→ Встигни заробити Hamster — нова криптовалюта в Telegram, заробляй за кожне натискання.

Інвестиційний фонд криптовалют: як створити та заробити

1923

Оцінили: 437

Зміст:
Розмір шрифту:

Інвестиційний фонд криптовалют: як створити та заробити

Криптовалюта доступна всім користувачам, тому зі зростанням популярності електронних активів збільшується кількість їх власників. Багато хто з них не розуміється на особливостях використання цифрових монет і не має досвіду, необхідного для примноження капіталу.

 

Тому й потрібні криптофонди. Вони пропонують послуги фахівців, які вміють прогнозувати стан ринку та знають як грамотно інвестувати у криптовалюту, щоб отримувати дохід.

У світі представлено понад 800 інвестиційних криптофондів. Це лише 7% ринку. Але, незважаючи на це, обсяг активів в управлінні фондів становить близько 60 млрд доларів.

Якщо ви шукаєте спосіб почати заробляти на криптовалюті, можете відкрити власний криптофонд, який приносить користь трейдерам, інвесторам і власникам бізнесу.

Що таке криптовалютний фонд

Криптофонд – це компанія, яка надає послуги з трейдингу та інвестування в електронні активи як приватним, так і інституційним вкладникам. Працює за принципом звичайного інвестиційного фонду, але обмежує діяльність криптовалютою.

Головною метою такої організації є отримання максимального заробітку при управлінні цифровими монетами інвесторів або вкладення їх у різні проекти, проведення ICO (первинна пропозиція).

cryptocurrency-investment-fund

Тобто команда фахівців розпоряджається активами людей або компаній з метою отримання доходу для всіх сторін. За свою діяльність фонд бере відсоток від заробленого прибутку.

Послуги, які пропонує криптофонд:


cryptocurrency-investment-fund створення інвестиційного портфеля;


cryptocurrency-investment-fund пошук варіантів отримання доходу;


cryptocurrency-investment-fund розробка стратегії управління активами;


cryptocurrency-investment-fund аналіз інвестицій;


cryptocurrency-investment-fund оцінка ризиків.

Великі фонди працюють переважно з інституційними інвесторами, оскільки у багатьох країнах вони не можуть купувати криптовалюту безпосередньо, а невеликі організації націлені на роздрібних вкладників, які хочуть заробляти, але не знають, як це зробити.

Принцип роботи криптовалютних фондів

Криптофонд працює за двома основними моделями. Перша передбачає стандартне управління активами вкладників та отримання за це винагороди у вигляді відсотка. А за другою, вклади різних інвесторів утворюють загальний актив фонду, а самі вкладники мають частку в організації.

cryptocurrency-investment-fund

Очолювати фонд може експерт чи група експертів у галузі фінансів, які мають досвід управління активами. Вони вміють працювати з криптовалютою, знають як заробити на ній, але не мають достатньої кількості цифрових монет для операцій та генерації великого доходу. Тому відбувається пошук інвесторів.

Умови співробітництва вкладника та криптофонду, а також розмір комісії прописуються у договорі, який укладають сторони. Зазвичай організації беруть за послуги 5% від прибутку, але відсоток може відрізнятися в різних компаній (загалом, від 5 до 20%).

Кожен криптовалютний фонд працює за власною стратегією, вкладаючи активи у перспективні стартапи, ICO, купівлю затребуваних монет або запуск своїх проектів. Також, якщо організацією управляють трейдери, вони можуть купувати недооцінені валюти і перепродувати їх через деякий час.

Дохід у секторі залежить від зміни котирувань. Інвесторів часто відлякує волатильність та нестабільність валют, але фонди зазвичай мають запас готівки для можливості керувати позиціями. Зі зростанням ціни активів позиції закриваються, і тоді учасники одержують прибуток.

Навіщо потрібні криптовалютні фонди

Галас навколо криптовалют і можливість заробити великі суми на операціях з віртуальними активами приваблюють все більше людей, які бажають отримувати навіть пасивний дохід. При цьому, не всі розуміються на принципі роботи блокчейну, не всі хочуть вникати особливо ринку і не всі мають час для постійного моніторингу ситуації.

Оскільки кількість нових криптовалют зростає з кожним днем, лише досвідчені трейдери здатні оцінити ризики та перспективність монет. А ось новачкам це не завжди під силу. Тому для вкладень та заробітку на криптовалюті можна звернутися до спеціальної організації, яка допоможе інвестувати активи з мінімальними ризиками.

З цієї причини такий бізнес у сфері криптовалют як криптофонд є вдалим рішенням для трейдерів та фінансових експертів.

Переваги відкриття криптофонду:

 • доступні кілька варіантів для запуску бізнесу, оскільки є різні типи таких організацій;

 • є можливість самостійно встановлювати мінімальний розмір вкладу;

 • реально одержувати високий дохід;

 • можна перерозподіляти активи виходячи із ситуації на крипторинку;

 • Витрати створення криптовалютного фонду будуть нижчі, ніж відкриття традиційного.

При запуску власного інвестиційного криптофонду обов'язково слід врахувати особливості законодавства, реєстрації бізнесу та оподаткування у країні, де ви збираєтеся працювати. Якщо криптовалюта заборонена там, де ви проживаєте, можете обрати державу, яка пропонує вигідніші для вас умови.

Типи криптовалютних фондів

Криптофонди можуть називатися по-різному. Інші назви, що зустрічаються на просторах інтернету – інвестиційні криптофонди, блокчейн-фонди, фонди управління електронними/цифровими активами. Але всі вони є організацією, в управлінні якої стоїть один або кілька експертів, які здійснюють торгівлю цифровими монетами або вкладають кошти інвесторів у різні проекти з метою отримання прибутку.

Основні види криптофондів:

За доступом :


cryptocurrency-investment-fund закриті , які працюють лише з кваліфікованими інвесторами;


cryptocurrency-investment-fund відкриті , що дозволяють купувати акції фонду будь-якому вкладнику.

За видом вкладу :


cryptocurrency-investment-fund венчурні – активи вкладаються у блокчейн, стартапи, ICO чи криптокомпанії, а інвестиції розраховані на тривалий термін;


cryptocurrency-investment-fund хедж-фонди - отримують прибуток від інвестицій у цифрові активи (інвестиції на 1-2 роки).

Розрізняють також такі фонди :

 • інвестиційні – для великих вкладників та запуску проектів;

 • пайові – безліч вкладників, які передали свої активи, які мають частку у фонді;

 • біржові або ETF – одна або кілька монет використовуються як основний актив; Майданчики націлені на довгострокове поступове збільшення доходу, пропонують інвесторам частку у вигляді акцій, виставлених на біржі, що дозволяє їм вкластися в криптовалюту без її покупки безпосередньо.

cryptocurrency-investment-fund

Найбільше у світі налічується венчурних фондів – понад 370. Далі йдуть хедж-фонди (близько 350), інвестиційні (майже 20) та ETF (8).

Більшість організацій – невеликі, з активами обсягом менше ніж $10 млн. Але є й великі фонди, ресурси яких перевищують 100 млн доларів. При цьому спостерігається тенденція збільшення активів криптофондів, незважаючи на зменшення вартості цифрових монет.

Скільки можна заробити на криптовалюті, маючи свій криптофонд

Криптофонди одержують дохід від комісії за послуги. При цьому вони вкладають кошти в ICO, займаються перепродажем криптовалют, інвестуванням у різні проекти.

Чим більшим буде обсяг торгів та суми інвестицій, тим більше запрацюють вкладники, а отже, і фонд.

Деякі організації управляють активами на мільйони та навіть мільярди доларів. При цьому великі інвестиційні криптофонди можуть отримувати прибуток у розмірі кількох мільйонів, як, наприклад, CoinShares, сукупний дохід якої в 2020 році склав $25,7 млн.

cryptocurrency-investment-fund

Як створити криптовалютний фонд

Перед відкриттям інвестиційного криптофонду слід визначитися із структурою організації. Це може бути як простий автономний фонд, так і складніша компанія з розмежуванням активів інвесторів за різними рахунками. Структура фонду та особливості його діяльності залежатимуть від ключових учасників та постачальників послуг.

У криптофонді можуть працювати :


cryptocurrency-investment-fund керуючий;


cryptocurrency-investment-fund менеджер з інвестицій (реалізує стратегію);


cryptocurrency-investment-fund консультант з інвестицій;


cryptocurrency-investment-fund юридичний консультант;


cryptocurrency-investment-fund адміністратор (розрахунок вартості активів, виплати та інші операції);


cryptocurrency-investment-fund депозитарій (захист активів та касовий моніторинг);


cryptocurrency-investment-fund аудитор (перевірка звітів).

Часто функції депозитарію бере на собі адміністратор, а менеджер та консультант з інвестицій – одна людина. Кількість співробітників та структура фонду залежить від його типу та специфіки діяльності.

Етапи створення криптофонду

 1. Реєстрація бізнесу

Для відкриття криптовалютного фонду необхідно зареєструватись як юридична особа. Це може бути пайовий фонд, ТОВ, компанія зі змінним капіталом та ін.

cryptocurrency-investment-fund

 1. Отримання ліцензії

У більшості країн для роботи з криптовалютами потрібна ліцензія. Умови отримання дозволу залежать від особливостей інвесторів та кількості активів, які будуть в управлінні.

Також, якщо фонд надаватиме послуги з консультування щодо інвестицій у цифрові активи, необхідно оформити ліцензію фінансового консультанта.

cryptocurrency-investment-fund

 1. Підготовка документів

Для запуску бізнесу у сфері криптовалют слід підготувати низку документів, необхідних ведення діяльності. Сюди відносяться зокрема й угоди про зберігання та управління інвестиціями.

cryptocurrency-investment-fund

 1. Розробка сайту

Будь-який веб-продукт має бути привабливим, відповідати інтересам аудиторії та стимулювати її вчинити цільову дію. А сайт для криптофонду вимагає ще більше уваги, оскільки треба не лише залучити користувачів, а й підвищити довіру, спричинити відчуття надійної, стабільної компанії. Такий ресурс представляє не просто послуги, а цілий проект, тому до розробки слід підійти грамотно.

Важливо створити структурований сайт із простою навігацією, зрозумілим інтерфейсом та унікальним дизайном. Для цього можна скористатися шаблонним рішенням, розширивши функціонал або зайнятися розробкою з нуля. Другий варіант є ефективнішим, оскільки дозволяє отримати продукт, що відповідає завданням бізнесу. Такий сайт відрізнятиметься від конкурентів, залучатиме цільову аудиторію, викликатиме довіру.

cryptocurrency-investment-fund

 1. Дизайн сайту та оформлення соцмереж

Це теж важливий етап. Щоб створювати відчуття успішності, динамічності, актуальності необхідно правильно розробити візуальний образ. Це впливатиме на імідж компанії, враження людей про проект, їхнє бажання залишитися на сторінках.

Адаптивний, зручний у використанні сайт, та ще й з оригінальним дизайном, завжди залучатиме більше користувачів, ніж заплутаний, зі складною навігацією та бляклим оформленням.

Унікальний дизайн допоможе не лише виділитися на тлі конкурентів, але й привернути увагу користувачів, сформувати у їхній свідомості образ сучасної надійної компанії.

Аналогічно і із соцмережами. Оформлення сторінок має бути гармонійним, створювати відчуття завершеності, викликати асоціацію з бізнесом. До такого облікового запису буде більше довіри, оскільки люди часто пов'язують зовнішній вигляд з успіхом.

cryptocurrency-investment-fund

 1. Тестування продукту

Після розробки сайту його необхідно перевірити на наявність помилок та вразливостей. Відбувається тестування роботи, швидкість завантаження різних сторінок та ін.

Створення інвестиційного криптовалютного фонду є вигідним рішенням та перспективним напрямом бізнесу. Перед запуском треба обов'язково провести підготовчу роботу, що включає аналіз ринку, вивчення конкурентів та цільової аудиторії. Це необхідно, щоб визначити тенденції та особливості сфери, зрозуміти, в якому напрямі рухатися, знайти конкурентну перевагу та створити унікальну пропозицію, яка б відповідала запитам користувачів і задовольняла їх інтереси. Адже тільки націлений на аудиторію і бізнес, що приносить користь, зможе стати успішним.

cryptocurrency-investment-fund

Як оцінити успішність криптофонду

Кожна людина, яка планує передати свої активи криптовалютному фонду, обиратиме надійну організацію з гарною репутацією. Тому для досягнення успіху та залучення інвесторів необхідно створити такий криптофонд, який відповідатиме основним параметрам оцінки компанії.

Критерії вибору криптофонду:


cryptocurrency-investment-fund репутація – на сайті слід розмістити дані про організацію, її історії, філософії, досягнення, а також відгуки, адже це впливатиме на загальне враження аудиторії;


cryptocurrency-investment-fund команда – у компанії мають працювати аналітики, фінансові експерти та досвідчені трейдери, щоб наголосити на професіоналізмі, підвищити довіру;


cryptocurrency-investment-fund діяльність – користувачам необхідно надати інформацію про особливості роботи, статистичні дані про вкладення, результати роботи;


cryptocurrency-investment-fund вартість та комісії – вкладники повинні розуміти, за якою схемою працює фонд та на чому заробляє;


cryptocurrency-investment-fund договір – підписання угоди про співробітництво буде своєрідною гарантією безпеки;


cryptocurrency-investment-fund юрисдикція – важлива, щоб користувачі бачили, за законами якої країни функціонує організація та чи її діяльність законна;


cryptocurrency-investment-fund стратегія заробітку – кожен фонд працює за своєю стратегією, тому для залучення потрібних вам інвесторів такі відомості мають бути доступними для всіх.

Деякі криптофонди також розробляють власну криптовалюту. Цілі такого рішення - різні (додатковий заробіток, внутрішні розрахунки або ін.). Якщо ви теж вирішили випустити свою монету, варто враховувати, що користувачі звертатимуть увагу на її ліквідність та капіталізацію, і це загалом впливатиме на репутацію компанії.

У якій країні краще відкрити криптовалютний фонд

Успіх криптовалютного бізнесу залежить навіть від юрисдикції. У багатьох країнах статусу цифрових валют не визначено. Є держави, які дозволяють операції з монетами, а деякі вони повністю під забороною. Вибираючи країну для реєстрації, треба звернути увагу на низку моментів, включаючи гнучкість регулятора, який контролює діяльність фондів, особливості отримання ліцензії та оподаткування.

Більшість криптофондів перебувають у США. Тут є сприятливі умови для ведення бізнесу у сфері цифрових валют, але для законної діяльності потрібна ліцензія. З європейських країн найлояльнішими вважаються Ліхтенштейн, Мальта, Великобританія, Швейцарія, Литва та Каймани.

Де відкрити криптофонд:

 • Ліхтенштейн – регулятор допомагає інвесторам, а влада визнає криптофонди бізнес-моделями, тому діяльність здійснюватиметься легально;

cryptocurrency-investment-fund

 • Мальта – держава підтримує розвиток сектора;

cryptocurrency-investment-fund

 • Великобританія – перспективна країна для діяльності, оскільки тут легко знайти інвесторів;

cryptocurrency-investment-fund

 • Швейцарія - вигідне рішення для тих організацій, які націлені на професійних вкладників;

cryptocurrency-investment-fund

 • Литва – дозволені криптовалютні платежі, але для операцій потрібна ідентифікація користувача, обмежене переміщення цифрових активів та інші заходи для мінімізації ризиків;

cryptocurrency-investment-fund

 • Кайманові острови – великий фінансовий центр та офшорна юрисдикція, тут широка практика регулювання, нульові податкові ставки, відсутня валютний контроль;

cryptocurrency-investment-fund

 • Сінгапур – престижна юрисдикція, сприятливе податкове середовище та гарні умови для відкриття криптовалютного бізнесу;

cryptocurrency-investment-fund

 • США – входить у топ країн для створення криптофонду, але для роботи треба отримати ліцензію, пройти реєстрацію в Управлінні боротьби з фінансовими злочинами та дотримуватися правил AML/CTF.

cryptocurrency-investment-fund

При виборі юрисдикції слід враховувати, наскільки легко та швидко можна отримати дозвіл на роботу, оцінити вимоги регулятора, дізнатися, в якому правовому статусі знаходиться криптовалюта і як проводиться ICO.

Які документи необхідні для відкриття інвестиційного криптофонду

У кожній країні свої вимоги до реєстрації та ведення криптовалютної діяльності. Тому якщо ви цікавитеся, як відкрити бізнес з криптовалюти, спочатку треба обрати юрисдикцію, вивчити законодавство та нюанси оподаткування, підготувати необхідні документи.

Список документів для створення криптофонду:


cryptocurrency-investment-fund меморандум про розміщення – надає загальні відомості про фонд (місце розташування, структура, цілі, комісії, ризики тощо);


cryptocurrency-investment-fund керуючі документи - відрізняються залежно від форми власності (статут, угода про партнерство);


cryptocurrency-investment-fund угоду про управління – необхідно, якщо керувати фондом буде третя особа;


cryptocurrency-investment-fund угода про управління інвестиціями – підписується між фондом та менеджером, містить обов'язки, винагороду, умови припинення співробітництва;


cryptocurrency-investment-fund угода про передплату – укладається з інвесторами та підтверджує, що вони усвідомлюють ризики, зобов'язуються виконувати умови організації;


cryptocurrency-investment-fund додатковий лист – у ньому прописуються зміни чи доповнення до угод із фондом.

Угоди регулюють права та відповідальність, тому мають підписуватись з усіма працівниками криптофонду, а отже список документів може розширюватися.

Скільки коштує створити криптофонд

Вартість відкриття криптовалютного фонду залежить від низки чинників. Серед основних – юрисдикція, тип організації, перелік документів для запуску, метод розробки веб-сайту, особливості дизайну.

У середньому створення криптофонду становить $25 000.

Просування криптовалютного фонду

Грамотне розкручування криптофонду є ключем до успіху, оскільки допомагає підвищити рейтинг організації, покращити репутацію та залучити нових інвесторів. При цьому просування – непроста справа, яка потребує комплексного підходу і починається ще до запуску бізнесу.

Перед тим, як приступати до розкручування, необхідно вивчити ринок, провести аналіз конкурентів та цільової аудиторії, зібрати ключові запити та розробити стратегію. Чіткий план дій допоможе не зійти зі шляху, не злити бюджет та не використовувати неефективні канали.

Способи просування криптофонду:


cryptocurrency-investment-fund email-розсилки – нагадування про фонд, новини, вигідні пропозиції, зміни у роботі тощо, щоб про компанію не забували;


cryptocurrency-investment-fund публікації у ЗМІ – експерти можуть давати інтерв'ю, писати статті на тему інвестування у цифрові валюти, що викликатиме інтерес та підвищуватиме довіру;


cryptocurrency-investment-fund співпраця з блогерами – згадки про фонд у постах та оглядах, які роблять відомі у криптосфері люди, допоможуть розширити аудиторію;


cryptocurrency-investment-fund блог – публікація інформації про фонд, керуючих, активи та операції демонструватиме чесність та відкритість, а розміщення корисних статей з трендами, порадами, лайфхаками, способами заробітку та іншими цікавими для користувачів темами підвищить інтерес до фонду;


cryptocurrency-investment-fund SEO – обов'язкова складова просування, що дозволяє покращити показники сайту та збільшити трафік;


cryptocurrency-investment-fund SMM – ведення сторінок у соціальних мережах, Telegram та Youtube-каналів, підвищення залученості та активності користувачів допоможе збільшити кількість передплатників, інтерес та довіру до фонду;


cryptocurrency-investment-fund тематичні форуми – допомагають донести посилку до аудиторії, довести привабливість проекту, запустити «сарафанне радіо» серед інвесторів.

Оскільки конкуренція у галузі дуже висока, а традиційні методи просування у вигляді контекстної чи таргетованої реклами заборонені, доводиться шукати альтернативні способи розкручування, що дозволяють донести інформацію про криптофонд аудиторії, розповісти про його переваги та можливості для вкладників.

Навіщо потрібний логотип і в чому сила назви криптофонду

Назва та логотип – важливі складові візуального та смислового образу компанії. Вони впливають на впізнаваність, ідентифікацію, імідж компанії та формують враження користувачів про організацію. А ще допомагають у просуванні.

Лаконічна, легко вимовлена, оригінальна назва криптофонду викликатиме інтерес, швидко запам'ятовуватиметься та асоціюватиметься з вашим бізнесом. Воно може містити посилання на рід діяльності (наприклад, складатися зі слів «коін», «токен», «блокчейн») або бути взагалі не пов'язаним зі світом віртуальних грошей (у ній може використовуватися назва тварини, ім'я відомого письменника чи артиста, прізвисько домашнього вихованця і т.д.).

cryptocurrency-investment-fund

А вдалий логотип криптовалютного фонду – не обов'язково комбінований, тобто такий, що містить назву компанії і якийсь символ. Ефективними є також текстові лого, в яких цікаво обіграні літери та простір між ними, використовується незвичайний, але читабельний шрифт. При цьому важливо застосовувати лише ті зображення, кольори, шрифти та форми, які підходять тематиці, формують відчуття стабільної, надійної, сучасної компанії, викликають асоціації з грошима, успіхом, владою. Такі знаки привертають увагу, посилюють репутацію, справляють позитивне враження, виділяються і натомість конкурентів.

cryptocurrency-investment-fund

Криптофондам з унікальним логотипом та цікавою назвою довіряють більше, такі організації швидше запам'ятовуються та довше залишаються на слуху.

Найкращі криптовалютні фонди у світі

 1. Blockchain Capital

Заснований у США у 2013 році. Займається інвестиціями у проекти, пов'язані з розвитком системи блокчейна. Тут є активи Kraken, Coinbase, Wave, BitGo та ін. Комісія залежить від суми вкладу, а мінімального порогу входження немає.

cryptocurrency-investment-fund

 1. Grayscale Investments

Один із найбільших криптофондів. Керує активами на загальну суму понад 45 мільярдів доларів. Має кілька трастів, зосереджених на одній цифровій монеті.

cryptocurrency-investment-fund

 1. Pantera Capital

Цей венчурний інвестиційний криптофонд функціонує з 2003 року та вкладає кошти лише у блокчейн-індустрію. Тут працюють досвідчені трейдери та експерти у сфері криптовалют. Сама організація діє за стратегією, що дозволяє отримувати помірний, але стабільний дохід.

cryptocurrency-investment-fund

 1. CoinShares

Інвестиційна компанія із Великобританії, що включає фонд та інші організації. Не лише надає послуги з управління активами, а й надає консультації щодо цифрових монет.

cryptocurrency-investment-fund

 1. CoinCapital

Це хедж-фонд, який займається вкладеннями в криптовалюту, ICO та блокчейн-стартапи. Поріг входу тут для приватних інвесторів становить від 2 млн. дол.

cryptocurrency-investment-fund

 1. Multicoin Capital

Вкладає кошти у понад 10 цифрових валют, що й зрозуміло з назви. Крім того, займається інвестуванням десятків стартапів, пов'язаних з технологією блокчейн, у тому числі і біржі Binance.

cryptocurrency-investment-fund

 1. Andreessen Horowitz

Це венчурний фонд, який працює із вкладами фізичних осіб.

cryptocurrency-investment-fund

 1. The Token Fund

Входить у топ найкращих інвестиційних фондів у СНД та є пайовим. Для початку співробітництва необхідно купити внутрішню монету компанії, а прибуток розраховується відповідно до суми вкладень. Тут немає порога входу та ідентифікації користувачів.

cryptocurrency-investment-fund

 1. BitSpread

Діяльність криптофонду дуже активна. Щодня він здійснює тисячі операцій, а щомісяця проводить угод на 1 мільярд доларів.

cryptocurrency-investment-fund

Інвестиційні криптофонди є частиною інфраструктури ринку віртуальних активів. Вони є посередниками між компаніями та інвесторами. І чим більше таких організацій існує, чим вони більші, тим зрілішою стає галузь і тим більше інтересу викликають цифрові монети і токени.

Якщо ви бажаєте заробляти на криптовалюті, відкрийте власний криптовалютний фонд. Команда WeLoveBrands пропонує створення сайту з унікальним дизайном, зручним інтерфейсом і продуманою структурою, розробку сучасного логотипу і назви, що запам'ятовується, а також комплексне просування криптофонду, що включає аналіз ринку, побудова ефективної стратегії, наповнення грамотним контентом, підбір оптимальних каналів комунікації. Щоб отримати консультацію та уточнити деталі співробітництва, зателефонуйте нам або напишіть у месенджери.

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 437

Середня оцінка 4.4 / 5