Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
Всесвітньо відомий бренд Gillette з'явився понад 120 років тому, коли чоловіки зверталися до перукарів, щоб упорядкувати «рослинність» на обличчі.
І хоча багато з того часу змінилося, компанія продовжує успішно створювати лезові верстати для своїх клієнтів, використовуючи новітні розробки, тенденції моди та переваги споживачів.
Джиллетт є світовим лідером у категорії аксесуарів для гоління, засобів особистої гігієни для чоловіків, а також деяких засобів для догляду для жінок. Більше половини прибутку надходить від продажу систем для гоління. Адже саме з розробки ідеальної бритви для чоловіків компанія розпочинала своє існування.
Сьогодні Gillette має кілька дочірніх компаній, пропонує широкий асортимент продукції та є частиною корпорації Procter & Gamble.
бритвенні системи;
класичні та одноразові верстати;
леза;
засоби для гоління для чоловіків та жінок;
письмове приладдя (під марками Paper Mate, Parker та Waterman);
коректори Liquid Paper;
зубні щітки та засоби догляду за ротовою порожниною Oral-B;
батарейки Duracell.
Gillette володіє 64 виробничими підприємствами у 27 державах. Продукція продається більш ніж у 200 країнах. 40% продажів припадає на США, решта – за її межами. Фондові біржі компанії знаходяться в Нью-Йорку, Бостоні, на Середньому Заході, Тихоокеанському регіоні, Лондоні, Франкфурті, Цюріху.
Штаб-квартира розташована у Бостоні, штат Массачусетс. Зареєстрована в 1901 році як американська компанія, що виробляє безпечні бритви. Її творцем є Кінг Кемп Джіллетт. 2005 року Gillette придбала Procter & Gamble за 57 млрд доларів. Ця угода є однією з найбільших в історії.
Станом на 2018 рік продажі становили $66,832 млрд. Операційний дохід дорівнював 13,711 млрд, а чистий прибуток – 9,750 млрд. Чверть доходів компанії приносить продукція Duracell.
Сума активів складає 118,310 млрд., а власний капітал – 52,883 млрд. У компанії працює понад 99 000 осіб.
Основні конкуренти бренду: BIC, Chella, The Good Glamm Group та Vans. За фінансовою прозорістю та добробутом Gillette займає 4-е місце серед дочірніх компаній Procter & Gamble.
Офіційний веб-сайт: gillette.com.
Наприкінці XIX століття мода була на гладкобриті підборіддя та щоки, акуратні вуса. Щоб підтримувати обличчя доглянутим, чоловікам доводилося відвідувати перукаря 2-3 десь у тиждень. Не всім це було по кишені. Але й самостійне гоління небезпечною бритвою могло травмувати.
Одного разу Кінг Кемп Жіллетт, голячись вранці і розгнівавшись на тупість леза, задумався про створення нових верстатів, які були б дешевими, простими, гострими, зі змінними лезами. Тоді він вирішив, що можна використовувати заточений із двох боків шматок сталі. Так з'явилися перші безпечні бритви Gillette, які стали дуже популярними. Але на цьому бізнесмен не зупинився. Бажаючи надати чоловікам комфорт під час гоління та убезпечити процес, він постійно покращував продукцію, тому в продаж виходили нові верстати та вдосконалені моделі.
У Кінга Жіллетта з'явилася революційна ідея створення одноразових лез, настільки тонких і міцних, що вчені, які пройшли навчання в Массачусетському технологічному інституті, вважали, що їх неможливо викувати. До 1901 року він довів їхню неправоту своєю проривною інновацією.
1920 рік – вийшов новий та покращений зразок, так званий «інструмент точності». Кут нахилу леза був точнішим, покращився і захоплення. А ще було додано регулювання відкривання та закривання.
1957 - створення регульованої бритви. Компанія представила перший регульований верстат із трьома налаштуваннями для легкої, середньої та густої бороди. Згодом їх кількість зросла до 9. Це була перша механічна спроба змінити кут нахилу леза до обличчя.
1965 рік – розроблена перша бритва. Вона мала литу конструкцію леза і рукоятки. Вона мала котушка, за допомогою якої лезо ховалося всередину. Це означало, що чоловікові більше не потрібно було торкатися його. Такий дизайн компанія використала протягом 30 років.
У 1972 році з'явилася ТРАК II – бритва з двома лезами.
1977 рік – представили систему Atra/Contour. Це був перший бритвений картридж із двома лезами та поворотною головкою, яка дозволяла лезам краще повторювати контури обличчя для більш ретельного гоління.
1985 ознаменувався удосконаленням бритви з двома лезами. Зверху було додано змащувальну шкіру смужку.
1990 рік – випуск бритви Sensor. Леза кріпилися на пружини, які автоматично адаптувалися до контурів обличчя.
1998 - поява бритви з трьома лезами. MACH 3 стала проривом. Ця технологія забезпечувала більш гладке та чисте гоління.
У 2006 році вийшла бритва Fusion 5. У неї було п'ять лез, що забезпечувало ще м'якшу процедуру самостійного догляду за шкірою обличчя.
2014 ознаменувався появою вдосконаленої версії Fusion 5. Ця бритва з технологією FlexBall могла повертатися - нахилятися вправо-вліво, забезпечуючи велику площу прилягання леза до шкіри і ретельне гоління.
2015 рік – представлена версія Fusion 5 зі змащувальними смужками, розташованими зверху та знизу від лез.
2017 рік – випуск Gillette TREO. Це перша у своєму роді унікальна бритва, розроблена для тих, хто наглядає за хворими та стежить за доглянутістю їхніх осіб.
У 2018 році вийшла бритва SkinGuard. Тепер для чоловіків з чутливою шкірою гоління ставало комфортнішою процедурою за рахунок спеціальної системи, розташованої між лезами. Завдяки розробці зводилося до мінімуму висмикування волосся, що перешкоджало появі подразнення.
2019 - у продаж надійшла бритва з підігрівом. Gillette Labs може нагріватися протягом однієї секунди. Температура регулюється, леза щільно контактують із шкірою. Технологія FlexDisc забезпечує швидке та гладке гоління.
За більш ніж 100-річну історію Джиллетт створювала та вдосконалила свої бритва: від небезпечної однолезової бритви до м'якої та комфортної Фьюжн 5. Але на цьому бренд не зупиняється.
Компанія експериментує та винаходить новинки, дотримуючись заповідей засновника: «Ми перестанемо виробляти леза, коли не зможемо продовжувати робити їх краще».
Одного літнього ранку 1895 року честолюбний комівояжер, який любив винаходити, виявив, що лезо його небезпечної бритви затупилося, тому довелося йти до майстра, щоб ув'язнити предмет. Тоді йому в голову і спала на думку створити зовсім інший верстат - з тонким, міцним і легким лезом, яке можна було б міняти після кожного гоління.
На той час бритви були дорогими, вимагали регулярного чищення та заточування, що робило їх непрактичними. Тому новий продукт мав підходити всім чоловікам без винятку та стати доступним, незалежно від їхньої національної приналежності, статусу, освіти та доходів.
Кінг Жиллетт шукав правильний продукт, який регулярно використовували б і змінювали – тобто придатний для побудови бізнесу. Так прийшла ідея створити гостре лезо, яке можна було закріпити на рукоятці та використати, доки воно не затупиться, а потім замінити на нове. Але на шляху реалізації цього рішення він зіштовхнувся із низкою проблем.
По-перше, усі фахівці стверджували, що необхідного для верстата тонкого та міцного матеріалу ніхто не виробляє. Тут була потрібна особлива сталь, яка коштувала набагато дорожче звичайної. А по-друге, потрібні були дорогі лабораторні тести, що відштовхнуло інвесторів. Але Жіллет не опускав руки.
Наступні шість років підприємець, якому на той час уже виповнилося 40 років, намагався знайти рішення і йому це вдалося.
У 1901 році він познайомився з інженером Вільямом Нікерсоном, який здобув освіту в Массачусетському технологічному інституті та розробив метод зміцнення та заточування сталі. Не гуляв у цей період і Жіллет. Він сформував American Safety Razor Company, отримав патент на безпечну бритву та зібрав близько 5000 доларів для запуску серійного виробництва. Цих коштів виявилося замало, тому було залучено інвесторів.
Виробництво бритви стартувало на початку 1903 року, а перша реклама з'явилася у журналі Systems Magazine. Але справи йшли не так, як очікувалося. У перший рік компанія продала лише 51 набір бритв по 5 доларів за штуку і ще 168 лез – 1 долар за 20 штук. Коли інвестори хотіли відмовитися від витівки, Жиллет переконав їх почекати, адже для популяризації товару потрібен час.
1904-го продаж зріс до 90 884 бритв і 123 648 лез, а до 1906 року компанія виплатила свої перші грошові дивіденди, продовжила патент і створила дистриб'юторську мережу в країнах Європи. 1905-го відкрився офіс у Лондоні. Через 4 роки філії з'явилися у Парижі, Монреалі, Берліні та Лестері, а також офіси у Франції та Німеччині. У цей же період прибуток компанії становив понад $13 млн.
З конкурентами бренд боровся нещадно. Фірми, які намагалися випускати схожі бритви в обхід патенту, отримували судові позови, а більші та зухваліші компанії бізнесмен просто купував.
У роки, що передували Першій світовій війні, Кінг Жіллет неухильно збільшував доходи за рахунок друкованої реклами, підкреслюючи, що за допомогою його верстата чоловіки можуть голитися в будь-яких умовах без порізів і роздратування.
У 1910 році Жиллетт вирішив продати значну частину контрольного пакета акцій, що належить йому, головному інвестору Джону Джойсу за 900 000 доларів. Він зберіг за собою титул президента і часто відвідував закордонні філії, але вже не відігравав активної ролі у керівництві. Джойс був призначений віце-президентом і цю посаду використав для управління повсякденними операціями. Коли він помер у 1916 році, його давній друг Едвард Олдред, інвестиційний банкір із Нью-Йорка, викупив акції Gillette та взяв компанію під свій контроль.
Армії країн, які брали участь у війні, потребували безпечних бритв. Коли американські військові мали брати з собою прості набори із засобами швидкого гоління, Жиллет не прогав цю можливість і уклав контракт на постачання своїх верстатів армії США. Тоді було продано 3,5 мільйона бритв та 36 мільйонів лез.
Щоб укластися у графіки військових поставок, виробництво почало працювати цілодобово. Тому компанія найняла понад 500 нових працівників. Таким чином, вона познайомила величезну кількість потенційних клієнтів з новою продукцією.
Крім самої угоди, Gillette отримала рекламу. Після війни колишні військовослужбовці хотіли й надалі користуватися безпечними лезами. А сама бритва бренду стала атрибутом мужніх чоловіків.
У 1921 році термін дії патенту Gillette на безпечну бритву минув, але компанія була готова до змін. Вона представила новий покращений верстат Gillette, який продавався за старою ціною. Крім цього, випустила у продаж Silver Brownie в низькому ціновому сегменті вартістю всього 1 долар за штуку, а також пропонувала ручки для бритв як бонуси до інших продуктів, залучаючи клієнтів до купівлі дорожчих лез.
Разом із розширенням асортименту продовжувала розвиватись і компанія, у тому числі й за кордоном. У 1922 році Gillette став королівським постачальником. Серед клієнтів були принц Уельський і король Швеції Густав V. Ширший розголос бренд отримав, коли паризький офіс подарував набір Gillette Gold Traveller Чарльзу Ліндбергу наступного дня після того, як він здійснив перший трансатлантичний переліт. До 1923 близько 30% продажів Gillette припадали на інші країни.
До кінця десятиліття Gillette зіткнувся з першою великою невдачею. Компанія Auto Strop Safety Razor, що належить Генрі Дж. Гейсману, подала позов про порушення патентних прав після того, як Джіллетт представила нове лезо з безперервною смугою, аналогічною до продукції Autostop. Компанія вирішила суперечку у досудовому порядку, погодившись на викуп акцій, але зіткнулася з іншою проблемою. У ході аудиту виявили, що Gillette завищувала свої продажі та доходи за останні п'ять років приблизно на 3 млн. доларів. Довіра до бренду впала, як і його акції: із 125 до 18 доларів. При цьому, злиття з Autostop все ж таки відбулося, а Гейсман отримав контрольний пакет акцій.
1929 року після краху фондового ринку в США Жиллетт втратив майже всі свої заощадження та контроль над компанією, тому вийшов з ради директорів, а 1932-го залишив цей світ.
Управління взяв він Гентрі Гейсман, а Джерард Б. Ламберт, син засновника фармацевтичної компанії Lambert, став президентом. За нього Gillette зробив сміливий рекламний хід: бренд визнав, що нова бритва, випущена нею в 1930 році, була низької якості. Потім компанія оголосила про Blue Blade («Синій меч») як про верстат високої якості.
«Синій клинок» із силіконовою смужкою для більш комфортного та гладкого гоління допоміг зберегти Gillette лідерство в цій галузі, але прибуток залишався невтішним до кінця Великої депресії, оскільки люди все частіше зверталися до дешевих лез.
Ламберт пішов у відставку у 1934 році, не досягнувши своєї мети щодо збільшення доходів і не отримавши компенсації від компанії. Його замінив колишній керівник Auto Strop Семюел С. Стемплман, який також не досяг успіху. Оскільки прибуток був найнижчим з 1915 року, у грудні 1938-го рада директорів призначила президентом Джозефа П. Спенга-молодшого, щоб оживити компанію.
Насамперед Спенг відновив рекламний бюджет компанії, урізаний з метою економії. Суть стратегії полягала у розвитку спортивної реклами торгової марки. Спенг набув прав на радіотрансляцію Світової серії 1939 року за 100 000 доларів. Незважаючи на коротку серію, в якій «Цинциннаті Редс» чотири рази поспіль програли «Нью-Йорк Янкіз», продаж наборів бритв Gillette World Series Special зріс у чотири рази.
Цей успіх стимулював запуск більшої кількості спортивної реклами. До 1942 року заходи, які спонсорували бренд, були об'єднані в «Спортивну кавалькаду Gillette». Хоча в кінцевому підсумку вона включала Orange Bowl, Sugar Bowl і Kentucky Derby, крім Світової серії і Матчу всіх зірок, «Кавалькада спорту» стала найбільш відома тим, що познайомила американських чоловіків з боксом.
Спенг пояснював успіх Gillette, що триває, виходом реклами в спортивних програмах. Це залишалося важливим маркетинговим каналом Джіллет до війни.
Під час Другої світової війни закордонне виробництво та продаж скоротилися, але внутрішній ринок більш ніж компенсував ці втрати. Майже всі виготовлені бритви та леза доставлялися військовим. Крім того, компанія виробляла блоки керування подачею палива для карбюраторів військових літаків.
Післявоєнний період став прибутковим для Gillette. Спенг вирішив розширювати лінійку продуктів і в 1946 був представлений крем для гоління Gillette Brushless - перший товар без лез і верстатів.
У 1948 році Спенг почав диверсифікацію, купуючи інші компанії. Він купив Toni Company, яка виробляла перманентну косметику для дому, та Paper Mate – бренд кулькових ручок. 1956 року Спенг вийшов на пенсію і генеральним директором став Карл Гілберт.
У 1960-х Gillette зіштовхнувся із підвищеною конкуренцією. У 1962 році англійська компанія Wilkinson Sword Company розпочала експорт лез з нержавіючої сталі до США. Спеціальне полімерне покриття зробило сталь стійкою до корозії та збільшило термін експлуатації виробів.
Два внутрішні конкуренти бренду – Eversharp та American Safety Razor – швидко випустили на ринок свої версії лез з нержавіючої сталі, а прибуток Gillette різко впав. Більшу частину своєї частки секторі вдалося відновити з допомогою розробки якісніших верстатів і агресивної реклами. Після цього Джіллетт займав 60-65% ринку.
Перегони за виробництвом лез із нержавіючої сталі навчили Вінсента Зіглера (президента компанії з 1964 року) не покладатися на один продукт. Тому він наголошував на виробництві нових товарів та придбанні інших компаній.
До кінця 1960-х Gillette активно дотримувався цієї стратегії. Результати були неоднозначними. Нова лінія продуктів Toni для фарбування волосся зазнала невдачі, як і шампуні Earth Born, розкішні парфуми, цифровий годинник, калькулятори, димові сповіщувачі та вогнегасники.
У 1971 році Gillette досяг певних успіхів з випуском бритви з двома лезами Trac II. За рік до цього компанія придбала французьку ST Dupont, яка розробила запальничку Cricket.
До 1971 року у Gillette було чотири внутрішні підрозділи:
безпечної бритви;
відділ туалетного приладдя;
відділ особистої гігієни;
Paper Mate.
Колман Моклер, який обійняв посаду керівника 1975 року, продав найменш успішні фірми, придбані попередником, і вклав гроші у рекламу. Також він вжив заходів щодо скорочення витрат у всіх інших підрозділах підприємства. Перш ніж результати такого рішення стали помітні, Моклер зіштовхнувся з іншою загрозою – конкурентом в особі Bic. Тим не менш, до 1980 прибуток Gillette збільшилася, незважаючи на нападки конкуруючої фірми.
У 1986 Рональд О. Перельман, глава Revlon, запропонував за Gillette 4,1 млрд доларів. Його залучив відомий бренд засобів особистої гігієни, можливість об'єднання систем продажу та дистрибуції двох компаній, а також досвід Джіллетт у галузі маркетингу за кордоном. Але компанія відхилила пропозицію. У відповідь на погрози поглинання вона реорганізувала вище керівництво, скоротила штат співробітників, модернізувала свої заводи та продала безліч менш прибуткових підрозділів.
На цьому погрози захоплення не закінчились. На початку 1988 року Coniston Partners оголосила, що придбала приблизно 6% Gillette і сповнена рішучості замінити чотирьох членів правління, щоб мати можливість впливати на політику компанії. Питання було остаточно вирішене, коли Джіллет викупила акції у всіх акціонерів.
Після загрози поглинання та завершення реструктуризації Gillette повернулася до акцентування уваги на своїй торговій марці та продуктах для гоління. У жовтні 1989 року компанія представила бритву систему Sensor. Вона мала величезний успіх у споживачів та здобула кілька нагород. У 1991 році вийшов ще один відзначений нагородами продукт – зубна щітка Oral-B Indicator, щетинки якої змінювали колір, щоб показати коли слід її замінити на нову. Потім ця популярна функція була додана до всіх зубних щіток Oral-B. Через рік на ринку з'явилася модель Lady Sensor, продаж якої того ж року перевищив 500 мільйонів доларів.
У 1992 році були представлені важливі нові продукти та великі придбання. Підрозділ засобів особистої гігієни Gillette запустив лінію чоловічого туалетного приладдя Gillette Series, що включає 14 товарів, серед яких дезодорант/антиперспірант, крем для гоління та лосьйон після гоління. Додавання марки Parker до брендів Gillette Paper Mate та Waterman вивело компанію на лідируючі позиції по всьому світу у сфері письмового приладдя.
Наприкінці 1996 року Gillette здійснила найбільше придбання, коли придбала Duracell International Inc. – світового лідера з виробництва лужних батарей – за 7,1 млрд. доларів.
До кінця першого кварталу 2004 року компанія повідомила про збільшення прибутку на 43%. Більшість її було отримано від продажу чоловічих і жіночих бритв Mach 3 і Venus.
1 жовтня 2005 року Gillette стала частиною Procter & Gamble.
У 2013 році з приходом чергової фінансової кризи та моди на невелику щетину чоловіки почали голитися рідше. Це відбилося на доходах Джіллет. Але гендиректор компанії Джі Лафлі знайшов рішення. Було розроблено стратегію, згідно з якою просувався менскейпінг – видалення волосся на тілі чоловіків. Бренд запустив рекламну кампанію «Чого хочуть жінки», а також відео з порадами щодо гоління. Також була зареєстрована нова торгова марка – Gillette Body, яка сприяла зростанню продажів.
За даними, отриманими Procter & Gamble під час досліджень, голять тіло близько 29% чоловіків у США, 49% – у Великій Британії та 56% – у Німеччині. Причиною такого кроку є гігієна.
У 2019 році бренд Gillette почав співпрацювати з TerraCycle для створення програми утилізації лез, бритв та різних упаковок. Крім цього компанія оголосила про намір скоротити використання пластику на 50% до 2030 року з метою боротьби з виробничими відходами.
Основні цінності Gillette – досягнення, чесність, співпраця. Цих принципів компанія дотримується та втілює в реальність за допомогою своїх брендів та благодійних програм.
Джиллетт прагне надавати позитивний соціальний вплив у всьому світі та працює з низкою некомерційних партнерів для зміни ситуації. Це включає місію Gillette щодо забезпечення того, щоб кожен хлопчик отримував користь з позитивних прикладів для наслідування, а зобов'язання Venus – зробити так, щоб жодна жінка не відчувала себе обмеженою через недосконалість шкіри.
Концепцію ідеального суспільства, яка мала кардинально змінити світ, розробив і просував ще Кінг Жіллетт. Він не був у захваті від капіталізму в США на початку ХХ століття і бачив майбутнє як величезне місто, розташоване навколо Великих озер, де берегли природу та дбали про навколишнє середовище. А суспільство він представляв об'єднання людей, яким не треба було змагатися. Усі мали жити заради однієї справи.
Жіллетт навіть видав книгу з описом своєї концепції світу і шукав підтримки впливових осіб, але не знайшов. Але і зараз компанія прагне чесності, впровадження інновацій та партнерства для покращення життя людей, а також змінює виробництво для захисту навколишнього середовища.
У Массачусетсі знаходиться найзначніша і найдавніша благодійна асоціація P&G Gillette, пов'язана з United Way of Massachusetts Bay та Merrimack Valley. За більш ніж 65 років роботи компанія надала допомогу більшій кількості благодійних організацій United Way та пожертвувала десятки мільйонів доларів.
Джіллетт об'єдналася і з Equimundo – світовим авторитетом у галузі перетворення гендерних норм. Як провідний партнер Global Boyhood Initiative, створений Kering Foundation і Equimundo, Gillette підтримує розробку навчальних програм і ресурсів, які заохочують хлопчиків бути здоровими і не придушувати емоції. Компанія реалізує проекти, спрямовані на розвиток чоловіків та молоді з місцевими організаціями, такими як Boys & Girls Clubs of America та Football Beyond Borders.
Як один з найбільших у світі маркетологів для чоловіків, Джиллетт використовує свої можливості для прославлення зразків для наслідування світового рівня, натхнення більшої кількості чоловіків на участь і демонстрації «кращого, ким може бути чоловік» для наступного покоління.
Вже понад 115 років Gillette виробляє бритви та засоби особистої гігієни, ґрунтуючись на довірі. Науково обґрунтований підхід компанії є ключем до безпечного покращення життя та надання клієнтам кращого у світі гоління.
Джіллетт знає, як важливо залишити по собі сильну спадщину. Ось чому соціальні та екологічні програми є невід'ємною частиною бренду.
Компанія планує зменшити вплив на навколишнє середовище у багатьох важливих областях, таких як упаковка, відходи виробництва, збереження води, виробничі операції та ланцюжок постачання. Бренд прагне забезпечити споживачів продуктами найвищої якості із використанням безпечних інгредієнтів.
Gillette працює над тим, щоб до 2030 100% упаковок підлягали вторинній переробці. Також компанія збільшує вміст перероблених матеріалів у своїх пропозиціях.
У 2019 році у партнерстві з Terracycle у США компанія запустила першу програму утилізації бритв, яка дозволяє споживачам повертати всі типи верстатів для повторного використання.
Джиллетт досягла статусу «Нуля виробничих відходів на звалище». Це стосується усієї її мережі заводів. Компанія стала першою у своїй області, домігшись цього статусу.
За останні десять років скоротилося енергоспоживання на підприємствах бренду на 392851 ГДж. До 2030 Gillette планує купувати 100% електроенергії з відновлюваних джерел, скоротити викиди парникових газів при виробництві на 50%, обмежити споживання води на 35%.
Крім того, компанія розробляє такі леза для бритв, які легко миються, що скорочує витрати води. А Gillette TREO і зовсім абсолютно безводними.
Кожен новий продукт Gillette ретельно тестується тисячами споживачів перед випуском ринку. Усі леза бритви перевіряються в середньому понад 75 разів.
Компанія очолює галузь у галузі досліджень та розробок із досвідченими вченими, дослідниками та інженерами, що дозволяє виробляти якісний товар протягом більше ста років.
Продукти отримують схвалення дерматологів по всьому світу, у тому числі провідних наукових організацій, таких як: Skin Health Alliance, British Skin Foundation, DRP у Канаді, Deutsche Haut-und Allergiehilfe (DHA) у Німеччині та ін.
Компанія бере участь у програмі Smart Label у США, щоб сприяти прозорості для споживачів, тому працює над розміщенням списку інгредієнтів вироблених товарів на своєму сайті.
Gillette є торговою маркою Procter & Gamble – багатоамериканської американської корпорації. Перш ніж стати підрозділом P&G, Джіллетт була незалежною компанією з 1901 до 2005 року.
Свій логотип бренд отримав майже 120 років тому і зараз вважається класикою. Компанія має шрифтовий фірмовий знак, в основі якого лежить назва, створена на честь засновника. Логотип кілька разів змінювався, щоб відповідати часу, завжди виглядати актуально і привертати увагу покупців.
1901 – 1964 рр.
У дебютній версії лого назва Gillette пишеться малими літерами. Слово пронизане стрілою, що символізує гостроту і гладкість ковзання лез, і вміщено всередину сірого ромба.
1964 – 1974 гг.
У цій версії кардинально змінилися всі елементи, окрім стрілки. Літери стали більшими і виразнішими, нижня частина великої «G» опущена, а верхня – на одній лінії з іншими літерами. Сірого відтінку, як і ромба, немає. Тепер використовувався вугільно-чорний колір.
1974 – 1989 рр.
Це легендарний період в історії емблеми Gillette, тому що вона змінюється повністю і наближається до відомого сьогодні зовнішнього вигляду. Дизайнери прибрали стрілку та збільшили назву бренду. Також була додана динаміка через особливі подвійні "ll" і "tt": перші витягнуті і виглядають як цілісні стовпи, а другі злиті і височіють над сусідніми "е". Ця техніка ніколи не змінювалася і залишається актуальною до сьогодні.
Незважаючи на оновлення логотипу у 1989 році, така версія використовувалася в деяких країнах аж до 1992 року.
Але незважаючи на назву, що читається, вона все ще не передавала характер бренду і не відображала особливість продукції. Тому були потрібні нові правки.
1989 – 2009 рр.
Порівняно з версією 1974 року, логотип став помітнішим, почав відображати впевненість та динамічність. Літери у слові Gillette залишаються малими, але тепер вони з нахилом, а оскільки зник простір між ними, вони почали ближче прилягати один до одного.
Паралельно з цією версією було введено іншу – з великим міжлітерним інтервалом. У цей період з'явився прототип сучасної етикетки із синім тлом.
2009 – сьогодні
В останній версії змінили дизайн літери «i»: прибрали круглу точку та додали асиметрично вирізаний квадрат. Так рівним і гладким зрізом вони наголосили на бездоганній гостроті бритв, передали рух і ковзання. Також у літери "G" з'явилася "випадкова" насічка: нижня права частина як би випадково потрапила під лезо. А похило написання та шрифти залишалися колишніми.
Ключовим елементом логотипу є назва компанії, виконана спеціальним шрифтом. Він демонструє трансформацію імені бренду, яка почалася зі складних форм і дійшла до лаконічності. Лише одне слово — «Gillette» із жирними похилими літерами, а знак є одним із найвідоміших у всьому світі.
Для лого вибрали строгий шрифт – рубаний, гротескний Futura Extra Black Italic. Він вперше з'явився в Лінотипі і був розроблений Полом Реннером.
Колірна гама гармонійно доповнює загострені літери. Логотип виконаний у монохромному форматі та складається із чорних символів на білому тлі. На етикетках продуктів це слово може бути забарвлене у темно-синій колір.
Gillette – один із найпопулярніших і найстаріших брендів у світі, який зберіг свій вплив на людей, незважаючи на серйозні потрясіння у бізнесі. Це доводить 17 дивовижних фактів про компанію:
Gillette став синонімом лез такими мовами, як естонська, чеська, польська, сербохорватська, македонська та латиська.
У 1915 році вийшла реклама в Harper's Bazaar, в якій говорилося, що волосся на пахвах у жінок не гігієнічне і не модне. Це започаткувало тенденції гоління цієї зони, що призвело до зростання ринку засобів для гоління.
У Gillette відправляє безкоштовні бритви молодим чоловікам у віці близько вісімнадцяти років у рамках своєї маркетингової стратегії.
Бренд спонсорував таких гравців у крикет, як Майкл Кларк, тенісиста Рахула Дравіда Роджера Федерера, гравця в гольф Тайгера Вудса, бейсболіста Дерека Джетера та багатьох інших.
З нагоди Дня батька компанія розробила програму персонального помічника, який відповідає на всі питання користувача. Це було зроблено після того, як дослідження показало, що лише 13% хлопців звертаються до батька за порадою.
Широко поширена думка, що популярна бізнес-модель бритви та лез, яка включає реалізацію предмета за низькою ціною для збільшення продажів додаткових товарів, розпочала Кінг Жиллетт. Проте насправді ідею вигадали його конкуренти. Він тільки йшов за ними.
Кінг Кемп Жіллетт заснував American Safety Razor Company у 1901 році як виробника безпечних бритв. Через рік, в 1902 році, назва була змінена на Gillette.
При першій спробі компанія змогла продати лише 51 бритву та 168 лез, але вже наступного року продаж збільшився до 90 884 бритв і 123 648 лез.
Кінг Жіллетт працював продавцем у Crown Cork and Seal Company, і саме тут йому спала на думку ідея одноразових лез. Це сталося, коли він побачив викинуті кришки від пляшок із зламаними пробками, які продавав.
Портрет Кінга Жіллетта на пачці лез зробив його досить популярним. Насправді люди могли здивуватися, дізнавшись, що він реальна людина, а не рекламний образ.
У неангломовних країнах люди просили леза Gillette, посилаючись на портрет засновника.
Стадіон Gillette отримав свою назву після того, як компанія купила права на назву CMGI після краху доткомів.
У фільмі про Джеймса Бонда 1964 року з Шоном Коннері в головній ролі використовувалася бритва Gillette Slim 195 з регульованим поворотом для відкриття. На верстаті був пристрій самонаведення, який шпигун використовував приватним літаком Голдфінгера.
У сценарії Семюеля Беккета для телебачення «Е, Джо», написаного в 1965 році, було багато згадок про бритва Gillette.
У 2013 році деякі споживачі подали позов проти Gillette у Бразилії за рекламу, в якій жінки просили чоловіків стати лисими, оскільки їм це подобалося. Стверджувалося, що реклама зачіпає почуття волохатих чоловіків.
Окружний суд Коннектикуту виніс судову заборону проти Gillette після того, як Wilkinson Sword заперечив вимоги компанії, зроблені у її рекламних роликах. Gillette визнали винним у перебільшенні, що призвело до переробки реклами в США.
Випадки розбіжностей зі спортсменами, пов'язаними з Gillette, призвели до появи терміна «Прокляття Gillette». Він був запущений експертами з маркетингу, щоб збільшити продажі.
Просувати свою продукцію компанія почала по суті відразу після заснування. Тоді на всіх упаковках розміщувався портрет Кінга Жіллетта, що підвищувало довіру та впізнаваність марки.
Крім цього бренд активно спонсорував різні спортивні заходи, зокрема, Вищу бейсбольну лігу, Олімпійські ігри, Gillette Fusion ProGlide 500, а також окремих спортсменів.
Компанія безкоштовно розсилала верстати юнакам, просувала бритви через згадку продукції у фільмах, знімала різноманітні рекламні ролики.
Відзначився Gillette та скандальною рекламою. Зокрема, у 2019 році компанія вирішила змінити свій слоган та запустила ролик, покликаний змінити поведінку у соціумі. Але такий хід не знайшов підтримки – рекламну кампанію розкритикували у соцмережах та навіть закликали до бойкоту Джіллетт.
Тоді відомий слоган Краще для чоловіка немає (The Best Man Can Get) замінили на Кращий чоловік, який може бути (The Best Men Can Be), щоб підтримати рух #MeToo, спрямований на боротьбу із сексуальними домаганнями. Ролик починався розповіддю про цю платформу, сценами з фільмів, які показують сексизм, та епізодами бійок хлопчаків. Все це супроводжувалося закадровим коментарем, що хіба для чоловіків немає нічого кращого, ніж токсична маскулінність. Відео закінчувалося тим, що чоловіки зупиняють бійку та перешкоджають сексуальним домаганням жінок. Глядачі не оцінили ролик, поставивши у 2,5 рази більше дизлайків, ніж лайків. Причиною негативу стало те, що багато хто вважає таке уявлення чоловіків однобоким і поганим.
У Gillette у відповідь на критику наголосили, що розуміють ризикованість цього кроку, оскільки не всі люди можуть оцінити політику бренду. Але в той же час, назвали це щирою розмовою зі споживачами, яка потребує чесності та прийняття жорстких рішень. Оскільки компанія ставить високі стандарти, вона сподівається, що покупці слідуватимуть їм разом з нею, щоб ставати кращими.
Незважаючи на скандали, проблеми та провали, Джіллетт впевнено рухався вперед до успіху і зараз він входить до списку найкращих світових брендів, має впізнавану айдентику. Gillette зберіг ім'я та репутацію і залишається одним з найвідоміших виробників лез і бритв у світі.
Якщо ви хочете отримати для своєї компанії такий же короткий фірмовий стиль, звертайтеся в нашу компанію. Дизайнери вивчать ваших конкурентів, розроблять концепцію та створять унікальний логотип та інші елементи айдентики для стильної презентації вашого бізнесу, підвищення довіри та лояльності до нього.