Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ Встигни заробити Musk Empire — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй з Ілоном Маском.
З появою різних сучасних технологій розвиваються всі сфери життя, у тому числі й фінансова, спрощується діяльність компаній, відкриваються нові шляхи вирішення завдань та способи заробітку. Одним із таких напрямків стала криптовалюта.
За останні кілька років на ринку з'явилася велика кількість криптобірж і близько 15 тисяч цифрових монет, при цьому популярність завоювали далеко не всі. Адже якщо створити коїн багатьом, то зробити його ліквідним можуть лише ті, хто використовує реальні робочі інструменти та ефективні канали просування.
Якщо ви роздумуєте, як почати заробляти на криптовалюті, то добрим варіантом стане створення власної цифрової монети. Але для успіху мало однієї розробки. Необхідно вивчити ринок, зрозуміти, на яку цільову аудиторію буде націлений ваш коін, які потреби людей він зможе закрити і чим відрізнятиметься від інших монет. Від цього залежить постановка мети, опрацювання стратегії та особливості створення криптовалюти.
Криптовалюта – це цифровий актив, аналог звичайних грошей, який не має фізичного вираження, але має цінність, існує та використовується лише в інтернеті. Основною одиницею є коін (coin), що перекладається як монета. Її не можна взяти готівкою, але вона оцінюється у гривнях, доларах, євро.
По суті цифрова монета – це код, який формується завдяки обміну даними між учасниками. Відомості містяться у певні осередки, які з'єднуються між собою у блок. Коли він повністю заповнюється, створюється одиниця криптовалюти. Така система (або база даних) має назву блокчейн.
Зараз деякі користувачі хочуть не тільки заробляти на майнінгу та продажу активів, а й відкрити власний бізнес на криптовалюті 2023 року, зокрема, розробивши свій коін. При цьому монети бувають як створені з нуля, так і копії одна одної. Другий варіант часто використовується з маркетинговою метою.
цікавий процес розробки;
є ідея стартапу, для якого потрібні інвестиції;
потрібні нові методи розрахунку;
планується проведення ICO;
хочеться отримати досвід у програмуванні та маркетингу.
Загалом більшість цифрових валют були створені не тільки для продажу. Наприклад, монета Dogecoin з'явилася для розваги, Dashcoin планувався як анонімний майданчик, а Ethereum створювався для смарт-контрактів.
Щоб зрозуміти, чи потрібна вам власна криптовалюта, треба відповісти на запитання: чи представлений ваш бізнес в інтернеті, чи плануєте ви отримувати більшу частину прибутку в цифровій валюті, чи принесе створення коіна додатковий дохід і чи базу клієнтів збільшить. Якщо все це входить до ваших планів, тоді варто розробити свою монету.
Кожен бажаючий, навіть не маючи навичок програмування та не розбираючись у технологіях, може випустити свою криптовалюту. Але прогорить на цьому або досягне успіху, залежить від ідеї проекту, поставлених завдань і інструментів, що використовуються в роботі.
децентралізація – роботу цифрової валюти координують усі учасники мережі, а чи не якийсь єдиний центр;
анонімність – номер криптогаманця не пов'язується з даними про власника, а інформацію можна переглянути за допомогою спеціального ключа доступу;
безпека – бази кодів мають бути захищені від атак хакерів, а монети від підробок;
відсутність інфляції – на успішність коина впливає інтерес аудиторії, тобто чим вищий попит на монету і чим більше учасників задіяно в обороті, тим ціннішою та впевненішою вона стає;
прозорість – кожен бажаючий може перевірити історію транзакцій тієї чи іншої монети з моменту її створення.
При цьому цифрові гроші мають і свої мінуси. Серед основних з них є обмеження у способах зберігання (тільки у спеціальних гаманцях, доступ до якого буде неможливий при втраті ключа), неможливість скасування операції (при помилці у реквізитах повернути активи можна лише за згодою одержувача) та заборона у багатьох країнах.
Незважаючи на недоліки, переваг у криптовалюти все ж таки більше. А в питанні дозволу її використання є вихід – вибрати для реєстрації країну, в якій влада лояльно ставиться до цифрових монет, тому пропонують сприятливі умови для ведення бізнесу (наприклад, США, Австралія, Швейцарія, Естонія та ін.).
зручні та швидкі транзакції;
анонімні переклади;
спрощення провадження діяльності;
пасивний дохід;
відсутність ризику шахрайства;
розширення бази клієнтів;
низькі експлуатаційні витрати;
захист активів.
Тому, якщо ви шукаєте способи заробити гроші на криптовалюті, випуск власної цифрової монети буде вдалим рішенням. Тільки слід пам'ятати, що це непростий процес. Точніше, створити коїн може і не так уже й складно, але важливо, щоб він приносив прибуток. А для цього треба підвищити цінність валюти, виробити стратегію розкручування, переконати користувачів взяти участь в операціях.
Розрізняють два основні види цифрових активів – безпосередньо криптовалюта (монети) та токени.
Монети функціонують на унікальному блокчейні. З їхньою допомогою можна проводити угоди купівлі-продажу, оплачувати товари та. Вони мають свою вартість і використовуються як платіжний засіб.
Токени – це ігрові гроші або активи, які виконують функції платіжного засобу для конкретної платформи. Їх можна обміняти на послуги або вкласти в криптовалютну мережу.
блокчейн - криптовалюта має свою базу даних, що складається з ланцюжка блоків, а токени немає;
смарт-контракти – функціональність токенів залежить від можливостей, закладених у спеціальних програмах, і вони відповідають певним стандартам, на відміну монет;
розрахунки – монети використовуються для віртуальних платежів, а токени можуть виконувати інші функції;
емісія - токени виводяться на ринок відразу в повному обсязі, а монети треба видобувати в ході майнінгу;
залежність один від одного - криптовалюта є самостійною, а токени залежать від блокчейна, на якому розміщені.
Безпека цифрової валюти підтримується спеціальними алгоритмами, вона надійно захищена від атак хакерів і змін/видалення даних.
Загалом її випуск набагато складніший, ніж токена. Адже необхідно не просто побудувати блокчейн, а й підтримувати його функціонування, а сама монета потребує розкручування.
Щоб отримувати прибуток після запуску власної криптовалюти, необхідно запустити її в обіг. Це можна зробити різними способами в залежності від поставленої мети.
отримання прибутку від операцій - цифрову валюту треба вивести на криптобіржу;
внутрішня платіжна система – монетами можна оплачувати різні товари чи послуги, робити перекази;
нові послуги – можна пропонувати клієнтам різні бонусні програми, надаючи цифрові монети, тим самим пускаючи їх в обіг;
пожвавлення бренду – запуск криптовалюти може викликати інтерес до компанії, внаслідок чого зростуть ціни її акції.
Також для залучення інвесторів при ICO слід показати їм, що монета має цінність, відрізняється від інших і є унікальним продуктом, який принесе поліпшення ринку.
Розробка криптовалюти - це комплекс дій, спрямованих на реалізацію будь-якої ідеї. Вони передбачають написання коду, створення інфраструктури, побудова блокчейну, виведення коина ринку. Для запуску треба розуміти принцип роботи цифрових монет, вивчити ринок та знайти досвідчених фахівців для реалізації проекту.
При створенні криптовалюти треба врахувати :
особливості законодавства держави;
принцип роботи блокчейну;
інтереси цільової аудиторії;
особливості монет конкурентів;
нюанси просування.
При випуску цифрової монети обов'язково потрібно враховувати цілі бізнесу, щоб визначитися з особливостями коїна та правильно спланувати процес розробки. Адже криптовалюта може створюватись як фінансовий актив, ключ доступу до сервісів або з іншою метою, що означає різні підходи та передбачає різні стратегії.
З нуля . Передбачає створення нового ланцюжка блоків. Це найтриваліший, складний і дорогий варіант.
На базі платформи – створення коїну на існуючому майданчику. Краще вибирати найпопулярніші, наприклад, Ethereum, Ripple, NEO чи Waves. Цей спосіб вважається найпростішим.
Форк – це копія оригінальної криптовалюти (як Litecoin було зроблено на основі біткоїну). Тут береться відкритий вихідний код блокчейна і вносяться правки до нього.
Багато компаній, що займаються розробкою, пропонують створити криптовалюту під ключ. Послуга включає не лише випуск повноцінної монети, а й виведення її на ринок, просування, підтримку надалі, а в деяких випадках і допомогу з реєстрації бізнесу. Такий комплекс дій передбачає довгострокову співпрацю, а над проектом працюватиме команда фахівців, включаючи програмістів, дизайнерів, маркетологів.
Якщо потрібний простий варіант, можна створити форк. Але в цьому випадку теж не обійтися без досвідчених розробників, оскільки необхідно внести зміни до вихідного коду. Змінюється в основному назва, налаштування портів, параметри генерації, додаються деякі функції та ін.
Часто для створення коїна для внутрішньої діяльності компанії або проведення ICO використовують блокчейн-платформи. Майданчики пропонують структуру ланцюжка блоків та базові модулі, а решту допрацьовують програмісти. Це дозволяє швидко та без особливих зусиль створити нову монету.
Вибираючи спосіб створення криптовалюти, слід враховувати як терміни і вартість розробки, а й ефективність готового продукту. Форк, як і створений на базі платформи коін, не матиме великої цінності для створення нової спільноти, не зможе зацікавити учасників. Тільки на унікальну корисну монету, представлену в обмеженій кількості, буде попит. А значить, і почне зростати її ціна.
На цінність впливає і розвиток проекту, зручне програмне забезпечення, хороші партнерські програми. Це сприяє підвищенню довіри, лояльності та інтересу серед користувачів.
Процес розробки цифрової валюти є багатоетапним. Необхідно спочатку провести аналіз ринку, вивчити конкурентів, визначити інтереси цільової аудиторії. Тоді ви зможете створити цінну монету, яка викликає інтерес.
Вибір юрисдикції
Електронні активи важко контролювати, вони порушують монополію державних органів на емісію грошей та управління ними, тому низка країн повністю забороняє їх використання або накладає обмеження на купівлю, продаж, обмін. Цифрові гроші дозволені приблизно у 100 державах, а заборонені у 17. Решта поки не вирішили як ставитися до таких активів.
Для створення монети слід вибрати країну, яка не видає жодних заборон на використання. Також треба вивчити законодавство, зокрема умови реєстрації та особливості оподаткування, щоб криптовалюта продовжила функціонувати та приносити дохід.
Оптимальними країнами для випуску цифрових грошей США, Австралія, Сінгапур, Гонконг, Естонія, Литва, Мальта, Франція, Канада.
Опрацювання концепції
Щоб уникнути провалу, криптовалюта повинна мати цінність. А для цього потрібна унікальна пропозиція, хороша ідея. Тобто ви повинні визначити, чим монета виділятиметься, заради чого її купуватимуть, яку користь проект дасть загалом.
На цьому ж етапі складається бізнес-план з криптовалюти, що містить фінансову частину, вид монети та спосіб розробки, характеристики продукту, його фішки, а також план розвитку.
margin: 3% 0;" src="https://welovebrands.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/koncepciya.png" alt="cryptocurrency-create-own-coin" width="868" height="343" />
Реалізація технологічної частини
Для запуску монети треба вибрати блокчейн або платформу, на базі яких вона створюватиметься, або продумати архітектуру власного блокчейну при розробці коина з нуля. Це допоможе побудувати логіку та визначити правила роботи системи.
Після цього розробники переходять безпосередньо до написання коду, смарт-контрактів, впровадження технологічної інфраструктури, двигуна, особистого кабінету, підключення електронних гаманців.
Підготовка дизайну
Формується структура мережі, створюються каркас, макети та прототипи інтерфейсу. Він має бути зрозумілим та зручним у використанні.
Тестування
Продукт проходить перевірку для виявлення можливих помилок та багів. Також вивчається робота системи за різних навантажень, тестується безпека.
Генерація назви монети
Це надзвичайно важливий етап. Адже від того, яке ім'я ви дасте своїй криптовалюті, залежатиме її запам'ятовування.
Якщо нейм буде коротким, легко вимовним, лаконічним та оригінальним, то шансів на те, що він приверне увагу аудиторії та викличе інтерес до продукту, побільшає. При цьому назва криптовалюти не повинна збивати з пантелику, викликати неприємні емоції. Краще, якщо воно буде динамічним, натякати на вид діяльності, дивувати.
Наприклад, для створення нейма, що викликає асоціацію зі світом віртуальних грошей, можна взяти за основу слово «коін» і додати до нього будь-яку приставку (лайткоїн). Для отримання сучасного цікавого імені використовуйте, наприклад, наукову фантастику (ефіріум, Viberate), а якщо хочете привернути увагу, зробіть друкарську помилку в англійському слові (на кшталт particl або Nxt). Ну а щоб відійти від теми і створити коін, що викликає позитивні емоції, дайте йому ім'я домашнього вихованця, продуктів або улюбленого фрукта, наприклад (вийде щось на зразок melon, storm, clams).
Розробка логотипу
Логотип – це обличчя криптовалюти. По ньому користувачі оцінюватимуть монету і вирішуватимуть, чи варто вона уваги. Оскільки це відбувається на підсвідомому рівні, важливо шляхом візуального оформлення правильно вплинути на людей, справити позитивне враження, сформувати у свідомості учасників образ успішної надійної валюти.
За допомогою дизайну лого можна підвищити довіру до монети, викликати приємні емоції та асоціації з грошима, процвітанням, силою, владою, що є актуальним для криптовалютної тематики. Для формування гармонійного образу слід грамотно комбінувати кольори, форми та шрифти.
Вдалий логотип криптовалюти викликає довіру, підвищує лояльність аудиторії, справляє враження прогресивної компанії.
Аудит проекту
Новостворений блокчейн та цифрову валюту необхідно перевірити на вразливості. Це робиться для підвищення безпеки проекту. Таку роботу виконують аудиторські компанії.
Розгортання монети
Після створення криптовалюти необхідно провести ICO (первинне розміщення) для залучення інвесторів, а щоб розширити аудиторію, знайти трейдерів, заробляти на торгівлі, треба вивести монету на криптовалютні біржі. Для додавання до лістингу доведеться пройти встановлені майданчиком процедури.
Створення сайту
Крім самої криптовалюти необхідно розробити сайт, який розповість про переваги монети та вигоди для користувачів.
Найчастіше створюють лендинги для презентації, але це може бути і простий багатосторінковий ресурс, що містить головну сторінку, розділи з відгуками, відповідями на поширені питання, особистий кабінет, гаманці, блог, в якому треба публікувати корисні статті на тему віртуальних грошей, різні поради, огляди, тренди, рейтинги та ін. Інформація має бути доступною англійською мовою та мовою країни, в якій зареєстрований бізнес, інші ж мови слід додавати за бажанням.
Сайт повинен містити основну інформацію про крипт, відповідати запитам користувачів, мати зручну навігацію, простий інтерфейс та стильний сучасний дизайн. Зовнішній вигляд та юзабіліті впливають на сприйняття ресурсу, тому щоб залучити та утримати на ньому людей, на цьому не треба економити.
Що стосується того, які документи потрібні для створення криптовалюти, то все залежить від країни, в якій реєструється бізнес. Адже у кожній державі свої закони, особливості оподаткування та вимоги до ведення комерційної діяльності.
У березні 2022 року в Україні було підписано закон «Про віртуальні активи», який створює умови для легалізації електронних валют. Віртуальним активом визнається нематеріальне благо, що виступає об'єктом цивільних прав, що має ціну та виражається сукупністю даних в електронному вигляді. Закон не регулює питання оподаткування операцій, пов'язаних з цифровими монетами.
Право власності на актив набувається при його створенні або внаслідок придбання та підтверджується ключем доступу.
Криптовалюта не є платіжним засобом в Україні та не може бути обмінена на товари чи послуги.
Україна входить до п'ятірки країн з найбільшою кількістю криптокористувачів. Близько 1 млн громадян мають досвід використання або інвестування електронних грошей. А за неофіційними даними, щоденний оборот становить понад 33 млн. доларів.
Вартість створення криптовалюти залежить від способу розробки, виду цифрового активу, складності проекту, особливостей дизайну, цільової ніші та інших факторів. Так, випуск токена обійдеться дешевше за монети, а за створену з нуля цифрову валюту доведеться заплатити більше, ніж за форк або доопрацювання на базі платформи.
У суму розробки може входити індивідуальний дизайн, необхідний функціонал, створення блокчейну, інтеграції зі сторонніми сервісами та ін.
У середньому створення нової криптовалюти становить 20 000-40 000 доларів. При цьому простий токен можна випустити за $50.
Щоб створити криптовалюту без вкладень, необхідно добре розумітися на програмуванні та технологіях, знати принцип роботи блокчейну і як взагалі влаштований світ віртуальних активів. Але навіть у такому разі доведеться заплатити за техніку, електрику, програмне забезпечення, доступ до потрібних програм та сервісів.
Якщо ви хочете залучити до роботи професіоналів, без великих вкладень не обійтися. Зекономити можна лише, якщо випустити форк, але тоді про унікальність та цінність валюти можна забути. Тому цей варіант підходить для внутрішнього використання в компанії або для фана, але ніяк не для побудови бізнесу та отримання постійного стабільного доходу.
Багато хто думає, що досить просто випустити монету, а далі все піде само собою. Це не так. За розробкою слідує важливий і не менш складний етап – виведення валюти на ринок, її розкручування.
Висока конкуренція у галузі вимагає великих вкладень у просування. Адже важливо закласти в монету унікальну ідею, а для реалізації задуму та донесення посилки до аудиторії потрібні різні канали комунікації, що тягне за собою певні витрати.
Після створення криптовалюти необхідно розробити маркетингову стратегію, щоб налагодити партнерські відносини із різними майданчиками (біржі, обмінники, онлайн-казино та ін.). Це допоможе внести монету в лістинги платформ та підвищити її цінність.
Виведення валюти на біржі коштує грошей. Майданчики беруть різну плату за послугу та висувають свої умови для цього. На одних біржах процедура може коштувати кілька доларів, а на інших – досягати $50 тис. Безкоштовне додавання можливе лише за популярності активу в блокчейн-спільноті.
соціальні мережі та месенджери , оскільки дозволяють користувачам підтримувати зв'язок один з одним;
ЗМІ – публікації у пресі та прес-релізи допоможуть підвищити впізнаваність криптовалюти;
реклама - банерна, РРС, де оплата відбувається за клік;
блог на сайті – для публікації корисного та цікавого контенту, що відповідає запитам аудиторії;
SEO – оптимізація важлива підвищення ранжування і залучення користувачів;
криптоблогери – співпраця з лідерами думок та відомими блогерами у ніші сприятиме збільшенню інтересу до монети з боку користувачів.
Грамотна стратегія просування допоможе зробити популярну монету, підвищити попит на неї. Для цього треба вивчити ринок, розробити бізнес-план, оцінити ризики та проаналізувати перспективи нової криптовалюти.
У розкручуванні важлива як реклама і побудова спільноти, а й ведення сторінок у соціальних мережах. Регулярна публікація постів нагадуватиме про вашу криптовалюту аудиторії, а розміщення корисної інформації, цікавих фішок, інтерактивів призведе до підвищення активності та збільшення кількості передплатників, що позначиться на популярності монети.
Ось тому треба вкласти кошти в різні канали комунікації та використовувати різні інструменти для розкручування, щоб більше людей дізналося про нову криптовалюту. Адже якщо про неї не знатимуть, вона не увійде в торги, а отже й прибутку від угод вам не бачити.
інформація – які стоять завдання, наскільки цікавою є ідея, як розвивається проект, яка цінність монети, до якого сегменту ринку вона відноситься і т.д.;
ліквідність – висока гарантує стабільність та невеликі стрибки цін;
капіталізація – що більше, тим краще;
емісія - скільки вже випущено токенів і скільки планується всього запустити в обіг;
соціальні мережі – активність аудиторії та інтерес до проекту;
обсяг торгів – що він більше, тим вигідніше інвестувати у монету;
код – проект має бути чистим, із захистом від шахрайства.
Тобто важливо, щоб криптовалюта була цікавою, унікальною, дозволяла учасникам знайти щось нове. Щоб дізнатися про потреби та інтереси аудиторії, можна відвідати тематичні форуми, а для забезпечення стабільної роботи мережі слід знайти майнерів.
Сьогодні у світі налічується понад 10 тисяч криптовалют. Щорічно запускаються нові проекти, випускаються унікальні цифрові монети та токени. Частина з них стає популярною та затребуваною, а частина йде в небуття.
Для отримання натхнення, вивчення сильних та слабких сторін різних електронних активів, пошуку цікавої ідеї для власної монети обов'язково вивчайте ринок та конкурентів.
Bitcoin ;
Ethereum ;
Binance Coin ;
Bitcoin Cash ;
Elrond .
Ripple . Код написано з нуля, сама монета була створена для прискорення банківських операцій та економії на них, а отримати її можна за корисні обчислення.
Dash – анонімна цифрова монета, яка посідає 6 місце у рейтингу найпопулярніших. Відомості про операції розміщуються у блоках, тому відстежити чужі транзакції неможливо.
Nem . Має унікальний код, працює при використанні алгоритму POI. Він дає винагороду тим, у кого більше залишок на рахунку, враховуючи при цьому і частоту угод. Користувачі отримують рейтинг довіри і що він вищий, то ймовірніше отримання винагороди.
ICP . Розроблено блокчейн-сервіс, що дозволяє розмістити будь-що, включаючи сервер. За словами творця, проект може стати хмарою і цим скласти конкуренцію відомим хмарним сервісам від Microsoft або Google. Усього за кілька днів з моменту виходу на біржу Coinbase монета потрапила до десятки криптовалют із капіталізації, а вона становить 7,5 млрд доларів.
SafeMoon – це DeFi-токен, який повністю контролюється спільнотою. Функціонує на блокчейні Binance Smart Chain, пропонує бета-версію гаманця та автоматичний пул ліквідності, що дозволяє уникнути обвалу цін при розпродажі активів користувачами. Капіталізація - $1,79 млрд.
Chia – екологічна цифрова монета, процес видобутку якої називається інакше, ніж в інших криптовалют, а саме фармінг. Тут користувачі не виконують різні обчислення, а отримують токени за місце на жорстких дисках. Капіталізація валюти сягнула $333 млн.
Нові криптовалюти можуть швидко злетіти, ставши перспективними, якщо відрізнятимуться від існуючих, приносити користь користувачам, приваблювати оригінальністю. Тому важливо вкласти у проект не лише гроші, а й цікаву ідею.
Щоб створити власну криптовалюту, яка викликає інтерес користувачів, звертайтесь до компанії WeLoveBrands . Наші розробники за бажанням замовника зроблять форк або напишуть код з нуля, дизайнери попрацюють над візуальною складовою, підготують для вас стильний сучасний сайт і унікальний логотип монети, а копірайтери придумають яскраву назву. Для уточнення деталей та вартості запуску криптовалюти зателефонуйте нам або напишіть у месенджери.