→ Встигни заробити Hamster — нова криптовалюта в Telegram, заробляй за кожне натискання.

Пінгвін Tux – бренд-талісман операційної системи Linux

869

Оцінили: 193

Зміст:
Розмір шрифту:

Пінгвін Tux – бренд-талісман операційної системи Linux

За легендою, одного разу в зоопарку пінгвіня вкусив за палець творця ОС Linux Лінуса Торвальдса і заразив його рідкісною і маловивченою хворобою «пінгвініт». Любов до пінгвінів, один із проявів хвороби, спричинила вибір смішного пінгвіненка як талісмана бренду.

 

Насправді такої хвороби не існує, але легенда про пінгвін і укушений пальець спрацювала. Вона сприяла швидкому зростанню популярності бренд-персонажу, а водночас і операційної системи загалом.

Образ Пінгвіна Такса використовували у художній літературі, повнометражному кіно та серіалах, відеоіграх, паперових та комп'ютерних коміксах. Любов до нього дозволяє заробляти на поширенні digital-продуктів та продажу фірмових сувенірів.

Пінгвін Tux – усміхнений бренд-персонаж

Tux, або в перекладі з англійської "Смокінг" - талісман і неофіційний маскот бренду Linux. Найкращою характеристикою талісмана є його опис творцем Linux Торвальдсом. Коли розробники поцікавилися у нього, як має виглядати пінгвін, Лінус порадив уявити птаха, «набитого до країв оселедцем».

«Уявіть трохи повненького пінгвіна, який сідає після того як наївся доверху. Він сидить із блаженною посмішкою. Світ — гарне місце, якщо ти щойно з'їв кілька галонів сирої риби… Ви дізнаєтеся, що у вас успішний дизайн, якщо маленькі діти, побачивши картинку з Пінгвіном, стрибатимуть вгору-вниз і кричать: «Мамо, матусю, можна й мені такого ??»

Tux - типовий "Славний малий", відкритий для всіх. Показовий момент: перше питання, яке ставлять технологічні компанії, які починають просувати продукти та послуги Linux — кому належить Пінгвін? Відповідь – нікому і всім.

Талісман системи Linux - зображення з відкритим вихідним кодом. Будь-хто може використовувати Tux для просування продуктів на базі Linux без відрахувань і необхідності отримувати дозвіл творця.

penguin-tux

Як команда новачків створила ідеальний бренд-талісман

Пошук бренд-персонажу операційної системи розпочався ще 1996 року. До появи Пінгвіна учасники дискусійного форуму розробників Linux пропонували використовувати як маскот сильну і розумну тварину: акулу, вовка, лисицю або яструба. Торвальдс сказав, що для нього найкращим персонажем Linux буде пінгвін, і не пінгвін-мачо, а милий, приємний і задоволений життям.

«Ломали списи» і навколо птаха, поки Джеймс Хьюз, один з розробників, не запропонував варіант Tux. Однак він не означає «Смокінг», як багато хто думає, а передає абревіатуру від Torvalds Unix — (T)orvolds (U)ni(X).

Tux — один із небагатьох вдалих бренд-персонажів, які створили любителі, і за які творці бренду нічого не платили. Крім того, Такс не був переможцем у жодному з трьох конкурсів на звання офіційного логотипу операційної системи. При цьому пінгвіня користується популярністю.

Редактор Робін Міллер розповів, як одного разу приїхав до Нешвілла на зустріч із місцевою групою користувачів Linux, яка збиралася в Auto Diesel College. Він не знав, у якому кампусі буде захід, але побачив, як дві студентки вивантажили з пікапа метрового плюшевого пінгвіна і пішов за ними. «Ви не побачите користувачів Microsoft, які мають вікно, або користувачів Mac з великим надкушеним яблуком. Але ви завжди знаєте, коли ви перебуваєте в країні Linux, тому що ви побачите Tux».

Фірмовий стиль пінгвіна Такса

Як і все, що пов'язано з Linux, Пінгвін Tux постійно розвивається та видозмінюється, а його «канонічний» образ відсутній. Можна знайти сотні різних пінгвінів, у тому числі Такса-серфера, сноубордиста у тропіках, космонавта, ніндзя, курця люльки і навіть Пінгвіна — президента США.

Ларрі Юінг, автор загальноприйнятої версії Такса, дозволив використовувати і змінювати зображення Пінгвіна на власний розсуд. Так, бачимо вгодованих і струнких Таксів. Іноді зустрічаються Пінгвіни з чорними ногами, але зазвичай усі модифікації зберігають початкову кольорову гаму: чорні тулуб і голова, біла «манішка» та жовті чи оранжеві дзьоб та ноги.

penguin-tux

Філософія бренду Linux – бути відкритим для всіх

Кожен творця операційної системи є філософія. Наприклад, у Windows вона заснована на переконанні, що користувачі бояться взаємодіяти з комп'ютерами, і потрібно захищати їх від усього, що може викликати у них проблеми.

Unix, фундамент Linux, розробляли так, щоб не заважати користувачам робити помилки. На переконання розробників, без факапів не буде розумних речей та успіху.

Linux ставиться до всіх однаково та надає кожному користувачеві максимальні можливості.

Університет штату Орегон у США так описує філософію Linux :


penguin-tux Користувач знає краще.


penguin-tux Не плутайте простоту використання з ефективністю.


penguin-tux Linux пропонує великий набір простих інструментів.


penguin-tux Жоден великий інструмент не досить розумний, щоб впоратися з усіма випадками.


penguin-tux Це великий ящик для інструментів і тартак, повна пиломатеріалів.


penguin-tux Створюйте свої інструменти.


penguin-tux Будьте творцями нових рішень.

Основа філософії бренду Linux – у повній відкритості для всіх користувачів.

Лінус Торвальдс стверджує: цінність Linux полягає в тому, що «усі можуть використовувати спільні інструменти для роботи з різними речами».

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 193

Середня оцінка 4.5 / 5