Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
Для тих, хто мріє про пасивний дохід і не боїться фінансових ризиків, підійде такий спосіб заробітку, як інвестиції. Причому зараз об'єктів для вкладень побільшало – крім традиційних нерухомості, золота та корисних копалин, можна почати заробляти на криптовалюті.
Незважаючи на чутливість курсу цифрових валют до економічних чи політичних подій у світі, крипторинок все ж таки є вигідним інвестиційним інструментом, що дозволяє отримувати хороший дохід. Тому експерти називають бізнес на криптовалюті 2024 року прибутковою справою.
Криптовалюта – це цифрова валюта, штучна платіжна система. Подана в електронному вигляді, прирівнюється до справжніх грошей, але не має паперового виразу та не контролюється органами державної влади. Вона має офіційний курс, але при проведенні транзакцій не потрібні банки та інші фінансові посередники. Це система, учасники в якій мають рівні права і можуть з будь-якого місця відправляти та приймати платежі.
Цифрова валюта створюється з допомогою проведення математичних обчислень, найчастіше з урахуванням системи блокчейн, що є ланцюжок інформаційних блоків. Це якесь сховище даних, що містить перелік дій учасників.
Записи про транзакції кодуються, їх неможливо змінити або видалити, можна лише додати. Так формуються пов'язані між собою блоки. Їх створенням займаються учасники – майнери, за що одержують криптомонети як винагороду. Вони не лише створюють нові блоки, а й зберігають копії блокчейну, підтверджують транзакції та перевіряють дії інших учасників. Чим більше таких майнерів, тим краще, адже мережа буде надійнішою. А з отриманням нагород виробляють нові цифрові монети, що збільшує кількість криптовалюти.
Популярність криптовалюти викликана :
доступністю – використовувати монети можна будь-якої миті;
анонімністю – в системі фіксується лише номер електронного гаманця та сума та жодних даних про учасника;
надійністю – база захищена від злому, зміни чи видалення даних;
незалежністю – операції не контролюються будь-якими органами;
дефіцитом - криптовалюта випускається в обмеженій кількості і вона не схильна до інфляції;
прозорістю - переклад може здійснити тільки власник і ніхто не в змозі зробити скасування операції.
При цьому, не в усіх країнах світу криптовалюта дозволена, а її цінність залежить від попиту, а це своєю чергою тягне за собою певні ризики. Тому новачкам рекомендується входити у справу лише зі своїми особистими грошима, тобто жодних кредитів та позик.
Загальна капіталізація крипторинку становить приблизно 2,5 трлн доларів. Тільки США налічується близько 12 000 проектів. Bitcoin став першою цифровою валютою, і саме він формує ринок. Але з кожним роком кількість криптовалют збільшується, з'являються нові гравці на ринку вкладень, схеми інвестицій та способи реалізації, що веде до розвитку галузі. До того ж, криптомонети починають юридично визнавати у різних країнах.
2021 року хоч і спостерігалося зниження котирування криптовалют , 2022-го експерти прогнозують позитивну динаміку. Очікується, що вартість цифрових валют зростатиме. Зокрема, найпопулярніша – біткоїн – досягне $100 тисяч за одиницю, що буде рекордом. Тому незважаючи на існуючі ризики, бізнес на криптовалюті вважається перспективним та прибутковим.
У галузі можна провести аналіз, прорахувати ризики, вибрати вдалий час для інвестицій та розробити грамотну стратегію. Все це робить цифрову валюту доступнішою, а отримання прибутку – реальним.
Аналітики прогнозують :
використання різних цифрових активів;
токенізація активів;
перехід від приватного майнінгу до промислового;
покращення ланцюжка поставок між учасниками;
розширення крипторинку;
підвищення вартості криптовалюти;
зміщення інтересу інвесторів із фондового ринку на крипторинок;
зростання популярності стейкінгу;
спрощення законодавчого регулювання;
багатополярність.
Ринок криптовалюти хоч і не переповнений, але все ж таки є висококонкурентним. Тому починати бізнес слід з вивчення, аналітики та планування.
Обов'язковим є бізнес-план з криптовалюти, який повинен містити інформацію про нішу, альтернативні варіанти, ризики, спосіб заробітку, назву цифрової валюти, рахунок, інвесторів, структуру проекту, способи просування, а також розрахунки та прогноз щодо окупності.
При цьому гарантувати успіх ніхто не зможе. Тут можна швидко піднятися, так і прогоріти. Все залежить від того, чи ви серйозно підійшли до справи, наскільки глибоко вивчили питання і яку стратегію обрали.
Інтерес до цифрової валюти проявляється, оскільки на ній можна заробляти гроші, причому не лише на купівлі-продажі. Існує багато різних способів примножити капітал, але разом із можливостями є й певні ризики. Впоратися з ними можна, володіючи ситуацією та вміючи прогнозувати зміну курсу. Тобто отримувати прибуток будуть ті, хто розуміється на питанні.
різкі стрибки курсу;
залежність ціни цифрових валют від попиту;
знецінення криптовалют з необмеженим випуском в обіг;
втрата всіх монет при втраті ключа доступу до гаманця.
Ще в низці країн заборонено оплачувати криптовалютою товари чи послуги. Операції доступні лише в деяких онлайн-магазинах і за умови, що попит на валюту високий. А якщо ні, то вона знеціниться, ніхто не захоче мати з нею справи, і власник втратить вкладені в неї гроші.
Тому для отримання доходу необхідно провести аналіз крипторинку та розробити ефективну стратегію. Якщо ж вас цікавить, як заробити на криптовалюті новачкові, перш за все врахуйте, що будь-які фінансові операції та інвестиції – це ризик. Ви можете як збільшити дохід, так і втратити всі вкладені кошти. Тому початківцям слід дотримуватися правила диверсифікації, використовуючи лише вільні гроші, щоб у разі фіаско не стати банкрутом.
майнінг - створення нового блоку в системі блокчейн, за що нараховується винагорода у вигляді монет, для чого потрібна потужна комп'ютерна техніка;
хмарний майнінг – можна підключитися до віддалених серверів, які підходять за потужністю для майнінгу, але ця послуга платна;
купівля – за допомогою будь-якого обмінника з вигіднішим курсом можна придбати криптовалюту;
стейкінг – передбачає відправлення монет на обслуговування блокчейну та отримання за це нагороди, підходить для тих, хто вже має цифрову валюту.
Ці методи дозволяють новачкам отримати свої перші монети, а тим, хто вже у темі, збільшити капітал. При цьому що вище криптовалюта цінується, то вища активність учасників і більше можна заробити. Наприклад, біткоїни можна отримувати за різні послуги або в подарунок від інших майнерів.
Заробити криптовалюту може кожен. Для цього треба створити електронний гаманець та зареєструватися в системі.
Існує багато способів отримання доходу на криптовалюті. Є прості, наприклад, купівля-продаж, а є складніші – стейкінг, лендинг та ін. Одні мають менші ризики та підходять навіть для новачків, а інші вимагають певних навичок та вміння прогнозувати. У кожного з варіантів свої переваги та недоліки, тому при виборі виду заробітку необхідно ретельно вивчити тему та прорахувати ризики.
Це видобуток криптовалюти. Передбачає вирішення обчислювальних завдань та отримання за це нагороди у вигляді монет. Для цього процесу необхідно мати потужний комп'ютер та кілька відеокарт, підключити спеціальну програму, підтримувати оптимальну температуру біля майнінг-пристрою, оплачувати рахунки за електрику. Не дуже підходить для новачків, оскільки тут треба розумітися на системі блокчейн. До того ж, для великого заробітку слід побудувати цілу ферму, а це купа особливого обладнання і чималі вкладення.
на відеокартах – один із найдоступніших способів, що передбачає визначення алгоритму хешування;
ASIC-ферми - криптовалюта, в основному біткоїни, видобувається за допомогою спеціальних обчислювальних блоків;
онлайн-майнінг - процес можливий прямо на сайті після створення облікового запису, але такий спосіб не принесе багато грошей;
хмарний – дозволяє заощадити кошти на придбання обладнання, оскільки передбачає оренду потужностей;
на телефон – смартфон потребує відеоприскорювача, при цьому швидше зношуватиметься батарея і сильно перегріватиметься пристрій.
Для отримання високого прибутку потрібно побудувати кілька ферм. А одна коштуватиме приблизно $1200-2500, що не кожному по кишені.
Плюси майнінгу :
окупність вища, ніж за інших інвестицій, зокрема у банківські депозити;
товар із високою ліквідністю;
невеликі тимчасові витрати на отримання доходу.
Мінуси майнінгу :
великі початкові вкладення;
складність алгоритмів;
необхідність дорогого потужного обладнання та його безперебійної експлуатації.
У середньому бізнес окупиться протягом одного року. Термін окупності залежить від виду криптовалюти та її курсу.
Передбачає купівлю криптовалюти за низькою вартістю та подальший її продаж за вищою ціною. Усі операції проходять швидко, за схемою, і дозволяють за кілька днів збільшити свій капітал на 10-20%, а за місяць – подвоїти чи потроїти його. При цьому курс деяких цифрових валют може сильно стрибати, змінюючись за пару днів на 100, а то й 200%.
Заробіток на коливанні курсу валют є складною справою. Тут треба знати, що таке волатильність, як працює криптовалютна біржа і які у неї можливості, а також важливо правильно вибрати біржу, постійно бути присутньою на ринку, відстежувати курс і проводити аналітику, щоб розуміти, коли і яку криптовалюту краще купити та продати.
Основний плюс трейдингу – високий та швидкий дохід. При цьому його мінус – великі ризики та постійна зайнятість. Тому такий спосіб точно не підходить новачкам.
Це та ж купівля-продаж, але у довгостроковій перспективі. Якщо трейдери здійснюють операції практично щодня, то інвестори зазвичай купують криптовалюту та зберігають її тривалий термін (протягом півроку, трьох та більше років).
Такий спосіб не дозволяє отримати більший прибуток у короткі терміни, але він менш ризикований. Адже якщо ви купили, наприклад, биткоин за $60 тис., а через пару днів він упав до 20 тис., можна не поспішати його позбуватися, а варто просто почекати, коли він знову підніметься, і тоді вже продавати, щоб нічого не втратити.
Крім біткоїну, для інвестицій підходять такі валюти, як Ethereum, Litecoin, Binance coin та ін.
Це хороший спосіб для тих, хто цікавиться, як почати заробляти на криптовалюті.
Криптовалюта перераховується на спеціальний рахунок на біржі, яка, у свою чергу, надає її всім бажаючим під відсоток. Отриманою прибутком біржа ділиться із власником валюти.
Плюсом такого рішення є пасивний дохід та вищий відсоток порівняно із звичайним депозитом у банку, а мінусом – невеликий прибуток та ризик закриття біржі.
Гроші можна заробляти на зберіганні цифрових монет. Саме такий пасивний заробіток передбачає метод стекінг (стейкінг). Суть його в тому, щоб вибрати блокчейн з алгоритмом PoS, купити криптовалюту та зберігати її у своєму гаманці, отримуючи за цю винагороду.
Це дозволяє залучати до процесу більше учасників та забезпечувати працездатність системи. Адже чим більше цифрової валюти зберігає користувач, тим більше блоків йому вдасться згенерувати і тим більше заробить.
фіксований – коли учасник вказує термін, який розміщує активи без права користування ними;
безстроковий - період зберігання не вказується, а користувач у будь-який момент може вивести токени.
Дохід від стейкінгу залежить від виду криптовалюти та періоду зберігання, тому у різних учасників прибуток може суттєво відрізнятися.
Цей спосіб вважається гарною альтернативою майнінгу, оскільки дозволяє заробляти без спеціального обладнання. Але мінусом є ризик падіння ціни криптовалюти, через що знизиться і винагорода.
Тому для стейкінгу слід вибирати монети, що мають низький рівень волатильності, а ще краще – ті, що відрізняються стабільним зростанням. Перспективними валютами називають Algorand, KAVA, One, Fetch.ai, Qtum, TRON, ATOM, Tezos, Stratis.
Початківцям не радять починати зі стейкінгу, адже тут треба розбиратися у функціоналі сайтів та розуміти принципи роботи.
Суть цього в тому, що користувач здає свою криптовалюту в оренду під відсоток. Активи можуть тимчасово передаватися як криптобіржі, так і приватним особам, які запускають їх у обіг та гарантують повернення власнику після закінчення обумовленого строку.
Кредит може видаватися на фіксований період або без терміну. У першому випадку процентна ставка буде вищою, ніж у другому.
Лендінг вважається ризикованою справою, але перспективною, з високим доходом при грамотному підході. Але вкладати рекомендується лише вільні гроші.
Плюси лендінгу :
пасивний дохід;
додатковий заробіток зі збільшенням ціни криптовалюти;
отримання швидкого кредиту у фіатній валюті без звернення до банку;
збільшення капіталу;
можливість залучення інвесторів.
Мінуси лендінгу :
високі ризики;
заморожування капіталу на певний період.
Щоб мінімізувати ризики, необхідно відповідально поставитися до вибору біржі, щоб не потрапити на шахраїв, і працювати з тією криптовалютою, яка має хорошу ліквідність.
Популярними майданчиками є Poloniex, Bitfinex, Liqui, Coincheck, YoBit. Усі учасники тут проходять серйозну перевірку та ідентифікацію особи.
Щодо цифрової валюти, то для заробітку підходять ETHLend, Nexo, SALT, Ucoin cash, Homeblockcoin, Falconcoin, Binarycoin.
Initial Coin Offering означає пропозицію криптомонет перед запуском проекту. Тобто власники продають свою валюту до того, як виставити її на біржу. Як правило, у такому разі продається невелика кількість монет за невеликою вартістю. Це дозволяє отримати інвестиції з моменту запуску, а люди, які купили ці монети заздалегідь за низькою ціною, зможуть продати їх пізніше дорожче (прибуток може становити 100% і більше).
Будь-хто може запустити свою криптовалюту і заробити на цьому. Але треба розробити стратегію просування, щоб стимулювати людей користуватися вашою валютою.
Плюсом є можливість швидко заробити гроші, а мінусом – великі витрати на створення та розкручування.
Якщо ви цікавитеся, як заробляти гроші на криптовалюті, то окрім видобутку, купівлі-продажу цифрових монет та оренди активів є ще один спосіб – відкрити власний бізнес. Це можливо створення криптобіржі, обмінника, фонду, NFT-маркетплейсу. Кожен із цих варіантів має свої особливості, переваги та недоліки.
В цілому ж, таке рішення потребує певних знань та великих вкладень, зате дозволяє добре заробляти.
Якщо ви сумніваєтеся, чи на криптовалюті заробляють новачки, то не варто. Отримувати дохід на операціях із цифровою валютою можуть усі охочі. Головне при цьому вивчити ринок, розібратися в питанні та вибрати відповідний спосіб заробітку. Так, існують варіанти, які використовують лише профі, але і для початківців є де зачепитися. Тому якщо ви хочете вкласти вільні гроші в криптовалютний бізнес, щоб активно працювати заради прибутку або отримувати додатковий пасивний дохід, підберіть зручний для себе вид заробітку, розробіть стратегію і дійте, не забуваючи моніторити ризики.
Не всі готові ризикувати, вкладаючи гроші в крипторинок, але на цифрових валютах можна заробити без стартових інвестицій. Хтось отримує монети за надання різних послуг, інші – як винагороду за виконання завдань, а треті – як подарунок від сервісів, які хочуть залучити нових учасників. Можна також зменшити витрати та зайнятися хмарним майнінгом, видобуючи криптовалюту на чужих потужностях. Тобто не треба буде купувати дороге обладнання та потужну комп'ютерну техніку, але доведеться платити за його оренду.
Такі способи отримання криптовалюти дозволяють увійти в справу без великих вкладень і заробляти. Так, спочатку суми будуть невеликі, але згодом за грамотного підходу капітал можна збільшити.
Крани . Є сервісами, які пропонують цифрову валюту за виконання простих завдань (наприклад, перегляд реклами, кліки, перегляд листів на електронній пошті, суміщення картинок, введення капчі та ін.). За такі дії учасники одержують лише кілька сатоші.
Ігри . Цей спосіб дозволяє монетизувати ігровий досвід. Монети роздають в азартних іграх, лотереях та при виконанні завдань в ігровій формі.
Аірдроп – маркетинговий хід, який передбачає роздачу токенів існуючим чи новим користувачам. Це робиться з метою розкручування проекту. Іноді монети роздають просто так, а іноді необхідно виконати якусь просту дію, наприклад зробити репост або підписатися на сторінку в соцмережі.
Баунті . Учасники одержують монети, допомагаючи у розвитку проекту. Вони можуть шукати помилки в коді, писати відгуки, ділитися інформацією про проект у соціальних мережах, перекладати сторінки сайту різними мовами тощо. Оплата за роботу може бути як невеликою, так і суттєвою – все залежить від проекту та особливостей роботи.
Блоггінг . Можна брати участь у партнерських та реферальних програмах, інформуючи передплатників протій чи іншій платформі та рекламуючи послуги, і отримувати за це оплату.
Завдяки таким простим способам можна увійти в справу і почати отримувати перші електронні гроші, щоб потім, вивчивши ринок і глибше вникнувши в тему, впевненіше рухатися далі, отримуючи стабільний дохід або вибудовуючи свій бізнес.
Оскільки у сфері криптовалюти багато шахраїв, при виборі майданчика необхідно шукати докладну інформацію про нього та читати відгуки користувачів.
Заробляти гроші можна на таких платформах :
Хмарний майнінг :
Genesis Mining – має 2 млн користувачів, дозволяє видобувати біткоїн та інші популярні валюти, стягує оплату за користування сервісом щодня;
HashNest – пропонує дві форми співробітництва (спочатку оплата, потім майнінг або спочатку оплата за електрику та майнінг, а потім повернення коштів за користування обладнанням з прибутку);
NiceHash - не має обчислювальних потужностей, а просто пропонує варіанти, у кого їх можна знайти.
Біржі фрілансу, де платять криптовалютою (LaborX, BitGigs, PublishOx, Upwork, Toptal, Freelancer та ін.).
Майданчики, де повертають кешбек у цифровій валюті (наприклад, Lolli, Pei, CoinCorner).
Ігри , що дозволяють отримати криптовалюту :
Bitcoin Alien Run – «бродилка» на кшталт Super Mario, для отримання сатоші необхідно проходити рівні та виконувати різні завдання;
Spark Profit – є імітацією фінансової торгівлі, де можна отримувати очки за зроблені прогнози;
Spells of Genesis – розроблена у стилі фентезі з елементами карткових ігор та ігор-стратегій;
Satoshi Quiz - мережна гра, що передбачає відповіді на питання, пов'язані з різними темами.
Крани (Bitcoinker з переглядами реклами та запровадженням коду перевірки, FreeBitcoin, що працює за принципом мережевого бізнесу, Cointiply з переглядами відео, іграми та іншими діями, за які можна отримати бали).
Біржі - Binance (Мальта), Coinbase (США), Bitstamp (Люксембург) та ін.
Фонди – Blockchain Capital (США), Pantera Capital (США), The Token Fund (країни СНД) тощо.
Платформи пропонують як просте видобування цифрових монет – наприклад, як винагороду за виконання певних завдань, так і конкретний заробіток, пов'язаний з майнінгом, трейдингом та інвестиціями. Незалежно від сервісу та особливостей роботи, у користувача має бути електронний гаманець із ключем доступу.
Головним плюсом вкладень у криптовалюту є можливість отримувати гарний прибуток, причому всім охочим, незалежно від місця проживання, статусу та професії. При цьому не обов'язково вливати величезні суми - почати можна і з $200 або зовсім без початкових вкладень. Особливо актуально це буде тим, хто не має вільних грошей.
Плюси бізнесу на криптовалюті :
високий рівень захисту всіх операцій;
відсутність державного контролю;
доступність;
анонімність;
відсутність загрози інфляції;
великий вибір валют, платформ та методів заробітку;
висока ліквідність;
можливість робити нагромадження.
Мінуси роботи з криптовалютою :
заборона у низці країн або обмеження у використанні;
стрибаючий курс;
незворотність транзакцій;
відсутність юридичного регулювання;
ризик втрати вкладень;
неможливість повернення криптовалют при крадіжці.
Основним мінусом вважаються високі ризики у цьому секторі. Тобто можна швидко заробити, але так само легко можна все втратити. Причому втрати можуть бути спричинені різними причинами – і коливаннями курсу, і втратою ключа доступу, і при злому/крадіжці монет, і при помилці переказу, оскільки неможливо буде скасувати або змінити платіж. Тому при роботі з криптовалютою необхідно проводити аналітику, моніторити ситуацію та оцінювати можливі ризики при виборі способу заробітку, а також не робити величезних інвестицій на початку шляху, коли ще не повністю розібралися у питанні.
За допомогою технології блокчейн, яка використовується для генерації цифрових монет, можна створити безліч видів криптовалют. Але не всі цікаві для інвестування, тим паче довгострокового. Адже видобувати та накопичувати вигідно лише ту, яка має розвинену мережу та високий попит.
Розрізняють такі групи криптовалют :
децентралізовані – видобуваються майнерами (Bitcoin, Ethereum, Elastos, IOTA);
псевдодецентралізовані – створення валют, які можна лише купити, контролює певна група людей (Bitcoin Cash, Ripple, TRON);
Стейблкоіни – їх ціна прив'язана до іншої валюти, криптовалюти або цінного металу (наприклад, Gemini Dollar дорівнює долару США, а вартість DigixDAO оцінюється як грам золота).
Усі цифрові валюти поділяються на коїни та токени. Перші працюють у своєму блокчейні і їх можна майнути, а другі з'являються на базі існуючого блокчейну і вони доступні тільки для покупки або отримання як винагороду.
Перспективні криптовалюти :
Bitcoin – перша та найпопулярніша валюта. Її капіталізація становить 1,3 трлн доларів, а в обігу перебуває 19 млн одиниць за максимального розміру емісії 21 млн. Аналітики стверджують, що курс зростатиме і в 2022 році досягне рекордних $100 тисяч.
Ethereum – друга за популярністю валюта. Емісія провадиться шляхом майнінгу, а кількість монет у блокчейні необмежена. Загальна вартість криптовалюти на ринку становить 44 млн. доларів, а випущено вже 96 млн. монет. Капіталізація – понад 560 млрд. дол.
EOS – вважається одним із найкращих токенів у світі. Відрізняється гнучкістю, швидкістю, масштабованістю та невеликими комісіями. Вартість валюти за прогнозами експертів на кінець 2022 року зросте до $3,43.
Litecoin – є похідною від біткоїну. Її капіталізація становить $5,5 млрд, а курс з моменту появи збільшився у 25 разів – із 4 до 102 доларів.
Bitcoin Cash – відрізняється швидкими транзакціями (100 операцій на секунду), збільшеним розміром блоку до 8 Mb, низькими комісіями. Капіталізація валюти становить 26 млрд. доларів. Спостерігаються різкі стрибки курсу, але прогнозують його зростання до 3000 дол.
Ripple – націлена ринку фінансових і банківських послуг. Передбачає проведення безпечних миттєвих транзакцій та низькі комісії. Ринкова капіталізація становить $75 млрд, а вартість однієї одиниці за прогнозами сягне $1 у 2022 році.
Dash – вважається першою децентралізованою монетою. Валюта дозволяє робити швидкі та анонімні перекази до будь-якої країни світу, а для майнінгу не треба купувати велику кількість обладнання. Дає можливість отримати добрий прибуток завдяки збільшенню вартості. Капіталізація складає $1 млрд.
Це далеко не повний перелік доступних криптовалют. Усі вони мають відкритий алгоритм генерації, відрізняються безпечними транзакціями та анонімністю. Для вибору цифрової валюти для покупки або майнінгу необхідно проаналізувати, як змінюється курс та вартість. Тоді ви зможете вибрати оптимальний для себе варіант, особливо якщо цікавитеся як просто заробляти на криптовалюті.
Популярність цифрової валюти заведено оцінювати за величиною курсу до американського долара. А ціна залежить від попиту та залучення користувачів. Чим більше інтересу до криптовалюти і більше учасників вона приваблює, тим вища її вартість.
Однозначної відповіді на запитання, скільки заробляють на криптовалюті, немає. Все залежить від ситуації на крипторинку, вибраного виду цифрової валюти та способу вкладень.
При пасивному заробітку розмір прибутку буде пов'язаний із вартістю криптовалюти. Що вона цінується, то більше можна заробити. Спрогнозувати дохід тут складно.
На прибуток майнерів впливають як котирування та розміри інвестицій, так і потужність обладнання, витрати на оплату рахунків за електрику.
А якщо ви вибрали трейдинг для заробітку, то зміна курсу тут великої ролі не відіграє, але важливі знання, навички та вміння передбачати підходящі моменти для операцій.
Загалом, за грамотного підходу на криптовалюті можна заробити понад 100% річних. Наприклад, якщо купити біткоїн за $6500, то за рік реально отримати $13000. Особливість того, що цифрові валюти мають сильну волатильність і протягом дня ціна може кілька разів змінитись. Це дозволяє швидко отримати добрий дохід, але за умови продуманих дій.
Крім майнінгу, трейдингу, стейкінгу, інвестицій та інших способів заробітку на криптовалюті є також кілька варіантів для створення власного бізнесу в цій сфері. Наприклад, відкриття криптобіржі, інвестиційного фонду, онлайн-обмінника чи NFT-маркетплейсу. Так, це рішення вимагає великих вкладень, але й віддача буде вищою. При цьому починати такий бізнес слід лише тим, хто вже мав справу з криптовалютою і розуміється на темі.
Криптобіржа – це майданчик, на якому зручно купувати, продавати та обмінювати одні цифрові валюти на інші або ж на традиційні гроші. Тут знаходяться продавці та покупці, які укладають між собою угоди, а сама платформа виступає як гарант, що всі операції будуть здійснюватися з дотриманням встановлених правил.
Хороша біржа повинна бути безпечною, захищеною від атак хакерів, з потужним движком, який містить оптимізований код, щоб всі дії виконувались коректно і швидко, і зрозумілим, зручним для користувачів інтерфейсом. Також важливо підтримувати, оновлювати програмне забезпечення та займатися просуванням біржі.
Для початку роботи ви можете придбати готову криптобіржу або створити її з нуля. Перший варіант дозволить запуститися швидше, але при цьому треба переконатися, що всі права передані, дані зберігатимуться у нового власника, а сама платформа працює без збоїв. Розробка з нуля вимагатиме більше часу для запуску і обійдеться дорожче, але така біржа буде створена з урахуванням всіх ваших побажань, з унікальним дизайном, можливістю вибору оптимального двигуна і функціоналу.
У середньому створення криптобіржі обійдеться в $20 000-200 000.
Криптообмінник . Зі збільшенням інтересу до криптовалюти підвищується затребуваність та обмінників. А оскільки не всі з існуючих є надійними, ви можете відкрити свій і скласти конкуренцію найпопулярнішим.
Обмінник бере участь в операціях, продаючи чи купуючи цифрову валюту, а він заробляє на комісії. Як правило, це 1-5% від суми угоди.
Ціни встановлює власник криптообмінника, але курс прив'язується до біржового. Як орієнтир виступають найпопулярніші майданчики.
Щоб обмінник працював без збоїв та помилок, необхідно розробити ефективний сайт. У ньому важливо все – від функціоналу та юзабіліті до дизайну та безпеки. Адже кожна складова впливає на привабливість ресурсу, зручність користування, швидкість виконання дій, захист даних.
Вартість створення криптообмінника в середньому становить 20-50 тисяч доларів.
NFT-маркетплейс – це майданчик із цифровими токенами, які діють як сертифікат про право власності на віртуальні активи (фото, відео, меми, твіти, комп'ютерний код тощо). Оскільки NFT не можна продавати на стандартних криптобіржах, для їх зберігання та торгівлі створюються спеціальні маркетплейси. Вони працюють за принципом інтернет-магазину, але також надають можливості для проведення аукціону та випуску токенів.
Для залучення та утримання клієнтів важливо забезпечити безперебійну роботу майданчика, створити привабливу вітрину, зрозумілу систему пошуку, просту форму реєстрації, гаманець та запропонувати інші функції для зручності користувачів.
Створення NFT-маркетплейсу коштуватиме в середньому $3-5 тисяч.
Криптовалютний фонд – це фінансова установа, яка працює з приватними особами, пропонуючи послуги з трейдингу та інвестування. Тобто організація отримує від клієнтів гроші, вкладає їх у криптовалюту, запускає передпродаж монет або інвестує в стартапи, отримує прибуток і повертає його тому, хто передав гроші, забираючи собі відсоток.
Фактично фонд виконує всю роботу, яку користувач мав зробити для отримання доходу. Це означає, що у таких організаціях працюють досвідчені трейдери, які формують інвестиційний портфель, шукають варіанти для заробітку, оцінюють ризики, вибирають стратегію та аналізують вкладення.
Користуватися послугами фонду зручно для новачків у сфері роботи з криптовалютою, але відкривати такий бізнес мають лише професіонали.
Вартість створення криптовалютного фонду – від 15 000 доларів.
Незалежно від того, який варіант для бізнесу ви виберете, необхідно розробити унікальний сайт зі зрозумілим функціоналом, зручним інтерфейсом, потужним движком і цікавим дизайном, що привертає увагу. Допоможуть із цим фахівці студії WeLoveBrands. Щоб дізнатися деталі та вартість послуги, зв'яжіться з нами по телефону або через месенджери.
Щоб не втратити вкладені кошти і не прогоріти на початку шляху, новачкам необхідно дотримуватися простих правил.
Зокрема:
вивчити ринок криптовалют;
вибрати стратегію та відповідний спосіб заробітку;
знайти трейдера-консультанта, який допоможе з оцінкою ризиків, вибором криптовалюти та операціями;
починати краще із стабільних спокійних активів;
вкладати лише у перевірені проекти;
перевіряти кожний переклад;
зберігати кошти у безпечному місці (можна підключити до гаманця двоетапну автентифікацію);
використовувати лише вільні гроші.
Для отримання доходу слід вивчити різні криптовалюти та вибрати найбільш підходящу, а також вкладати гроші в той напрямок, в якому ви краще знаєтеся. Тобто, починати рекомендується з чогось простішого, доки не вивчіть добре тему.
Система блокчейн має найвищий рівень безпеки. Уся інформація тут зашифрована, а блоки пов'язані між собою, тому неможливо щось змінити чи видалити. Можна тільки зламати, але для цього потрібні величезні потужності, адже для доступу до одного осередку необхідно змінювати шифр у решти ланцюжка.
Також, при миттєвому перекладі монет використовуються унікальні адреси, які генерує безпосередньо система, а транзакції хоч і є прозорими, але не можна зіставити дані користувача з його місцезнаходженням. Тому операції з криптовалютами вважаються безпечними та захищеними.
Справжність адрес під час перекладу перевіряється спеціальними ключами. Існують публічні (адреси електронних гаманців, які знаходяться у відкритому доступі) та приватні ключі (шифри, відомі лише власникам). Коли один учасник відправляє криптовалюту іншому, то шифрує її за допомогою публічного ключа, а одержувач повинен використовувати приватний шифр, щоб побачити цей переклад.
Щоб додатково захиститися від шахраїв та зломів, необхідно дотримуватися основних правил безпеки.
Серед них:
заводити окрему електронну пошту для акаунтів та гаманців;
користуватися захищеними мережами, а чи не wi-fi;
розділити кошти та тримати їх у різних гаманцях;
встановити надійне програмне забезпечення;
не відкривати підозрілих посилань;
перевіряти адресу біржі, обмінника та інших майданчиків, оскільки шахраї можуть створювати копії;
зробити резервну копію ключа та пароля та не зберігати її на комп'ютері або у хмарному сховищі;
не купувати незнайомі монети без ретельної перевірки та аналізу.
Операції з криптовалютою є специфічною сферою, до якої потрібний особливий підхід. Важливо не тільки убезпечити себе від шахраїв, але й подбати про збереження ключа доступу. Адже при його втраті можна втратити всі свої заощадження і вкладення.
У різних країнах діють свої закони щодо криптовалюти. Десь дозволено операції з електронними грошима, а десь заборонено чи обмежено.
Наприклад, у Німеччині біткоїни є розрахунковою грошовою одиницею, а Японії вони як законні, а й оподатковуються. У Китаї транзакції з ними заборонені для банків, а на приватних осіб заборона не поширюється. У Швейцарії цифрові валюти прирівнюються до іноземних. У биткоин перестав бути валютою, але розглядається як актив і підлягає оподаткуванню. У ЄС відсутня сплата ПДВ при обмінних операціях та зберігається при використанні біткоїнів для оплати товарів та послуг. У країнах Африки криптовалюта заборонена на півночі (Єгипет, Алжир, Марокко), але дозволена в інших регіонах (Ангола, ПАР, Маврикій, Намібія, Зімбабве та ін.). А в Ізраїлі біткоїн не є платіжним засобом, але прирівнюється до майна, тому при його продажу власник має сплатити податки.
В Україні після запровадження військового стану було ухвалено Закон «Про віртуальні активи», який узаконив криптовалюту. Тепер біткоїн та інші цифрові валюти визнані нематеріальним благом, яке має ціну, виражається в електронній формі та на нього поширюються цивільні права. Власником активу вважається той, хто має до нього ключ доступу.
Оптимальними країнами для ведення криптовалютного бізнесу є США, Японія, Великобританія, Естонія, Швейцарія, Китай (зокрема Гонконг).
Криптовалюта – це віртуальні гроші, які випускає не держава та не банки, а користувачі інтернету. Для захисту від підробок використовується шифрування цифрової валюти, а це відбувається в автоматичному режимі.
Чим криптовалюта відрізняється від традиційних грошей
випуском цифрових монет може зайнятися будь-яка людина чи компанія;
використовується криптовалюта лише в інтернеті;
монети немає фізичного стану, а існують лише у електронному вигляді і зберігаються у спеціальному гаманці;
контроль здійснюється не державою, а електронним шифруванням;
криптовалюту можна майнути, купувати, продавати, обмінювати на фіатні гроші, інвестувати.
Загалом же, бізнес на криптовалюті стає дедалі популярнішим, оскільки дозволяє отримувати гарний прибуток. Це перспективна ніша, що пропонує широкі можливості для охочих заробити на операціях із цифровою валютою.
Який спосіб заробітку на криптовалюті вважається найефективнішим? Складно сказати. Тут все індивідуально і залежить від ситуації на ринку загалом, знань, навичок та переваг людини. Адже хтось захоче ризикнути, щоб заробити швидкі гроші, а комусь більше до вподоби пасивний дохід. Експерти рекомендують вибирати той спосіб, у якому ви знаєтеся і відчуваєте себе впевнено. Головне – розробити правильну стратегію, враховувати ризики та вкладати у перспективну криптовалюту.
При відкритті власного бізнесу, пов'язаного з цифровою валютою, наприклад криптобіржі, онлайн-обмінника, інвестиційного фонду або NFT-маркетплейсу, важливо розробити надійний, безперебійно працюючий сайт з унікальним дизайном і зручним інтерфейсом користувача, а ще придумати цікаву, запам'ятовується назву і створити оригінальний логотип , що привертає увагу. Для розробки нейма, лого та веб-ресурсу, а також просування майданчика звертайтесь до студії WeLoveBrands . Наші фахівці допоможуть вам створити ефектний образ та вивести ваш бізнес на новий рівень. Для отримання консультації та уточнення умов співробітництва зателефонуйте або напишіть повідомлення в месенджерах.