→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.

Google: історія розвитку «короля пошуку»

207

Оцінили: 47

Зміст:
Розмір шрифту:

Google: історія розвитку «короля пошуку»

Google обробляє понад 150 млн пошукових запитів на день, а точна та моментальна видача результату зробила пошуковик найпопулярнішим сервісом.

Редактор HTML-кодуПереносити за словами

За даними Similarweb, у вересні 2022 року частка компанії становила 90,82% світового ринку пошукових послуг. Сьогодні Google – це поєднання першокласних технологій, унікальних бізнес-стандартів та чіткого бачення перспектив. Зібрали у статті цікаві факти з історії розвитку компанії, а також секрети успіху Гугла.

google

Коротко про Google

Google – транснаціональна корпорація, один із структурних підрозділів холдингу Alphabet. Заснована у 1998 році. Засновники компанії - Lawrence Edward Larry Page і Sergey Brin.

Основні продукти "Гугла" - сервіс веб-пошуку, YouTube, Gmail, Google Maps, Google Drive, Google Play, Google News, Google Hangouts, Google Translate, Google Photos, Google Books, Google Docs, Blogger, Google Sky, Google Custom Search , Google Earth, Google Maps API, Google Sites, Google Finance, Google Trends, Google Analytics та інші.

Google також є розробником та власником браузерів Chromium та Google Chrome. У 2021-22 фінансовому році виручка Google склала $256,7 млрд, з них $209,5 млрд - надходження від реклами. 2021 року материнська компанія Alphabet за рівнем капіталізації з $1,39 трлн. посідала друге місце серед усіх IT-компаній.

google

Нагороди та досягнення бренду

За 24 роки компанія Google спростила навігацію в океані інформації. Все те, що раніше в інтернеті здавалося неможливим, тепер доступне лише за кілька кліків.

Google заснували два аспіранти, які навіть не були знайомі з основами бізнесу. Незважаючи на це, Alphabet Inc., материнська компанія Google, стала третьою після Apple та Microsoft технологічною компанією США, ринкова вартість якої перевищила $1 трлн.

З перших днів зусилля компанії відзначали численними нагородами. Так, лише через рік після заснування Google отримав приз журналу PC Magazine «За технічну перевагу та інновації в розробці веб-додатків». Крім того, журнал включив компанію до списку The best. Тижневик Time вніс «Гугл» до десяти провідних кібертехнологій 1999 року.

У 2000 році компанія отримала такі нагороди та відзнаки:

 

google нагороду Міжнародної академії комп'ютерних мистецтв Webby «За найкраще технічне досягнення року»;

 


google приз People's Voice Award "За технічні досягнення";

 


google звання "Best of the Web Round-Up" медіакомпанії Forbes;

 


google звання «Найкращої пошукової системи» за версією журналу PC World;

 


google перше місце у голосуванні Readers Raves журналу WIRED у номінації «Найінтелектуальніший агент в Інтернеті»;

 


google нагороду британського журналу PC Magazine за найкращі інтернет-інновації.

 

У 2001 році Google стала володарем ще однієї нагороди Webby, цього разу у категорії «Найкращі практики».

У 2002 році компанія зібрала безліч нагород Search Engine Watch Awards. Серед них «Видатний сервіс пошуку», «Найкращий пошуковий сервіс зображень», «Найкращий дизайн», «Найзручніша система пошуку для веб-майстрів» та «Найкраща функція пошуку». Засновників Google включили до списку медіакомпанії InfoWorld Десять провідних новаторів у сфері технологій, а саму компанію відзначили нагородою Массачусетського технологічного інституту Students' Choice.

2022 року Google стала першою міжнародною компанією, яка отримала нову українську нагороду «Відмінність світу». Цю нагороду вручають компаніям та бізнесменам за підтримку України та відхід з російського ринку. Google серед перших приєдналася до санкцій проти Росії: закрила російські канали на YouTube, призупинила функцію монетизації для російських користувачів і реєстрації в хмарних сервісах і Google Pay. Співробітники зібрали мільйонні пожертвування, а сама компанія надала українцям гранти на суму $45 млн.

google

Історія Google: від випадкової зустрічі до лідерства у галузі

google

Історія компанії розпочалася у 1995 році з зустрічі Ларрі Пейджа та Сергія Бріна. Пейдж планував вступати до аспірантури Стенфордського університету, і Бріну доручили провести екскурсію учбовим закладом. Зустріч переросла у дружбу, а потім і співпрацю.
Кажуть, що на першій зустрічі думки Пейджа та Бріна розходилися практично у всіх питаннях. Однак невдовзі вони об'єдналися, щоб вирішити одну з ключових проблем у світі обчислень — як знаходити необхідну інформацію у гігантському потоці даних.

google

1996 року Пейдж і Брін завершили процес створення системи пошуку і назвали її BackRub — на честь унікального алгоритму аналізу «зворотних посилань», які вказують на потрібний веб-сайт. BackRub пропрацював на серверах Стенфорда більше року, перш ніж перевищив їхню пропускну здатність. Колеги були змушені переїхати.

google

У 1998 році Сергій та Ларрі розмістили в гуртожитку апаратну в кімнаті Пейджа та офіс у кімнаті Бріна. Друзі розпочали пошук партнерів, які могли б ліцензувати технологію пошуку. Їхній товариш, творець Yahoo! Девід Філо, порекомендував колегам самим розвивати сервіс та заснувати пошукову компанію.

google

15 вересня 1997 року друзі зареєстрували Google Inc. Назва Google складалася зі спотвореного слова «гугол», терміна, що означає одиницю зі ста нулями. Воно відбило амбіції компанії у впорядкуванні нескінченного обсягу даних в Інтернеті.

Сподіваючись на підтримку великих гравців у сфері IT-технологій, співзасновники написали техніко-економічне обґрунтування та почали шукати інвесторів. Творця Sun Microsystems та товариша одного зі стенфордських викладачів Енді Бехтольшейма вразили плани друзів і незабаром він виписав чек на $100 тис.

Google Inc. зареєструвала офіс у гаражі знайомої Ларрі та Сергія Сьюзана Войжитського, яка згодом стала співробітником №16, а згодом — гендиром YouTube. На той час Google.com обробляв понад 10 тисяч пошукових запитів на день.

google

Незабаром газети USA Today та Le Monde розмістили статті про дебютантів. А наприкінці 1998 року журнал PC Magazine зарахував Google до списку ста найкращих веб-сайтів та пошукових систем.

google

У лютому 1999 року щоденна кількість запитів перевищила 500 тис., а офіс Google переїхав до міста Palo Alto — неофіційної столиці Кремнієвої долини. Google підписала перший контракт на комерційне використання операційної системи Linux із ІТ-компанією Red Hat.

Незабаром Google отримала інвестиції у розмірі $25 млн. від венчурних фондів. Штат компанії збільшився і їй довелося перебиратися до нового офісу. Ним став Googleplex, нинішня штаб-квартира у Mountain View, Каліфорнія.

Незважаючи на швидке зростання, Google зберігала атмосферу невеликої компанії. Згуртованість та настрій стартапу підтримували м'ячі для ігор, лавові лампи, фортепіано та зал із тренажерами. Потужні комп'ютери розташовувалися на дверях, які лежали на дерев'яних цапах. Для щотижневих хокейних матчів обгородили частину паркування, а наради збирали в open-space серед столів персоналу.

Надалі компанія представила безліч продуктів, включаючи Gmail, Google Docs, Google Drive, Google Voice та веб-браузер Chrome, а також стала власником YouTube та Blogger.com.

google

У 2015 році Google здійснила реструктуризацію підрозділів та об'єднала їх у холдинг Alphabet Inc. Брін став президентом холдингу, а Пейдж – гендиректором. З моменту створення Alphabet незмінно входить до десяти найвпливовіших компаній світу.

google

Місія бренду: організувати інформацію та приносити користь

Місія Google – «організувати світову інформацію, зробити її загальнодоступною та корисною».

Компанія з перших днів зосередилася на створенні власних алгоритмів, щоб максимально підвищити ефективність організації онлайн-інформації. Основними компонентами корпоративної місії бренду є всесвітня інформація, організація, універсальна доступність та корисність.

10 основних цінностей Google

Головні цінності бренду перераховані у книзі топ-менеджерів компанії Еріка Шмідта та Джонатана Розенберга «Як працює Google». Ключовим моментом книги є опис десяти основних цінностей Google:

 

google відмінного недостатньо;


google зосередьтеся на користувачеві, все інше додасться;


google найкраще робити щось одне, але добре;


google швидко краще, ніж повільно;


google демократія у мережі працює;


google ви можете заробляти гроші, не роблячи зла;


google завжди є додаткова інформація;


google потреба у інформації немає меж;


google Ви можете бути серйозним без костюма;


google ви повинні перебувати за робочим столом.

 

Крім того, в Гугл цінують здатність ставити під сумнів статус-кво, експериментувати, відсікати зайве і зберігати те, що працює. Працюючи на Google, автори книги дійшли висновку: традиційний бізнес-досвід перестав бути перевагою. "Якщо ви наймаєте класних людей і ставите перед собою великі цілі, ви, ймовірно, досягнете успіху".

google

Фірмовий стиль технологічного гіганта

Користувачі щодня здійснюють близько 3,5 млрд. пошукових запитів. Це означає, що середній відвідувач інтернету може бачити логотип Google щонайменше один раз на день. Вже два десятиліття цей логотип залишається одним із найвідоміших.

Чотири кольори знаменитої палітри Google символізують чотири основні елементи природи: повітря, землю, вогонь та воду. Вони відображають різноманітність сервісів Google та їх безмежні можливості. Використання фірмових кольорів у всіх веб-сервісах компанії уособлює зв'язок між ними.

Для більшості сервісів, таких як Google Плюс, Google Play, Google Drive, Google Maps, Google Analytics та багато інших, компанія розробила спеціальні графічні знаки. Найчастіше в них застосовують той самий фірмовий набір кольорів.

В окремих випадках Google застосовує монохромну версію лого. Так, світло-сірий логотип використовували в Google Poland після авіакатастрофи, в якій загинули керівники Польщі та президент Лех Качинський.

Цей же логотип з'явився на сайтах Google Hong Kong та Google China на згадку про жертви землетрусу в Китаї. У вересні 2022 року компанія знову використала сірий логотип, цього разу на знак поваги до покійної королеви Великобританії Єлизавети II.

google

Несерйозні факти про серйозну компанію

Google заробив репутацію компанії, яка запускає багато продуктів, вкладає в них мільярди доларів, а потім відмовляється, тому що проект «не злітає». Є навіть сайт Killed by Google – Google Graveyard, присвячений продуктам, які Google «убив». Наразі на ресурсі зібрано 267 сервісів, але список постійно поповнюється.

Зібрали інші факти про міжнародний технологічний гігант :

 

google

Офіс Google у Нью-Йорку розпочався у Starbucks. У 2000 році Google неофіційно відкрила нью-йоркське відділення у ресторані Starbucks у Нью-Йорку на 86-й вулиці. Ним керувала «команда з продажу» у складі однієї особи. Сьогодні розкішний нью-йоркський офіс площею 2,9 млн. квадратних футів відвідують тисячі NYooglers.

google

Gmail запустили до «Дня дурня». У Кремнієвій долині здавна існує традиція влаштовувати першоквітневі розіграші. Google представила Gmail у 2004 році. Дурне за формою оголошення багато хто сприйняв як розіграш. Проте на конкурентів очікувало розчарування — тепер поштовий сервіс обслуговує понад 70 млн осіб на місяць, а загальна кількість користувачів перевищує 1,8 млрд. чоловік.

google

Перший випадок використання слова Google як дієслово "погуглити" на ТБ стався 15 жовтня 2002 в епізоді серіалу "Баффі - винищувачка вампірів".

google

Google любить наймати людей за рекомендаціями працівників. Коли нова людина приєднується до команди, рекрутер організовує дзвінок та просить порадити, хто з друзів міг би стати новим співробітником Google.

google

У Google панує engineering-centric культура. Це підхід, згідно з яким інженери завдяки прокачаним скилам та типу мислення можуть вигадувати проривні продуктові рішення.

google

У секретній студії Google є невелика бібліотека, яку співробітники склали із найважливіших для них творів. На полицях опинилися дитячі та кулінарні книги, роботи з дизайну та креативності, художні альбоми та навіть один детектив. На форзаці кожної книги є невелике послання від того, хто її запропонував.

 

Дух компанії найкраще відображають такі слова:

«Невтомний пошук найкращих відповідей, як і раніше, є основою всього, що ми робимо. Сьогодні Google виробляє сотні продуктів, якими користуються мільярди людей по всьому світу, від YouTube та Android до Gmail і, звичайно, Google Search. Хоча ми відмовилися від серверів Lego і додали ще кількох службових собак, наша пристрасть до створення технологій залишилася з нами — від кімнати у гуртожитку до гаража й досі».

 

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 47

Середня оцінка 4.4 / 5