→ Встигни заробити Hamster — нова криптовалюта в Telegram, заробляй за кожне натискання.

Чим займаються графічні дизайнери

126

Оцінили: 30

Зміст:
Розмір шрифту:

Чим займаються графічні дизайнери

Робота графічним дизайнером залишається однією з найпопулярніших та найпрестижніших. Вона напрочуд мобільна (працювати дистанційно можна було завжди, а зараз це навіть вітається), фахівці у цій сфері добре заробляють як працюючи в компаніях, так і на фрилансі. А ще графічні дизайнери займаються високоприбутковою творчістю.

Здавалося б, що могло бути краще? Давайте розберемося, чим саме займаються графічні дизайнери та як ними стати? 

Отже, графічний дизайнер створює не лише картинки. Він ще малює букви! Наприклад, логотипи, за якими ми впізнаємо компанії, або шрифти, що впливають на наше сприйняття продукту. Крім естетичної складової, графічний дизайнер також слідкує, щоб створений продукт був придатним для друку та гарно відображався на всіх можливих поверхнях. До завдань графічного дизайнера також входить створення айдентики компанії, тобто корпоративного стилю компанії. Мова не лише про логотип. Це і кольорове рішення, та із якими формами та відтінками асоціюватиметься бізнес. 

Крім виключно створення графічної продукції на комп’ютері, ці фахівці також можуть працювати й у поліграфії. Наприклад, готувати макети сувенірної продукції, пакувань, журналів, книг або бігбордів. 

Щоб стати фахівцем у цій сфері, необхідно опанувати основи дизайну, колористики та композиції. Великим плюсом є наявність класичної художньої освіти. Вона допомагає закласти навички, що стимулюють моторику та відчуття форм. Також необхідне розуміння різних жанрів графіки та видів графічних технік. Попри те, що будь-який дизайн має на меті створення чогось якісного нового, він все ж ґрунтується на вже відомих зразках. І в цьому немає нічого поганого. Фахівець повинен розбиратися в класичних техніках та поєднанням кольорів. Таким чином, він швидко зможе знайти необхідні рішення та надихнутися на створення нових продуктів. Крім цього, графічні дизайнери повинні також володіти кількома професійними програмами, наприклад, CorelDraw, Photoshop, QuarkXPress, Adobe inDesign тощо. Варіантів багато, але спеціалісти радять починати з азів та поширених програм. Оскільки більшість проєктів нині переносять на електронні носії, важливо опанувати кілька софтів, що залишатися конкурентоспроможним.  

З чого ж почати кар’єру графічним дизайнером? Зареєструйтеся на платформах для фрилансерів та сповістіть усіх своїх знайомих про те, що ви входите у професію. Замовлення не посиплються з неба, але виконуючи дрібні завдання від людей, які вас знають, зможете напрацювати соціальний капітал. Починайте з малого. Допускайте варіант pro bono або на волонтерських засадах.

Портфоліо це ваше все.

Виконуйте завдання на біржах та “набивайте руку”. Далі можете перетворити власні сторінки в соціальних мережах на повноцінну вітрину робіт. Таким чином, більше людей дізнаються про те, що у вас є такі навички. Багато графічних дизайнерів працюють на себе та невпинно нарощують клієнтську базу. Іншим більше до вподоби працювати у великих компаніях. Усі шляхи відкриті. У будь-якому випадку, дуже важливо удосконалювати й інші навички, наприклад, знання проєктного менеджменту або делегування, роботи в команді тощо. 

Робота графічним дизайнером захоплива та креативна. Її можна опанувати за порівняно короткий час, але вдосконалюватися необхідно постійно. Вона прибуткова та дозволяє реалізувати ваш творчий потенціал. 

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 30

Середня оцінка 4.2 / 5