Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
Недостатньо розробити привабливий дизайн. Потрібно ще вміти правильно його подати. Підготувати переконливу презентацію для замовника допомагає мокап. Це швидкий та ефективний метод демонстрації ідеї на живому продукті, практичний інструмент для презентації будь-якого об'єкта з накладенням елементів дизайну (візитки, обкладинки, паковання, меню, футболки тощо).
Мокап є макетом у вигляді 3D-моделі або PSD-файлу, що містить шари і смарт-об'єкти, метою якого є демонстрація дизайну на реальних предметах. Це незамінний інструмент для дизайнера. З його допомогою можна візуалізувати ідею, презентувати замовнику майбутній продукт, заощадити час на внесенні змін, а отже й гроші.
Завдяки мокапу спрощується взаємодія дизайнера і клієнта, адже така презентація дозволяє побачити слабкі місця у дизайні та зробити необхідні зміни на етапі розробки.
Мокап – це не просто гарна картинка. Це тривимірне зображення, що дозволяє побачити дизайн у реальності, який вигляд матиме об'єкт у житті.
Водночас спеціальні програми дозволяють створювати у тривимірному зображенні майже будь-які шаблони.
Крім цього, мокапи спрощують комунікацію із замовником, допомагають протестувати життєздатність дизайну на реальних об'єктах при зменшенні чи збільшенні, перевірити читабельність тексту, прискорити роботу з шаблонами (наприклад, для показу на моделі одного й того ж фасону сукні у різних кольорах замість організації фотосесії – для маркетплейсів), а також приміряти фірмовий стиль на його носії.
Мокап – це незамінний інструмент як для графічних і UX/UI-дизайнерів, так і для художників, фотографів, інших фахівців, які працюють з візуальним контентом. За допомогою макета можна продемонструвати ідею у зв'язці з предметами, для яких розробляється дизайн, що є привабливішим та зрозумілішим для клієнта.
Іноді мокапи плутають із прототипами і скетчами.
Але скетч є малюнком, замальовкою, ідеєю без конкретики. Він малюється з голови для візуалізації і фіксації задуманого, але не завжди означає, що кінцевий результат буде саме такий.
Прототип – це функціональний макет, близький до готовності продукт. Його основне завдання полягає в оцінці роботи сайту і зручності інтерфейсу. Він містить клікабельні посилання, кнопки, інтерактивні компоненти для тестування і виявлення недоліків.
А мокап є реалістичним статичним зображенням елементів дизайну на реальних об'єктах, що створюється для візуалізації концепції.
Шаблони можна створити самостійно у графічних редакторах чи спеціальних програмах (наприклад, Photoshop, Adobe Illustrator, Figma) або завантажити готові на майданчиках Mockupworld, Freepik, Freemockup, Mockups-design та ін.
Оскільки створення макетів є трудомісткою справою, дизайнери користуються шаблонами, які закидають у програму і поєднують з розробленим дизайном.
Водночас готові макети не придатні, якщо потрібно розробити дизайн незвичайного за формою і габаритами предмета, якщо шаблони перевантажені або не відповідають стандартам щодо кольору і розмірів.
Тобто знайти відповідний шаблон буває дуже складно, адже важливо, щоб він відповідав за параметрами і передавав потрібний зміст. Тому треба бути уважнішими з розмірами, оскільки формати поліграфії відрізняються в різних країнах, а отже, не всі іноземні макети можна використовувати. Також треба оцінити шаблон на реалістичність, наскільки переконливим вийде результат у разі його застосування для презентації дизайну.
Але якщо потрібно зробити візуалізацію на нестандартному об'єкті з точним дотриманням пропорцій, можна створити мокап з нуля у графічних редакторах. Тоді не буде жодних обмежень. У разі самостійної розробки необхідно додати візуальні ефекти, контролювати різкість, відблиски і тіні.
Вибір програми залежить від проєкту. Так, під час роботи з сайтами краще використовувати Figma, а у разі матеріальних продуктів – Photoshop або Adobe Illustrator. В останній є функція 3D-моделювання, що спрощує процес.
Вартість розробки мокапу залежить від складності роботи, об'єкта, який презентуватиметься, особливостей проєкту і кількості варіантів концепції. Крім цього, відрізняється ціна на фрілансі та у професійних дизайн-студіях. У середньому, вартість мокапа становить від 20$ за простий і від 100$ за складний макет.