→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.

Летеринг

5

Оцінили: 1

Зміст:
Розмір шрифту:

Летеринг

Летеринг – це форма мистецтва. Літери не пишуть, а малюють, а до деталей ставляться максимально уважно. Таким чином, виходить унікальний напис, призначений для конкретного контексту.

Літери малюють вручну за допомогою пера, пензля, графіту, крейди, трафарету або цифрового носія. Такі написи складно повторити і в цьому їхня унікальність.

lettering

Що таке стиль летеринг

У графічному дизайні летеринг – це не шрифт, а унікальний набір букв і знаків, який використовують лише один раз із певною метою. Акцент ставлять на оригінальність і форми, які ні на що не схожі.

Як розпізнати летеринг:

єдині у своєму роді літери;

lettering

усі символи намальовані вручну;

lettering

акцент – на графіку;

lettering

літери утворюють єдину стилізовану композицію.

lettering

Техніка передбачає використання декількох незвичайних шрифтових поєднань для отримання елегантних форм. Тобто, з літер і слів створюється не просто текст, а витвір мистецтва.

Яскравим прикладом летерингу є відомий логотип Coca-Cola.

lettering

Види летерингу

Летеринг не має чітких меж, тому є багато різних напрямів, які можуть змішуватися. Кожен дизайнер, вмикаючи фантазію, здатний створити власний стиль.

11 популярних напрямів:

lettering

Омбре чи градієнт. Фішкою цього стилю є плавний перехід кольорів. Для отримання м'якої картинки використовуються відтінки одного кольору, а для яскравої – різні.

lettering

lettering

Опрацювання фону. Тут акцент ставиться не на текст, а на фон, який може бути різним.

lettering

lettering

Опрацювання деталей. Акцент зміщується з букв на декор. Текст доповнюється завитками, квітами та іншими деталями, щоб прикрасити композицію.

lettering

lettering

Графіті. Слова виходять об'ємними, нерівної форми, з тінями.

lettering

lettering

Готичний. Цей похмурий стиль раніше належав до каліграфії, але сьогодні його активно застосовують у летерингу. Має такі риси, як злам ліній, контрастні переходи, витягнуті букви.

lettering

lettering

Вінтаж. Популярний стиль XIX-XX ст., відомий своїми завитками, засічками і яскравими відтінками. Його часто вибирають компанії з багаторічною історією, зокрема для створення логотипів (наприклад, фірмовий знак Pepsi на початку свого шляху).

lettering

lettering

3D. Сучасна техніка, що дозволяє отримати об'ємні літери. Але тут потрібно розбиратися в перспективі.

lettering

lettering

Силуетний. Спочатку малюють силует з чіткими межами, а потім у ньому розташовують напис. Дозволяє не лише цікаво обіграти слова чи фразу, а й надати додаткового символізму.

lettering

lettering

З комп'ютерною обробкою. Зображення переводять у векторну графіку, обробляють у Фотошопі або іншому редакторі.

lettering

lettering

Змішування стилів. Кожне слово у такому тексті може належати до різних стилів.

lettering

lettering

Творчий. Крім букв, використовують ілюстрації, текстуру, гру слів тощо. Такий напис несе певний сенс і має цікавий вигляд.

lettering

Летеринг дозволяє проявити себе. Тут можливі будь-які експерименти і політ фантазії. Допускається як поєднання різних стилів, так і створення нових напрямів. Завдяки цьому вдається отримувати унікальні написи для вираження та ідентифікації.

lettering

Коли з'явився летеринг

У XV столітті, коли консервативні погляди вже відступали, друкарні почали використовувати різні шрифти, щоб виділитися. Саме вони стали основою багатьох сучасних. А з розвитком книгодрукованої індустрії і з появою друкованої реклами з'явилося більше різних шрифтів, зокрема рукописні. Потім, щоб привернути увагу громадськості, з текстами почали експериментувати, додаючи нові фішки. Так сформувався летеринг.

У XIX столітті цю техніку використовували художники, потім вона почала застосовуватися під час створення плакатів, афіш, рекламних оголошень, листівок, а зараз стала особливо популярною і затребуваною, оскільки є ефективним інструментом маркетингу і брендингу, допомагає випускати унікальну продукцію та посилювати імідж.

Сьогодні летеринг поєднує мистецтво написання літер з творчістю, що дозволяє створювати індивідуальний стиль і виділятися.

lettering

У чому різниця між летерингом і каліграфією

Летеринг часто плутають з каліграфією і типографікою, оскільки усі техніки пов'язані з літерами. Але вони мають суттєві відмінності.

Каліграфія – це мистецтво красиво писати літери, що використовується для оформлення обкладинок книг, створення акценту в тексті (епіграф, подяка тощо).

Декілька відмінностей:

lettering

Летеринг застосовується для коротких написів (логотипи, принти для одягу тощо), а каліграфія – для довших текстів (вітання, епіграфи до творів та ін.).

lettering

Летерінг допускає будь-яку форму букв, а в каліграфії вона залежить від інструмента.

lettering

За допомогою летерингу створюється унікальний напис з конкретною метою, а каліграфія дозволяє отримати рукописний шрифт, який можна використовувати декілька разів.

lettering

У летерингу важливий креатив і дозволяються експерименти, тому текст може погано читатися, а в каліграфії на першому місці стоїть саме прочитність.

Щодо типографіки, то це мистецтво оформлення друкованого тексту, що ґрунтується на певних правилах з використанням шрифтів і знаків. Тут літери можуть бути написані від руки, але потім переносяться на цифру і перетворюються на шрифт.

Отже, можна сказати, що летеринг є малюванням букв, каліграфія – їх написанням, а типографіка – використанням.

Летеринг, на відміну від каліграфії і типографіки, нічим не обмежується. Слова доповнюються візерунками, символами, деталями, також додається тло. Усе це формує єдину композицію.

lettering

Навіщо потрібен летеринг

Ця техніка допомагає оживити текст, передати потрібний сенс і певний настрій, які будуть вловлюватися лише при погляді на напис, навіть не читаючи його і не вдумуючись у суть написаного.

Летеринг необхідний для створення оригінальних написів і форм, відображення унікального авторського стилю. Він допомагає бізнесам виділитися серед конкурентів, наголосити на своїй індивідуальності, привернути увагу споживачів і викликати у них позитивні емоції.

Де можна використовувати летеринг

Летеринг зараз дуже популярний. Його використовують дизайнери та ілюстратори у різних сферах життя – від айдентики і маркетингу до дизайну інтер'єрів і одягу.

Техніка дозволяє підкреслити індивідуальність бренду, зробити його впізнаваним і цікавим, тому активно застосовується у брендингу.

Використання летерингу:

lettering

фірмовий стиль – логотипи, айдентика;

lettering

маркетинг – вивіски, реклама, презентації, візитки, друкована продукція, сувеніри;

lettering

дизайн інтер'єрів – декор, розпис стін і стель, оголошення в кафе і магазинах, мотиваційні постери і написи;

lettering

одяг та аксесуари – декор футболок, худі, спортивного екіпірування, сумок, чашок, інших предметів;

lettering

поліграфія – оформлення книжок, журналів, весільних альбомів, створення коміксів;

lettering

тату – ескізи татуювань;

lettering

графіті;

lettering

заставки до фільмів, відеороликів;

lettering

оформлення сайтів і застосунків;

lettering

меню кафе, кав'ярень і ресторанів;

lettering

крейдові таблички з оголошеннями.

Летеринг – ефективний інструмент маркетингу і просування. Він допомагає бізнесам відбудуватися від конкурентів і запам'ятатися цільовій аудиторії. До того ж, дизайнери можуть не зациклюватися на чомусь конкретному, а експериментувати, створюючи нові стилі.

Майстром з летерингу може стати будь-хто. Для цього не потрібний диплом, а важливі якісні курси, практика і відстеження трендів, щоб пропонувати актуальні роботи. Фахівці можуть вибрати будь-який напрям для заробітку, а також створювати окремі ілюстрації і продавати їх на стоках, через власний сайт або соцмережі. Для цього необхідно підготувати портфоліо і регулярно його оновлювати.

lettering

Скільки коштує летеринг?

Ціна залежить від низки факторів, серед них досвід дизайнера, напрям, стиль, складність роботи тощо. У середньому, вартість летерингу становить від $10.

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 1

Середня оцінка 5 / 5