Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
З розвитком digital-маркетингу акцент зміщується на споживача. Це означає, що компанії, які бажають залучити нових клієнтів та збільшити продаж, швидко реагують на будь-які зміни. Вони вивчають досвід користувача та створюють зручні, приємні, привабливі системи, сайти, додатки, інтерфейси. А щоб користувачі залишалися задоволені при використанні продукту, важливою є робота профі у сфері UI/UX-дизайну.
UI/UX-дизайнер – спеціаліст, який використовує широкий спектр технічних та соціальних навичок, щоб вплинути на поведінку аудиторії під час її взаємодії з сайтом або програмою. Насправді, UI та UX – це два різні напрямки дизайну, які доповнюють один одного.
UI (User Interface) – це створення привабливого і зрозумілого інтерфейсу, а UX (User Experience) фокусується на зручності використання. Для цього проводиться аналіз аудиторії та опрацьовуються сценарії поведінки. Іноді ці завдання можуть виконувати два спеціалісти, кожен з яких відповідає за свій напрямок, але буває і такий, що один дизайнер займається UI та UX-дизайном.
Професія є затребуваною та високооплачуваною. Скільки заробляють UI/UX-дизайнери в Україні та інших країнах, а також які фактори впливають на заробітну плату спеціалістів різних рівнів, розглянемо у цій статті.
Дизайнери інтерфейсу користувача і досвіду користуються попитом по всьому світу. Особливо популярна ця професія у США, Канаді, Сінгапурі, Великій Британії, Ірландії, Німеччині та Індії. До речі, у США найвищий рівень зарплат для спеціалістів UI/UX. Новачок може заробляти близько $4900 на місяць, а професіонал – понад $10000.
В Україні дизайнерка цього напряму в середньому отримує щомісяця $800. При цьому розмір зарплати у спеціалістів різного ступеня підготовки відрізняється. Так, новачок заробляє менше, ніж дизайнер середнього рівня і тим менше, ніж провідний дизайнер чи керівник команди. Але можливі і винятки: наприклад, якщо фахівець-початківець представить хороші роботи, то зможе обійти middle зі слабким портфоліо.
UX/UI-дизайнер, затребуваність якого залежить від досвіду, знань та портфоліо, працює у трьох основних напрямках – аналітика (збір даних про аудиторію, конкурентів), розробка концепції та створення прототипів з подальшим їх тестуванням.
Фахівці проектують інтерфейси програмних продуктів, малюють візуальні елементи (кнопки, форми, іконки тощо), підбирають кольори, шрифти та інші елементи дизайну. І все це з однією метою – зробити сайт або програму привабливою та зручною у використанні для споживачів.
Дохід дизайнера залежить від :
досвіду;
рівня підготовки (навичок, знань);
напрями діяльності (тільки UX або UI або комплексно);
країни чи регіону;
компанії.
Тому заробітна плата може бути різною – від $500 до кількох тисяч доларів на місяць.
Високі зарплати у сфері UX/UI викликані актуальністю та перспективністю спрямування. Такий дизайн допомагає зменшити кількість помилок у роботі з сайтом або програмою, зробити програмний продукт зручним, заощадити гроші на просуванні та техпідтримці, знизити відтік користувачів та збільшити продажі.
Якщо ви роздумуєте, чи варто вчитися на UX-дизайнері або UI-дизайнерах, не думайте, а робіть, якщо до цього заняття лежить душа. Адже попит на фахівців у цій сфері за прогнозами експертів лише зростатиме.
У роботі він має свої переваги. Серед основних з них – можливість вибирати проекти, що сподобалися, вільний графік, відсутність постійного контролю та прив'язки до ставки. При цьому робота на фрілансі вимагає самодисципліни та відповідальності, а доходи спеціаліста нестабільні.
Зарплата UI/UX-дизайнера залежить від рівня підготовки, кількості та складності виконаних проектів. В Україні зарплати дизайнерів-фрілансерів дуже відрізняються. Так, прибуток фахівців може становити від 5 до 125 доларів на годину, а в інших країнах – до $300.
Розмір зарплати UI/UX-дизайнера на фрілансі залежить насамперед від його навичок, а другий – від того, як він оцінює свої роботи. Звичайно, не кожен може попросити 125 і більше доларів на годину, проте в той же час надто низький цінник викликає сумніви щодо якості роботи. Тому слід навчитися адекватно виставляти ціну за свою працю.
У США 2024 року середня зарплата позаштатного UI/UX-фахівця становить близько $72000 на рік, тобто $6000 на місяць, близько $1500 на тиждень або $200-250 доларів на день.
Якщо ви плануєте працювати в такому форматі, пропонуємо добірку найкращих фріланс-бірж для UI/UX-дизайнерів.
Шукати проекти можна на таких майданчиках :
Upwork . Біржа пов'язує різні компанії із фрілансерами по всьому світу.
Freelancer.com . Найбільша у світі біржа з аудиторією 43 мільйони.
Workingnotworking . Це місце, де найінноваційніші компанії світу наймають творчих працівників.
Fiverr . Сайт допомагає компаніям знайти своїх працівників. Тут є фрілансери у більш ніж 250 категоріях.
Behance job . Майданчик міжнародного рівня, створений спеціально для дизайнерів-фрілансерів. Тут можна не лише працювати, а й отримувати нові знання.
Kabanchik.ua – популярна українська біржа, яку високо оцінюють спеціалісти IT-індустрії.
Weblancer.net - одна з найбільших бірж фрілансу, яка підходить у тому числі і для новачків.
Початківцям UI/UX-дизайнерам слід подумати про роботу в компанії або принаймні знайти спеціаліста-наставника, щоб отримувати допомогу та підказки в роботі, розвиватися, відточувати навички та не наробити у проектах помилок. А після того, як ви отримаєте певний досвід та знання, зможете перейти на фріланс.
Веб-студія є спеціалізованою компанією, яка займається розробкою сайтів, інтернет-магазинів, лендингів та інших проектів, а також їх оптимізацією та просуванням. Такі фірми пропонують як правило комплекс послуг зі створення та розкручування веб-ресурсів.
Основні завдання веб-студій :
розробка сайтів на шаблоні чи з нуля;
просування сайтів різної складності та спрямованості;
технічна підтримка та обслуговування веб-ресурсів;
допомога в реєстрації домену та виборі хостингу;
аналіз готових сайтів для виявлення проблем та пошуку їх вирішення;
усунення помилок та доопрацювання ресурсів;
веб-дизайн та редизайн;
розробка інтерфейсів.
Зарплати UI/UX-дизайнерів у різних веб-студіях можуть суттєво відрізнятися. Це пов'язано не лише з внутрішньою політикою компанії, а й із її статусом, місцем знаходження. Наприклад, у більших і просунутіших агентствах доходи фахівців вищі, ніж у невеликих. А щодо регіонів, то в Києві чи Одесі роботодавці пропонують вищі зарплати, ніж в інших містах.
Середня зарплата UI/UX-дизайнера в українських веб-студіях становить $885 на місяць, а в американських – понад $6000.
Скільки заробляє UI/UX-дизайнер у міжнародних діджитал-агентствах та топових компаніях?
Digital-агентство - це широкопрофільна компанія, яка надає послуги з розробки та просування веб-ресурсів в Інтернеті.
Чим займаються digital-агентства :
Брендінг
Створення унікального імені та робота над айдентикою нового бренду. Це дуже важлива частина, адже саме візуальна складова – перша, на що звертає увагу користувач.
Розробка сайту
Можливе створення веб-ресурсів різної складності. Сайти розробляються на основі готового шаблонного рішення або з нуля з індивідуальним дизайном та оптимальним функціоналом – відповідно до вимог замовника, бюджету та поставлених завдань.
Дизайн
Цей напрямок включає створення логотипу, підбір кольорової гами, шрифтів, оформлення облікових записів у соціальних мережах. Коли дизайн сайту розроблений в єдиному стилі, виглядає стильно та сучасно, це сприятливо відбивається на впізнаваності, сприйнятті ресурсу та лояльності аудиторії.
Маркетинг
Розробка маркетингових стратегій, використання різних каналів просування, аналіз ефективності рекламних інструментів, а також пошук варіантів збільшення відвідуваності сайту.
SEO
Оптимізація потрібна для того, щоб підняти сайт у пошуковій видачі, покращити ранжування та залучити цільову аудиторію.
Якщо говорити про зарплату у великих digital-агентствах та відомих топових компаніях, то в Україні вона становить у середньому 1100 доларів на місяць, а в США – близько $7900.
Відрізняються заробітні плати UI/UX-дизайнерів та у різних компаніях. Так, всесвітньо відома корпорація Apple платить своїм фахівцям 185 тисяч доларів на рік, Google – $140 000, а Teague – $125 700.
Топові російські бренди, такі як Тінькофф, Яндекс та Ощадбанк, пропонують спеціалістам цього напряму від $1800 щомісяця.
Орієнтовні зарплати в digital-агентствах :
менше 500 співробітників - 88-98 тисяч доларів на рік;
від 500 до 5000 працівників – $102000 на рік;
понад 5000 співробітників – понад $108000 на рік.
Тобто розмір зарплати UI/UX-дизайнера залежить від самої компанії, в якій він працює, а саме її статусу, масштабів, популярності.
Junior UI/UX-дизайнер – це фахівець, який тільки-но починає свій кар'єрний шлях у дизайні інтерфейсів. Він має досвід роботи зазвичай до 2 років і паралельно з виконанням завдань повинен постійно поповнювати базу знань, відточувати навички та розвиватися.
Обов'язки спеціаліста :
створення макетів;
оптимізація існуючих елементів дизайну для покращення ефективності;
розробка структури сайту;
створення гнучкого дизайну інтерфейсів.
Розмір зарплати залежить від компанії та умінь спеціаліста. Одні фірми беруть на роботу UI/UX-дизайнерів з певним досвідом, інші готові взяти людину з хорошим творчим мисленням, який хоче вчитися. Але при цьому всі роботодавці вимагають, щоб фахівець знав основи проектування інтерфейсів, розумів процес розробки, умів працювати з кількома програмами.
На початку своєї трудової діяльності український junior-дизайнер може отримувати в середньому $400-500 на місяць. У США цей показник набагато вищий – $5300 щомісяця.
UI/UX-дизайнер middle рівня – це людина, яка має необхідні навички для створення більш складних проектів та працює у сфері дизайну від 2 до 5 років.
Фахівець середнього рівня підготовки вміє якісно та швидко виконувати різні завдання та може допомагати junior-дизайнеру. Зазвичай він розуміє базові принципи дизайну та проектування та застосовує їх на практиці, має переконливе портфоліо, має необхідні навички для створення прототипів. Тому зарплата middle UI/UX-дизайнера зазвичай вища, ніж у початківця.
Середній дохід фахівця такого рівня в українських компаніях становить $1100/місяць, а в США може стартувати від $6500 і сягати $19400 щомісяця.
Щоб зрости до рівня senior, потрібен досвід роботи від 5 років та прагнення стати профі. Провідний UI/UX-дизайнер може самостійно виконати будь-яке завдання та керувати процесом, контролюючи роботу всіх спеціалістів у команді.
У завдання фахівця входить :
розробка функціональних інтерфейсів;
створення інтерактивних макетів та прототипів;
проведення якісних досліджень для одержання необхідних для роботи даних;
опрацювання концепції;
аналіз розроблених продуктів.
Senior UI/UX-дизайнер знає всі правила та розуміє, коли їх можна порушити, щоб отримати крутий результат.
У США старший фахівець у середньому заробляє $11200 на місяць, а в Україні менші зарплати – близько $2000-3000.
Зарплата UI/UX-дизайнера в Україні залежить від досвіду, рівня підготовки спеціаліста, виконуваних обов'язків, місця роботи та регіону.
Якщо дизайнер працює у великому діджитал-агентстві або міжнародній компанії, то однозначно отримуватиме більше, ніж фахівець того ж рівня у невеликій веб-студії. Це викликано статусом роботодавця, складністю проектів та високими вимогами до працівників. Також, middle або senior UI/UX-дизайнер має більш високу зарплату, ніж junior, оскільки виконує завдання різної складності, має всі необхідні навички та знання, має більший досвід роботи.
В Україні середній рівень зарплати фахівців із UI/UX-дизайну становить $760. Дизайнери-початківці при цьому зазвичай заробляють менше - близько 400-500 доларів на місяць, а провідні дизайнери отримують більше середньої ставки - від $1500-2000.
Найбільше вакансій у цьому напрямі спостерігається у Львівській, Чернівецькій, Київській та Дніпропетровській областях. А найвищі зарплати пропонують у Києві та Одесі.
Розмір зарплати UI/UX-дизайнера в різних містах України :
Київ – $1000;
Одеса – $900;
Дніпро – $675;
Харків – $675;
Львів – $622.
При цьому, середній розмір заробітної плати просунутих дизайнерів становить $1500-2000, але їхній дохід може бути й більшим – від 3000 доларів на місяць залежно від компанії, складності та кількості виконаних проектів.
На розмір зарплати UI/UX-дизайнера в РФ впливають не лише навички, досвід та формат роботи. Дохід залежить ще й від локації. Тобто заробітні плати відрізняються у різних регіонах країни і навіть у сусідніх містах.
Зарплати часом різняться суттєво – від $400 до $5500 на місяць. А ось середній дохід спеціалістів у сфері UI/UX-дизайну складає $1000.
Найвищий попит на дизайнерів спостерігається у Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Казані та Новосибірську. У цих містах пропонують і найвищі зарплати.
Зарплата на місяць по містах РФ :
Москва - $ 2300;
Санкт-Петербург - $ 2060;
Єкатеринбург – $1160;
Казань – $1350;
Новосибірськ – $1570;
Краснодар - $1130;
Томськ – $1330.
Якщо подивитися на зарплати по регіонах, то найвищі спостерігаються в Республіках Карелія – $2300 та Татарстан – $1900, у Новосибірській області – $1800, Свердловській – $1200 та Воронезькій – $1300.
У Білорусі зарплата UI/UX-дизайнерів у рази менша, ніж у сусідніх країнах – Росії та Україні.
Середній дохід творців інтерфейсів країною становить $400-500 на місяць. При цьому, дизайнери середнього та високого рівнів можуть отримувати від 600 доларів, а деякі профі ще більше – до $2000.
Найвищий дохід у дизайнерів інтерфейсів, що працюють у Мінську, – від $600.
У США спостерігаються найвищі зарплати UI/UX-дизайнерів у всьому світі. Новачок може заробляти $59000 на рік ($4900/місяць), а професіонал – $129000 на рік ($10700/місяць).
Такі зарплати залучають фахівців із різних країн, тому у США досить сильна конкуренція у цій сфері. Найбільше дизайнерів інтерфейсів зосереджено у великих містах, де кращі можливості.
Середні зарплати за штатами США на місяць :
Каліфорнія – $10000;
Вірджинія та Массачусетс – $9160;
Вісконсін та Меріленд – $8950;
Делавер - $8930.
Що стосується рівня підготовки, то початківці можуть заробляти до $6000 на місяць, фахівці середнього рівня – близько $8000, а провідні дизайнери – від $9000.
Зарплати в деяких країнах Європи можуть конкурувати з американськими, але навіть якщо вони нижчі, ніж у США, то все ж таки вищі, ніж в Україні, РФ, Білорусі та інших державах СНД.
Найменші доходи одержують фахівці в Румунії, Угорщині, Хорватії, Чехії, Словаччині, Греції та Польщі – від $500 до $5000. А найвищі заробітки у Швейцарії, Німеччині, Великій Британії, Ірландії, Данії.
Середні зарплати в країнах Європи :
Швейцарія – $104000 на рік ($8660 на місяць, $49 на годину);
Великобританія – $80000 на рік ($6660 на місяць, $37 на годину);
Ірландія – $68000 на рік ($5660 на місяць, $32 на годину);
Німеччина – $65000 на рік ($5400 на місяць, $30 на годину);
Данія – $61000 на рік ($5000 на місяць, $28 на годину);
Італія – $52000 на рік ($4300 на місяць, $24 на годину);
Нідерланди – $47000 на рік ($3900 на місяць, $22 на годину);
Франція – $44000 на рік ($3660 на місяць, $20 на годину);
Угорщина – $22500 на рік ($1900 на місяць, $11 на годину);
Греція - $21640 на рік ($1800 на місяць, $10 на годину);
Польща - $19300 на рік ($1600 на місяць, $8 на годину).
Розмір зарплати в кожній країні може відрізнятись в залежності від міста, розміру компанії, досвіду та рівня кваліфікації дизайнера.
Веб-дизайнер відповідає за візуальну складову сайту. У його завдання входить забезпечити естетичність, ефективність та зручність різних елементів. Він створює дизайн-макети, які потім передають для верстки.
В Україні спеціаліст у web-дизайні заробляє в середньому 746 доларів на місяць, а в США – 4500 доларів.
Графічний дизайнер – це людина, здатна поганий дизайн перетворити на гарний, а неповноцінний на інформативний.
Це фахівець із гарною уявою та почуттям смаку, у якого завжди багато ідей і він готовий приймати важливі рішення для сучасного оформлення сайту чи інтернет-магазину. Він створює фірмовий стиль, логотипи, дизайн упаковки, рекламних матеріалів, презентацій та ін.
Українські графічні дизайнери щомісяця заробляють у середньому 600 доларів, а американські – 3500-4000 доларів.
UI/UX дизайнер – це фахівець, який створює зрозумілі інтерфейси, проектує прототипи, що розробляє функціональний та привабливий дизайн. Він відповідає за структуру, юзабіліті, візуал і те, наскільки зручно та приємно користуватися продуктом.
В Україні UI/UX-дизайнери отримують у середньому 760 доларів щомісяця, але зарплати досвідчених фахівців можуть становити понад $1500. А ось у США дизайнери інтерфейсів заробляють від 5000 доларів на місяць.
UI/UX-дизайн – це цікава та серйозна діяльність, а також перспективний та затребуваний напрямок, тому якщо у вас є бажання займатися створенням інтерфейсів, відважуйтесь.
Щоб стати профі в UI/UX-дизайні, в першу чергу потрібно приділити час навчанню та відточенню навичок, а також навчитися адекватно оцінювати свій рівень та свої роботи, щоб заробляти стільки, скільки хочете, і при цьому задовольняти запити замовників.
Заробітна плата UI/UX-дизайнера залежить від багатьох критеріїв. Основні з них – локація, навички, формат роботи, рівень підготовки та досвід. Якщо ви удосконалюватимете свої знання, то зможете підвищити кваліфікацію та отримувати більше. Ви створюватимете унікальні дизайни, станете незамінним і затребуваним фахівцем.
А якщо вас цікавить розробка інтерфейсів сайтів та програм, зателефонуйте нам по телефону або напишіть у месенджери, щоб отримати консультацію.