→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.

Амбасадор бренду / Посол бренду

197

Оцінили: 47

Зміст:
Розмір шрифту:

Амбасадор бренду / Посол бренду

Амбасадор бренду - представник компанії в офлайні, ЗМІ та соцмережах. Це людина, яка просуває продукт без закликів купити, а транслюючи позитивні емоції, ідею та цінності бренду. Може бути особою колекції та учасником рекламних акцій. Його образ асоціюється із конкретною маркою.

Один із яскравих прикладів амбасадорства — актор Джордж Клуні та бренд швейцарського годинника Omega. На всіх офіційних фотографіях на руці Клуні можна побачити годинник цієї марки. Або ще одна легендарна співпраця – знаменитого баскетболіста Майкла Джордана та Nike. 1984 року вони підписали рекламний контракт, за яким спортсмен мав з'являтися на всіх іграх у кросівках бренду. Спеціально для нього компанія створила кросівки Air Jordan, які здобули таку популярність, що в результаті стали окремою маркою.

Ambassador

Коли бізнесу потрібен амбасадор

Амбасадор (від франц. ambassadeur – посол, посланець, посланець) – це неофіційний представник бренду, який користується продуктом та розповідає про свій досвід. Йдеться про ненав'язливу рекламу, коли відома та популярна особистість ділиться своєю думкою, що сприяє зростанню довіри та підвищенню лояльності цільової аудиторії до компанії.

Найчастіше до допомоги амбасадорів звертаються бізнеси, яким необхідно масштабуватись та розширити аудиторію. Амбасадори роблять послання бренду більш помітним та привабливим, допомагають подолати розрив між ним та клієнтами. Вони інтегрують товари компанії у своє життя та генерують іміджевий контент, залучаючи споживачів.

Крім того, бізнес вдається до послуг амбасадорів, щоб:

Ambassador

олюднити бренд, створити чи зміцнити репутацію;

Ambassador

підвищити впізнаваність бренду та продуктів компанії;

Ambassador

залучити нову аудиторію та підвищити лояльність вже існуючої;

Ambassador

донести до покупців переваги бренду, товарів та сервісу;

Ambassador

вибудувати довірчі стосунки з аудиторією;

Ambassador

підкреслити статус бренду, ексклюзивність пропозиції чи унікальність продукту.

Просто сказати, що продукт автентичний і заслуговує на довіру, недостатньо. Важливо, щоб це говорила людина, яку знають і якій довіряють. Залучаючи до співпраці популярних амбасадорів, компанія отримує доступ до більшості їхніх шанувальників.

Завдання та обов'язки посла

Амбасадор є посередником між брендом та споживачами. Він не рекламує товар безпосередньо, а сам ним користується та розповідає про свій досвід аудиторії. Також, він збирає зворотний зв'язок, що дозволяє компанії аналізувати та вдосконалювати продукт. Але щоб донести потрібне посилання покупцям, амбассадор повинен говорити з ними однією мовою. Тобто, пости із згадкою товару оформляються у тому стилі, що й інші публікації відомої особи.

У завдання посла входить:

Ambassador

формування позитивного образу бренду;

Ambassador

підвищення лояльності та довіри аудиторії;

Ambassador

популяризація цінностей підприємства;

Ambassador

створення кола однодумців;

Ambassador

просування товарів чи послуг;

Ambassador

представлення інтересів бренду, його захист в онлайн та офлайн сфері;

Ambassador

запуск сарафанного радіо.

Робота із послом бренду є частиною стратегії маркетингу впливу. Завдяки популярності та авторитету тієї чи іншої людини можна залучити певну аудиторію та збільшити продажі.

Серед обов'язків посла:

  • використання продуктів компанії у повсякденному житті;

  • участь у рекламних акціях та зйомках у рекламі;

  • активний постінг у соцмережах;

  • участь у заходах компанії;

  • збирання зворотного зв'язку.

Амбасадор захищає інтереси компанії, сприяє покращенню іміджу бренду. Він може проводити презентації та майстер-класи, влаштовувати конкурси та розіграші призів. Крім цього, до обов'язків посла бренду входить спілкування з аудиторією – реакції на коментарі, у тому числі негативні, відповіді на запитання та ін.

Ambassador

Кого вибрати в амбасадори

Підібрати посла бренда набагато складніше, ніж нового працівника. Адже його вибір залежить від цілей, завдань, філософії та фінансових можливостей компанії, а також репутації відомої особистості.

Амбасадорів обирають серед:

Ambassador

Відомих клієнтів. Для цього визначають найактивнішого та харизматичного постійного користувача продуктів компанії.

Ambassador

Лідерів думок. Щоб обрати оптимального кандидата, складають перелік відомих медійних особистостей, блогерів та експертів, імідж яких відповідає образу бренду.

Ambassador

Співробітників компанії. Тактику залучення співробітників до просування продукту застосовують багато популярних компаній. Олюднюючи бренд, працівники роблять його привабливішим для зовнішньої аудиторії.

Також до програми амбасадорства можна залучати волонтерів. Таких людей можна винагороджувати різними преференціями – безкоштовним навчанням, воркшопами та іншими бенефітами.

Не обов'язково обирати в амбасадори блогера-мільйонника – можна співпрацювати і з тими, хто має кілька тисяч передплатників, але чудову комунікацію та лояльну аудиторію. Особливо якщо йдеться про невеликі компанії та проекти.

Що стосується навичок та особистих якостей, то краще звернути увагу на тих, хто вміє оригінально презентувати товари, пише грамотно та цікаво, має гарну репутацію, генерує багато різноманітного контенту, активно спілкується з аудиторією та психологічно стійкий. Також важливо, щоб посол бренду відповідав цінностям компанії та підходив за родом діяльності.

Ambassador

Де і як компанії знайти ідеального посла

Амбасадорство працює, якщо представники щиро захоплені брендом та мають послідовників-однодумців. Знайти амбассадора можна:

Ambassador

на спеціалізованих платформах інфлюєнс-маркетингу, використовуючи фільтри та дані про рейтинг, кількість передплатників, вартість та ефективність роботи з амбасадором;

Ambassador

у соцмережах серед передплатників можна опублікувати оголошення у профілі, виконати відповідний пошук у пошуковому рядку або використовувати нішові хештеги;

Ambassador

серед існуючих клієнтів — для цього необхідно вивчити клієнтську базу та вибрати того, хто активно взаємодіє з обліковим записом у соцмережах та найчастіше говорить про бренд в інтернеті та офлайн-середовищі.

Визначивши потенційного посла бренду, перевіряють його на відповідність до таких ознак:

Ambassador

наскільки особистий імідж кандидата відповідає бренду;

Ambassador

чи поділяє він цінності підприємства;

Ambassador

чи є він сильним лідером думок, чи зможе ним стати;

Ambassador

чи зможе кандидат у легкій та зрозумілій формі доносити потрібну інформацію;

Ambassador

наскільки він послідовний та цікавий для вашої цільової аудиторії;

Ambassador

чи несе він ризики для іміджу бренду.

Людина, яку компанія планує зробити своїм послом, має користуватися довірою аудиторії, вміти щиро, лаконічно та дохідливо доносити інформацію. Якщо кандидат відповідає цим вимогам, можна запропонувати йому одноразове співробітництво, після чого оцінити реакцію аудиторії.

Ambassador

Переваги роботи з амбасадорами

У digital-еру однією з головних проблем брендів стає їхнє знеособлення і втрата емоційного зв'язку з клієнтами. З іншого боку, надлишок реклами знижує ефективність просування.

На відміну від традиційного маркетингу та прямого просування, посли бренду концентруються на трансляції власної точки зору, почуттів та емоцій. Вони щиро захищають бренд, особисто знають про його переваги та цінності, завжди готові ділитися своїм досвідом з іншими. Ця справжність є основою міцних відносин із споживачами.

До переваг співпраці амбасадору та бренду належать:

Ambassador

емоційний зв'язок з аудиторією, яку посли бренду встановлюють, поділяючись особистими історіями;

Ambassador

розширення охоплення та залучення нових послідовників із соціальних мереж;

Ambassador

зростання авторитету та довіри аудиторії;

Ambassador

гуманізація бренду та формування щирих відносин з клієнтами;

Ambassador

генерація автентичного та актуального контенту, заснованого на особистому досвіді;

Ambassador

формування довгострокових відносин із споживачами;

Ambassador

зростання продажів та розвиток бізнесу в цілому.

Представники бренду є сполучним елементом між компанією та клієнтами, забезпечують двосторонню комунікацію та привносять до маркетингової стратегії справжність, достовірність та людяність.

Недоліки роботи з амбасадорами

Основний ризик співпраці полягає в тому, що некоректні висловлювання та негідна поведінка посла можуть зашкодити репутації компанії. Посол бренду завжди на увазі, і кожне його необережне слово чи вчинок відразу помітить аудиторія. Тому шукайте людину, яка вміє поводитися на публіці та спілкуватися з різними категоріями людей.

Ще одним недоліком може стати розголошення конфіденційної інформації про компанію чи продукт. Щоб уникнути негативних наслідків, слід укласти договір про нерозголошення та чітко позначити, про що можна розповідати амбасадору, а які дані є табу.

Крім цього, може бути складно відстежити результати діяльності амбасадору, особливо якщо йдеться не про масштабну рекламну кампанію чи захід.

Ambassador

Оцінка результатів роботи амбасадору

Правильна оцінка роботи посла бренду особливо важлива, оскільки завдяки їй компанія отримує кількісні дані щодо ефективності маркетингової стратегії.

До ключових показників ефективності роботи представників бренду належать:

Ambassador

динаміка відвідувань сайту компанії;

Ambassador

впізнаваність;

Ambassador

використання промокодів та погашення кодів знижок;

Ambassador

загальне охоплення в соціальних мережах, згадки, лайки, репости, коментарі та рейтинг кліків;

Ambassador

рівень залучення користувачів;

Ambassador

кількість конверсій;

Ambassador

загальна рентабельність інвестицій (ROI).

Для оцінки ефективності маркетингу впливу зручно використовувати програму Google's brand ambassador. Завдяки чітким цілям та розрахунку ключових показників ефективності можна оцінити вплив маркетингових кампаній амбасадору на загальну успішність бренду.

Помилки у роботі з амбасадорами

Неправильний вибір амбассадора — типова і дорога помилка, яку припускає безліч компаній. Щоб її уникнути, вивчають весь послужний список кандидата: пости у соцмережах, спосіб життя, хобі, уподобання, інтерв'ю, участь у заходах та додаткових проектах.

Також серед поширених помилок у роботі з амбасадорами такі:

Ambassador

прямі продажі;

Ambassador

відсутність мети та плану дій;

Ambassador

невідповідність аудиторії посла цільової аудиторії бренду;

Ambassador

надмірна концентрація на одній соцмережі;

Ambassador

постановка нереальних цілей;

Ambassador

відсутність чи недостатній аналіз результатів співпраці з амбасадором.

Знання цільової аудиторії, розуміння того, який представник бренду найкращим чином їй відповідатиме, чітка постановка завдань, використання різноманітних інструментів та систематичний аналіз результатів допоможуть бренду підвищити впізнаваність та зміцнити позиції на ринку.

Умови співпраці з послами бренду

Для отримання хороших результатів необхідно ретельно підібрати посла бренду, обговорити завдання та допустимі формати контенту, укласти договір. У документі обов'язково прописуються всі умови співробітництва, права та обов'язки сторін, строки роботи, гонорар та причини розірвання.

Як винагороду амбасадор може отримувати кошти, продукцію бренду, знижки, безкоштовні поїздки чи ексклюзивні бонуси.

Крім цього, враховуються витрати посла на просування продукту (чи даватиме рекламу, організовуватиме заходи, проводитиме майстер-класи тощо).

Вартість співпраці з амбасадором бренду

Розмір і форма оплати послуг послів бренду залежить від багатьох факторів — від його популярності та кількості передплатників до фінансових можливостей роботодавця.

Деякі амбасадори з любові до бренду працюють за бартером, інші — запитують оплату відповідно до свого прайсу. В одних випадках компанії оплачують кожну посаду в соцмережах, а в інших укладають з амбасадорами тривалий контракт.

Популярний блогер середнього рівня може запросити від $3–5 тис. А середні річні витрати на посла бренду, наприклад, у США, становлять близько $31 тис., а стеля практично не обмежена.

Ambassador

Амбасадор бренду: приклади вдалої співпраці

Одрі Хепберн та Givenchy

Один із найкращих прикладів амбасадорства — співпраця британської актриси Одрі Хепберн та бренду високої моди Givenchy. Хепберн та Юбер де Живанші познайомилися у 1953 році після виходу знаменитого фільму «Римські канікули». Живанші вже був визнаним метром моди, а Хепберн щиро захоплювалася роботами дизайнера та попросила його розробити костюми для фільму «Сабрина».

З нарядів, які модельєр надав для зйомок, розпочалися більш ніж 40-річна дружба та партнерство. Живанші вважав Одрі своєю музою, а Хепберн називала його одяг своїм обладунком.

Харизма Хепберн та унікальний дизайн Живанші відіграли ключову роль у впровадженні високої моди у світ кіно та повсякденне життя. Твердження Хепберн про те, що жінки можуть виглядати подібно до неї, тільки «розпустивши волосся, купивши великі сонцезахисні окуляри та маленькі сукні без рукавів» викликало зліт продажів продукції бренду.

Кульмінацією партнерських відносин стала вступна сцена фільму «Сніданок у Тіффані». Персонаж Одрі Хепберн - ікона моди Холлі Голайтлі - насолоджується випічкою за столиком навпроти вітрини магазину коштовностей у короткій чорній сукні та намиста.

Ця сукня в поєднанні з перлинним намистом французького ювеліра Роджера Сцемамама, дизайнера ювелірних виробів бренду Живанші, стала одним із образів двадцятого століття, що найбільш запам'ятовуються.

Успіх партнерства був зумовлений схилянням перед майстерністю та талантами один одного. В 1956 Хепберн внесла в контракти умову, що у всіх фільмах вона зніматиметься тільки в Givenchy.

На їх приклад партнерами також стали Шер і Боб Макі, Мішель Пфайффер і Джорджіо Армані.

Різ Візерспун та AVON

Актриса зі США Різ Уізерспун, відома за такими фільмами як «Блондинка в законі» та «Дика», займається громадською діяльністю та бере активну участь у різних благодійних проектах. Одним з таких був збір речей для дітей, які потребують. Саме за активну громадянську позицію бренд AVON, який розвиває вже багато років програму «Разом проти раку грудей», і вибрав цю актрису як свого посла. Візерспун залишається разом із брендом, починаючи з 2007 року.

Ambassador

Амбасадор бренду: приклади невдалої співпраці

У історії маркетингу налічується безліч гучних випадків невдалої співпраці з послами брендів. Причому за кожним із них стояли серйозні репутаційні та фінансові втрати.

Наприклад, для реклами телефону Nova 3 у Єгипті компанія Huawei залучила як обличчя бренду місцеву зірку кіно Сару Ель Шамі. За сюжетом реклами Ель Шамі та її колега роблять селфі на телефон Huawei. Однак Сара випадково опублікувала закулісну фотосесію, де видно, що фото насправді зроблені професійною дзеркальною камерою. Незважаючи на те, що протягом доби світлини видалили, вони встигли розлетітися в інтернеті.

Один із найкурйозніших випадків у маркетингу впливу стався, коли зірка футболу Роналду рекламував японський масажер Facial Fitness Pao. Виріб мундштук з пропелерами і, за твердженням творців, зміцнював м'язи обличчя. Ставши обличчям абсурдного продукту, Кріштіану виставив себе на посміховисько, а бренд не приніс потрібних результатів.

Курйозний випадок, що коштував близько 600 тисяч євро, стався з Роналдіньо, який був амбасадором компанії Coca-Cola. Під час прес-конференції з приводу переходу до іншого клубу на столі перед бразильським футболістом опинилися дві банки Pepsi. Цей випадок спричинив розірвання контракту з брендом Coca-Cola.

Питання - Відповідь

Що означає бути амбасадором бренду?

Бути амбасадором бренду означає представляти компанію за винагороду, користуватися її продуктами та просувати їх, сприяти збільшенню впізнаваності бренду, підвищенню лояльності та довіри аудиторії, зростанню продажів.

Чим амбасадорство відрізняється від реклами?

Класична реклама розповідає про характеристики, особливості, переваги продукту та закликає аудиторію купити його. Амбасадорство, у свою чергу, передбачає опис почуттів та емоцій від використання товару. Тобто реклама переконує в необхідності продукту, а амбассадор нікого не змушує робити покупку і нічого не нав’язує, а лише ділиться своїм досвідом.

Амбасадорство є ефективнішим методом просування бренду, оскільки нічого не змушує споживача, а дає йому право вибору. А ще завдяки лояльності до відомої особи покупець добре сприймає і згадуваний ним товар.

Чим відрізняється амбасадор від імені бренду?

Обличчя бренду рекламує товари безпосередньо, у своїй може ними користуватися. Завдання амбасадору – демонструвати повсюдне використання продуктів бренду.

Інші відмінності:

  • Амбасадор відкрито підтримує компанію, а обличчя бренду запрошують для реклами;
  • амбассадор представляє лояльних покупців, а особи бренду створюють спеціальний образ, привабливий для ЦА;
  • амбасадорство передбачає, як правило, тривалу співпрацю з компанією, а особа бренду може укладати разовий контракт;
  • амбасадор може отримувати за роботу як гроші, так і бонуси, спецпропозиції, продукцію бренду, а особа бренду – лише гроші.

Тобто амбасадор – це лояльний до компанії лідер думок, який сам користується продукцією чи послугами та розповідає про це своїй аудиторії, а обличчя бренду – це запрошена для рекламної кампанії зірка.

Хто може стати Амбасадором бренду?

Амбасадор – представник компанії, який займається популяризацією її продуктів. Тому стати ним може лише соціально активна людина з комунікативними навичками та вмінням генерувати цікавий контент. Він має користуватися товарами бренду та ділитися своїми позитивними емоціями з аудиторією.

Послом бренду може бути артист, блогер, експерт у певній галузі чи інша популярна особистість зі своєю аудиторією, представники якої можуть зацікавитись продуктом компанії та стати клієнтами. При цьому амбасадор не повинен користуватися товарами конкурентів.

Якими навичками та якостями повинен мати амбасадор бренду?

Щоб стати послом бренду, необхідно мати такі якості:

  • вміти розташовувати себе людей;
  • мати позитивну репутацію;
  • вміти створювати цікавий контент;
  • відповідати образу та цінностям бренду.

Де і як амбасадор представляє бренд?

Амбасадор представляє бренд на телебаченні, в кіно, ЗМІ, соцмережах та на офлайн-заходах, відкрито демонструючи використання його продуктів та їх переваги.

Хто глобальний амбасадор Луї Вітон?

Представниками розкішного бренду різні роки були Анджеліна Джолі, Емма Стоун та інші знаменитості, але останнім часом компанія переключилася на південнокорейських музичних виконавців. Зокрема, 2021 року глобальними амбасадорами Louis Vuitton стали музиканти бой-бенду BTS, які отримали світове визнання після виходу альбому Wings. Цього ж року до команди послів бренду приєдналася модель та актриса Чон Хойон. А у 2023 році Луї Вітон відновив співпрацю з учасниками BTS і почав працювати з репером та танцюристом з Південної Кореї Лі Феліксом із бой-бенду Stray Kids.

Амбасадором бренду обрали також першу ракетку світу – 20-річного Карлоса Алькараса. Тенісист залучив розкішний будинок моди тим, що поділяє єдину філософію досконалості компанії.

Хто є амбасадором Діор?

Dior тісно співпрацює з різними знаменитостями, включаючи зірок Голлівуду. Зокрема, бренд працював з Дженніфер Лоуренс, Робертом Паттінсоном, Ріанною, Джонні Деппом та ін.

Зараз амбасадорами Діор є американська актриса Рейчел Зеглер, яка давно товаришує з брендом і носить вбрання модного будинку, китайська актриса Ділраба Ділмурат, австралійська актриса Елізабет Дебікі та Чимін, учасник корейської групи BTS.

Зеглер і Ділмурат представляють б’юті-напрямок компанії, Дебікі стала амбасадором ювелірної лінійки Діор, а Чиміна оголосили глобальним послом бренду.

Хто є амбасадором Гуччі?

Gucci співпрацює із зірками та знаменитостями у різних сферах діяльності. Амбасадорами бренду є учасниця південнокорейської k-pop-групи NewJeans Ханні, яку обрали за її неповторний стиль і шарм, і британський футболіст Джек Гриліш, який часто з’являється на публіці у речах італійської марки.

Після виходу гучного серіалу «Гра в кальмара» послом Гуччі також став південнокорейський актор Лі Джон Дже, який зіграв роль гравця 456. За словами представників бренду, талант актора разом з його поглядом на моду відображають цінності Gucci, зокрема ті, що стосуються інклюзивності та самовираження. . Завдяки цій співпраці компанії вдалося підвищити залучення користувачів до Instagram і привернути увагу блогерів до марки.

А амбасадорами аромату Gucci Guilty стали співачка Лана дель Рей, а також актор та музикант Джаред Лето.

Хто амбасадор Chanel?

Серед шанувальниць бренду завжди були такі відомі та витончені жінки, як Ніколь Кідман, Блейк Лайвлі, Діана Крюгер та Мерилін Монро. Але сама компанія для просування модних колекцій воліє співпрацювати з тими, хто уособлює простоту та андрогінність. Зокрема, послами бренду були моделі Стелла Теннант та Кейт Мосс, актриси Кіра Найтлі та Крістен Стюарт, топ-модель Фрея Беха Еріксен, барабанщиця з групи Trush Metal Еліс Деллал, оскароносна актриса Тільда Суінтон, акторка та модель Пенелопа Крус, онучка Кіо та ін. А одним з останніх, з ким уклали договір про співпрацю, став американський та французький актор Тімоті Шаламе. Він буде представником аромату leu de Chanel, який раніше просував актор Гаспар Ульєль.

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 47

Середня оцінка 4.2 / 5