→ Встигни заробити Musk Empire — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй з Ілоном Маском.

Зарплата UI/UX-дизайнера: від чого залежить прибуток фахівців

0

Оцінили: 0

Зміст:
Розмір шрифту:

Зарплата UI/UX-дизайнера: від чого залежить прибуток фахівців

З розвитком digital-маркетингу акцент зміщується на споживача. Це означає, що компанії, які бажають залучити нових клієнтів та збільшити продаж, швидко реагують на будь-які зміни. Вони вивчають досвід користувача та створюють зручні, приємні, привабливі системи, сайти, додатки, інтерфейси. А щоб користувачі залишалися задоволені при використанні продукту, важливою є робота профі у сфері UI/UX-дизайну.

UI/UX-дизайнер – спеціаліст, який використовує широкий спектр технічних та соціальних навичок, щоб вплинути на поведінку аудиторії під час її взаємодії з сайтом або програмою. Насправді, UI та UX – це два різні напрямки дизайну, які доповнюють один одного.

UI (User Interface) – це створення привабливого і зрозумілого інтерфейсу, а UX (User Experience) фокусується на зручності використання. Для цього проводиться аналіз аудиторії та опрацьовуються сценарії поведінки. Іноді ці завдання можуть виконувати два спеціалісти, кожен з яких відповідає за свій напрямок, але буває і такий, що один дизайнер займається UI та UX-дизайном.

Професія є затребуваною та високооплачуваною. Скільки заробляють UI/UX-дизайнери в Україні та інших країнах, а також які фактори впливають на заробітну плату спеціалістів різних рівнів, розглянемо у цій статті.

ui-ux-designer-salary

Загальні тенденції із зарплат UI/UX-дизайнерів

Дизайнери інтерфейсу користувача і досвіду користуються попитом по всьому світу. Особливо популярна ця професія у США, Канаді, Сінгапурі, Великій Британії, Ірландії, Німеччині та Індії. До речі, у США найвищий рівень зарплат для спеціалістів UI/UX. Новачок може заробляти близько $4900 на місяць, а професіонал – понад $10000.

В Україні дизайнерка цього напряму в середньому отримує щомісяця $800. При цьому розмір зарплати у спеціалістів різного ступеня підготовки відрізняється. Так, новачок заробляє менше, ніж дизайнер середнього рівня і тим менше, ніж провідний дизайнер чи керівник команди. Але можливі і винятки: наприклад, якщо фахівець-початківець представить хороші роботи, то зможе обійти middle зі слабким портфоліо.

UX/UI-дизайнер, затребуваність якого залежить від досвіду, знань та портфоліо, працює у трьох основних напрямках – аналітика (збір даних про аудиторію, конкурентів), розробка концепції та створення прототипів з подальшим їх тестуванням.

Фахівці проектують інтерфейси програмних продуктів, малюють візуальні елементи (кнопки, форми, іконки тощо), підбирають кольори, шрифти та інші елементи дизайну. І все це з однією метою – зробити сайт або програму привабливою та зручною у використанні для споживачів.

Дохід дизайнера залежить від :

 • досвіду;

 • рівня підготовки (навичок, знань);

 • напрями діяльності (тільки UX або UI або комплексно);

 • країни чи регіону;

 • компанії.

Тому заробітна плата може бути різною – від $500 до кількох тисяч доларів на місяць.

Високі зарплати у сфері UX/UI викликані актуальністю та перспективністю спрямування. Такий дизайн допомагає зменшити кількість помилок у роботі з сайтом або програмою, зробити програмний продукт зручним, заощадити гроші на просуванні та техпідтримці, знизити відтік користувачів та збільшити продажі.

Якщо ви роздумуєте, чи варто вчитися на UX-дизайнері або UI-дизайнерах, не думайте, а робіть, якщо до цього заняття лежить душа. Адже попит на фахівців у цій сфері за прогнозами експертів лише зростатиме.

Скільки заробляє UI/UX-дизайнер на фрілансі?

У роботі він має свої переваги. Серед основних з них – можливість вибирати проекти, що сподобалися, вільний графік, відсутність постійного контролю та прив'язки до ставки. При цьому робота на фрілансі вимагає самодисципліни та відповідальності, а доходи спеціаліста нестабільні.

Зарплата UI/UX-дизайнера залежить від рівня підготовки, кількості та складності виконаних проектів. В Україні зарплати дизайнерів-фрілансерів дуже відрізняються. Так, прибуток фахівців може становити від 5 до 125 доларів на годину, а в інших країнах – до $300.

Розмір зарплати UI/UX-дизайнера на фрілансі залежить насамперед від його навичок, а другий – від того, як він оцінює свої роботи. Звичайно, не кожен може попросити 125 і більше доларів на годину, проте в той же час надто низький цінник викликає сумніви щодо якості роботи. Тому слід навчитися адекватно виставляти ціну за свою працю.

У США 2024 року середня зарплата позаштатного UI/UX-фахівця становить близько $72000 на рік, тобто $6000 на місяць, близько $1500 на тиждень або $200-250 доларів на день.

Якщо ви плануєте працювати в такому форматі, пропонуємо добірку найкращих фріланс-бірж для UI/UX-дизайнерів.

Шукати проекти можна на таких майданчиках :

 1. Upwork . Біржа пов'язує різні компанії із фрілансерами по всьому світу.

 2. Freelancer.com . Найбільша у світі біржа з аудиторією 43 мільйони.

 3. Workingnotworking . Це місце, де найінноваційніші компанії світу наймають творчих працівників.

 4. Fiverr . Сайт допомагає компаніям знайти своїх працівників. Тут є фрілансери у більш ніж 250 категоріях.

 5. Behance job . Майданчик міжнародного рівня, створений спеціально для дизайнерів-фрілансерів. Тут можна не лише працювати, а й отримувати нові знання.

 6. Kabanchik.ua – популярна українська біржа, яку високо оцінюють спеціалісти IT-індустрії.

 7. Weblancer.net - одна з найбільших бірж фрілансу, яка підходить у тому числі і для новачків.

Початківцям UI/UX-дизайнерам слід подумати про роботу в компанії або принаймні знайти спеціаліста-наставника, щоб отримувати допомогу та підказки в роботі, розвиватися, відточувати навички та не наробити у проектах помилок. А після того, як ви отримаєте певний досвід та знання, зможете перейти на фріланс.

ui-ux-designer-salary

Скільки заробляє UI/UX-дизайнер у веб-студіях?

Веб-студія є спеціалізованою компанією, яка займається розробкою сайтів, інтернет-магазинів, лендингів та інших проектів, а також їх оптимізацією та просуванням. Такі фірми пропонують як правило комплекс послуг зі створення та розкручування веб-ресурсів.

Основні завдання веб-студій :

 • розробка сайтів на шаблоні чи з нуля;

 • просування сайтів різної складності та спрямованості;

 • технічна підтримка та обслуговування веб-ресурсів;

 • допомога в реєстрації домену та виборі хостингу;

 • аналіз готових сайтів для виявлення проблем та пошуку їх вирішення;

 • усунення помилок та доопрацювання ресурсів;

 • веб-дизайн та редизайн;

 • розробка інтерфейсів.

Зарплати UI/UX-дизайнерів у різних веб-студіях можуть суттєво відрізнятися. Це пов'язано не лише з внутрішньою політикою компанії, а й із її статусом, місцем знаходження. Наприклад, у більших і просунутіших агентствах доходи фахівців вищі, ніж у невеликих. А щодо регіонів, то в Києві чи Одесі роботодавці пропонують вищі зарплати, ніж в інших містах.

Середня зарплата UI/UX-дизайнера в українських веб-студіях становить $885 на місяць, а в американських – понад $6000.

Скільки заробляє UI/UX-дизайнер у міжнародних діджитал-агентствах та топових компаніях?

Digital-агентство - це широкопрофільна компанія, яка надає послуги з розробки та просування веб-ресурсів в Інтернеті.

Чим займаються digital-агентства :

ui-ux-designer-salary Брендінг

Створення унікального імені та робота над айдентикою нового бренду. Це дуже важлива частина, адже саме візуальна складова – перша, на що звертає увагу користувач.

ui-ux-designer-salary Розробка сайту

Можливе створення веб-ресурсів різної складності. Сайти розробляються на основі готового шаблонного рішення або з нуля з індивідуальним дизайном та оптимальним функціоналом – відповідно до вимог замовника, бюджету та поставлених завдань.

ui-ux-designer-salary Дизайн

Цей напрямок включає створення логотипу, підбір кольорової гами, шрифтів, оформлення облікових записів у соціальних мережах. Коли дизайн сайту розроблений в єдиному стилі, виглядає стильно та сучасно, це сприятливо відбивається на впізнаваності, сприйнятті ресурсу та лояльності аудиторії.

ui-ux-designer-salary Маркетинг

Розробка маркетингових стратегій, використання різних каналів просування, аналіз ефективності рекламних інструментів, а також пошук варіантів збільшення відвідуваності сайту.

ui-ux-designer-salary SEO

Оптимізація потрібна для того, щоб підняти сайт у пошуковій видачі, покращити ранжування та залучити цільову аудиторію.

Якщо говорити про зарплату у великих digital-агентствах та відомих топових компаніях, то в Україні вона становить у середньому 1100 доларів на місяць, а в США – близько $7900.

Відрізняються заробітні плати UI/UX-дизайнерів та у різних компаніях. Так, всесвітньо відома корпорація Apple платить своїм фахівцям 185 тисяч доларів на рік, Google – $140 000, а Teague – $125 700.

Топові російські бренди, такі як Тінькофф, Яндекс та Ощадбанк, пропонують спеціалістам цього напряму від $1800 щомісяця.

Орієнтовні зарплати в digital-агентствах :

 • менше 500 співробітників - 88-98 тисяч доларів на рік;

 • від 500 до 5000 працівників – $102000 на рік;

 • понад 5000 співробітників – понад $108000 на рік.

Тобто розмір зарплати UI/UX-дизайнера залежить від самої компанії, в якій він працює, а саме її статусу, масштабів, популярності.

ui-ux-designer-salary Скільки заробляє Junior UI/UX-дизайнер?

Junior UI/UX-дизайнер – це фахівець, який тільки-но починає свій кар'єрний шлях у дизайні інтерфейсів. Він має досвід роботи зазвичай до 2 років і паралельно з виконанням завдань повинен постійно поповнювати базу знань, відточувати навички та розвиватися.

Обов'язки спеціаліста :

 • створення макетів;

 • оптимізація існуючих елементів дизайну для покращення ефективності;

 • розробка структури сайту;

 • створення гнучкого дизайну інтерфейсів.

Розмір зарплати залежить від компанії та умінь спеціаліста. Одні фірми беруть на роботу UI/UX-дизайнерів з певним досвідом, інші готові взяти людину з хорошим творчим мисленням, який хоче вчитися. Але при цьому всі роботодавці вимагають, щоб фахівець знав основи проектування інтерфейсів, розумів процес розробки, умів працювати з кількома програмами.

На початку своєї трудової діяльності український junior-дизайнер може отримувати в середньому $400-500 на місяць. У США цей показник набагато вищий – $5300 щомісяця.

ui-ux-designer-salary Скільки заробляє Middle UI/UX-дизайнер?

UI/UX-дизайнер middle рівня – це людина, яка має необхідні навички для створення більш складних проектів та працює у сфері дизайну від 2 до 5 років.

Фахівець середнього рівня підготовки вміє якісно та швидко виконувати різні завдання та може допомагати junior-дизайнеру. Зазвичай він розуміє базові принципи дизайну та проектування та застосовує їх на практиці, має переконливе портфоліо, має необхідні навички для створення прототипів. Тому зарплата middle UI/UX-дизайнера зазвичай вища, ніж у початківця.

Середній дохід фахівця такого рівня в українських компаніях становить $1100/місяць, а в США може стартувати від $6500 і сягати $19400 щомісяця.

ui-ux-designer-salary Скільки заробляє Senior UI/UX-дизайнер?

Щоб зрости до рівня senior, потрібен досвід роботи від 5 років та прагнення стати профі. Провідний UI/UX-дизайнер може самостійно виконати будь-яке завдання та керувати процесом, контролюючи роботу всіх спеціалістів у команді.

У завдання фахівця входить :

 • розробка функціональних інтерфейсів;

 • створення інтерактивних макетів та прототипів;

 • проведення якісних досліджень для одержання необхідних для роботи даних;

 • опрацювання концепції;

 • аналіз розроблених продуктів.

Senior UI/UX-дизайнер знає всі правила та розуміє, коли їх можна порушити, щоб отримати крутий результат.

У США старший фахівець у середньому заробляє $11200 на місяць, а в Україні менші зарплати – близько $2000-3000.

ui-ux-designer-salary Скільки заробляє UI/UX-дизайнер в Україні

Зарплата UI/UX-дизайнера в Україні залежить від досвіду, рівня підготовки спеціаліста, виконуваних обов'язків, місця роботи та регіону.

Якщо дизайнер працює у великому діджитал-агентстві або міжнародній компанії, то однозначно отримуватиме більше, ніж фахівець того ж рівня у невеликій веб-студії. Це викликано статусом роботодавця, складністю проектів та високими вимогами до працівників. Також, middle або senior UI/UX-дизайнер має більш високу зарплату, ніж junior, оскільки виконує завдання різної складності, має всі необхідні навички та знання, має більший досвід роботи.

В Україні середній рівень зарплати фахівців із UI/UX-дизайну становить $760. Дизайнери-початківці при цьому зазвичай заробляють менше - близько 400-500 доларів на місяць, а провідні дизайнери отримують більше середньої ставки - від $1500-2000.

Найбільше вакансій у цьому напрямі спостерігається у Львівській, Чернівецькій, Київській та Дніпропетровській областях. А найвищі зарплати пропонують у Києві та Одесі.

Розмір зарплати UI/UX-дизайнера в різних містах України :

 • Київ – $1000;

 • Одеса – $900;

 • Дніпро – $675;

 • Харків – $675;

 • Львів – $622.

При цьому, середній розмір заробітної плати просунутих дизайнерів становить $1500-2000, але їхній дохід може бути й більшим – від 3000 доларів на місяць залежно від компанії, складності та кількості виконаних проектів.

ui-ux-designer-salary

ui-ux-designer-salary Зарплата UI/UX-дизайнера у Росії

На розмір зарплати UI/UX-дизайнера в РФ впливають не лише навички, досвід та формат роботи. Дохід залежить ще й від локації. Тобто заробітні плати відрізняються у різних регіонах країни і навіть у сусідніх містах.

Зарплати часом різняться суттєво – від $400 до $5500 на місяць. А ось середній дохід спеціалістів у сфері UI/UX-дизайну складає $1000.

Найвищий попит на дизайнерів спостерігається у Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Казані та Новосибірську. У цих містах пропонують і найвищі зарплати.

Зарплата на місяць по містах РФ :

 • Москва - $ 2300;

 • Санкт-Петербург - $ 2060;

 • Єкатеринбург – $1160;

 • Казань – $1350;

 • Новосибірськ – $1570;

 • Краснодар - $1130;

 • Томськ – $1330.

Якщо подивитися на зарплати по регіонах, то найвищі спостерігаються в Республіках Карелія – $2300 та Татарстан – $1900, у Новосибірській області – $1800, Свердловській – $1200 та Воронезькій – $1300.

Скільки заробляє UI/UX-дизайнер у Білорусі

У Білорусі зарплата UI/UX-дизайнерів у рази менша, ніж у сусідніх країнах – Росії та Україні.

Середній дохід творців інтерфейсів країною становить $400-500 на місяць. При цьому, дизайнери середнього та високого рівнів можуть отримувати від 600 доларів, а деякі профі ще більше – до $2000.

Найвищий дохід у дизайнерів інтерфейсів, що працюють у Мінську, – від $600.

ui-ux-designer-salary Скільки заробляє UI/UX-дизайнер у США

У США спостерігаються найвищі зарплати UI/UX-дизайнерів у всьому світі. Новачок може заробляти $59000 на рік ($4900/місяць), а професіонал – $129000 на рік ($10700/місяць).

Такі зарплати залучають фахівців із різних країн, тому у США досить сильна конкуренція у цій сфері. Найбільше дизайнерів інтерфейсів зосереджено у великих містах, де кращі можливості.

Середні зарплати за штатами США на місяць :

 • Каліфорнія – $10000;

 • Вірджинія та Массачусетс – $9160;

 • Вісконсін та Меріленд – $8950;

 • Делавер - $8930.

Що стосується рівня підготовки, то початківці можуть заробляти до $6000 на місяць, фахівці середнього рівня – близько $8000, а провідні дизайнери – від $9000.

ui-ux-designer-salary Зарплата UI/UX-дизайнера в Європі

Зарплати в деяких країнах Європи можуть конкурувати з американськими, але навіть якщо вони нижчі, ніж у США, то все ж таки вищі, ніж в Україні, РФ, Білорусі та інших державах СНД.

Найменші доходи одержують фахівці в Румунії, Угорщині, Хорватії, Чехії, Словаччині, Греції та Польщі – від $500 до $5000. А найвищі заробітки у Швейцарії, Німеччині, Великій Британії, Ірландії, Данії.

Середні зарплати в країнах Європи :

 • Швейцарія – $104000 на рік ($8660 на місяць, $49 на годину);

 • Великобританія – $80000 на рік ($6660 на місяць, $37 на годину);

 • Ірландія – $68000 на рік ($5660 на місяць, $32 на годину);

 • Німеччина – $65000 на рік ($5400 на місяць, $30 на годину);

 • Данія – $61000 на рік ($5000 на місяць, $28 на годину);

 • Італія – $52000 на рік ($4300 на місяць, $24 на годину);

 • Нідерланди – $47000 на рік ($3900 на місяць, $22 на годину);

 • Франція – $44000 на рік ($3660 на місяць, $20 на годину);

 • Угорщина – $22500 на рік ($1900 на місяць, $11 на годину);

 • Греція - $21640 на рік ($1800 на місяць, $10 на годину);

 • Польща - $19300 на рік ($1600 на місяць, $8 на годину).

Розмір зарплати в кожній країні може відрізнятись в залежності від міста, розміру компанії, досвіду та рівня кваліфікації дизайнера.

Як відрізняються зарплати UI/UX-дизайнера, веб-дизайнера та графічного дизайнера

Веб-дизайнер відповідає за візуальну складову сайту. У його завдання входить забезпечити естетичність, ефективність та зручність різних елементів. Він створює дизайн-макети, які потім передають для верстки.

В Україні спеціаліст у web-дизайні заробляє в середньому 746 доларів на місяць, а в США – 4500 доларів.

Графічний дизайнер – це людина, здатна поганий дизайн перетворити на гарний, а неповноцінний на інформативний.

Це фахівець із гарною уявою та почуттям смаку, у якого завжди багато ідей і він готовий приймати важливі рішення для сучасного оформлення сайту чи інтернет-магазину. Він створює фірмовий стиль, логотипи, дизайн упаковки, рекламних матеріалів, презентацій та ін.

Українські графічні дизайнери щомісяця заробляють у середньому 600 доларів, а американські – 3500-4000 доларів.

UI/UX дизайнер – це фахівець, який створює зрозумілі інтерфейси, проектує прототипи, що розробляє функціональний та привабливий дизайн. Він відповідає за структуру, юзабіліті, візуал і те, наскільки зручно та приємно користуватися продуктом.

В Україні UI/UX-дизайнери отримують у середньому 760 доларів щомісяця, але зарплати досвідчених фахівців можуть становити понад $1500. А ось у США дизайнери інтерфейсів заробляють від 5000 доларів на місяць.

ui-ux-designer-salary

Висновок

UI/UX-дизайн – це цікава та серйозна діяльність, а також перспективний та затребуваний напрямок, тому якщо у вас є бажання займатися створенням інтерфейсів, відважуйтесь.

Щоб стати профі в UI/UX-дизайні, в першу чергу потрібно приділити час навчанню та відточенню навичок, а також навчитися адекватно оцінювати свій рівень та свої роботи, щоб заробляти стільки, скільки хочете, і при цьому задовольняти запити замовників.

Заробітна плата UI/UX-дизайнера залежить від багатьох критеріїв. Основні з них – локація, навички, формат роботи, рівень підготовки та досвід. Якщо ви удосконалюватимете свої знання, то зможете підвищити кваліфікацію та отримувати більше. Ви створюватимете унікальні дизайни, станете незамінним і затребуваним фахівцем.

А якщо вас цікавить розробка інтерфейсів сайтів та програм, зателефонуйте нам по телефону або напишіть у месенджери, щоб отримати консультацію.

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 0

Середня оцінка 0 / 5