Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
Якщо ви хочете освоїти професію дизайнера та стати майстром візуального мистецтва, потрібно постійно вчитися та розвиватися у цій сфері. Почніть з отримання теоретичних знань, щоб потім застосувати їх на практиці. Хороший спосіб освоєння нового книги для дизайнерів.
Існує безліч різних видань з різних напрямків дизайну, розрахованих на новачків, фахівців середнього рівня та профі. Серед найцікавіших та найкорисніших – книги, написані дизайнерами.
Для вибору відповідної літератури відштовхуйтеся від сфери діяльності та свого рівня.
А також шукайте відгуки та рецензії. А також дивіться нашу збірку книг для дизайнерів.
«Зелений. Історія кольору». Мішель Пастуро
Французький історик Мішель Пастуро продовжує досліджувати тему кольору в історичному аспекті. Цього разу у його зору зелений. Він описує, як змінювалося ставлення людей різних епох до складного у виробництві та закріпленні відтінку. Спочатку до нього ставилися як до символу швидкоплинності та мінливості, застосовуючи для відображення кохання, удачі та грошей – тобто всього, що, на думку суспільства XIX століття, вважалося недовговічним. Тепер колір змінив своє значення. Зелений уособлює здоров'я, свободу та надію, а через тісний зв'язок із природою часто фігурує в оформленні заходів та екологічних матеріалів.
«Колір у живописі». Микола Волков
Книга, яка зацікавить всіх, хто пов'язані з мистецтвом, одна із головних творів художника і теоретика мистецтва М.М. Волкова. У ній описаний колір як природне явище і одночасно дається аналіз його застосування на прикладах робіт відомих художників. Особливу увагу приділено творчості Олександра Іванова та Василя Сурікова. У книзі розглянуті типи колірного ладу та різноманітні колірні рішення.
«Синій. Історія кольору». Мішель Пастуро
Книга є історичним дослідженням ставлення європейського суспільства до синього кольору. Оповідання починається з часів Античності та закінчується нашими днями. Тут є припущення про те, як до цього відтінку ставитимуться в майбутньому. Історик провів дослідження впливу синього кольору на моральні, релігійні, соціальні та мистецькі цінності європейців. До того ж, Мішель Пастуро пояснює, чому раніше цей відтінок не був гідно оцінений, а з XII століття ставав все популярнішим, що поступово проникнув у всі сфери життя Середньовічної Європи.
«Гармонія кольору. Довідник». Савахата Ліса
У книзі показано, як колір впливає на емоції та підсвідомість людини, на її особистість та культуру в цілому. Майстрам будь-якого виду мистецтва буде цікаво отримати основні відомості про колір, колірну гамму і силу впливу відтінків. Книга покликана озброїти новими знаннями дизайнерів, щоб вони відчули впевненість у своїх силах та впоралися з будь-яким завданням.
«Колір та його динаміка в культурі». Микола Олександров
Книга є монографією доктора філософських наук і члена Спілки Дизайнерів РФ Олександрова Миколи. Автор досліджує колір за допомогою різних моделей. Саме дослідження забезпечене ілюстраціями багатьох полотен відомих художників. У книзі представлений авторський метод вивчення кольору у трьох напрямках: у ряді «лінія – тон – лінія», у моделі ДНК колірного бачення та числових закономірностях еволюції кольору.
«Синій та жовтий не дають зелений». Майкл Вілкокс
Відбір та змішування фарб є найважливішим етапом у роботі дизайнера. Саме цей аспект вирішив дослідити автор. Він показав помилковість традиційного підходу до міксу кольорів (синьо-жовтий-червоний) і показав новий метод мислення, в якому робота з палітрою стає інтелектуальним завданням. Книга є посібником з отримання необхідного кольору швидко і точно.
«Колір успіху». Літріс Айсмен
Провідний експерт у світі кольору Літріс Айсмен розповідає, як вибрати найкращі для себе та найвідповідніші відтінки для ділового костюма, вечірньої сукні, одягу для відпочинку на природі тощо. Колір у розумінні автора виражає особистість людини. А використання своїх сильних відтінків в одязі може дати заспокоєння, натхнення, енергію, впевненість. Айсмен пропонує переглянути свій гардероб, використовуючи її теорію про колір успіху.
«Червоний. Історія кольору». Мішель Пастуро
Історик у своєму дослідженні про червоний колір шукає причини беззастережної віри людей у його шляхетність, величність, енергійність аж до агресивності. Також автор пояснює чому, незважаючи на популярність відтінку, він поступово зникає із життя сучасного суспільства.
"Мистецтво кольору". Йоханнес Іттен
У книзі автор навчає основ кольорознавства на конкретних прикладах. Також він пояснює особливості сприйняття кольору людини. Знаючи тип відчуття кольору, можна підібрати ту сферу для роботи, яка підійде для того чи іншого дизайнера. Тут розібрано закономірності колірних контрастів, гармонії та конструювання. Книга видатного дослідника кольору XX століття була 12 разів перевидана і перекладена кількома мовами, у тому числі англійською, французькою, італійською, японською, російською. Служить навчальним посібником.
«Гармонія кольору. Природні кольори». Марта Гілл
У книзі розповідається про колірне коло, природні відтінки та їх комбінування. На думку автора, кожен природний колір містить у собі послання: помаранчевий – домашній затишок, блакитний – міцність, теплий сірий – атмосферу міста. Ця книга стане цікавою для тих, хто хоче створити цікаву колірну палітру для оформлення своєї ідеї.
"Гармонія кольору". Тіна Саттон та Брайз Вілен
У цьому виданні експерти за кольором пояснюють, що таке колірний спектр, як користуватися колірною гамою, які бувають колірні ефекти, як впливає колір на людину, які існують колірні тренди. Вся інформація приправлена яскравими, соковитими фото. Книга – це практичний посібник для дизайнера з комбінування кольорів, щоб створити потрібну атмосферу та настрій своєю роботою.
«Гармонія кольору. Пастельні тони». Марта Гілл
У книзі йдеться про пастельні тони, колірне коло і комбінування відтінків. На думку автора, кожен пастельний тон викликає певні візуальні та тактильні відчуття (наприклад, червоний – м'який, синій – чарівний, майже білий – ніжний). Ця книга буде цікава дизайнерам, які шукають джерело натхнення для створення фірмового стилю та втілення у життя своєї ідеї.
«Колір у дизайні. Майстер клас». Том Фрейзер, Адам Бенкс
Книга є повним посібником із застосування відтінків у дизайні. Автори пояснюють теорію кольору та вчать використовувати його креативно, розповідають які відтінки вибрати для дизайну інтер'єру, веб-дизайну, сфери архітектури, фотографії, відео, мистецтва, реклами. Тут містяться як поради, і ілюстрації (реальні роботи), і навіть їх аналіз.
«Колір і світло». Джеймс Гарні
Як підібрати потрібний тон? Як зробити рівномірний перехід? Де шукати джерело світла? Куди опускається півтінь? На ці та інші питання відповідає книга-посібник для художників-початківців. Експерт у сфері візуальних ефектів Джеймс Гарні демонструє у книзі закони зорового сприйняття на практичних прикладах.
«Чорний. Історія кольору». Мішель Пастуро
Історик розповідає про еволюцію сприйняття чорного кольору у свідомості людей із часів Стародавнього Риму. Автор наочно демонструє, як у західноєвропейській культурі колір первородної пітьми поступово перетворився на елегантний та розкішний атрибут городянина.
"Гармонія кольору". Хідеяки Чидзієва
У практичному посібнику зі створення колірних поєднань автор розповідає про колірне коло, палітру, колорит, гамму, комбінації. Також він показує, як використовувати кольори в інтер'єрі, мистецтві, оформленні реклами, друкованої продукції та товарів. Після прочитання книги ви навчитеся комбінувати 61 базовий колір.
«Хрома. Книга про колір – червень'93». Дерек Джармен
Книга являє собою мемуари автора, що втрачає зір, про своє сприйняття всіх кольорів, які він пам'ятає. Розповідь наповнена класичною теорією, поезією, крилатими фразами, спогадами автора та анекдотами. У виданні йдеться про значення кольору таких напрямах як література, наука, філософія, психологія, релігія, алхімія.
"Колористика". Тетяна Буймістру
Книга служить посібником для пізнання себе і оточуючих через колір. У ній йдеться про кольоротерапію, глибоке сприйняття творів мистецтва, підбір відтінків в одязі та макіяжі, оформлення приміщень та використання кольору для досягнення цілей у бізнесі. Книга підійде як фахівцям, які працюють із кольором, так і всім, хто хоче наповнити життя гармонією та красою.
"Головні правила поєднання кольорів". Упорядник Світлана Боярінова
Книга є підручником з комбінування кольорів у макіяжі, одязі, інтер'єрі, при виборі подарунків та аксесуарів. Після вивчення основних правил поєднання кольорів ви почнете їх застосовувати на практиці і зможете якісно змінити своє життя: почнете одягатися зі смаком, укомплектуєте гардероб, отримуватимете знаки уваги від оточуючих. Також ви дізнаєтеся, в яких сферах життя знання про колір украй необхідні.
«Сакральна геометрія. Нумерологія, музика, космологія, чи Квадрівіум». Джон Мартіно, Міранда Ланді, Джейсон Мартіно, Дауд Саттон, Ентоні Ештон
Ця книга є своєрідною збіркою 2000 рідкісних ілюстрацій, досліджень стародавніх книг та творів мистецтва, науково-популярних статей та духовно-філософських есе, починаючи від Піфагора Самоського до наших днів. Йдеться про сім вільних наук, які викладав Піфагор. Особлива увага приділяється Квадрівіуму – нумерології, геометрії, музиці та космології. Ці дисципліни дають розуміння про світоустрій, місце людини у світі, повернення до гармонії, пізнання істини, добра та краси.
«Геометрія дизайну. Пропорції та композиція». Кімберлі Елам
Дизайнер і викладач Кімберлі Елам пояснює, як закони геометрії та математики використовувалися в мистецтві, архітектурі та творчості з давніх часів. Вона показує, як пропорція застосовується у роботах художників та дизайнерів різних сфер. У книзі висвітлюються принципи "золотого перерізу", "божественних пропорцій", послідовності чисел Фібоначчі у дизайні. Прочитавши це дослідження, ви зрозумієте важливість точності пропорції та математики у кресленні, моделюванні та професійному дизайні.
«Дизайн: форма та хаос». Пол Ренд
У захоплюючій та дотепній формі автор книги розповідає про стан сучасного дизайну. Він протиставляє непрофесіоналізм та порожні «модні тренди» професійної пристрасті. Крім цього, висвітлюються такі теми як естетичні міркування та особливості мислення у створенні дизайну, стосунки із замовником, роль маркетингових досліджень, друкарня та оформлення книг.
«Композиція: теорія та практика образотворчого мистецтва». Рудольф Паранюшкін
Навчальний посібник для учнів художніх шкіл, в якому автор показує секрети правильної композиції на основі класичних робіт відомих художників, творів своїх студентів та власних праць.
«Формальна композиція. Творчий практикум». Олег Чернишов
У своєму дослідженні автор висвітлює проблеми та загальні принципи підготовки дизайнерів з формальної композиції. Він дає 19 тем як завдань для вивчення цієї дисципліни. У кожному розділі є методичні пояснення та ілюстрації. Прочитавши цю книгу, ви опануєте принципи художньо-композиційного формоутворення. Книга буде цікава як професійним дизайнерам, так і тим, хто лише навчається.
«Основи архітектурної композиції. Навчальний посібник». Стасюк Н. Р., Кисельова Т. Ю., Орлова І. Р.
У доступній та легкій формі висвітлюється тема об'ємно-просторової композиції, а саме: геометрія тіл, пластика, ритм, форма, шрифт, структура, рельєф, простір та ін. Ви отримаєте базові знання в архітектурній композиції та навички макетування. Підручник призначений для учнів художніх шкіл, проте буде корисним і всім тим, хто хоче здобути знання у побудові композиції.
«Мистецтво форми. Мій форкурс у Баухаузі та інших школах». Йоханнес Іттен
Швейцарський художник, теоретик мистецтва та педагог у своєму навчальному посібнику приділяє увагу розвитку у майбутніх дизайнерів загостреного почуття форми та матеріалу. Книга наповнена спеціальними вправами, які б дозволили розвинути творчі навички. На основі робіт відомих художників автор розповідає про ритм, акцентні точки, текстуру та матеріал форми, а також вчить передавати всі ці особливості у зображеннях предметів та сюжетних тем.
"Основи композиції". Ольга Голубєва
Книга являє собою керівництво, в якому йдеться про художній образ, сприйняття форми на площині, організацію композиції, засоби гармонізації композиції та її види. Вона буде корисна та цікава всім тим, хто професійно займається образотворчим мистецтвом.
"Жива типографіка". Олександра Ковалькова
У книзі зрозумілою мовою описано основні правила друкарні з прикладами. Приділяється увага шрифтам, композиції, комп'ютерному набору текстів та верстці, видавничим форматам тощо. Цей підручник стане основою розвитку професійних навичок друку книжок.
«Нова друкарня. Посібник для сучасного дизайнера». Ян Чіхольд
З книги ви знайдете знання про основи друкарні, а саме про оформлення тексту в ділових документах. Вона буде цікава як ілюстраторам та верстальникам, так і тим, хто вивчає історію шрифтового та графічного дизайну.
"Типографіка". Еміль Рудер
У 19 розділах книги йдеться про ідеї та композиційні можливості типографіки, вимоги зручності читання та відтворення тощо. Тут представлений базовий матеріал, який підштовхне до здобуття глибоких знань у цій темі, щоб професійно створювати різні проекти. Книжка буде цікава як професійним дизайнерам, так і новачкам.
"Недизайнерська книга про дизайн". Робін Вільямс
Ця книга призначена для широкої публіки, яка стикається з необхідністю оформляти тексти, але не має практичних знань у цьому питанні. Автор наводить чотири основні правила (контраст, повтор, вирівнювання, наближеність), які дають зрозуміти, у чому полягають помилки оформлення тексту та як їх виправити.
"Стильний леттеринг". Ганна Рольська
Автор у цій книзі дає практичні уроки з малювання букв. Вона ділиться базою знань про будову літер, їх розташування, вчить малювати антикву, літери у вікторіанському, гротескному, каліграфічному стилі та декоративні шрифти. Після кожного розділу Ганна Рольська пропонує виконати завдання для закріплення пройденого матеріалу.
«Шрифт та дизайн. Сучасна друкарня». Джеймс Крейг, Ірина Скала
У книзі розповідається про нову роль шрифту як самостійний арт-об'єкт. Водночас автори закликають сучасного дизайнера використати всі прийоми виразності у тексті. Саме тому у книзі представлені зразки різних видів шрифтів – від класичних до рідкісних із описом.
"Основи стилю в друкарні". Роберт Брінгхерст
Книга є підручником зі створення букв у «великому стилі» та розповідає історію цього стилю. Вона повертає до витоків високої друкарні, класичного її вивчення, але водночас говорить про сучасні можливості друку. Ця книга буде корисною всім тим, хто тільки вивчає друкарню.
"Філософія дизайну". Герман Цапф
Автор охоплює коло питань, пов'язаних із друкарнею минулого, сьогодення та передбачуваного майбутнього. Книга є збіркою статей та лекцій з ілюстраціями дизайнера. Вона підійде оформлювачам книг і всім тим, кому цікава художня складова друкованих матеріалів.
«1000 методів шрифтового дизайну. Шрифти, які досягли досконалості». Вілсон Харві
У цій книзі представлені зразки шрифтів, створені за традиційними правилами та в обхід їх. Автор знайомить із кожною стадією роботи. Книга представляє 1000 ідей щодо оформлення тексту на плакаті, флаєрі, запрошенні. Ви можете користуватися кожним із перерахованих шрифтів та створювати власні.
«Шрифт в айдентиці, рекламі, багатосторінках, упаковці, навігації та Інтернеті». Марія Кумова, Ольга Калінкіна, Ганна Філіппова
Книга розповідає про використання шрифтів у різних нішах комунікаційного дизайну. Вона вміщує 200 проектів та понад 20 статей фахівців. Кожне з досліджень містить поради та досвід автора. Книга має технічний розділ, в якому зібрано інформацію про юридичні аспекти використання шрифту, присутній словник термінів та класифікація типів шрифтів, наведено перелік великих профільних заходів та компаній-виробників.
"Книга про літери від Аа до Яя". Юрій Гордон
Автор описує історію кириличного алфавіту, перераховує його недоліки і шукає вихід, як зробити його привабливішим за латини. У книзі йдеться про кожну із 33 літер. Саме тому вона буде цікава дизайнерам, які займаються вивченням друкарні.
«Типографіка та верстка». Артем Горбунов
Книга є практичним посібником з друкарні та верстки. Тут розкриваються такі принципи як модальність, якірні об'єкти, правила внутрішнього та зовнішнього. З їх допомогою автор показує, як досягти акуратної та щільної верстки сайту, створити виразний макет.
"Управління проектом у сфері графічного дизайну". Розета Мус, Ойана Еррера та ін.
У цій книзі є докладні відомості про формат, верстку та шрифтове оформлення друкованої продукції. Вона організована таким чином, що послідовно розкриваються етапи роботи над проектом у графічному дизайні, починаючи з управління та закінчуючи питаннями поліграфічного виробництва. Підійде новачкам у графічному дизайні.
"The pocketbook". Крістіан Ерес
Ця книга для творчості є збіркою зі 120 порад від відомих креативників зі світу дизайну для тих, хто тільки навчається на графічного дизайнера.
«Сучасний дизайн. Покрокове керівництво. Техніка малювання». Майк В. Лін
Це докладна книга про дизайн, в якій автор розглядає типи малюнка, матеріали, шрифти, техніки начерку, розробку перспективи та іншу корисну інформацію. Керівництво буде однаково цікавим як професійним дизайнерам, так і всім тим, хто просто цікавиться дизайном.
«Стиль у графічному дизайні. 60-80 роки». Сергій Сєров
У книзі розглядається розвитокрадянський графічний дизайн з 1960 до 1980 років. Автор розповідає про значні дизайнерські проекти цього періоду та їх творців. Цей огляд розрахований усім, хто вивчає графічний дизайн.
«Щорічний дизайн: 39-а публікація»
39-й випуск присвячений журналістам, керівникам редакцій, фотографам та іншим талановитим особистостям. Щорічник наповнений ілюстраціями повносторінкових макетів, які репрезентують продукти, людей, об'єкти, події. Вони є дизайнерським уособленням 2003 року.
«Поварена книга з графічного дизайну: рецепти змішування та підбору для більш швидкого та кращого макета». Леонард Корен
Книга є одним із найкорисніших універсальних ресурсів для дизайнерів, які хочуть навчитися створювати динамічні макети для журналів, інформаційних бюлетенів, книг, плакатів та інших друкованих матеріалів. У ній міститься понад 1000 лінійних малюнків, які ілюструють ефективні прийоми дизайну, обробку шрифтів, просторові рішення та графічні презентації, що дозволяє швидко вивчити та порівняти різні варіанти.
«Модульні системи у графічному дизайні». Йозеф Мюллер-Брокманн
Автор показує на прикладах, як застосовувати модульну сітку в дизайні книг, періодичних видань, корпоративної поліграфії, виставкових просторів. Він доводить універсальність методу модульного проектування через історичні зразки архітектури, друкарні та дизайну. Книга призначена для дизайнерів та оформлювачів.
"Основи дизайну: макет". Гевін Емброуз, Пол Харріс
Автори вирішують завдання управління простором та формою, щоб читач доклав мінімум зусиль для сприйняття інформації. У книзі розглядаються практичні та естетичні нюанси виконуваної роботи, обговорюється, як використовуватиметься контент. Для тих, хто хоче дізнатися про будівельні блоки графічного дизайну, книга Layout незамінна.
"Що таке графічний дизайн?". Ньюарк Квентін
Автор досліджує основи формування дизайну в економіці, етиці, технології, теорії та історії мистецтва від середньовічної Німеччини до наших днів. Він охоплює такі напрямки, як дизайн корпоративних брендів та журналів, кіно та сайтів. Книга є обов'язковою для прочитання всім, хто цікавиться витоками творчої професії.
"Основи графічного дизайну 03: Генерація ідей". Ніл Леонард, Гевін Емброуз
Автори книги діляться у різний спосіб генерації ідей. Увага приділяється аудиторії, контексту та матеріалам, а також безлічі рівнів пошуку цікавого рішення – від макро до мікро, від мозкового штурму до більш сфокусованих, виборчих та стратегічних систем. Якщо ви не знаєте, як настроїтись на пошук ідей для нового дизайнерського проекту, читайте цю книгу.
«History of graphic design»
Це бриф із зазначенням тимчасової лінії розвитку дизайну, яку ми сьогодні знаємо. Вказано 11 періодів, починаючи з 1800 року до наших днів. До кожного з періодів підібрано відповідні фото та описи особливостей дизайну.
"Графічний дизайн. Майстер клас". Боб і Меггі Гордон
Підручник включає інформацію про основи дизайну, шрифти, можливості поліграфії, дизайну сайтів, про значення кольору та обробку зображень. У кожному розділі представлені реальні роботи із сфери візуальних комунікацій. Книга підійде професійному і графічному дизайнеру-початківцю.
«Графічний дизайн. Принцип сітки». Кімберлі Елам
Книга дає уявлення про те, що таке проектування за допомогою принципу сітки і як його застосовувати в графічному дизайні, щоб досягти потрібного ефекту. Може використовуватися як навчальний посібник з графічного дизайну.
«Графічний дизайн. Базові концепції». Еллен Луптон, Дженніфер Філліпс
Автори в одному місці зібрали всі базові знання про дизайн із прикладами робіт. До кожного з творів мистецтва йдуть коментарі дослідниць. Книга змусить вас по-новому поглянути на основні принципи графічного дизайну і надихне створення дотепних, барвистих і гармонійних робіт.
«Еволюція графічних стилів. Від вікторіанської доби до нового століття». Стівен Хеллер, Сеймур Чваст
Автори, досліджуючи історію дизайну, розглядають як великі графічні стилі, і унікальні, поодинокі явища у графіці. При цьому акцент у книзі робиться не на творчій особистості, а на формальних та візуальних особливостях часових періодів. Видання включає багато барвистих ілюстрацій, які слугуватимуть джерелом натхнення для дизайнерів, оформлювачів або просто тих, хто цікавиться історією візуальних мистецтв.
"Основи дизайну 08: дизайн-мислення". Гевін Емброуз, Пол Харріс
Книга є введенням у процес генерації творчих ідей та розробки концепцій. Автори вчать, як шукати ідеї та перетворити це на практичну навичку, життєво важливу для створення успішного дизайну. Теорія ілюструється прикладами робіт та кейсами від провідних сучасних дизайнерських студій з короткими описами, технічними розширеннями та схематичними візуалізаціями.
"Основи графічного дизайну 02. Дизайнерські дослідження: пошук успішних творчих рішень". Ніл Леонард, Гевін Емброуз
Автори показують, як вибрати найкращий метод дослідження, щоб заощадити час та отримати правильні результати. Усі етапи дослідницького процесу розглядаються в динамічній та цікавій формі, охоплюючи аудиторію, контекст, тенденції, джерела, документацію, поширення та інші аспекти. Для дизайнерів і новачків, що відбулися, книга буде корисна тим, що є збіркою способів аналізу інформації.
"Основи дизайну, 8-ме видання". Девід А. Лауер, Стівен Пентак
Ця книга зібрала практичні рекомендації та сотні прикладів успішного двовимірного дизайну. Автори пояснюють теорію дизайну та дають інструменти для самостійного створення успішних проектів.
"Британський дизайн". Пол де Квінсі, Марія Кумова
Книга є збіркою порад британських дизайнерів як законодавців нових віянь у графічному дизайні. Вона ділиться на чотири частини: контекст, школи, студії, середовища. Автори розповідають, де навчатись, надихатися, проводити вільний час, заробляти.
"Район". Редактори Phaidon Press
Це актуальний світовий огляд графічного дизайну. Книга наповнена роботами 100 новаторських графічних дизайнерів світу-початківців. Тут є широкомасштабні проекти, присвячені фірмовому стилю, дизайну плакату, книги, упаковки, а також друкарні та дизайну обкладинки компакт-диска.
"Абстрактний дизайн і як його створити". Амор Фенн
Автор розробив керівництво всім тих, хто хоче створювати свої власні абстрактні візерунки. Теорія складається з тем про геометричну основу дизайну, інструменти, бордюри, текстильні візерунки, вивчення природи та обробки. Практична частина – це понад 380 ілюстрацій, які включають діаграми, оформлення титульних листів, візерунки бордюрів, суцільні малюнки, текстильні візерунки та історичні приклади з ассірійської різьблення по каменю, грецьких та римських прикрас, англійських виробів зі срібла XVIII.
"Сітка". Аллен Херлберт
У книзі показано величезний вплив модульного конструювання та використання сітки на створення дизайнерських проектів. Щоб продемонструвати користь цього інструменту, автор включив у дослідження ілюстрації художників-оформлювачів, які застосовували сітку у своїх роботах. Після прочитання книги ви знатимете переваги та недоліки модульного конструювання і зможете визначити, чи підходить вам ця система.
«Сітки. Креативні рішення для графічних дизайнерів. Тоні Седдон
Автор показує, як правильно застосовувати принцип сітки для дизайну журналів, газет, каталогів, книг, брошур, постерів, флаєрів, бланків, упаковок, даючи коментарі та чіткі параметри для кожного прикладу. Ця книга підходить для графічних дизайнерів, які займаються оформленням друкованої продукції.
"Ікони графічного дизайну". Джон Кліффорд
Книга Джона Кліффорд – це, по суті, історичний екскурс в історію графічного дизайну. У ній представлений список найвпливовіших дизайнерів останніх 100 років та їх витвори мистецтва. Охоплюється епоха арт-нуво та інші до цифрового дизайну. Показано як ікони сформували наше уявлення про дизайн.
«Знаки у графічному дизайні». Володимир Победін
Книга є навчальним посібником з різновидів знаків, а саме товарних, а також надає інформацію про тонкощі оформлення авторських прав на знак. Дослідження підійде як авторам символів, так і тим, для кого вони розробляються.
"Графічний малюнок для професійних дизайнерів". Пітер Кеніг
Книга присвячена темі розробки скетчів та графічних малюнків. Автор дає практичні поради, докладно та доступно пояснює, що робити, показує приклади своїх робіт. Ця книга підійде для студента та будь-якого професійного дизайнера, який хоче покращити якість свого малюнка.
«Дизайн США. Каталог виставки 1989 р.»
У каталозі міститься інформація про історію, переваги та особливості дизайну в різних сферах життя Сполучених Штатів Америки.
"Графічний дизайн: фірмовий стиль". Еліс Туемлоу
У книзі представлені новітні технології та креативні ідеї. Графічний дизайн використовується у всіх сферах життя: у моді та рекламі, інтернеті та кіно, іграх та поліграфії, політиці та архітектурі. Те, як створювати справжні витвори мистецтва за допомогою сучасного графічного дизайну, розказано у цій книзі доступною та захоплюючою мовою.
"Графічний дизайн від ідеї до втілення". Еллен Луптон
Автор розповідає, як розвивати креативність дизайнеру та набувати навичок, за допомогою яких успіху можна досягти швидше. До книги увійшли інтерв'ю з провідними дизайнерами сучасності, де вони діляться своїм досвідом і розповідають, звідки черпають ідеї. Також тут є теорія та практика - постановка завдання, пошук ідей, вибір форми подачі.
"Графіка для бізнесу". Джон Маквейд
У книзі авторка пояснює, як за допомогою графічного дизайну можна змусити свій бізнес працювати ефективніше. Для цього, на його думку, достатньо творчо підійти до оформлення інформаційних бюлетенів, фірмових бланків, логотипу, календарів, оголошень, схем, звітів та іншої друкованої продукції.
«Графічний дизайн 21 століття: 100 найкращих графічних дизайнерів світу». Шарлотта та Пітер Філл
Ця книга охоплює широкий спектр передової графіки із політично мотивованими антикомерційними роботами. У ній представлений огляд найпрогресивніших сучасних графічних течій – від вивісок на упаковці до брендингу та веб-дизайну.
"Графічний дизайн (основи професії)". Володимир Лесняк
У книзі подано базові поняття про графічний дизайн. Вона поділена на три частини: основи композиції, проектування та створення шрифту. Кожну тему підкріплено ілюстраціями. Книга підійде студентам, які вивчають графдизайн, практикуючим дизайнерам та всім тим, чия робота пов'язана з графічним оформленням.
«Веб дизайн. Книга Якоба Нільсена»
Автор надає вичерпну інформацію про побудову ефективної взаємодії з будь-яким користувачем у різних ситуаціях. Це може бути підготовка інформаційного наповнення та оформлення сторінок або спрощення структури навігації та створення професійних з погляду дизайну сайтів. Книга дає відповідь на питання, як зробити зручний для читача веб-ресурс.
"Web-дизайн для "чайників", 2-ге видання". Лайза Лопак
Книга призначена для тих, хто тільки осягає ази веб-дизайну. Автор розповідає, як створити карту сайту, підготувати макет, графіку та інтерактивні компоненти, спроектувати зручну систему навігації, тестувати сайт, зберігати зображення для web-сторінок, а також як спілкуватися із замовником та отримати плату за виконану роботу.
"Веб-дизайн на міліоооооон". Андрій Гаврилов
Автор доступно пояснює, як стати професійним веб-дизайнером та знайти своїх клієнтів, монетизувати знання, отримувати стабільний дохід, працюючи віддалено, та як подорожувати, заробляючи лише на веб-проектах. Книга є описом стратегій і чітких рекомендацій.
«Шаблони веб-дизайну та UI 2014». Кріс Бенк, Валід Зубері
Автори вивчають найпопулярніші сайти і відповідають на запитання: які шаблони веб-дизайну та інтерфейсу користувача використовують різні компанії і чому. До переліку відомих ресурсів входять Amazon, Kickstarter, AirBnB, Quora, LinkedIn, Eventbrite, Mailchimp, Asana та інші майданчики – лише 63 приклади.
«Шаблони мобільного інтерфейсу користувача 2014 року». Кріс Бенк, Валід Зубері
У книзі ви знайдете інформацію про найпопулярніші мобільні програми та шаблони, які використовувалися при проектуванні інтерфейсів. Тут представлені Pinterest, Spotify, Uber, Instagram, Dropbox, Flipboard, Mailbox, Yelp та ін (всього 46 зразків).
«UX-стратегія. Чого хочуть користувачі та як їм це дати». Джеймі Леві
У книзі автор ділиться своїми знаннями про UX-стратегії, отримані в ході роботи в стартапах, агентствах та великих підприємствах. Видання складається з теоретичної та практичної частини. У першій ви дізнаєтеся про особливості та методи UX-стратегії, а у другій – навчитеся її використовувати.
«Веб-дизайн: книга Стіва Круга чи Не змушуй мене думати!»
Книга написана для дизайнерів, програмістів, вебмайстрів, менеджерів, маркетологів, які бувають некомпетентними у питаннях юзабіліті, що мають вирішальне значення. Автор описав принципи успішного веб-дизайну, що дозволить ставити експертам правильні питання щодо технічних, естетичних та структурних проблем розробки сайтів.
«Сторітелінг у проектуванні інтерфейсів: як створювати історії, що покращують дизайн». Вітні Кесенбері, Кевін Брукс
Автори вчать створювати та розповідати власні історії на тему проектування інтерфейсів та взаємодії. Ці історії допомагають зрозуміти користувачів, дізнатися про цілі, представити варіанти дизайну, які покращать веб-продукт.
«Прототипування. Практичний посібник». Тодд Закі Варфел
Автор представив всеосяжну книгу про прототипування для користувачів-практиків. Кожен розділ починається з теорії та закінчується практикою, яку автор доповнює корисними порадами та власними прийомами.
"Intro Pixel Perfect Precision"
У цій книзі, випущеній у стилі довідника з digital-дизайну, представники компанії Pixel Perfect розповідають про принципи роботи. Крім того, тут знаходяться і поради щодо взаємодії з командою та посібник з роботи в Adobe Photoshop та Illustrator.
«5 прийомів об'єктно-орієнтованого проектування. Патерни проектування». Еріх Гамма, Ральф Джонсон, Річард Хелм, Джон Вліссідес
У книзі показано значення патернів у розробці архітектури складних систем і те, як проектувальник може створювати власні програми, а також описуються прості рішення стандартних завдань. Автори підготували матеріал для професійних розробників та програмістів, які працюють у сфері об'єктно-орієнтованого проектування.
«Веб дизайн. Ідеї, секрети, поради». Патрік Макнейл
Книжка є збіркою 650 тематично впорядкованих прикладів веб-сайтів. Тут розглядаються принципи веб-дизайну, типи, стилі, елементи дизайну, структура веб-ресурсів. Видання підійде як джерело креативних прикладів для створення власних проектів.
«Перспективні методи веб-дизайну: інтерактивний дизайн та складна анімація»
У книзі розбираються методи IxD та анімації з порадами та 47 прикладами, включаючи Disney, AirBnB, Dribbble та інші. Тут і аналіз, і демонстрація кращих практик кожної техніки, і ілюстрація різних концепцій безліччю прикладів. Ви дізнаєтеся, як опановувати увагу користувачів, накладати ефекти, плавно розкривати інформацію, переходити між станами та розповідати інтерактивні історії.
"Гарний інтерфейс - невидимий інтерфейс". Крішна Голден
Автор пропонує вивчити три принципи та почати створювати просунуті технології без цифрових інтерфейсів. Книга підійде тим, хто працює в інженерній сфері або побоюється використання гаджетів.
«Дизайн інтерфейсу користувача. Мистецтво мити слона». Влад В. Головач
Автор вважає, що у дизайні інтерфейсу важлива жива проектна діяльність, яка можна порівняти з «миттям слона», оскільки кожен проект сам собою великий і передбачає купу роботи. Книга вчить ставити правильні питання під час проектування та шукати відповіді на них, щоб створити справді гарний дизайн.
«Дорожня карта веб-дизайнера. 101 рада від професіонала». Євген Ржавцев
Книга не є підручником з веб-дизайну, але в ній зібрані цінні поради та рекомендації початківцю, щоб зробити перші кроки в потрібному напрямку і уникнути поширених помилок.
"Емоційний веб-дизайн". Аарон Волтер
У книзі опубліковано ретельно підібрані приклади сайтів, за допомогою яких автор показує, якими засобами дизайну можна створити зручну та затишну атмосферу на веб-сторінці.
«Практичний посібник з дизайну для Інтернету». Марк Боултон
Книжка навчає методам розробки веб-сайту з використанням принципів графічного дизайну. П'ять розділів видання охоплюють основні етапи: «Початок роботи», «Дослідження», «Друкарня», «Колір» та «Макет». Автор доступно пояснює, як перетворити хороший дизайн на відмінний.
"Спочатку мобільні!". Люк Вробльовський
Автор пропонує спочатку розробляти мобільну версію сайту, щоб він зміг задовольнити потреби власників різних гаджетів. У книзі представлена інформація про те, як перейти до розробки мобільних версій, які існують особливості поведінки користувачів, як підготувати якісний контент, зручну навігацію тощо. Автор упевнений, що його рекомендації дозволять читачам створити сайт із високою відвідуваністю.
"Проектування прибуткових веб-сайтів". Ленс Ладвей, Сандра Ніхаус
Автори розповідають про те, як організувати роботу з відвідувачами сайту так, щоб збільшився відсоток конверсії та проект окупився. Книга призначена для розробників, спеціалістів інтернет-маркетингу, керівників компаній та тих, кому цікавий порядок витрачання бюджетів на рекламу.
«Чудливий веб-дизайн». Ітан Маркотт
Книга є посібником зі створення максимально зручного для відвідувачів сайту, що дозволяє переглянути інформацію на будь-якому пристрої. Автор розповідає, які бувають помилки та проблеми, з якими стикається користувач, та дає програмні коди.
«Основи Web-дизайну. Керівництво». Рафал Томал
Автор перераховує інструменти для веб-дизайну, надає шаблони та дає різні поради щодо створення дизайну веб-сторінок. У 9 розділах книги він ділиться своїми методами та техніками.
"HTML5 для веб-дизайнерів". ДжереміКіт
Книга є інструкцією з використання HTML5. Автор розповідає як застосовувати структурні елементи HTML5, призначати стиль будь-якому з них, використовувати додаткові рівні заголовків.
"Інформаційна архітектура в Інтернеті". Луїс Розенфельд, Пітер Морвіль
У книзі однаково обговорюються і графіка, і технічні аспекти сайту. Автори розповідають, як створити легкі у підтримці та розширенні, зручні у навігації та привабливі для користувачів мережі веб-ресурси.
"7 основних правил для веб-дизайну". Ігор Джазов
У 7 розділах книги автор описав принципи проектування та юзабіліті сайтів Алана Купера, Стівена Круга, Джесса Гарретта, Сьюзани Уейншенк, Якоба Нільсена та своїх власних різної складності.
"CSS3 для веб-дизайнерів". Ден Сідерхолм
У книзі описано використання CSS3 із технологіями нових стандартів. Автор перераховує інструменти CSS3 і на прикладі дизайну веб-сторінки розповідає, як їх використовувати.
«Дизайн інтерфейсу користувача v 1.1». Влад В. Головач
Автор дає відповідь не на питання, як створити дизайн інтерфейсу користувача, а навіщо і чому це робити, тим самим демонструючи новий підхід до теми. Усі поради, викладені у книзі, ґрунтуються на особистому досвіді автора. Видання складається із трьох частин: фактори, інвентар, процес. Саме на цих аспектах роботи дизайнера робиться акцент.
"10 перших правил з дизайну головної сторінки сайту". Якоб Нільсен
Автор приділив увагу головній сторінці сайту як "особі" компанії. На його думку, від грамотного оформлення цієї частини ресурсу залежить рішення користувача про подальше його вивчення та здійснення цільової дії. Тому автор пропонує дотримуватися 10 порад щодо правильного дизайну головної сторінки.
«Веб-редизайн: книга Келлі Гото та Емілі Котлер»
Книжка представляє нову технологію послідовності дій у дизайні сайтів під назвою Базовий процес. Вона універсальна і підходить для розробки різних проектів – від найпростіших до найскладніших. Ця інформація буде корисною як новачкові, так і професіоналу.
«Веб-дизайн: книга Джесса Гарретта. Елементи досвіду взаємодії»
У книзі міститься вступна інформація про досвід взаємодії, зрозумілі пояснення та чіткі ілюстрації. Автор зосередився на загальних ідеях, стратегії та вимогах до контенту, інформаційної архітектури та візуального дизайну.
"Веб-дизайн: книга Дмитра Кірсанова"
Автор у зрозумілій манері розповідає про теоретичні засади та практичні прийоми роботи над сайтом. Книжка призначена для новачків, досвідчених дизайнерів, маркетологів, художників, програмістів.
"Юзабіліті: як зробити сайт зручним". Андрій Калиновський
У книзі на прикладах відомих сайтів показано, як створити зручний для користувача інтерфейс та підвищити відвідуваність веб-майданчика. Книга підійде як новачкам, так і досвідченим дизайнерам.
"Презентація: краще один раз побачити!". Дмитро Лазарєв
Автор розповідає, як оформляти презентації, щоб донести свої думки до будь-якої аудиторії. У книзі є рекомендації щодо використання PowerPoint, підготовки до виступу, вибору дизайну слайдів, розміщення акцентів, порядку картинок, схем та графіків.
"Презентація в стилі дзен: основи дизайну для тих, хто хоче виступати краще". Гар Рейнольдс
У книзі автор подає інформацію про дизайнерське бачення, принципи роботи з текстом, шрифтами, кольором, зображеннями, відеорядом та розповідає про основні технічні прийоми для створення презентації.
«Від слайдів до історій. Покрокова методика створення переконливих презентацій». Мартін Сайкс, Ніклас Малік, Марк Вест
У книзі мінімум теорії, а основний акцент робиться на існуючих методах та їх застосуванні, а також використання концепції впливу на аудиторію. Автор говорить про велике значення візуальних історій та способи їх створення. Ви отримаєте відповідь на питання, як оформити контент презентації у форматі, що найбільш відповідає ситуації.
«Майстерність презентації. Як створювати презентації, які можуть змінити світ?» Олексій Каптерєв
Автор заглиблюється у структуру, драматургію, інфографіку, дизайн та техніку виступу. Він дає поради та інструкції з ораторської майстерності.
"Тотальна упаковка". Томас Хайн
Ця книга оповідає про невідому історію упаковки, її приховані смисли, призначення та причини появи її окремих частин, а також проводить паралелі тим часом, як же впливають на свідомість людей товари на полицях, компанії та окремі особи, «упаковані» кожен по-своєму.
«Естетика та дизайн товарів: навчально-практичний посібник». Наталія Волошко
Книга складається з теорії та практики. У першій частині описуються властивості зовнішнього вигляду товарів, а другий подається методика проведення практичних занять за матеріалами теорії.
«Актуальний дизайн. Упаковка 01». Видавництво «Ріп холдинг»
У книзі розповідається про значення та призначення упаковки, етапи її створення. Надано методики, прийоми, поради та правила, що використовуються професіоналами у сфері дизайну упаковки. Увага приділена також спілкуванню із замовником.
"Основна бібліотека LogoLounge, том 3: 3000 форм та символів логотипів". Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
Книга є збіркою 3000 дизайнів, в яких фігурують форми та символи. Це найбільша онлайн колекція логотипів у світі. Тут ви знайдете інтерв'ю з такими дизайнерами як Стефф Гайсбюлер, Джеррі Кайпер та Ганс Халсбош про майбутнє у створенні фірмових знаків, в основі яких лежать форми та символи.
«Основна бібліотека LogoLounge, том 2: 3000 логотипів тварин та міфології». Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
У книзі зібрано 3000 логотипів тварин та міфологічних створінь, розроблених відомими дизайнерами, які діляться своїми думками про майбутнє у дизайні фірмових знаків, створених на основі образів представників фауни та міфологічних істот.
"Основна бібліотека LogoLounge, том 1: 3000 логотипів з ініціалами". Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
У книзі представлена колекція логотипів із гербами та ініціалами. Також тут є програми для роботи з фірмовими знаками та емблемами.
"LogoLounge 7: 2000 міжнародних фірмових стилів від провідних дизайнерів". Білл Гарднер, Енн Хеллман
Тут представлено колекцію логотипів бренд-дизайнерів. Деякі приклади вперше публікуються.
"LogoLounge 6: 2000 міжнародних образів від провідних дизайнерів". Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
У першій частині книги розповідається про десять провідних дизайнерів, їх найбільші та новітні компанії. А друга половина видання містить майже 2000 прикладів логотипів, структурованих за візуальними категоріями.
"LogoLounge 5: 2000 міжнародних образів від провідних дизайнерів". Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
Книга містить серію статей: Lippincott, Felix Sockwell, Fragile, Cato Purnell, Chermayeff & Geismar, Mattson Creative, Moving Brands, Origin Communications та Hulsbosch. У 5 виданнях представлено 2000 логотипів, організованих за категоріями: типографіка, герби, люди, міфологія, природа, спорт тощо. Також в книзі присутні додаткові статті про останні роботи: Interbrand, Design Ranch, Von Glitschka, Landor та інших дизайнерів.
"LogoLounge 4: Міжнародна ідентичність 2000 року від провідних дизайнерів". Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
У першій частині книги представлені статті про проекти Pentagram, Siegel+Gale, Jager Di Paola Kemp, Hesse Design та Interbrand. Друга частина видання містить 2000 логотипів, зібраних за категоріями, а також додаткові статті про останні розробки: Gardner Design, Tompert Design, Karl Design, Hybrid Design, Iconologic та Hugonaut.
"LogoLounge 3: 2000 міжнародних фірмових стилів від провідних дизайнерів". Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
Перша половина книги містить проекти дев'яти провідних дизайнерів та фірм: Lippincott, FutureBrand, Wolff Olins, Turner Duckworth, Werner Design Werks, Carbone Smolan, Desgrippes Gobé та Michael Osborne Design. Після цього у виданні представлено 2000 логотипів, розділених на категорії, а також кілька коротких статей про проекти Майлза Ньюліна, Хейлі Джонсон Дизайн та Като Пернелла.
"LogoLounge 2: 2000 міжнародних образів від провідних дизайнерів". Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
У книзі описані проекти, що заслуговують на увагу, які охоплюють айдентику для різних галузей, таких як авіакомпанії, мережі, доткоми, банки і мода, а також менш відомі бутік-проекти, в яких ім'я дизайнера вагоміше, ніж ім'я клієнта.
"Logolounge: 2000 міжнародних образів від провідних дизайнерів". Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
Книга представляє роботи художників та фірм, таких як Майкл Вандербіл, Сіблі Піт Дизайн та інших дрібніших представників галузі. Тут міститься 2000 логотипів, зібраних із різних джерел.
"Logo Creed: таємниця, магія та метод створення відмінних логотипів". Білл Гарднер, Кетрін М. Фішел
Книга є всеосяжним довідником, який розповідає про магію дизайну та дає уявлення про кредо дизайнера. У Logo Creed діляться своїми начерками, мозковими штурмами, фальстартами та найбільш успішними методами такі дизайнери, як Девід Ейрі, Білл Гарднер, фон Гічка, Пол Хоуолт, Джеррі Кайпер, Брайан Міллер, Майлз Ньюлін, Шервін Шварцрок, Фелікс Соквел. У книзі описано весь процес створення логотипу – від дослідження теми до оцінки життєздатності проекту після фінального доопрацювання.
«Світ логотипів: Енциклопедія товарних знаків. Том 1». Автор-упорядник Ел Купер
Книга є збіркою логотипів різних категорій з усього світу, які можуть стати джерелом натхнення для створення власного знака.
"Логологіка". Перрі Чуа, Ден Ілісік, WOW Branding
Найкращі брендингові агенції розповідають про стратегії неймінгу та брендингу. Піднімається тема значення створення бренду та видаються різні види назв: акроніми, сполучні, описові, вигадані, метафоричні, назви-першоджерела та жартівливі.
«Сакральне мистецтво. Таємниці стародавніх символів. Осягнення всесвіту через фігури та лінії». Джон Мартіно, Міранда Ланді, Джейсон Мартіно та ін.
У 6 розділах книги автори описують різні орнаменти, застосування кривих, перспективи, симетрії та принципи «золотого перерізу». Кожен розділ пише окремий дослідник. Видання є збіркою статей, де кожен, хто цікавиться айдентикою, зможе почерпнути для себе корисну інформацію.
"Логотип". Майкл Евамі
Книга є збіркою 1300 логотипів, монограм та шрифтових корпоративних знаків, створених 250 дизайн-студіями і які можна використовувати в проектах з брендингу та фірмового стилю.
«Лого: створення логотипів найсучаснішої розробки». Майкл Евамі
Книга призначена в першу чергу для графічних дизайнерів, оскільки є незамінним джерелом прикладів сучасних логотипів з описами та поясненнями. Понад 1300 фірмових знаків згруповано за формою, символами та графічними асоціаціями. Усього зібрано 75 категорій: хрести, зірки, корони, тварини, люди, рукописний шрифт, художній шрифт тощо.
"Letterhead and Logo Design: Створення Corporate Image". Ліза Вокер, Стів Блаунт
У книзі зібрано понад 400 цікавих та ефектних логотипів, створених провідними дизайнерами.
«Знаки та символи: їх походження та значення. Ілюстрований путівник». Ян Харрісон
У книзі проілюстровано логотипи за категоріями: космос, світ природи, життя людини, міфи та релігії та ін. У кожному розділі дизайнери можуть почерпнути натхнення та знайти ідеї для своїх проектів.
"Динамічна айдентика: як створити живий бренд". Айрін ван Нес
У книзі айдентика сприймається як живий організм зі своїм генокодом. Це означає, що контекст може змінюватись. Автор описує систематичний процес створення живого бренду, говорить про роль динамічних елементів у дизайні та ділиться прикладами.
"Логотип". Бенуа Ельбрюнн
Автор приділяє увагу логотипу компанії, який може змінюватись, відповідаючи тим самим сучасним запитам ринку та споживачів.
"Дизайн логотипу". Боб Поташник
Книга складається із розділів, назви яких відповідають процесу створення логотипу. Автор акцентує увагу на тому, що знак не повинен бути банальною ілюстрацією сфери діяльності компанії, тому закликає дизайнерів не обмежувати уяву та творчий потенціал.
«Керівництво для початківців з брендингу». Лора Буше
У веселій та доброзичливій манері автор коротко та по суті розповідає, як створити яскравий образ бренду. Ця книга підійде тим, хто тільки починає пізнавати ази айдентики.
"Айдентика". Марія Кумова
Тут автор розповідає про історію айдентики, тренди та підходи в її створенні, управлінні проектом, правові аспекти. Книга підійде як студенту художньої школи, так дизайнера-практика.
«Розробка фірмового стилю: основний посібник для всієї команди з брендингу». Аліна Вілер
У вигляді чіткого покрокового скрупульозного процесу, що складається з п'яти етапів, представлено розробку ідентичності бренду: від дослідження конкурентів до здійснення бачення генерального директора, безпосередньо створення та реалізації інтегрованої програми ідентичності бренду.
«Логотип та фірмовий стиль. Керівництво дизайнера». Девід Ейрі
Книжка присвячена розробці корпоративного стилю. Вона написана зрозумілою мовою і дизайнера, і замовника. Автор означає, як важливо продумувати систему графічної ідентифікації бренду, створювати унікальні та знакові логотипи, взаємодіяти з клієнтами.
«Актуальний дизайн. Логотип 01». Видавництво «Ріп холдинг»
У книзі дається пояснення поняття логотип та прописуються поетапні процеси його створення. В останньому розділі представлено галерею логотипів, розділених на типи.
«Як створити та продати логотип». Сергій Макельський
Автор ділиться зібраними методиками швидкого створення логотипу, які застосовує сам. У книзі розкриваються три теми: дослідження, пошук ідей, продаж.
«Геральдика чи справжня наука про герби». Михайло Медведєв
Введення в геральдику подано з погляду нових досліджень простою та ясною мовою. Тут є і історія, і класифікація, і перетворення, і приклади гербів у світі.
«Закони простоти. Дизайн. Технології. Бізнес. Життя». Джон Маеда
Автор сформулював 10 законів, які поєднують простоту та складність у бізнесі, технологіях, дизайні та житті для досягнення максимальних результатів, докладаючи мінімум зусиль.
«Візуальний молоток. Як образи перемагають тисячі слів». Лаура Райс
Автор називає словесну ідею, що позиціонує, «вербальним цвяхом», для якого потрібно підібрати «візуальний молоток», тобто візуальний образ, що міцно закріплюється в пам'яті споживача. У цій книзі ви знайдете способи пошуку такого "молотка".
"Уроки дизайну від Apple". Джон Едсон
Автор пропонує новий підхід до розуміння дизайну – тобто прагнути харизми та досконалості. Якщо ви вивчаєте практичну сторону дизайну, стратегії, формуєте власне бачення світу, то ця книга для вас.
«Знищи мене! Унікальний блокнот для творчих людей. Кері Сміт
Ця унікальна книга зроблена у вигляді блокнота з інструкціями, як пробудити свою креативність незвичайними діями, що іноді руйнують. Таким чином, автор спонукає читача нестандартно та творчо мислити, виходити за межі шаблонів.
"Ескіз: методи малювання для дизайнерів продуктів". Коос Ейссен, Розелієн Стер
Автори на практичних прикладах вчать малювати ескізи майбутніх продуктів та товарів. Кожен малюнок предмета супроводжується примітками, порадами та рекомендаціями, як його можна покращити. Такий скетч точно передасть ідею продукту і не буде соромно показати ескіз клієнту.
"100 основних принципів дизайну". Сьюзан Вейншенк
У книзі описано способи привернення уваги людини за допомогою дизайну. Ви дізнаєтеся, як працює підсвідомість, як люди думають та приймають рішення. Це глибинне дослідження поведінкової психології, знання якої допоможуть дизайнеру-практику.
«Слово дизайнеру: принципи, думки та афоризми всесвітньо відомих дизайнерів». Редактор Сара Бейдер
Книга є цитатником, де на кожній сторінці фігурує лише один вислів відомого дизайнера – що надихає і змушує задуматися.
«Слово архітектору: принципи, думки та афоризми всесвітньо відомих архітекторів». Редактор Лаура Дашкес
Книга є цитатником з однією цитатою від відомого архітектора на кожній сторінці.
«За допомогою дизайну. Чому не було замків на дверях ванних кімнат у готелі «Людовік XIV» та інші приклади». Ральф Каплан
Книга є збіркою коротких оповідань і нарисів про природу дизайну в моді, бізнесі, промисловості, про його графічний варіант, дизайн у конструюванні, про ситуації в житті. Якщо прагнете зрозуміти глибинну природу дизайну, то ця книга для вас.
«Мистецтво бачити. Про творчі здібності сприйняття, про мову ліній і фарб, і сприйняття глядача». Сергій Даніель
Автор навчає істинному зору, який допоможе побачити та відрізнити серед тисяч полотен справжні витвори мистецтва.
«Професія – ілюстратор. Вчимося мислити творчо». Наталі Ратковські
Книжка вчить не малювати, а думати. Автор розповідає, як зробити дотепну ілюстрацію, дає поради щодо інакодумства, допомагає зміцнити віру читача у власні сили, показує комбіновані техніки ілюстрування, пояснює секрети правильного складання портфоліо.
«Звичка до творчості. Зробіть творчість частиною свого життя». Твайла Тарп
На думку автора, щоб стати майстром своєї справи, потрібна щоденна праця та організація. Тому в цій книзі вона дає спеціальні вправи та правила, завдяки яким ви розберетеся в механізмах творчості, впораєтеся з блоками та зробите робочий процес максимально ефективним.
"Парадокс перфекціоніста". Тал Бен-Шахар
Автор дає практичні поради, як не бути перфекціоністом на шкоду щастю. Він розповідає про користь негативних емоцій, які треба сприймати правильно.
«Знову творча криза? 90 перевірених способів подолати кризу та знову знайти натхнення». Редактор Алекса Корнелла
Це збірка есе відомих людей із творчої сфери, які розповідають, як повернути натхнення та знайти вихід із складних ситуацій.
«Малюй щодня. Один рік із художником-ілюстратором». Наталі Ратковські
Книжка є збіркою замальовок, колажів, фото з рекомендаціями. Вона послужить вам джерелом надихаючих ідей для створення власних ілюстрацій. Також книгу можна використовувати як навчальний посібник.
«Дизайн-мислення. Робочі матеріали». Спікери Ульрік Хогребе, Майкл Вольф, Джагдіш Сіхра, Пітер Джексон
Йдеться про новий спосіб мислення, основу якого лежить створення товарів та послуг, орієнтованих на человека. Його особливості полягають у глибокому проникненні досвід споживача, фокусі на індивідуальних сценаріях поведінки, у підході до розробки проектів з економічної та ітераційної точки зору.
"Презентація дизайну: Як переконати клієнта"
Ця коротка інформація допоможе зрозуміти, що ви робите не так під час створення презентації, чому клієнти вас не розуміють і як оформити все таким чином, щоб викликати інтерес у аудиторії.
«Чого вас не навчать у дизайн-школі»? Філ Клівер
У книзі автор розповідає, як грамотно скласти портфоліо, як справити потрібне враження на замовника, як домовлятися з клієнтами та ефективно працювати у студії.
«Шлях митця. Ваша творча майстерня». Джулія Кемерон
Книга є просунутим курсом для розкриття нових талантів та творчих здібностей людини. За 12 тижнів безперервних занять ви навчитеся мислити креативно.
«Креативна впевненість. Як вивільнити та реалізувати свої творчі сили». Том Келлі, Девід Келлі
Автори навчають творчої впевненості – здатності змінювати світ. Вони вважають, що цю якість характеру можна накачати як м'яз. Книга допоможе вам розкрити творчий потенціал та стати майстром у дизайні.
«Джоні Айв. Легендарний дизайнер Apple». Ліндер Кані
Головний редактор CultofMac.com розповідає про творчість Джоні Айва в компанії Apple та його співпрацю зі Стівом Джобсом, а також про створення iMac, iPod, iPhone та iPad.
"Як стати дизайнером, не продавши душу дияволу". Адріан Шонессі
Ця книга для дизайнерів, які хочуть заробляти, не перетворюючи творчий процес на механічне виконання роботи. Автор дає поради, чіткі інструкції з відкриття та просування власної дизайн-студії.
"Мистецтво з 1900 року". Хел Фостер, Розалінд Краусе, Ів-Ален Буа, Бенджамін Х. Д. Бухло, Девід Джосліт
Книга поринає в історію розвитку мистецтва від початку ХХ століття до наших днів. Кожна глава присвячена одному з ключових моментів у «життя» мистецтва з посиланнями на репродукції творів, що обговорюються. Тут ви дізнаєтесь, як розвивалася фотографія, скульптура, образотворче мистецтво. Починати читати книгу можна з будь-якого параграфу.
"Гарячі клавіші Adobe СС"
В інструкції ви знайдете, як швидко та зручно працювати з продуктами Adobe: Illustrator, Photoshop, InDesign, Fireworks, Flash Player, Premiere Pro, After Effects.
"Геніальність на замовлення". Марк Леві
Щоб вийти зі ступору та знаходити незвичайні ідеї для своєї творчості, автор пропонує скористатися його технікою – фрірайтінгом. З її допомогою ви зможете вирішувати бізнес-завдання, генерувати ідеї, писати статті та книги.
"Essential Fashion Illustration: Digital". Лорето Бінвінья Стрітер
Книга є детальним посібником з використання цифрових методів та інструментів у дизайні та ілюстрації: графічних планшетів, сканерів, камер, Adobe Photoshop та Illustrator, векторизації, додавання кольору та застосування текстур, прозорості, колажів та візерунків.
«Чому не можна навчити мистецтву? Посібник для студентів художніх вишів». Джеймс Елкінс
Книга містить огляд викладання мистецтва у період від Античності до наших днів. Автор розглядає різні практичні питання щодо сучасного навчання художників.
"Do good design: як дизайнери можуть змінити світ". Девід Берман
Автор пропонує відповідальний та осмислений підхід до дизайну, який полягає в оздоровленні рекламної індустрії, виробленні та чіткому дотриманні власних моральних принципів.
"Дизайн для НЕдизайнерів". Робін Вільямс
У книзі описані чотири основні правила створення привабливих документів. Автор дає тестові завдання після кожного розділу для закріплення отриманих знань.
"Бла-бла-бла, або Що робити, коли слова не працюють". Ден Роем
Книга вчить думати, доносити свої думки, розуміти себе та інших. У ній викладено метод правильного використання слів, який починається з думок про заплутані речі, з ідеї до, під час і після того, як вона була озвучена, з цікавого та приємного процесу усвідомлення складного. Ця книга буде особливо корисною тим, чиє життя і робота пов'язана зі спілкуванням.
"ART/WORK: Як стати успішним художником". Хізер Дарсі Бхандарі, Джонатан Мельбер
Книга є керівництвом у тому, як упорядкувати життя художника. Тут порушуються питання, які безпосередньо не пов'язані з творчою діяльністю, але пов'язані з вирішенням різних завдань: пошук місця для виставки робіт, направлення заявки на грант, вибір резидентської програми, оформлення документів, своїх робіт, їх презентація тощо.
«Краще досконалості. Як приборкати перфекціонізм». Елізабет Ломбардо
Автор дає рекомендації, як зробити життя більш здоровим, щасливим, повноцінним, якщо виключити з рівняння гонитву за досконалістю.
"Історія дизайну". Шарлотта та Пітер Філл
У книзі різні періоди існування дизайну вписані у контекст відповідних періодів соціальної історії. Автори включили події та проекти, які мали найбільше історичне значення в архітектурі, графічному, промисловому дизайні та дизайні інтер'єрів.
«Енциклопедія дизайну. Концепція. Матеріали. Стилі». Шарлотта та Пітер Фієлл
Книга є довідником, в якому висвітлено тему плюралізму дизайнерських рішень та дискусій у таких питаннях, як роль технології та промислового виробництва, перевага простоти та доступності дизайнерського виробу над розкішшю та престижністю, а також роль естетики, прикраси та символіки у предметах споживання. Описується період появи стилю ар-деко до «Мемфіс».
"Універсальні принципи дизайну". Вільям Лідвелл, Крітіна Холден, Джилл Батлер
У книзі представлена корисна інформація для дизайнерів, архітекторів та інженерів. Усі 125 описаних принципів супроводжуються прикладами та ілюстраціями. Їх можна використовуватиме вирішення конкретних ситуацій.
"Точковий розпис". Анастасія Добрусіна
У цій книзі ви знайдете інформацію про матеріали, їх використання, дізнаєтеся, на чому створювати точковий розпис і як зробити виграшний малюнок.
«Таємні знання комерційних ілюстраторів». Яна Франк
У книзі автор розповідає, як скоротити складну та нудну частину роботи ілюстратора та швидко перейти до хороших результатів. Ви дізнаєтеся, як організувати процес, щоб залишалися сили та час на творчість та власні проекти, як вибрати стиль та техніку виконання, найняти агента тощо.
"Дизайнерське мислення". Тім Браун
У книзі описується дизайнерський підхід до способу розробки товарів, послуг, процесів та стратегій, який передбачає, що доля дизайнера не створення окремо взятого винаходу у відриві від реальності, а цілої індустрії, ринку, системи споживання.
«Створи та продай! Як перетворити своє хобі на Справа і досягти успіху». Світлана Військова
Книга навчить, як перетворити на прибутковий бізнес своє хобі. Якщо ви любите малювати, майструвати, шити, в'язати, ліпити, але не знаєте як на цьому заробляти, ця книга для вас.
«Спали своє портфоліо! Те, чого не навчають у дизайнерських школах». Майкл Джанда
Ця книга не про дизайнерську творчість, а про дизайнерський бізнес. Ви дізнаєтеся з досвіду автора, як спілкуватися з різними клієнтами, укладати договори, оформляти свою справу та познайомитись з іншими аспектами професійної діяльності дизайнера.
«Гайд з цифрового живопису для початківців». Микола Олександр
У книзі йдеться про те, як стати досвідченим цифровим художником. Ви дізнаєтесь, як налаштовувати робочу станцію, ознайомитеся з доступними інструментами, зрозумієте, як максимально ефективно використовувати переваги цифрового живопису.
«Малюйте вільно! Знайти себе за допомогою художнього щоденника». Барбара Дайан Беррі
У книзі розповідається, як за допомогою спеціального щоденника розкрити творчий початок, подолати життєві труднощі та краще пізнати самого себе. Автор дає вправи, які дозволяють вам імпровізувати та експериментувати не тільки на папері, а й у житті.
"Розрив шаблону: як знаходити і втілювати проривні ідеї". Тіна Сіліг
Автор вчить спостережливості та вміння дивитися на звичні речі під новим кутом. У книзі наголошується на розвитку творчого потенціалу не тільки в окремого дизайнера, а й у колективі.
«Практика візуального мислення. Оригінальний метод вирішення складних проблем». Ден Роем
Автор вчить малювати просту, але ефективну картинку за допомогою таких дій, як дивитися, бачити, уявляти та показувати.
"Муза, де твої крила?". Яна Франк
Якщо ви займаєтеся творчістю та мрієте перетворити улюблену справу на бізнес, але не знаходите підтримки у рідних та близьких, тоді вам потрібна ця книга. Прочитавши її, ви зрозумієте, як відстояти своє право займатися тим, що хочеться, і не впасти без сил.
«Муза та чудовисько: як організувати творчу працю». Яна Франк
Ця книга з тайм-менеджменту для творчих особистостей. Вона побудована таким чином, що в ній можна писати, малювати, клеїти, вирізати, тобто використовувати як робочий зошит для ідей. Книжка підійде тим, хто хоче впорядкувати справи.
"Рекламна ілюстрація: КРЕАТИВНЕ СПРИЙНЯТТЯ". Сергій Пронін
У книзі, призначеній для підготовленої аудиторії, розповідається, як використовувати ілюстрацію у друкованій рекламі. Автор надає приклади малюнків для кожного виду друкованої рекламної продукції та дає рекомендації як їх правильно робити.
"Креативна майстерня: 80 творчих завдань дизайнера". Девід Шеврін
Завдання, дані у цій книзі, допоможуть вирішити проблему нестачі часу, яка заважає налаштуватися створення творчих проектів. Автор звертає увагу на такі галузі дизайну як проектування навігаційних систем, оформлення газет, журналів та сайтів, робота з відео та анімацією.
Пітер Кук: "Креатив приносить гроші" Діловий журнал «Business Times»
Це рецензія на книгу «Креатив приносить гроші», в якій автор надає виняткового значення «мистецтву вигадувати», показує, як змусити креатив працювати на ваш бізнес.
«Краді як художник. 10 уроків самовираження». Остін Клеон
Автор пропонує не відкидати чужого впливу, колекціонувати ідеї та використовувати їх після аранжування. Головне посилання книги – не прагнути стати генієм, а залишатися самим собою.
"Коварство". Артемій Лебедєв
Дизайн, на думку автора – це спосіб мислення та життя. Дизайнер із хаосу робить порядок, володіє умами людей та впливає на настрій за допомогою своїх робіт. Книга змушує замислитись, яким дизайнером ви станете.
«Мистецтво візуалізації у бізнесі. Як уявити складну інформацію простими образами». Нейтан Яу
Автор вчить аналізувати, подавати та застосовувати дані за допомогою мистецтва візуалізації. Для цього дизайнер пропонує використовувати Adobe Illustrator, HTML, CSS, JavaScript, Flash-графіку, карти R, Pyyhon, SVG. Він упевнений, що візуалізовані дані можна креативно подавати та розповідати за їх допомогою захоплюючі історії.
«Творча особистість. Як використовувати сильні сторони свого характеру у розвиток креативності». Девід Голдстайн, Отто Крегер
У книзі дано визначення креативності, описані її види та їх зв'язки із психологічними типами. Ви навчитеся визначати свій тип особистості та розуміти сильні сторони вашого творчого стилю.
«Муза не прийде. Щоправда, і міфи про те, як народжуються геніальні ідеї». Девід Брукс
Книга свідчить, що творчим може бути кожен – немає якоїсь особливої породи людей для креативу. А для народження геніальної ідеї не потрібний допінг. Також можна навчитися керувати творчими людьми, знаючи певні хитрощі, описані у книзі.
«Думай як дизайнер. Дизайн-мислення для менеджерів». Жанна Лідтка, Тім Огілві
Дизайн-мислення, описане у книзі, – це здатність перетворити дизайн на робочий інструмент для людей, далеких від творчості, щоб вони змогли вирішити складні завдання зростання бізнесу з мінімальними ризиками. У книзі ви знайдете набір засобів реалізації дизайн-мислення.
«Щоденник дизайнера-маніяка». Яна Франк
Автор ділиться думками про дизайнерську професію, розмірковує, як треба працювати, відповідає на запитання дизайнерів про вміння малювати, замовників, свіжі ідеї, плагіат і т.д.
"Дизайн звичних речей". Дональд А. Норман
У книзі автор розмірковує про звичні речі, якими люди користуються щодня, та про помилки у їхньому конструюванні.
"Дизайн-мислення: від розробки нових продуктів до проектування бізнес-моделей". Тім Браун
Метод дизайн-мислення, представлений у цій книзі, є незамінним для ефективного переосмислення суті бізнесу, розуміння потреб клієнтів, виявлення унікальної та прибуткової ніші для нової справи чи благодійного проекту.
"Дизайн як він є". В'ячеслав Глазичов
У книзі описана соціальна природа дизайну, яка використовується для вирішення багатьох проектних завдань і до якої залучено безліч людей – як розробників, так і споживачів їх винаходів.
"Дизайн Для Реального Світу". Віктор Папанек
Автор пише про стан дизайну свого часу. Він вважає, що потрібна нова філософія дизайну, переконаний у необхідності зрозуміти цілісність його завдань та зв'язків із реальним життям більшості людей.
«Дизайн для душі, бізнес для грошей. Відповіді на найпоширеніші питання про запуск та ведення дизайнерського бізнесу». Девід Ейрі
Автор відповідає на головні питання дизайнерів, які збираються розпочати професійну діяльність та відкрити студію.
"Дизайн - це робота". Майк Монтейро
У книзі описано всі кроки організації роботи компанії. Автор дає рекомендації, як надавати послуги, оцінювати свою роботу та отримувати за неї винагороду.
"Як намалювати те, що не існує". Джеймс Гарні
Автор у простій і доступній формі пояснює, як зображати придумані світи і досягти на цьому успіху.
«Знайти ідею: Введення в ТРВЗ — теорію вирішення винахідницьких завдань». Генріх Альтшуллер
Автор доводить, що процес створення винаходів керуємо, описуючи свою теорію вирішення винахідницьких завдань – ТРВЗ. У книзі ви знайдете всі інструменти, що використовуються у процесі, а також приклади створення винаходів.
«Візуальні нотатки. Ілюстрований посібник зі скетчноутингу». Майк Роуді
Автор пояснює, що таке скетчі, навіщо вони потрібні, перераховує їх види, а також підходи, навички та техніки для їхнього створення.
«Візуалізуй це. Як використовувати графіку, стікери та інтелект-картки для командної роботи». Девід Сіббет
Автор пропонує власні методики організації команди шляхом візуалізації роботи колективного інтелекту. Завдяки впровадженню цього методу люди беруть активну участь, їхній інтелектуальний потенціал зростає, збільшується групова пам'ять за рахунок візуальних матеріалів.
"Мистецтво бачити". Джон Бергер
Автор вказує на невідповідність побаченого нами світу та знань про нього. Він пояснює, як бачимо предмети образотворчого мистецтва насправді.
Звичайно, це далеко не повний список книг для дизайнерів, які допоможуть отримати нові знання та відточити скіли. Шукайте для себе цікавий, корисний, підходящий за напрямом діяльності та рівнем варіант і вдосконалюйтесь, ставайте профі.
А якщо вас цікавить фірмовий стиль, веб-дизайн, дизайн упаковки або створення логотипів, звертайтесь до студії WeLoveBrands. Наші дизайнери розроблять ефективний та унікальний дизайн відповідно до ваших вимог та запитів цільової аудиторії. Зверніться до нас за телефоном або через месенджери.