Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
За допомогою відео ви можете пояснити статтю із 1500 слів всього за 15 секунд. Без них не обходиться будь-який телеканал, кіностудія чи відеовиробництво. А тому так потрібна професія motion-дизайнера.
У чому причина популярності професії, де вчитися і як вибрати онлайн-курси з моушн-дизайну без води, розповімо в цій статті.
Motion-дизайнери розповідають історії за допомогою анімації та дизайну. Motion design ми зустрічаємо щодня: у рекламі, титрах на початку кінофільмів, відеокліпах, заставках до телепередач, у розважальних та інформаційних шоу, відеоряді до живих виступів музикантів.
За даними job-сайту Work.ua, середня місячна зарплата моушн-дизайнера в Україні становить $600, у Києві та Львові — $870 та $670 відповідно. Доходи американських фахівців коливаються в межах $3300–$12250, причому найбільше заробляють у Сан-Франциско, Лос-Анджелесі та Нью-Йорку.
Моушн-дизайнерів шукають українські та зарубіжні компанії, наприклад Apple, Amazon, Meta, Disney Streaming, PlayStation Global, Electronic Arts, Mayo Clinic. На американському сайті пошуку роботи Glassdoor зараз розміщено 1000+ вакансій у США від лідерів ринку у різних сферах. Причому більшість пропозицій на ремоуті.
Професія моушн-дизайнера відкриє можливості для роботи у відомих компаніях рівня Apple.
На затребуваність та рівень доходів моушн-дизайнера впливає наявність таких скіллів:
володіння Adobe After Effects, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Premiere Pro, Autodesk Combustion, Apple Motion;
2D та 3D анімація;
графічний дизайн, композиція, типографіка та колористика;
редагування відео;
безпосередньо рівень спеціаліста (Trainee, Junior, Middle, Senior, Team Lead).
Щоб стати потрібним сильним моушн-дизайнером, недостатньо просто знання додатків. Важливо розуміти основні концепції, на яких ґрунтується візуальна розповідь. Моушн-дизайнери набагато більше, ніж «художники After Effects».
Ніхто достеменно не знає, як і коли виникла анімаційна графіка. Однак першим визнаним майстром можна назвати графічного дизайнера та режисера Сола Басса, який у 60-х роках популяризував моушн-графіку у кіно. Басс співпрацював з Хічкоком, Кубріком та Скорсезе.
Одна з найвідоміших його робіт — заставка до титрів фільму Отто Премінгера «Людина із золотою рукою»: із білих смужок на чорному тлі складається рука головного героя. Революційними вважаються також роботи Басса у фільмах «Запаморочення» Хічкока, «Вестсайдська історія», «На північ через північний захід» та «Психо», де Басс оформлював титри. Для 50-60-х років це була сенсація.
За статистикою, студенти запам'ятовують на 25–60% більше інформації, проходячи онлайн-курси порівняно з навчанням у офлайн-форматі. Крім того, онлайн-освіта займає на 40-60% менше часу, ніж традиційні заняття.
гнучкість – навчайтеся з будь-якої точки планети, використовуючи комп'ютер, планшет чи смартфон;
економія часу - не потрібно витрачати час на дорогу та стояти в пробках;
можливість вибору формату навчання - є курси у вигляді друкованих та графічних матеріалів, записаних відеороликів, конференцій у Skype, Zoom або на внутрішній платформі онлайн-школи;
доступ до матеріалів після закінчення курсу - більшість шкіл надають доступ до лекцій на період від кількох місяців до року, а в окремих випадках і назавжди.
Поряд із перевагами у онлайн-навчання є й нюанси, які можуть стати мінусами. Наприклад, потрібно буде звільнити час для освіти — вписати у свій графік навчання, забезпечити підходящу навчальну атмосферу (займатися онлайн можна хоч із метро, але ефективніше виділити місце вдома та створити потрібну обстановку) та дотримуватись графіка. Важливо також вирішити технічні питання: заздалегідь протестувати швидкість інтернету, подумати про запасний спосіб з'єднання, якщо Wi-Fi періодично «лагает».
Нарешті вам може не підійти формат курсу. Є три типи людей за способом сприйняття інформації: аудіал, візуал та кінестетик. Аудіал найефективніше сприймає на слух. Мозок візуалу працює як фотоапарат: побачив та запам'ятав. Кінестетик запам'ятовує інформацію через рух за допомогою «м'язової пам'яті». Наприклад, візуалу не підійдуть усні лекції — з таким типом сприйняття інформації краще віддати перевагу презентаціям з текстом і графікою, а також текстовим матеріалам.
Щоб визначити свій тип сприйняття, виконайте просту вправу: скажіть слово «море» та простежте за своєю реакцією. Аудіал почує шум моря, візуал побачить хвилі та горизонт, а кінестетик відчує дотик морської води.
Організатори курсів намагаються звести негативні фактори онлайн-навчання до мінімуму. Для дисципліни встановлюють дедлайн, а для мінімізації технологічних перешкод обмежуються використанням веб-інтерфейсу. Це означає, що студент потрібен доступ тільки до інтернет-браузера і немає необхідності завантажувати спеціалізовані програми на комп'ютер.
Один із способів "увійти в Motion Design" - пройти онлайн-навчання.
Доступно безліч дистанційних курсів різної складності, тривалості та вартості, у тому числі від авторитетних університетів та світових корпорацій. Щоб вибрати відповідний, слід пошукати пропозиції в інтернеті, на тематичних форумах, у популярних блогерів у сфері дизайну. Потім слід вивчити всю інформацію про знайдені курси, зіставити ціни, експертність викладачів та користь, яку ви отримаєте. Крім цього, варто звернути увагу на інші моменти.
Відгуки та рейтинги. На більшості платформ можна знайти відгуки про курс. Це один із головних наочних індикаторів якості онлайн-програми.
Безкоштовні вступні відеоуроки. Вступні відеоролики допомагають отримати більше інформації про компетенції лектора та стиль викладання. Зрештою, ви зрозумієте, чи вам буде цікаво слухати спікера.
Ступінь довіри до платформи та компанії. Пошук у Google та наявність міжнародних акредитацій допоможуть зрозуміти репутацію та надійність платформи. Наприклад, бізнес-школа Laba з українським корінням акредитована міжнародними організаціями: Інститутом управління проектами PMI («знак якості» для навчання project-менеджерів та керівників), Інститутом сертифікації HR-фахівців HRCI та Міжнародним інститутом бізнес-аналізу IIBA (підтверджує високий рівень володіння інструментами) аналітики для фахівців з усього світу).
Тривалість. Перед реєстрацією переконайтеся, що ви зможете приділяти курсу достатньо часу. Вирішіть, яка програма для вас зручніша: наприклад, в українській IT-школі Mate Academy доступні курси на цілий день (дозволяють навчитися новій професії «з нуля» за кілька місяців) та у part-time форматі (ви самі вибираєте оптимальний час навчання).
Крім того, є курси з лекціями у записі та у форматі прямих трансляцій, на яких обов'язково потрібно бути присутнім. Перші підійдуть для зайнятих людей – їх простіше вписати в розпорядок. А ось курси з прямими трансляціями дають більше взаємодії з лектором та іншими студентами.
Кожна програма має свою тривалість: деякі школи дозволяють отримати «базу» за кілька тижнів, інші — націлені серйозно прокачати скіли, тому розробляють програми з розрахунком на більш тривалий термін.
Рівень складності. Курси розраховані на різну аудиторію. Переконайтеся, що програма відповідає вашому рівню.
На сторінці курсу часто вказана інформація, кому підійде програма навчання.
Програма курсу. Вивчіть назву модулів та лекцій. Ознайомтеся з додатковими ресурсами, які надають під час навчання – від електронних підручників до порад з кар'єри та допомоги у складанні резюме.
Сертифікація. Сертифікати та дипломи допоможуть працевлаштуватися після закінчення курсу. Переконайтеся, що ви отримаєте авторитетний сертифікат від школи.
Інформація про лектор. Якщо в описі бекграунду викладача відсутні назви компаній, а натомість йдеться про «мільйони доларів, які він заробив», це red flag. У вас немає даних, де працював лектор і які в нього досягнення, тому неможливо оцінити його компетентність і те, які знання він у результаті вам дасть.
Інформація про лектор - один із ключових факторів при виборі онлайн-курсу.
Проаналізувавши курси за основними критеріями, ви легко зможете відсіяти зайве та вибрати ефективніші та доступніші для вас.
Не менш важливим є і формат занять. Тому на це також слід звертати увагу. Адже хтось хоче дивитися вебінари та живі ефіри, а комусь краще отримати записи, які можна включити у зручний час.
Вебінари. Лектор виступає наживо, а учні можуть спілкуватися в чаті та ставити запитання. Такий формат викликає довіру, але не є найефективнішим, оскільки пасивне слухання не завжди призводить до відмінних результатів та й студенти можуть відволікатися від процесу.
Відеоуроки. Усі лекції йдуть у записі, що дозволяє учням включати їх, коли буде зручно. Навчання вимагає високої самоорганізації, оскільки легко вже за кілька хвилин поставити урок на паузу та зайнятися іншими справами. Таке часте перемикання навряд чи сприятиме ефективному навчанню.
Презентація. Дозволяє побачити основну інформацію на слайдах та за необхідності зробити скрини. При цьому голос за кадром пояснює подане на екрані. В цьому випадку відомості подаються стисло, але учні одночасно сприймають їх на слух та бачать графіки, фото тощо.
Аудіоуроки. Цей формат хороший тим, що лекції можна слухати будь-де (у транспорті, за кермом, на відпочинку). Мінус – вся інформація сприймається лише на слух, що не всім підходить для повноцінного занурення у процес навчання.
Існують інші формати, такі як текстові матеріали, форуми, інтерактиви та кейси, але вони не особливо підходять для сфери моушн-дизайну. Тобто більшість онлайн-курсів йдуть у вигляді живих ефірів чи записів.
Онлайн-навчання стало особливо актуальним із початком пандемії. Глобальні інвестиції в освітні технології досягли $18,6 млрд. у 2019 році, а загальний ринок, за прогнозами, досягне $350 млрд. до 2025 року.
Разом з переходом курсів в Інтернет виникло питання про те, який варіант вибрати - індивідуальне дистанційне навчання з наставником або групові онлайн-заняття. Кожен із них має свої особливості.
Ефективна взаємодія - викладач не витрачає час на інших студентів, а сконцентрований на одній людині.
Гнучкість - сторонам легше узгодити час проведення занять, не потрібно враховувати розпорядок інших учнів.
Можливість коригувати навчальний план залежно від рівня підготовки учня та ступеня засвоєння матеріалів.
До головного мінусу індивідуального навчання з моушн-дизайну можна віднести високу вартість. Однак таке вкладення завдяки індивідуальному підходу швидше за все швидше окупиться, ніж групове.
Економія. Навчання в групі дешевше за індивідуальне.
Робота в команді. Це перший крок підготовки до командної взаємодії у компанії.
Розширення кругозору та доступ до різного майндсету. Онлайн-навчання дає можливість навчатися зі студентами з усього світу, враховувати різні погляди та ідеї.
Розвиток критичного мислення. Навчання у групах стимулює дискусію та слухання. Поєднання різних ідей та точок зору створює атмосферу, в якій люди міркують та підходять до проблем по-новому.
Мотивація. Успіхи однокурсників створюють здорову конкуренцію та мотивують до розвитку.
Вибираючи груповий курс, будьте готові до того, що вам доведеться підлаштовуватись під загальний темп навчання. Інтроверти можуть також відчувати незручності від необхідності висловлювати свої ідеї групи.
Який варіант у результаті вибрати – вирішувати лише вам. Відштовхуйтеся від своїх переваг, рис характеру та бюджету.
Різні школи та навчальні центри пропонують різні ціни на онлайн-навчання моушн-дизайну. Вартість формується з урахуванням низки факторів, серед яких особливості програми, навички, які отримають учні, тривалість, складність, склад викладачів та ін. Також, ті програми, після закінчення яких видають сертифікати та дипломи або ж пропонують допомогу з працевлаштуванням, коштуватимуть дорожче за звичайні .
Вартість онлайн-курсів може становити і 20-30 доларів, і досягати кількох тисяч доларів. Є варіанти разової оплати та помісячної.
Якщо плануєте змінити сферу діяльності або розвинути навички у графічному дизайнері, курси початкового рівня стануть вдалою точкою відправлення. Існує багато різних програм для новачків – як платних, і безкоштовних. Пропонуємо до вашої уваги кілька варіантів для прикладу.
Що дізнаєтесь:
яке програмне забезпечення та методи використовують у роботі моушн-дизайнери;
переваги роботи у сфері;
принципи та елементи дизайну.
Курс The Path MoGraph – чудовий спосіб дізнатися, що можна очікувати від роботи в моушн-дизайні. До плюсів можна віднести швидке та просте розуміння специфіки діяльності. Серед мінусів – ви не отримаєте практичних навичок та сертифікату після закінчення навчання.
Вартість та тривалість: безкоштовно, 10 днів.
Що включає :
основні поняття графічного дизайну;
інструменти графічного дизайну;
вивчення завдань моушн-графіки;
застосування візуальних ефектів;
перелік інструментів та методів Motion Design.
Завданнякурсу – допомогти розібратися в основах робочих процесів та показати способи їх використання. Сертифікат про закінчення курсу підвищить рейтинг профілю у LinkedIn.
Вартість та тривалість: безкоштовно, 13 хвилин 28 секунд.
Курси середнього рівня забезпечують більш просунуту підготовку дизайнера до самостійної та командної роботи на фрілансі чи офісі.
Основні навички:робота з 2D та 3D анімацією, Cinema 4D та After Effects, створення візуальних ефектів, Cinema 4D та After Effects.
У програмі навчання :
введення у спеціальність, історія комп'ютерної графіки;
Illustrator та After Effects, старт у Motion Design;
Media Art, основи композиції, кінетична друкарня;
анімація у брендингу та інфографіці;
анімація 2D-персонажів та розробка експлейн-роликів;
основи роботи із візуальними ефектами;
Cinema 4D: 3D анімація та моделювання, створення продуктового відео;
основи композиції та технології хромакей;
правила працевлаштування та пошуку клієнтів;
підсумковий проект.
Вартість та тривалість: $90/міс., 9 місяців.
Кому стане в нагоді:користувачам After Effects, яким потрібні професійні методи анімації, графікам з «різкою» анімацією, новачкам у моушн-дизайні.
Що будереальні проекти, розвиток реалістичного мислення MoGraph.
Що в програмі:
ознайомлення з курсом, вивчення поєднання клавіш After Effects, поради та рекомендації щодо робочого процесу;
час та інтервал в анімації, графік швидкості, використання коливань, очікування та перерегулювання;
реалістичні відскоки та удари, Follow-Through та Overlapping Animation;
сквош та розтяжка, вторинна анімація, робота над візуальною привабливістю;
порушення правил, створення «недосконалого» руху;
практичне завдання – пожвавлення 60-секундного фрагмента.
Технічну та творчу підтримку надає досвідчений помічник викладача. Кожен студент під час навчання створить анімаційне відео під професійним посібником. За успішного завершення курсу студенту видають сертифікат.
Вартість та тривалість: $1197, 12 тижнів.
В інтернеті є безліч курсів з вивчення Motion Design на безкоштовній або умовно безкоштовній основі (донатам).
Цей безкоштовний курс пропонує освітня платформа Creative Practice. Під час навчання ви вивчите ключові можливості редактора After Effects і зрозумієте, як зробити свою роботу ефективною та зручною.
Кому знадобиться:графічним дизайнерам, моушн-і digital-дизайнерам, веб-дизайнерам та дизайнерам інтерфейсу.
Що включає:15 відеоуроків, 3 статті, 5 практичних модулів, які можна пройти у своєму темпі.
Теоретичні модулі :
підготовка до роботи з After Effects: встановлення програми, огляд інтерфейсу, базові налаштування, зберігання файлів;
робота з шарами та фігурами: з пером, контури, ослаблення анімацій, рендер;
робота з текстом: інструменти та анімація тексту;
анімація персонажа: основа персонажа, анімація рухів, створення «скелета»;
робота з фото, відео та корекцією кольорів: додавання та редагування зображень і відео, накладання ефектів, колірна корекція.
Практичні модулі :
анімація м'яча: ви зможете створити стрибки м'яча;
анімація тексту: ви попрактикуєтеся у створенні ефектів появи та перетворення тексту;
анімація персонажа;
створення анімованого сторизу для соцмереж.
Графік:довільний.
Рівень студентів –середній.
Чому навчитеся: створювати рухому графіку та анімаційні відеоролики.
Що вивчіть:основи Adobe After Effects CC.
Навчальний план :
введення в Adobe After Effect CC;
імпорт файлів до Adobe After Effects CC;
створення нової композиції в After Effects;
імпорт та експорт файлів у After Effects CC;
перетворення ілюстрації на моушн-графіку;
створення ефекту контуру маски на текстових шарах;
анімація у графіку та тексті;
анімація текстових шарів із розширеним ефектом;
складання та збереження проекту.
Тривалість:49 хвилин.
Якщо «ази» Motion Design можна отримати безкоштовно, то поглиблені знання та скіли дають лише платні навчальні програми. Якщо ви не володієте англійською та хочете пройти навчання російською, шукайте відповідні курси в інтернеті. Варіантів багато, а ми пропонуємо для прикладу такий:
Що освоїте:After Effects, Premiere Pro, Cinema 4D, Moi3D, Substance Painter, Rizoma UV, розгорнення, монтаж, роботу з композицією та світлом.
Що вмітимете:створювати та анімувати 2D та 3D композиції.
Програма навчання :
Введення у моушн-дизайн.
Занурення у 2D.
Поглиблене вивчення інструментів моушн-дизайнера. Розбір справжніх кейсів.
Робота над підсумковим проектом.
Також курс включає юридичний блок та практику спілкування з клієнтами. Навчання завершує складання шоурилу – короткого відео, яке продемонструє усі навчальні роботи студента. Кожен випускник отримує сертифікат та портфоліо із семи робіт.
Вартість та тривалість: $1250, 18 місяців по 3–4 заняття на тиждень.
Володієте англійською на рівні Intermediate? Тоді вам буде ще простіше знайти крутий курс Motion Design, навчаючись у топових експертів з Apple, Nike, Netflix, Instagram, Nickelodeon, Coca Cola, Disney та інших компаній. Пропонуємо такий варіант для прикладу:
Кому стане в нагоді:працюючим моушн-дизайнерам, які шукають наставника для підвищення професійного рівня.
Наставник:Sander van Dijk, один з найкращих у світі After Effects аніматорів та креативний директор студії GeoRegulus Design.
Що освоїте:створення анімації з використанням геометричних та природних принципів, використання складних переходів, розробку нової анімації за допомогою передових методів After Effects.
У програмі навчання :
рекомендації щодо покращення робочого процесу;
5 методів анімації Сандера, поетапна анімація;
створення складних переходів;
боротьба із «синдромом самозванця».
Що отримаєте додатково :
безкоштовні файли проекту та додаткові матеріали;
фідбек асистента викладача;
сертифікат про успішне закінчення;
доступ до матеріалів курсу.
«Фішка» курсу:доступ до більш ніж 20 годин відеозаписів, на яких Сандер в режимі реального часу працює над проектом.
Вартість та тривалість: $997, 9 тижнів.
Деякі школи пропонують не тільки курси, але й допомогу у складанні портфоліо, написанні резюме, зі стажуванням та пошуку роботи. Особливо актуально це буде для новачків у моушн-дизайні, які лише розпочинають свій творчий шлях. Якщо вас цікавить саме такий варіант, обов'язково при вивченні інформації про онлайн-курс звертайте увагу, що ви отримаєте наприкінці.
Пропонуємо такий приклад курсів із працевлаштуванням:
Курс представлений у форматі відеолекцій із практичними заняттями. Учні отримують безстроковий доступ до всіх навчальних матеріалів, допомогу зі стажуванням та працевлаштуванням.
Після закінчення курсів учні будуть :
розумітися на дизайні;
створювати анімовану графіку;
створювати моделі;
працювати з текстурами та світлом;
готувати рекламні відеоролики;
використовувати спецефекти.
Вартість та тривалість: $2382, 10 місяців.
Вибрати курс, який підходить саме вам – непросте завдання. Пропонуємо добірку найкращих онлайн-курсів з перерахуванням їх переваг та недоліків.
Коуч: Jorge R. Canedo Estrada, аніматор та креативний директор студії Giant Ant у Ванкувері.
Що в програмі:
визначення моушн-дизайну;
10 принципів моушн-дизайну;
концепція анімації;
зосередження уваги на анімації.
Хорхе працював над проектами для Google, Adobe та Facebook. Кульмінація курсу – докладна демонстрація того, як він створює анімацію «з нуля». У програмі використовуються After Effects, Animate, Photoshop, Illustrator та Audition, тому студентам потрібен повний пакет Adobe. Студенти отримують безлімітний доступ до матеріалів курсу.
Вартість та тривалість: $199, 73 лекції, 7 годин 30 хвилин.
Це один з найрозвиненіших і найдорожчих курсів провідної північноамериканської школи дизайну та кодингу Noble Desktop. Компанія, яку заснували в Нью-Йорку в 1990 році, пропонує практичні заняття та програми сертифікації з веб-дизайну та розробки, графічного дизайну, графіки руху, Big Data, UX-дизайну та digital-маркетингу.
Чому навчитеся:
редагувати відео та аудіо, додавати музику, закадровий голос, діалоги, час очікування відеокліпів, налаштовувати їхнє розміщення, швидкість та колір за допомогою Adobe Premiere Pro;
видаляти фоновий шум, очищати та мікшувати звук, додавати звукові ефекти, робити інші дії з аудіорядом за допомогою Adobe Audition;
анімувати моушн-графіку та створювати візуальні ефекти за допомогою After Effects, додавати анімацію до багатошарових файлів Photoshop та Illustrator, фотографій та відео;
створювати 3D-моделі у Cinema 4D Lite.
Програма навчання:
введення до навчального курсу Premiere Pro;
розширений Premiere Pro;
навчальний курс After Effects;
Cinema 4D в After Effects Bootcamp;
розширені можливості After Effects;
Adobe прослуховування;
навчальний курс з відеомонтажу;
портфоліо анімаційного дизайну;
індустрія анімаційного дизайну та відеомонтажу.
Що включено :
114 годин практичних занять;
живе проектне навчання експертів;
додаткове наставництво віч-на-віч;
докладний навчальний посібник власної розробки;
безкоштовне перездавання протягом року;
підтверджено цифровий сертифікат про закінчення.
Цільова аудиторія курсу – всі, хто планує:
вивчити стандартні галузеві інструменти та навички редагування для створення відео та анімації професійного рівня;
розпочати кар'єру відеоредактора чи розробника моушн-графіки;
розширити свої дизайнерські навички;
а також
маркетологи, яким необхідно створювати відеоконтент та анімовану графіку для рекламних кампаній.
Вартість та тривалість: $4995, 2 місяці (повний день, будні) або 4 місяці (неповний день, вечір).
Курс підійде дизайнерам-початківцям, фрілансерам, а також досвідченим фахівцям, які хочуть підтягнути свій рівень і вдосконалити навички.
Учні освоять:
2D та 3D анімація;
візуальні ефекти;
Cinema 4D;
After Effects на професійному рівні;
інструменти для роботи в кіноіндустрії, на телебаченні та рекламі.
Навчальна програма містить:
історія дизайну;
Illustrator та After Effects;
медіа арт (композиція та друкарня);
анімація;
робота із спецефектами;
створення продуктового ролика;
основи монтажу
Вартість та тривалість: $755 весь курс або по $84 на місяць, 9 місяців.
Якщо ви ще не вирішили, що краще: онлайн чи офлайн курси – прислухайтеся до думки відомого моушн-дизайнера та художника-аніматора Dorca Musseb. «Найбільший недолік, який я бачу в традиційних школах, — вони не вчать, як стати професійним художником, який працює. Вони не вчать, як стати фрілансером. Це навички, якими, як на мене, володіє не так багато людей».
Щоб стати крутим моушн-дизайнером, необхідно вчитися, дізнаватися про нове, відточувати навички. Без цього нікуди. І якщо вам зручно здобувати знання та вміння онлайн, дерзайте! А для тих, хто хоче отримати ефектні ролики та анімацію для своєї рекламної кампанії чи просування сайту, звертайтесь до студії WeLoveBrands по телефону або через месенджери.