реєстрації). Систему оподаткування та групу можна змінити. Робиться це раз на рік і раз на квартал відповідно.

fop-ukraine

Що таке ЄСВ для ФОП?

Додатково платники податків сплачують ЄСВ (єдиний соціальний внесок) до пенсійного фонду. Це стосується як підприємців загальної системи оподаткування, і єдинників. ЄСВ нараховується щомісяця, але можна платити і раз на квартал.

Для найманих працівників єдиний внесок становить 22% від зарплати, а ФОПи самі вирішують, з якої суми він їм нараховуватиметься, при цьому вона не може бути меншою за мінімальну заробітну плату.

Розмір соціального внеску безпосередньо впливає розмір пенсії у майбутньому.

ФОП на спрощеній системі оподаткування дозволені в повному обсязі види діяльності.

Підприємцям забороняється організовувати та проводити азартні ігри, парі, лотереї, обмінювати іноземну валюту, займатися ввезенням-вивезенням та продажем підакцизних товарів, добувати та продавати корисні копалини, а також займатися посередництвом. Ці обмеження прописані у Податковому кодексі України.

Підприємець на єдиній системі оподаткування обирає одну із 4 груп. Кожна має свої особливості.

fop-ukraine

  • річний дохід до 1 млн. грн.;

  • працівників наймати не можна;

  • дозволена лише роздрібна торгівля на ринку та побутові послуги населенню, готівкова оплата, працювати можна лише з фізичними особами;

  • підійде торговцям на ринках, а також тим, хто надає різні дрібні послуги, наприклад, майстрам з ремонту взуття, побутової техніки, пошиття одягу, перукарям, помічницям по дому тощо;

  • єдиний податок – до 10% прожиткового мінімуму.

fop-ukraine

  • річний дохід до 5 млн. грн.;

  • найманих працівників до 10;

  • працювати можна як із фізичними особами, так і з компаніями, які є платниками єдиного податку;

  • підійде малим підприємствам, виробникам товарів та постачальникам послуг, закладам громадського харчування;

  • єдиний податок – до 20% мінімальної заробітної плати.

fop-ukraine

  • річний дохід до 7 млн. грн.;

  • будь-яку кількість працівників;

  • можна працювати з фізособами, юросібами, а також іноземними клієнтами;

  • підходить будь-який вид економічної діяльності, крім заборонених у пункті 291.5 Податкового кодексу України;

  • податок – 3% доходу для платників ПДВ чи 5% інших.

fop-ukraine

  • сільськогосподарська діяльність приносить понад 75% загального доходу;

  • юрособам можна наймати працівників (немає обмежень за кількістю), а фізособам – немає;

  • дозволена робота з великими фермерами (юрособи) та домашніми фермерськими господарствами (фізособи);

  • підійде всім фермерам;

  • податок розраховується після оцінки земель і залежить від кварталу (1 та 2 квартал – 10%, 3 квартал – 50%, 4 квартал – 30%).

Після запровадження воєнного стану відбулися зміни до Податкового кодексу щодо ФОП. Наразі обмеження річного доходу піднято до 10 млрд грн для всіх груп. Крім того, дозволено в період дії ВП не платити ЄСВ за себе та працівників, яких мобілізували, а для ФОП І та ІІ групи сплата податку взагалі добровільна. Ставка єдиного податку III групи встановлюється у вигляді 2% від доходу.

fop-ukraine

 

fop-ukraine Третій крок. Оформляємо ФОП

 

Для того, щоб розпочати безпосередньо процес реєстрації, вам знадобиться заповнити Форму №10 (Заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем) у друкованому варіанті або друкованими літерами від руки. Документ можна завантажити в Інтернеті. Крім цьогонеобхідний паспорт та заяву про вибір спрощеної системи оподаткування при вирішенні працювати на єдиному податку.

Оформити ФОП можна онлайн чи офлайн.

Як відкрити ФОП офлайн:

  • ЦНАП - найближчий від вас шукайте на карті або знайдіть адресу в інтернеті;

  • акредитовані об'єкти державної реєстрації;

  • нотаріальні контори (за окрему платню).

Після реєстрації ви маєте отримати витяг з Єдиного державного реєстру. Її можна завантажити з сайту Міністерства юстиції або отримати через ЦНАП.

Потім слід направити до податкової служби за місцем прописки запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку. В електронному вигляді її можна отримати на сайті ДНЗ України через електронний кабінет.

Якщо ж ви не хочете витрачати час на походи держустановами, вам підійде простіша реєстрація через інтернет.

Як відкрити ФОП онлайн

Для початку треба зареєструвати електронний цифровий підпис. Це можна зробити через ПриватБанк, Монобанк, один із центрів реєстрації або додаток «Дія. Підпис», дотримуючись простої інструкції. ЕЦП дає можливість ФОП підписувати звіти та сплачувати податки в онлайн-режимі.

Після отримання підпису для продовження електронної реєстрації оберіть «Дію», «Онлайн-будинок Юстиції» або «Портал державних послуг».

Як відкрити ФОП через «Дію»:


fop-ukraine зайдіть у додаток та клацніть на «Послуги»;


fop-ukraine у розділі «Підприємництво» знайдіть послугу «Відкриття ФОП»;


fop-ukraine клацніть на посилання «Відкриття за 10 хвилин»;


fop-ukraine завантажте електронний ключ, дотримуючись інструкцій, та введіть пароль;


fop-ukraine після ідентифікації пройдіть 8 кроків реєстрації;


fop-ukraine отримайте відповідь на оформлення ФОП на електронну пошту.

Після реєстрації потрібно взяти витяг з Єдиного державного реєстру та запросити витяг з реєстру платників податків. Порядок дій тут такий самий, як при офлайн оформленні ФОП.

fop-ukraine

 

fop-ukraine Четвертий крок. Відкриваємо рахунок у банку

 

Відкрити рахунок можна у будь-якому банку безкоштовно або за символічну суму в одну гривню. Якщо у вибраній установі за цю послугу у вас просять кілька тисяч, шукайте інший банк. Рахунок ФОП зручно завести через додатки банків. Розглянемо два популярні варіанти: Приват24 і Monobank.

Якщо вас цікавить, як відкрити рахунок ФОП у ПриватБанку, враховуйте, що для цього потрібно бути офіційно зареєстрованим підприємцем, клієнтом та мати електронний цифровий підпис, отриманий у цьому банку.

Порядок процедури відкриття рахунку у додатку:


fop-ukraine Зайдіть у розділ «Рахунки» та клацніть на «Відкрити рахунок».


fop-ukraine Виберіть регіон обслуговування.


fop-ukraine Заповніть анкету. Тут вам знадобляться паспортні дані, ІПН, дані підприємця.


fop-ukraine Отримайте корпоративну карту-ключ до вашого рахунку. Її оформляють онлайн, а одержують у відділенні.


fop-ukraine Для підпису заяви із зазначенням рахунків, що були заведені, використовується ЕЦП.

Закрити рахунок можна також через Приват24, пройшовши шлях: «Каталог послуг» – «Закриття рахунку» – «Підключити» – «Відкрити» – «Заповнити анкету». Після цього слід підтвердити операцію шляхом введення коду, що надійшов у смс. Рахунок можна закрити за нульового залишку та відсутності заборгованостей з обслуговування. Якщо того місяця, коли відбувалося закриття рахунку, були транзакції, то банк спише комісію за обслуговування в повному обсязі.

Як відкрити ФОП у Монобанку:


fop-ukraine Зайдіть у програму та свайпніть вниз до меню відкриття рахунків. У правому верхньому кутку з'явиться напис "ФОП", а нижче - "Хочу рахунок ФОП".


fop-ukraine Клацніть на вікно «Відкрити рахунок ФОП».


fop-ukraine Заповніть анкету з реєстрації.


fop-ukraine Підтвердьте відкриття рахунку.

Якщо ви сумніваєтеся у безпомилковому оформленні рахунку, зв'яжіться з оператором банку. А перед його відкриттям у певній банківській установі обов'язково вивчіть всі умови – вартість обслуговування, розміри комісій за операції, режим роботи та ін.

fop-ukraine

Витрати на відкриття та утримання ФОП

Щоб відповісти на запитання скільки коштує відкрити ФОП в Україні, необхідно визначитися зі способом оформлення.

Так, процедура реєстрації у ЦНАП, у виконавчому комітеті міської ради за місцем проживання, а також онлайн безкоштовна. Якщо ви збираєтеся скористатися послугами нотаріальної контори або юридичної фірми, враховуйте, що за допомогу фахівців доведеться заплатити. Тобто це буде плата за послуги посередника, але сама процедура реєстрації ФОП в Україні не оплачується.

Що ж до змісту ФОП, то тут все залежить від обраної системи оподаткування та групи, а точніше тих умов, які кожна з них має.

Перша, друга та третя група ФОП щомісяця сплачує єдиний соціальний внесок у розмірі 22% від мінімальної зарплати. 2022 року – це 1430 гривень.

Перша група сплачує єдиний податок (до 10% прожиткового мінімуму). Це 248,1 грн. на місяць. Друга група платить за найманих робітників (20% від мінімальної зарплати) 1300 гривень. Третя група оплачує або 5% від доходів, або 3% від прибутку та ПДВ. У четвертої групи лише єдиний податок, який залежить від розмірів земель фермерського господарства, та плата за кожного найманого працівника.

Також, якщо сума, яку ви отримали як прибуток в рік, перевищує допустиму, вам необхідно заплатити 15% від зароблених грошей до бюджету. Цей же відсоток ви сплачуєте, якщо отримали дохід за діяльність, яка не значиться у Свідоцтві платника податків. А у ситуації, коли за роботу платили не грошима, а товаром, доведеться відраховувати до бюджету 15% вартості цього товару.

Усі податки йдуть до міського бюджету, де прописано підприємця, навіть якщо він працює в іншому місті.

Якщо у вас 3 група і ви не отримуєте прибутку за звітний період, єдиний податок не треба платити, оскільки він нараховується від прибутку. Перша та друга групи таких пільг не мають.

Тому єдиний податок вони можуть не сплачувати лише у зв'язку з відпусткою або доглядом лікарняного (не більше місяця). Але і це допустимо за умови, що у вас немає найманих робітників.

Єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від прибутку (тимчасово дії військового стану внесок добровільний, але з обов'язковий).

Ще один момент – це порядок подання звітності до податкової служби. Звіти слід складати щокварталу письмово чи електронно. Бухгалтерський облік у своїй може вестися самостійно, тобто залучати спеціаліста необов'язково. Приклади заповнення звіту можна знайти в Інтернеті. Також є чат-боти, які допомагають вести бухгалтерський облік для ФОП.

Звіти необхідно подавати вчасно, щоб не отримати штрафу. З цієї причини, якщо у вас недостатньо знань або просто не хочете займатися цим питанням, візьміть на роботу бухгалтера або віддайте ведення обліку на аутсорсинг. Але враховуйте, що це додаткові витрати (залежно від тарифів компанії або заробітної плати фахівця, а також обсягу роботи).

fop-ukraine

Кому ФОП не підійде? Хто не може працювати на єдиному податку?

Не всім підприємцям підійде ФОП. Декому можуть відмовити у реєстрації, а іншим заборонено працювати у такому форматі згідно із законом.

Реєстрація фізичної особи-підприємця – не варіант, якщо :

  • хочете вибрати діяльність, що передбачає відкриття ТОВ, наприклад, туристичне агентство, страхова компанія, магазин тощо;

  • у вас є ділові партнери, серед яких потрібно розподілити частки бізнесу;

  • ви думаєте над подальшим продажем бізнесу чи над залученням інвесторів;

  • ви хочете безперешкодно працювати з великим бізнесом та компаніями;

  • планується розширення бізнесу;

У таких ситуаціях ФОП не підійде. Реєструйте ТОВ.

Крім того, вам можуть відмовити в отриманні Свідоцтва ФОП на підставі Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

У ньому сказано, що відмову в державній реєстрації отримають, якщо :

  • документи для оформлення подано людиною, яка не має на це повноважень;

  • у Єдиному державному реєстрі є дані про судове рішення щодо заборони реєстрації;

  • підстави для зупинення розгляду документів не усунуто протягом зазначеного строку;

  • є встановлені законом обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю;

  • у Єдиному державному реєстрі є запис, що людина вже зареєстрована як підприємець.

Після усунення причин, які є підставою для відмови в реєстрації, заявник може подати документи повторно.

Кому не відкривають ФОП

Згідно із Законом України «Про запобігання корупції» (стаття 3, пункт 1) заборонено бути підприємцями державним службовцям, депутатам та кандидатам у депутати, військовим, суддям, прокурорам, представникам кримінально-виконавчої служби, поліцейським, членам Національного агентства із запобігання корупції, Центральній виборчій комісії та державних колегіальних органів та ін.

Крім цього, є обмеження певних видів економічної діяльності. Підприємці, які їх обрали, не зможуть працювати на спрощеній системі оподаткування.

fop-ukraine

До цих напрямів відносяться :


fop-ukraine організація та проведення азартних ігор та лотерей;


fop-ukraine обмін іноземної валюти;


fop-ukraine виготовлення, продаж, експорт та імпорт підакцизних товарів;


fop-ukraine видобуток, виробництво та продаж дорогоцінних металів;


fop-ukraine видобуток та продаж корисних копалин, крім порід місцевого значення;


fop-ukraine посередництво, крім діяльності у сфері страхування;


fop-ukraine управління підприємствами;


fop-ukraine надання послуг пошти, фіксованого телефонного зв'язку;


fop-ukraine продаж предметів мистецтва та антикваріату, організація торгів;


fop-ukraine гастрольні заходи;


fop-ukraine технічні випробування та дослідження;


fop-ukraine оренда земельних ділянок площею понад 0,2 га, житлових приміщень – від 400 квадратних метрів та нежитлових – від 900 квадратних метрів;


fop-ukraine страхові та фінансові установи.

Крім того, якщо платник податків має податковий борг, крім ситуацій, що виникли внаслідок форс-мажорних обставин, він не може стати ФОП на спрощеній системі.

fop-ukraine

Що ще потрібно знати про ФОП? Підводні камені

Часто новачки в бізнесі думають, що оскільки ФОП просто відкрити, можна не напружуватися. Вони подають заявку, не прораховуючи ризики і не морочаючись із вибором системи оподаткування, а потім виявляється, що це невигідно і треба було все зробити інакше. А ще закрити ФОП складніше, ніж його відкрити. Тому краще продумати все до дрібниць перед реєстрацією, аніж потім виправляти.

Зокрема, особливу увагу слід приділити вибору видів діяльності та системи оподаткування. Після цього необхідно коректно заповнити картку реєстрації, пройти всі етапи та отримати на руки потрібні для роботи документи. Щоб зробити все правильно, вивчіть глибоко цю тему або зверніться за допомогою до професіоналів.

Враховуйте, що отримати відмову в реєстрації можна не лише за некоректно складену заяву та відсутність необхідних даних, а й банально за неправильні формулювання чи друкарські помилки. При цьому якщо вас цікавить, чи можна відкрити ФОП, якщо офіційно працевлаштований, то так. Законом допускається ситуація, коли найманий працівник то, можливо одночасно ФОПом. При цьому він має право не платити ЄСВ.

Ще один цікавий для багатьох нюанс – чи можна відкрити ФОП, якщо є кредит. Тут за умови, що йдеться про споживчий кредит чи заборгованість за звичайною кредитною карткою, обмежень немає. Але якщо борги великі чи є судові розгляди з цього питання, то під час реєстрації можуть виникнути проблеми. У такому разі перед поданням заяви потрібна консультація фахівця.

Якщо ви втомилися працювати на когось, у вас є хобі або цікаві ідеї для власної справи, відкривайте ФОП та займайтеся тим, що подобається та приносить дохід. А з розкруткою бізнесу та ефектним уявленням вашої діяльності онлайн допоможе команда WeLoveBrands. Наші спеціалісти розроблять для вас унікальний логотип, фірмовий стиль, назву, а також стильний дизайн сайту та оформлення сторінок у соціальних мережах. Для отримання консультацій та уточнення деталей зв'яжіться з нами за телефоном або в месенджерах.

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 440

Середня оцінка 4.4 / 5