Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
Дослідження Adobe, у якому взяли участь 500 менеджерів та керівників компаній у різних сферах, показало, що 87% з них планують найняти більше UI/UX-дизайнерів у команду у наступні кілька років. LinkedIn назвав UX-дизайн однією з п'яти найбільш затребуваних професій у 2020 році, Glassdoor додав його до свого списку 50 найкращих професій у 2022-му. А CNN Money прогнозує, що попит на UI/UX-дизайнерів зросте на 13% із 2017 по 2027 рік.
Популярність напряму впливає і на збільшення кількості курсів, навчальних програм, що дозволяють здобути нові знання та прокачати скіли. Як вибрати онлайн-курси з UI/UX-дизайну в Україні, щоб освоїти професію з нуля або підвищити свій рівень, розповімо у цій статті.
З початком пандемії попит на дистанційне навчання значно збільшився. Для фахівців у всьому світі стали доступними курси від лідерів ринку, які ще раніше можна було пройти лише у стінах зарубіжних університетів чи офлайн у школах, розташованих у віддалених куточках світу.
Але є нюанс: якщо до школи чи університету ще може провести почуття обов'язку чи наполегливість батьків, то онлайн-освіта вже цілком спирається на внутрішню мотивацію та потреби кожної людини.
Онлайн-освіта цілком спирається на внутрішню мотивацію та потреби кожної людини.
При цьому такі курси мають свої переваги та недоліки.
Гнучкість – ви не прив'язані до місця розташування навчального закладу та можете вибрати будь-яку програму. Крім того, відкритий доступ до навчальних матеріалів. Це дозволяє вчитися у власному темпі, переглядати матеріали після проходження теми або цілого блоку інформації.
Великий вибір — ви можете вибрати курс російською чи українською, а за достатнього володіння англійською пройти навчання від топового UI/UX-дизайнера з досвідом роботи в компаніях зі світовим ім'ям. Наприклад, лектором може бути дизайнер з Nike, Disney, Google або TikTok.
Вартість — ціна багатьох онлайн-курсів нижча за плату за офлайн-навчання. До того ж, віддалене навчання звільняє від витрат ресурсів на поїздки до місця лекцій.
Серед мінусів дистанційного навчання – відсутність взаємодії з лектором та підтримки однокурсників. Вам також доведеться виділити час для навчання та дотримуватися графіка, заздалегідь підготувавши відповідну навчальну обстановку (тихе місце в будинку, безперебійний інтернет, комп'ютер). При цьому стабільність інтернет-з'єднання особливо важлива, якщо лекції відбуваються у форматі прямого ефіру.
Крім того, існує ризик оплатити курс, де багато «води», але мало практики та корисних знань. Тому уважно вивчайте інформацію про різні навчальні програми, шукайте рекомендації та відгуки студентів, які пройшли курс.
Часто творці дистанційних курсів гарантують легке навчання, допомогу у створенні портфоліо та працевлаштуванні. Однак такий опис не завжди відповідає реальності.
Проаналізуйте свої потреби . Вам потрібно підвищити рівень знань та навичок чи змінити вид діяльності? Які у вас сильні та слабкі сторони? Що хочете робити краще? Чого очікують роботодавці від кандидатів у цій сфері?
Складіть список знань, яких вам не вистачає . Якщо ви вже чимось сильні, базовий курс не підійде.
Складіть перелік курсів , які відповідають вашим цілям.
Відсортуйте список . Якщо курс відповідає всім вимогам, помістіть його у «топ». Програми, які задовольняють мінімум потреб (якщо вони не входять до числа ключових), надішліть до кінця списку.
Крім особливостей навчальної програми та її відповідності ключовим потребам, звертати увагу необхідно і на інші моменти, включаючи вартість, викладачів, практичні навички, документи про закінчення та ін.
Пошукайте відгуки про школу або лектор в Інтернеті. Проаналізуйте, чи влаштовує вас метод навчання. Нарешті, помоніторіть, наскільки цінним є сертифікат, який видає компанія після закінчення навчання. Наприклад, міжнародна бізнес-школа Laba з українським корінням заявляє на сайті: «Сертифікат складно отримати. І він цінується працедавцями». Компанія акредитована міжнародними професійними організаціями: Інститутом управління проектами (PMI), Інститутом сертифікації HR-фахівців (HRCI) та Міжнародним інститутом бізнес-аналізу (IIBA).
Зверніть увагу на заточеність курсу на практичні навички — багато хто навчать теорії, але не всі покажуть, як її застосовувати. Виберіть курс, який вже під час навчання допоможе працювати над реальними проектами. Таким чином, на додаток до знань, ви отримаєте професійне портфоліо, яке зможете пред'явити потенційним роботодавцям.
Рівень працевлаштування випускників – один із найважливіших критеріїв вибору.
Якщо вивчаєте UI/UX-дизайн з метою змінити кар'єру, дізнайтеся, наскільки ефективно курс готує до життя після закінчення навчання. Вибирайте курси, які включають допомогу у складанні резюме та кар'єрне консультування.
Last but not least: перегляньте, де працював лектор курсу. Можна також "погуглити" його роботи в інтернеті.
Деякі школи онлайн-навчання публікують роботи лекторів на сторінці курсу.
Онлайн-навчання дизайну може відбуватися у кількох форматах.
Студентам надають контент, завдання та дедлайн заліків або іспиту. Взаємодія часто відбувається у форматі вебінарів, додатково надають доступ до літератури та списку веб-ресурсів. Асинхронне онлайн навчання ефективно для студентів з обмеженим часом або щільним графіком.
Цей формат курсів передбачає, що викладач та студенти взаємодіють онлайн одночасно, найчастіше через вебінари.
Передбачає одночасне навчання групи студентів, живу комунікацію учнів між собою та з викладачем.
Це найдорожчий формат навчання. Перевага таких занять у повній взаємодії викладача та учня, а також в індивідуальному графіку та підході до занять.
Гібридні, або змішані курси — навчальне середовище, яке припускає як загальну, так і індивідуальну онлайн-взаємодію. Гібридні курси передбачають загальні вебінари та практичні заняття, а також індивідуальне онлайн-навчання певну кількість разів протягом програми курсу.
Ця форма навчання найчастіше безкоштовна. Передбачає регулярне розсилання на електронну пошту студентів теоретичних та практичних завдань.
Онлайн-курси з UI/UX-дизайну можуть бути у вигляді живих вебінарів, відеопрезентацій та запису. Які найкращі? Вибирайте оптимальний для себе варіант, відштовхуючись від графіка та особливостей сприйняття інформації.
Індивідуальні заняття з лектором проходять дистанційно через Zoom або інші сервіси. Викладач вивчає досвід роботи та портфоліо учня, складає персональний план та проводить індивідуальні практичні заняття. Також він може допомогти з підготовкою до співбесіди, надати рекомендації щодо розвитку кар'єри.
живе відео та real-time взаємодія;
практичні вправи;
додаткові матеріали для перегляду онлайн чи скачування;
сесії питань та відповідей з досвідченим дизайнером;
рекомендації з книг та інструментів;
індивідуальні рекомендації щодо розвитку кар'єри;
допомога у створенні портфоліо;
практичні поради щодо підготовки до інтерв'ю.
Групові заняття мають свої переваги і недоліки. Головний мінус у тому, що студентам доводиться встигати освоювати матеріал в одному ритмі з іншими учнями. При цьому спільні заняття стимулюють і мотивують. Онлайн-заняття в групі вибудовуються за схемою - теорія в Zoom, потім практичне завдання та розбір домашніх завдань. Студенти працюють над проектами у команді чи самостійно.
Тут кожен обирає те, що йому зручніше. Якщо ви хочете попрацювати в групі, записуйтесь на загальні заняття, а якщо інші учні вас будуть напружувати або вам важливо, щоб викладач приділяв увагу вам, оптимальним варіантом стане індивідуальне навчання.
Експерти брендингової агенції WeLoveBrands проаналізували онлайн-курси локальних та міжнародних компаній, які навчають UI/UX-дизайну.
Україна. Вартість бюджетних курсів в українських містах стартує від $200. Навчальні програми, які розраховані на середній рівень, обійдуться в діапазоні $350–400. Вартість навчання в преміум сегменті – $500+.
Деякі школи пропонують нестандартні формати оплати. Так, українська школа IT-професій Mate academy дає змогу навчатися безкоштовно до першої зарплати, але студент зобов'язується протягом двох років після початку роботи виплачувати 17% доходу. За даними компанії, на старті випускник зароблятиме $700 на місяць, за рік — $1300, а за два — $1700. Приблизно 90% випускників курсу знаходять роботу у великих IT-компаніях.
У Mate academy ви нічого не платите протягом 3 місяців навчання.
Після закінчення курсу та працевлаштування необхідно виплачувати 17% своєї зарплати щомісяця протягом 2 років (24 платежі).
Російськомовні курси. Базовий курс Tilda Publishing з чотирьох лекцій коштуватиме $110. Курс розрахований на дизайнерів-початківців, маркетологів та підприємців, яким потрібно отримати загальні знання в галузі веб-дизайну. Середня вартість спеціалізованого навчання становить $400-700. У російськомовному сегменті інтернету також трапляються пропозиції за $2000–2500. Як правило, це курси тривалістю в 18–24 місяці за індивідуальним планом із персональним наставником та залученням лідерів дизайн-індустрії, після закінчення яких студенти отримують сертифікат та допомогу у влаштуванні на роботу.
Англомовні курси. Вартість англомовних UI/UX-курсів залежить від рівня, престижності школи, кількості теорії та практики. Середню цінову категорію становлять пропозиції $2000–3000 за курс. Найвища вартість навчальних програм у відомих бізнес-шкіл та престижних університетів: вони пропонують вивчати UI/UX-дизайн $5000-9000. А «монстри» на зразок General Assembly UX Design Immersive та Flatiron School UX/UI Design виставляють тарифи, наприклад, $14950 і $17000.
У програмах початкового рівня учні отримують загальне уявлення про UI/UX Design, користувальницький досвід та інтерфейс, а також про роль дизайнера у створенні зручного та привабливого сайту або додатку. Для навчання на цих курсах не потрібний досвід у сфері дизайну.
Курс UX/UI дизайнер сайтів і додатків з Alice K
Поглиблений курс з веб-дизайну сайтів та додатків від UX/UI дизайнера з 15-річним досвідом та десятками міжнародних нагород — Alice K. Теорія відпрацьовується на практиці вже з першого заняття з метою закріплення матеріалу та якнайшвидшого працевлаштування. Кожне домашнє завдання перевіряється особисто автором курсу. Також є канал учнів групи, щоби обговорити з однодумцями.
Підходить новачкам та дизайнерам з досвідом, переваги включають:
Тривалість — від 4 до 12 місяців.
Вартість — 790 $, є розстрочка.
Програма побудована на основі комерційних проектів та вимог роботодавців. В програму школи «Дизайн разом з Alice K» входить:
Запис на курс за посиланням alicek.design
Тут студенти зможуть розібратися, чи підходить їм спеціальність UI/UX-дизайнера. Викладачі розкажуть про обов'язки та інструменти, навчать працювати з текстом, кольорами та UI-елементами, навчать основам композиції, адаптивного дизайну та модульної сітки. На практичних уроках студенти створять дизайн програми для замовлень продуктів. Для занять використовують Zoom. Тривалість курсу – 3 дні, 10 лекцій.
Лектор курсу Денис Андрєєв — фахівець із 10-річним стажем та досвідом співпраці з Ferrero та Comfy, автор адаптивної версії сайту Work.ua та UX інтернет-магазину Rozetka, співробітник компанії-партнера Microsoft та Oracle.
Його курс підходить усім, хто планує працювати в UX/UI-дизайні, хоче познайомитися з основами професії, навчитися розробляти інтерфейс сайтів та програм. Кількість учнів обмежена, тому викладач уважно стежить за прогресом кожного учасника. У програмі курсу всі етапи роботи над UI/UX-проектами: Define Business goals, Research, Analysis, User Personas, UJM, Flowcharts, Conceptualize, Wireframes, Mockups, Interactive Prototypes та Usability Testing.
Тривалість курсу – 1,5 місяця. Кожен студент під час навчання створить першу роботу для портфоліо.
Курси середнього рівня спрямовані на розширення знань і прокачування скіл в області дизайну інтерфейсів і досвіду користувача.
Академія з філіями у 20 країнах світу пропонує:
новачкам – вивчити UI/UX-дизайн from scratch;
студентам коледжів та університетів — опанувати нові навички, здобути практичний досвід і почати заробляти гроші під час навчання;
експертам в інших сферах - стати спеціалістом у новій ніші та змінити роботу;
працюючим дизайнерам — розширити знання або змінити спеціалізацію: наприклад, перейти в UI/UX Design із веб- або графічного дизайну.
Програма складається з 11 тем та завершується тестуванням. Тривалість курсу – 6 місяців.
У програмі курсу Академії IMT ви знайдете:
основи графічного дизайну, концепції кольору та психології сприйняття;
актуальні тренди у дизайні;
редактор Adobe Photoshop та процес створення документів;
програму Adobe Illustrator та Adobe After Effects;
UI/UX, інтерфейс користувача, теорію та практику взаємодії з інтерфейсом додатків та веб-ресурсів;
типографіку, створення та використання шрифтів, роботу з гарнітурами та метрикою;
основи архітектури сайтів;
програми Adobe Experience Design та Figma;
специфіку UI/UX сайтів e-commerce, роботу з контентом та структурою сторінок інтернет-магазинів та інших комерційних сайтів;
User-flow та Wireframe проектування.
На практичних заняттях студенти навчаться створювати UX-макети, головну сторінку сайту eCommerce, Landing page, UX-макет для мобільних програм. Практичні заняття допомагають заповнити портфоліо. Після закінчення курсу студенти складають іспит та захищають диплом. Тривалість навчання – 99 годин протягом 4 місяців.
Якщо ви не володієте англійською мовою, то перелік відповідних для вашого рівня онлайн-курсів з UI/UX-дизайну буде набагато вже, адже значна частина шкіл є зарубіжними. Але серед російськомовних, а також україномовних навчальних програм ви зможете знайти оптимальний варіант.
Найпопулярніші курси в Академії Крок, школах Skillbox, GeekBrains, Udemy, Нетологія. Вони пропонують навчальні програми для новачків та дизайнерів середнього рівня різної тривалості та вартості.
Наприклад, IT Academy Step представляє курс UI/UX-дизайн, що складається з 11 тем, включаючи основи UI/UX, роботу з аудиторією, прототипування, проектування, веб-дизайн, мобільні інтерфейси, тестування.
Студенти навчаються створювати веб-інтерфейси, корпоративні сайти, інтернет-магазини, мобільні програми, використовувати різні інструменти та програми, працювати із зображеннями та ілюстраціями, розробляти адаптивний дизайн та ін.
Тривалість курсу складає 6 місяців, підходить він для людей віком від 15 до 55 років і коштує $518.
В англомовному сегменті представлено безліч UI/UX-курсів — з відкритим доступом, платних та програм, які організатори надають передплатникам за щомісячну плату.
Наприклад, онлайн-курс UI/UX компанії Designlab проходили співробітники Basecamp, Dropbox та Nike. Під час навчання викладачі надають детальний розбір робіт. Кожен студент отримує щотижневу сесію у Skype з коучем.
Доступні курси «UX-дослідження та стратегія», «Дизайн взаємодії» та «Дизайн інтерфейсу користувача». Кожен із варіантів гарантує професійну підготовку та практику. Тривалість будь-якого курсу – 4 тижні, вартість – $300.
Курсів, після закінчення яких студентам пропонують стажування у великих компаніях та робоче місце, не так вже й багато. Часто школи та навчальні центри кажуть, що допомагають із працевлаштуванням, але на практиці пропонують допомогу у підготовці портфоліо та складанні резюме. Тому, вибираючи курси, потрібно цей момент уточнювати.
Якщо вас цікавлять саме курси за допомогою пошуку роботи, можете вивчити навчальні програми школи Skillbox, наприклад. Навчання у них триває 3-4 місяці, під час якого студенти отримують нові знання та навички, навчаються створювати проекти та зможуть підготувати перший реальний кейс для свого портфоліо. Після закінчення курсів, які коштують у середньому $600, можливе стажування в компанії та допомога з працевлаштуванням.
28 курсів початкового та середнього рівня, 9 розширених та спеціалізованих програм.
Компанія IDF пропонує для вивчення серію курсів – для студентів початкового, середнього та високого рівнів. Серед них: «Дизайн для 21 століття з Доном Норманом», «Взаємодія людини та комп'ютера: основи UX-дизайну», «Угода користувача: посібник для початківців», «Шаблони дизайну інтерфейсу користувача в успішному програмному забезпеченні», «Гейміфікація: як створити що втягує користувальницький досвід», «Емоційний дизайн: як створювати продукти, які сподобаються людям», «Динамічний досвід користувача: дизайн і зручність використання» та інші.
Дон Норман (Donald Norman), директор Лабораторії Дизайну Каліфорнійського університету Сан-Дієго, описав курси IDF як «золоту жилу інформації про дизайн взаємодії». Понад тисячу університетів використовують ці програми, на їхні навчальні матеріали підписалося близько 140 компаній.
IDF представляє 34 програми з UI та UX для самостійного вивчення. Доступні курси дизайну UI-UX від класичних "Дизайн-мислення: повне керівництво" та "Дизайн взаємодії для зручності використання" до вузькоспеціалізованого "Психологія онлайн-продажів".
Середня тривалість курсів – 10 тижнів. Доступ до програм IDF безкоштовний для учасників, а річне членство коштує всього €15 на місяць.
Інститут дизайну UX заснували у 2017 році. Сьогодні це відомий творець спеціалізованих програм з вивчення UX та дизайн-мислення. Курси розроблені у співпраці з найбільшими компаніями у технологічній індустрії: Mastercard, Hubspot, Dell, SAP, Virgin Media та іншими. Інститут допомагає здобути студентам саме ті навички, в яких зацікавлені роботодавці.
Програма «Професійний диплом в UX-дизайні» навчає повному UX-процесу та складається з 12 модулів – від введення в UX-дизайн, дослідження користувачів та методів аналізу до практичних завдань, а також створення портфоліо. Курс завершує обов'язковий 2-годинний випускний іспит. Тривалість програми – 6 місяців, 5 годин на тиждень, в офлайн-форматі. Ціна раннього бронювання - €2950, стандартна - €3500.
"Програмне забезпечення та основи кодування для UX" розробили для фахівців у сфері UX-дизайну. Випускники курсу працюють у Google, Amazon, Airbnb, Uber, Accenture, Deloitte та інших компаніях.
Програма включає 6 модулів :
Краєвид програмного забезпечення.
Шари програмного забезпечення.
Передові методи.
Бекенд-технології.
Як працюють розробники?
Ефективне співробітництво.
Тривалість – шість тижнів по три години. Ціна при ранньому бронюванні - €750.
Шукаєте безкоштовну програму навчання UI/UX? Зверніть увагу на програму каліфорнійської технологічної компанії Coursera, започатковану в 2012 році професорами Стенфордського університету Andrew Ng та Daphne Koller. Coursera визнали "Кращим стартапом року".
Це піонер МООК (масових відкритих онлайн-курсів). Сьогодні компанія співпрацює з іменитими університетами та різними бізнесами.
У програмі — 54 курси дизайну UI-UX, серед яких: Google UX Design, Google Foundations of User Experience (UX) Design, California Institute of Arts UI/UX Design, University of California San Diego Interaction Design, University of Michigan User Experience Research and Design, IBM Technical Support.
Студентів навчають найкращі фахівці з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, Прінстона та Університету Джона Хопкінса. Відеомодулі доповнені практичними онлайн-вправами. Середня тривалість курсів складає 4 тижні, усі вони безкоштовні.
Незалежно від обраної школи та навчальної програми, зробіть навчання частиною рутини. Створюйте ритуали під час проходження курсів, щоб було легше та приємніше вчитися. Наприклад: виконувати «домашку» з порцією гарячого шоколаду, нагороджувати себе за проміжні досягнення (за три онлайн-заняття поспіль без запізнень — нова книга, диплом про успішне проходження курсу — міні-відпустку на море).
Більше порад та лайфхаків для онлайн-навчання, вибору ефективного курсу та розвитку у сфері дизайну шукайте у блозі WeLoveBrands. А якщо ви хочете отримати сучасний та стильний дизайн інтерфейсу, сайту, інтернет-магазину чи бізнес-сторінки у соціальних мережах, зателефонуйте нам або напишіть у месенджери для консультації.