Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
Сфера digital розвивається дуже швидко – постійно з'являються нові технології, інструменти просування бізнесу, джерела заробітку. Ось так кілька років тому увійшли до нашого життя біткоїни та інші криптовалюти. Тоді ніхто про них нічого не знав, а сьогодні вже нікого не здивуєш оплатою чи благодійними внесками у крипті.
Такий самий шлях зараз проходить і NFT. Це відносно новий напрямок, який активно набирає обертів, і якщо вкластися в токени на цьому етапі, то надалі можна на них добре заробити. У цій статті будемо розбиратися в темі та шукатимемо відповіді на питання, що таке NFT, чому за певні картинки люди готові платити мільйони, як створювати та продавати токени.
Для розуміння унікальності ринку необхідно зрозуміти, що таке токени NFT і як на них заробити. Тобто треба спочатку вивчити їх особливості та ті можливості, які вони пропонують.
NFT або non-fungible tokens дослівно перекладається з англійської мови як незамінний токен. Це унікальний цифровий актив, який реєструється в мережі. Його не можна змінити чи замінити іншим схожим токеном, адже у кожного своя цінність, свій автор та своя ціна.
Токеном може бути майже все що завгодно - зображення, відео, пісня, предмет мистецтва, патерн та ін. Цей об'єкт є сертифікатом про право власності. Оскільки він створюється на базі блокчейну, його неможливо підробити, тому технологія відмінно підходить для тих, хто хоче підтвердити своє авторство. Це означає, що NFT унікальний, як і будь-який витвір мистецтва.
Творчість – це найпопулярніший вид токенів. Метою їх створення є будівництво колекції. Кількість таких токенів завжди обмежена, що формує дефіцит та підвищує цінність.
Picture for proof означає «картинку для доказу», «зображення для профілю». Використовується на форумах та соціальних мережах для підтвердження додавання нового друга-знаменитості або ставлення до будь-якої спільноти, наприклад. А ще багато хто ставить його на фото профілю, щоб підкреслити індивідуальність.
Музика . Тут токен є підтвердженням права володіння унікальним аудіо чи музичним твором.
Ігри . Токени впроваджуються, щоб допомогти гравцям отримувати ігрові знаряддя (щити, мечі тощо) та предмети для колекціонування. Ними можна грати або продати, здати в оренду.
Квитки – як доступ до різноманітних заходів, особливо зі статусом VIP. Вони дозволяють легко ідентифікувати особу та пройти аутентифікацію.
Метавсесвіт - це цифровий світ, де кожен бажаючий може працювати, вчитися, просто жити, маючи персонального аватара, а ще взяти землю і використовувати її в різних цілях. Цей світ не можна поставити на паузу – він існуватиме, незалежно від дій та бажань людей.
Бренди – створюють NFT як товарів, що дозволяє вийти інший рівень спілкування з цільової аудиторією, формувати особливе враження, унікальні образи, проводити незвичайні рекламні кампанії.
Membership – доступ до різних спільнот, членство в клубах.
Pass . Токени можуть бути кодами, ключами доступу будь-куди.
Нерухомість – право власності на об'єкт як віртуальних токенів.
Таким чином, NFT – це не просто картинка, а об'єкт, за який платять гроші, інструмент взаємодії зі світом, право власності на щось.
Сьогодні це зростаючий тренд, який захоплює все більше користувачів. Ринок хоч і не зовсім стабільний, але актуальний та перспективний. Тут спостерігається динаміка, впроваджуються різні проекти, збільшується кількість колекцій, включаючи і топові, щодня йдуть продажі токенів. Так, окремі NFT продаються за сотні тисяч і мільйони доларів (зокрема, перший твіт Джека Дорсі пішов за 2,9 млн, а селфі студента з Індонезії принесло йому 1 млн), а обсяг торгів у 2021 році збільшився у 400 разів і становив більше $13 млрд. Це підігріває інтерес користувачів до теми цифрових активів та стимулює їх увійти на цей ринок.
Перевагами NFT можна назвати доказ права володіння, належність до ком'юніті, до яких можуть входити навіть відомі люди, можливість заробітку. Але найцінніше у них – це ексклюзивність.
Токени можна не тільки продавати та колекціонувати. Вони можуть виконувати інші функції.
NFT виступають у ролі :
квитків;
запрошень;
клубних карток;
купонів на знижки;
бонусів та ін.
Усе це підвищує цінність токенів і свідчить про перспективність цього напряму. NFT не можна змінити після створення, але легко можна перекинути на електронний гаманець іншої людини. При цьому завжди буде видно «слід», тобто всі рухи конкретного токена, його історія, ім'я власника. Це дозволяє продати та купити токени на законних підставах, отримуючи право власності на унікальний цифровий актив.
NFT стали трендом не лише у світі мистецтва. Про токени говорять скрізь і часто, а новини про їх продаж на рекордні суми відстежуються та надихають спробувати. Для розуміння особливостей ринку слід розібратися й у питанні середовища існування токенів, тобто у блокчейні.
Блокчейн – це побудований певним чином ланцюжок блоків, які містять конкретні відомості. Іншими словами, це цифрова база даних, що дозволяє організувати обмін інформацією у рамках бізнес-мережі.
Удосконалена технологія працює за такою схемою: всі дані йдуть у хронологічному порядку та знаходяться одночасно на різних пристроях. Тут не передбачено жодних центральних вузлів, як у звичайній мережі Інтернет.
Кожен ланцюжок блоків заснований на протоколі і служить певної мети. Протокол є зведенням правил і дій для безпечної передачі даних та проведення транзакцій. Всі дії записуються не на умовному центральному вузлі, а на пристроях всіх учасників, тому при виведенні кількох комп'ютерів дані залишаться в інших. По суті, блокчейн-протоколи є звичайними протоколами на кшталт HTTP, FTP, тільки децентралізовані.
Високий рівень безпеки . Завдяки таким принципам як криптографія, децентралізація та консенсус, вибудовується надійна система, в яку практично неможливо проникнути. Вона не має слабких місць, захищена від технічних збоїв, дані не можуть бути змінені сторонніми особами.
Ефективність . Використання смарт-контрактів та прозорість транзакцій спрощують проведення угод.
Відкритий доступ . Будь-який користувач може простежити історію токена і побачити ланцюжок досконалих дій.
Незалежність . Усі транзакції відбуваються без посередників.
Висока швидкість . Будь-які дії виконуються за лічені хвилини.
Мінусами є велика витрата електроенергії та пропускна спроможність (обмеження місця в блоці).
Зараз технологія блокчейн активно застосовується не тільки зі сфери NFT та криптовалюти, а й на фінансовому ринку в цілому, в галузі кібербезпеки, ідентифікації особистості та ін.
Крім NFT та блокчейну, існують й інші терміни у сфері, які треба знати, щоб бути у тренді та спілкуватися з учасниками однією мовою.
NFT-маркетплейс – платформа для створення та продажу токенів.
Токен – одиниця обліку, запис у блокчейні, яка дає право на володіння унікальним цифровим об'єктом.
Криптографія - наука про методи аутентифікації, шифрування, цілісності даних.
Смарт-контракти – програма, яка перевіряє виконання всіх умов сторонами угоди.
ICO – розміщення токенів для продажу за низькою ціною до їхнього виходу на біржу.
Airdrop, drop – безкоштовна роздача токенів за здійснення певних дій (написати коментар, зробити репост тощо).
Mint - отримання цифрового об'єкта, запис про який зберігається в блокчейні, перетворення активу в NFT.
WhiteList (вайтліст) – список користувачів, які отримають доступ до передпродажу нових токенів.
Pre-Sale – попередній продаж токенів.
Стейкінг – процес зберігання криптовалюти та забезпечення роботи блокчейну, за що власник отримує пасивний дохід.
Лістинг – розміщення токенів для старту продажів.
Трейдинг - торгівля, купівля-продаж токенів.
Ікси – збільшення інвестицій, можливість заробити гроші на зростанні.
Скам – афера, шахрайство, безперспективний проект.
Ці слова допоможуть вам бути в темі і зрозуміти про що йдеться, коли будете глибше вивчати питання та читати тематичні форуми.
У тих, хто цікавиться, як почати працювати з NFT і чи варто в них інвестувати, одночасно постає й інше питання – як встановити, що той чи інший цифровий актив є оригіналом, а не копією.
NFT закодовані таким чином, що мають унікальні ідентифікатори, які не здатні відтворити інший токен. Тобто кожен відрізняється від інших. Завдяки цьому власник одержує право власності. Наприклад, якщо людина позичить 100 доларів, то віддати вона зможе будь-яку іншу купюру з таким самим номіналом, а от у випадку з токеном, її не можна замінити на якусь схожу картинку.
Врахуйте, що при покупці токена до вас переходять майнові права (застосування, продаж, подарунок), а не авторські. Тобто ви не можете називатися творцем токена і використовувати ім'я або псевдонім справжнього автора. Будь-який зможе скачати з мережі картинку чи гіфку, але володіти оригіналом буде лише той, хто їх створив чи купив.
При цьому, не всі NFT рівні за своєю цінністю, а значить не обов'язково принесуть вам великий дохід, а можуть бути зовсім непотрібними. Це теж треба брати до уваги при виборі об'єкта для інвестування чи покупки.
Хаотичне придбання . Купувати аби купувати, бо так роблять інші – не найкраща ідея. Такий підхід приведе найімовірніше до втрати грошей. Спочатку треба вивчити ринок, подивитися хто і що пропонує за якими цінами, а потім вибирати токен для покупки.
Волатильність . Немає жодного механізму для правильної оцінки цифрових активів. Ринок вагається і токен, який сьогодні коштує тисячі доларів, завтра може впасти у ціні.
Ліквідність . NFT ближче до предметів колекціонування, ніж криптовалюти. І оскільки кожен токен унікальний, продавцю слід знайти людину, готову заплатити зазначену суму за конкретний об'єкт, а це ускладнює процес продажу. Але, з іншого боку, неліквідність утримає людей від необдуманих рішень.
Лжеексперти . Збільшується кількість людей, готових допомогти вам розібратися у темі та знайти перспективні токени. Вони пропонують різні платні курси, вебінари, марафони, книги та ін. Але не всі з них справді глибоко вникли в суть питання і знаються на тонкощах торгівлі та інвестицій у НФТ.
Також, варто враховувати, що ця сфера відносно нова, тому багато користувачів не такі вже й профі, ніж користуються шахраї.
Загалом інвестування в NFT є ризикованою справою. Ризики пов'язані і з вартістю криптовалюти, і з ліквідністю, і з учасниками ринку (маркетплейси, власники, автори). Тому слід уважно вивчати історію токена та ліцензійну угоду, яка визначає права покупця, а також звертати увагу на репутацію продавця.
знайомство з криптовалютним ринком та здобуття досвіду роботи з цифровими активами;
безпечні інвестиції;
отримання прибутку.
ризики;
необхідність підтримувати цифровий гаманець, щоб уникнути технічних проблем.
Щоб мінімізувати ризики та уникнути низки проблем, перед покупкою токенів слід вивчити ринок та пропозиції, розібратися в тонкощах та вникнути в деталі.
А ще слід розуміти, що не всі зароблятимуть мільйони на токені. Новини про угоди на величезні суми, такі як $1,6 млн на малюнках 12-річної дівчинки, звичайно, надихають і стимулюють почати купувати NFT, але такі історії скоріш поодинокі.
За статистикою продажів токенів на майданчику OpenSea, понад 60% транзакцій проходить на суму до $200 та 30% – менше ніж $100. А ось на великі операції припадає невеликий відсоток.
Тим не менш, NFT - це вигідні інвестиції, але підходять не всім. Якщо ви не розумієтесь на темі або мрієте отримувати стабільний дохід з активів з низькою волатильністю, то ця сфера не для вас. У плюсі будуть ті, хто зуміє придбати, наприклад, предмети мистецтва або музичні твори до того, як ціна на них зросте.
Якщо ви новачок і хочете інвестувати в NFT, необхідно створити гаманець, вибрати токени та зробити внесок. Також можна вкластися в акції компаній, які випускають NFT або займаються іграми з зануренням у цей цифровий простір (наприклад, Coinbase, eBay, Funko). Варто пошукати і «блакитні фішки», тобто проекти з токенами, які тривалий час зберігають свою вартість. Слід звернути увагу на обсяг продажу активу та ринкову ціну колекції. Зазвичай NFT отримує статус «блакитної фішки» при досягненні 10 ефірів (понад 30 тисяч доларів).
Купівля акцій дозволяє отримати широкий доступ до ринку та збільшити прибуток за рахунок підвищення вартості цінних паперів. Крім цього, такий спосіб інвестування вважається безпечнішим.
Ринок NFT розвивається дуже активно, включаючи й Україну, адже у нас розвинена сфера IT та набирає популярності криптовалюта. Цифрові монети через війну почали падати в ціні, але на незамінні токени це майже не вплинуло. Навпаки, люди ще більше зацікавилися NFT, почали випускати колекції на підтримку України, продавати їх та переказувати гроші на потреби армії та допомоги переселенцям.
Завдяки підвищеному інтересу до NFT збільшується їх кількість на майданчиках. Токеном може стати будь-який об'єкт, що має художню цінність чи історію, або яким зацікавилися колекціонери (картини, гіфки, фото, страховка, ігрові персонажі, доменні імена, слова, музика, відео, логотип, нерухомість, меми та ін.).
NFT дозволяє знаменитим та невідомим художникам, дизайнерам, розробникам та іншим фахівцям монетизувати свій талант, заробляти на креативних роботах без участі у виставках та посередників. При цьому ціни на токени встановлює власник або майданчик, який проводить аукціон. Це може бути як кілька доларів, і сотні, тисячі доларів. Все залежить від цінності об'єкта та автора.
метод заробітку;
можливість віддаленої роботи;
основне чи додаткове джерело доходу;
невеликі стартові вкладення.
Для роботи з NFT існує вся необхідна інфраструктура, а ринок розвивається швидкими темпами. Так, у першому кварталі 2022 року понад 900 тисяч користувачів здійснили угоди з токенами. Ціни також тішать. Наприклад, середня вартість цифрового об'єкта на майданчику OpenSea становить $600, а всього було продано токенів на суму понад 30 млрд. доларів.
Але зі зростанням попиту на NFT почастішали й випадки скаму. Несумлінні учасники продають чужі картинки, логотипи, музичні треки під виглядом своїх робіт. Щоб зменшити ризики, перевіряйте об'єкти на справжність.
Перевірити картинку . Можна скористатися пошуком у Google, щоб переглянути, чи розміщувалися десь її копії та встановити зв'язок з автором.
Соц мережі . Якщо автор відомий, а його роботи популярні, він вестиме сторінки в соціальних мережах, в яких розповідає про свою творчість.
Співтовариства . Ком'юніті має бути живим, а користувачі реальними, а чи не ботами.
Проект . Слід вивчити, наскільки цікавий та перспективний сам проект, зібрати про нього інформацію, подивитися як він влаштований, скільки випущено токенів.
style="float: left; margin-right: 3%; width: auto; margin-top: -2%;" src="https://welovebrands.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/icon-49-16.png" alt="make-money-nft" width="143" height="87" /> Токеноміка . Необхідно оцінити попит та пропозиції, вивчити історію токена, пошукати прогнози.
Вартість . Шахраї можуть продавати токени за заниженою ціною, тому зверніть увагу на середні розцінки на ринку та спеціальних сервісах.
Перед покупкою треба зібрати максимум інформації про токені, перевірити його на справжність, оцінити цінність.
Якщо вас цікавить, як зрозуміти цінність NFT, зверніть увагу, наскільки рідкісним і важкодоступним є токен, чи корисний він (чи можна його застосовувати в реальному та цифровому світі), який розмір спільноти (скільки покупців на відкритому ринку) і хто автор.
Деякі токени, що становлять матеріальну цінність, підходять для короткострокового продажу, оскільки мають термін дії (наприклад, квитки), а інші, навпаки, краще притримати, оскільки з часом вони стають більш цінними (наприклад, предмети лімітованої серії зі зменшенням їх у обігу). ).
Перш ніж вкласти гроші, слід оцінити потенціал колекції NFT. Найчастіше інвестори та трейдери звертають увагу на рідкість та розмір ком'юніті, оцінюють співвідношення попиту та пропозиції.
При оцінці потенціалу варто враховувати також:
кількість власників токенів у колекції;
стартову ціну;
об'єм продажу;
лояльність спільноти;
підтримку відомих колекціонерів;
права власності.
Токени за стабільної підтримки спільноти цінуються вище, а отже надалі попит на них може зрости. Якщо ж учасники довго обговорюють той чи інший проект, це вказує на актуальність колекції та здатність викликати інтерес протягом певного періоду часу. Так, увага до «Зоряних війн» зберігається вже кілька десятків років.
Переходити на веб-сайт проекту для отримання детальної інформації, використовувати спеціальні сервіси, на яких розміщуються колекції токенів (Rarity.Tools, RaritySniper та ін.) та соціальні медіа – Twitter, Telegram. Хайпові колекції зазвичай на увазі. Тому якщо ви підпишетесь на кількох лідерів думок у сфері, то зможете їх побачити. Менш популярні проекти можна шукати за хештегами #whitelist, #NFTGiveaway і т.д. Також слід читати форуми, відвідувати тематичні спільноти з платною участю, де користувачі можуть порадити додаткові джерела інформації та цікаві колекції.
За перспективним проектом слід постійно спостерігати, щоб встигнути вчасно увійти до нього та придбати токен за вигідною вартістю. Для отримання доступу до пресейлу нових токенів і можливості купити їх за мінімальною ціною слід потрапити у вайтлист. Для цього треба знайти дискорд проекту та проявити активність. За виконані дії та спілкування на різних каналах ви отримаєте досвід, ваш рівень на сервері зросте і вас можуть помітити організатори.
Після створення або купівлі токена його можна виставити на торги. Щоб дізнатися, як продати свій NFT, вивчіть правила торгового майданчика, на якому ви хочете розміститися. Таких спеціальних платформ - маркетплейсів - дуже багато, тому вибирати треба ретельно.
OpenSea . Це один з найбільших і найвідоміших торгових майданчиків, який пропонує безліч різних NFT (від картин до ігрових карт). Багато токенів при цьому – це роботи художників як профі, так і любителів. При цьому, автори-початківці можуть представити тут свої роботи без жодних оплат.
Платформа безпечна як для купівлі, так і для продажу, але через високу конкуренцію просувати об'єкти буде складніше. Вона має функції аукціону і впроваджена в крипто інфраструктуру.
Комісія майданчика під час продажу токенів залежить від попиту, часу угоди та інших моментів. У середньому це $70-300. Тому розміщувати NFT вигідно лише ті, що коштують дорожче.
Rarible – сервіс, де можна знайти роботи художників і фотографів, ігрові предмети, наприклад персонажів. Тут спостерігаються високі обсяги торгів NFT, а автори можуть отримувати роялті щоразу під час перепродажу їх токенів.
Реєстрація на майданчику безкоштовна, але для розміщення кожного об'єкта треба заплатити комісію у розмірі $30-100 за одну одиницю.
Nifty Gateway . Це один з найвідоміших майданчиків із цінними токенами та колекціями. Має зручний функціонал, пропонує покупку цифрових об'єктів за фіатну валюту (наприклад, долари та євро) та виведення коштів на банківські картки.
Розмістити свій токен можна безкоштовно, але коли його продаватимете, доведеться заплатити комісію в розмірі 15% від суми угоди. При перепродажі ця сума становить 5% та 30 центів. Автору при цьому нараховується 10% угоди.
SuperRare - платформа, що розвивається, яка являє собою віртуальну виставку цифрового мистецтва. Тут можна знайти велику кількість робіт художників, які для підтвердження авторства створюють сертифікати.
Розміщення токенів тут безкоштовне, а під час продажу треба віддати майданчику комісію. У разі першої транзакції – 15% від суми, і з кожної наступної – 3%.
NBA Top Shot – майданчик, який підтримує Американську баскетбольну лігу. Тут ви можете знайти колекції зі спортивними картками, де замість зображень містяться відео з ігор. Кожен продаж тут коштуватиме 5% комісії.
Foundation є просунутим майданчиком-аукціоном. Щоб потрапити сюди, потрібно отримати запрошення будь-якого автора. Роботи продають на торгах – хто запропонував більше, той забирає. Платформа бере за послуги 15% угоди, а при перепродажі нараховує автору 10% роялті.
Magic Eden . Це новий майданчик, який бере 2% комісії від угоди. Такий підхід дозволяє залучити більше нових та досвідчених покупців, а також авторів. Колекції тут постійно зростають.
Для участі слід подати запит на розміщення проекту, а після затвердження заявки можна приступати до торгівлі.
Майданчик демонструє трендові колекції та популярні токени, має фільтр атрибутів, що дозволяє швидко знаходити потрібні об'єкти, та показує статистику по кожному NFT (загальна ставка, відсоток продажів, мінімальна ціна тощо).
Купити та продати NFT можна на різних платформах. Деякі містять безліч категорій токенів, а деякі спеціалізуються на чомусь конкретному (спорт, ігри, арт тощо). Необхідно вивчити, як працюють популярні та менш відомі, які умови пропонують та вибрати ту, яка підійде вам найбільше.
Маркетплейси беруть за свої послуги комісію та її розмір у всіх відрізняється. Якщо вас цікавить, як продавати NFT без вкладень, шукайте платформи з безкоштовним створенням та розміщенням токенів, а також низькою комісією або де відсоток угоди оплачує покупець.
Для роботи з NFT обов'язково потрібний електронний гаманець. Оптимальним варіантом у цій сфері є MetaMask. Це криптогаманець, створений блокчейн-компанією ConsenSys. Він підключений до блокчейну Ethereum, що дозволяє учасникам взаємодіяти з цією екосистемою, не завантажуючи весь ланцюг блоків на свій комп'ютер.
MetaMask вважається одним з кращих Ethereum гаманців, що відкривають доступ до децентралізованих бірж, ігрових майданчиків, букмекерських контор, онлайн-казино та інших сервісів в області DeFi і NFT. Він сумісний з різними браузерами, включаючи Chrome та Firefox, а також підтримує окрім ефіру та інші токени, створені на протоколі ERC-20.
Гаманець містить вбудований DeFi-сервіс, що дозволяє робити свопи різних цифрових активів. Працює він за принципом агрегатора, тому користувачі бачать котирування монет у режимі реального часу.
великий вибір криптовалют;
техпідтримка;
наявність мобільної версії;
відкритий вихідний код;
захист транзакцій;
надійне зберігання паролів та ключів доступу на всіх пристроях користувача;
можливість підключення кількох гаманців та перемикання між Ethereum та іншими мережами.
Представлений переважно у мережі Ethereum, тому бере комісію в ефірах. На розмір плати впливає навантаження на мережу на момент проведення угоди. Комісії не такі вже й маленькі, тому з метою економії можна вибрати іншу мережу (Polygon, Fantom, BNB Chain та ін.).
Як встановити MetaMask? Поставте плагін для браузера, перейдіть до опції "створити гаманець", введіть пароль та секретну фразу, підтвердіть дії. Після цього користувач автоматично потрапляє до системи.
MetaMask – не єдиний криптогаманець, з яким можна працювати. Якщо вам подобається будь-який інший, наприклад Coinbase Wallet або WalletConnect, вибирайте його.
Чим більше невзаємозамінні токени на слуху, тим більше людей ними цікавиться, і як наслідок – запитує, чи можна заробляти на NFT. Звичайно, не всі зможуть отримати мільйони за картинку, але вигода з продажу цифрових активів за правильного підходу буде. Для цього треба створити та розмістити на торговому майданчику свій токен або спочатку купити його, а потім перепродати. Щоб мінімізувати ризики та не втратити всі гроші, слід ретельно вибирати об'єкт для покупки та час для продажу.
Крім продажу NFT – основного методу заробітку – є й інші методи отримувати прибуток.
Дропи . Передбачає безоплатну роздачу токенів за конкретні дії. Наприклад, у 2017 році роздали 5000 цифрових об'єктів за оплату процесу створення та запис у блокчейні. Серед інших умов – підписка у соціальних мережах, репост та ін. Дропи влаштовуються з метою привернення уваги та просування проектів. Цей спосіб особливо підходить для тих, хто цікавиться, як і з чого розпочати заробляти на NFT без особливих ризиків. Отримавши токени, користувачі мають право продати їх за ринковою вартістю.
Створення свого NFT . Можна увійти на ринок як автор, створюючи цифрові об'єкти і потім продаючи їх і отримуючи роялті від перепродажу або виконуючи завдання на замовлення якоїсь компанії або творчої особи. Щоб отримувати добрий дохід, необхідно продумати стратегію, адже на торгових майданчиках «висить» безліч робіт, якими ніхто не цікавиться.
Випуск колекції . Для створення колекції необхідно зареєструватися на торговій платформі та сплатити комісію. Кожен автор сам вирішує скільки токенів треба випустити, але стандартний варіант – 10 тисяч.
Продаж на маркетплейсах . Трейдинг є найпростішим і найпопулярнішим способом заробітку. Його суть у тому, щоб купити токен якомога дешевше і потім перепродати його дорожче. Для цього існують спеціальні платформи – маркетплейс NFT. Вони швидко розвиваються, пропонують великий вибір токенів та надійні транзакції. Працюють приблизно за однією схемою, але мають різні умови для співпраці.
Ігри . Граючи в ігри, розроблені на базі блокчейну, користувачі добувають різні предмети, які можна використати, здати в оренду чи продати. Усі зароблені у грі об'єкти переходять у власність геймера. Кожен предмет при цьому є унікальним і має свою цінність.
Стейкінг - спосіб отримання пасивного доходу. Користувачі зберігають свої NFT (блокують активи для продажу на певний термін), тим самим забезпечуючи роботу блокчейну, і отримують за це винагороду.
Метавсесвіти . Цифрові світи дозволяють компаніям переносити свої послуги у віртуальний світ. Тут можна купувати та продавати нерухомість, проводити різноманітні заходи, відкривати офіси. Для залучення активів можуть використовуватись ігрові моделі та соцмережі, а володіння певними NFT стане показником підтримки проекту.
NFT-маркетинг . Можна потрапити в будь-який проект як маркетолог, консультант, ком'юніті-менеджер або копірайтер. Ви будете ділитися своїми знаннями для просування колекцій, підбору криптоблогерів, створення ефективного контенту та отримувати за це дохід.
Можна вибрати один або відразу кілька способів заробітку. Все залежить від ваших можливостей та бюджету. Але в гонитві за швидкими грошима пам'ятайте, що не варто вкладати усі кошти. В ідеалі витратити стільки, скільки ви можете собі дозволити втратити, адже у цій сфері є свої ризики. А ще – не можна розпочинати роботу без знань. Тому спочатку зберіть інформацію, погляньте на тему, вивчіть ринок. Щоб краще розібратися у питанні, можна записатися на навчальний спеціалізований курс NFT.
Якщо у вас немає вільних коштів і ви цікавитесь де взяти безкоштовні NFT, щоб стати частиною цього світу, у вас є два шляхи – отримати за виконані дії (Airdrop, залучення в проект друзів, тестування) або створити токен самостійно на торгових майданчиках, які дозволяють створити і розмістити цифровий об'єкт без вкладень.
Сьогодні будь-хто може зробити NFT – від художників і дизайнерів до компаній і студентів. Для цього необхідно вибрати об'єкт, підключити гаманець криптовалютний і зареєструватися на маркетплейсі. Сам процес займає кілька хвилин, а можна створити як один токен, так і цілу колекцію.
Вибір об'єкта . Спочатку необхідно вирішити, що ви хочете токенізувати – картину, фото, пісню, кліп, 3D-модель, гіфку тощо.
Створення цифрового гаманця . Найкращим варіантом вважається MetaMask. Це захищений та надійний Ethereum гаманець, що дозволяє зберігати, купувати та продавати токени.
Поповнення гаманця . Багато майданчиків беруть комісію за розміщення та продаж токенів, тому у гаманці мають бути кошти. Якщо ви націлені на безкоштовне виробництво, використовуйте послуги, які вимагають цього плату, а щоб не платити відсоток угоди, слід вибирати ті, де можна перекласти це покупця.
Вибір маркетплейсу . Існує велика кількість платформ для створення та торгівлі NFT. Перегляньте правила та умови співпраці на різних сервісах та виберіть оптимальний для себе варіант. На майданчику потрібно зареєструватися.
Створення NFT . Цей процес є унікальною публікацією токена в блокчейні. Для цього треба завантажити картинку або інший файл на сайт та заповнити вказані поля, а маркетплейс сам трансформує його на NFT. Створений токен можна переглянути і відредагувати. В обліковому записі буде інформація про перегляди та ставки, які пропонують покупці.
Якщо ви художник і хочете дізнатися, як зробити NFT-картинку, то процедура нічим не відрізняється від стандартної. Вам потрібно просто відсканувати чи сфотографувати роботу, а потім завантажити її на платформу.
Для створення колекції можна не малювати вручну сотні зображень. Достатньо підготувати оригінал та заготовки з різними фонами, зачісками, аксесуарами, емоціями тощо, а потім використовувати код або генератор картинок.
Встановлення ціни . Вартість кожен автор виставляє сам – хоч 1 долар, хоч 100 тисяч. При цьому цінність визначається тим, наскільки люди вірять у NFT, наскільки він унікальний і цікавий. Тому ціна має бути адекватною. Наприклад, картки з колекції NBA TopShots було продано за $5 млн, а втрачені та знайдені картини художників продаються за $100 тисяч.
Розміщення на продаж . Для цього треба дотримуватися інструкцій торгового майданчика.
Для відповіді питання, скільки потрібно грошей, щоб створити NFT, слід спочатку ознайомитися з умовами маркетплейса. Оскільки різні майданчики беруть різні суми за розміщення та різний відсоток угод, то й вартість створення токена буде відрізнятися. В середньому може знадобитися від $60. При цьому є варіанти безкоштовного створення та розміщення, як уже говорилося вище.
Під час створення токена обов'язково треба вибрати як об'єкт, а й ідею, його цінність. Подумайте, що буде стояти за NFT, навіщо користувачам купувати, яку користь він дає. Без цього він буде нефункціональним, а отже, продати його дорого ви не зможете.
Після створення та розміщення на продаж токена або колекції необхідно зайнятися просуванням. Це допоможе зацікавити людей, залучити покупців та збільшити дохід.
Створіть спільноту . Щоб залучати покупців та продавати токени дорожче, необхідно налагодити комунікацію з користувачами. Для цього треба створити спільноту та постійно спілкуватися з учасниками, розповідаючи про свої проекти.
Соціальні мережі та месенджери . Це величезна аудиторія та широкі можливості для просування. Грамотно збудована маркетингова стратегія допоможе зробити колекцію вірусною та залучити покупців.
SEO . Тут потрібний свій сайт. Розміщення корисної інформації та портфоліо збільшить трафік, але для розробки ефективного веб-ресурсу та оптимізації потрібний професіонал.
Інфлюенсери . Співпраця з блогерами та лідерами думок дозволить розширити аудиторію та залучити нових покупців.
Також, можна влаштовувати конкурси, аірдропи, набирати групи для пресейлу – загалом, робити все для того, щоб розповісти про свій проект якомога більшу кількість користувачів та збільшити їхню лояльність.
Кожен приходить у світ NFT із конкретною метою. Художники хочуть монетизувати талант, маркетплейси створюються для заробітку на транзакціях, колекціонери перебувають у гонитві за рідкісними та унікальними токенами, інвестори прагнуть збільшити капітал, а прості користувачі просто бажають заробити на перепродажах. Є й ті, хто захоплений метавсесвітами, криптовалютами та технологією блокчейн. Незалежно від мети входу на цей ринок, кожен тут відкриє для себе нові можливості для розвитку та отримання доходу.
Тому якщо ви плануєте створювати NFT, слід подумати також про розробку сайту, оформлення соцмереж та просування. Все це візьмуть на себе спеціалісти студії WeLoveBrands . Вони допоможуть вам розкрутити проект та залучити покупців. Для отримання консультації та уточнення деталей зателефонуйте нам , напишіть у месенджерах або заповніть форму на сайті в розділі Контакти.