→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.

Які бувають шрифти та як їх використовувати без порушення авторських прав

30

Оцінили: 6

Зміст:
Розмір шрифту:

Які бувають шрифти та як їх використовувати без порушення авторських прав

 

Шрифт – це важливо. Він є способом комунікації з аудиторією, впливає на сприйняття інформації та допомагає у формуванні іміджу бренду. Більшість людей не знають, як називаються шрифти і чим вони відрізняються, але інтуїтивно розуміють, що з вашим сайтом, додатком або візитною карткою щось не так, якщо використовуване зображення не підходить проекту.

Згідно з дослідженнями, параметри шрифту збільшують конверсію, керують емоціями користувачів, впливають на рішення про купівлю, а недотримання достатнього розмаїття в інтернеті дорого коштує бізнесу. Тому важливо підібрати ефективний шрифт, що відповідає роду діяльності.

Як вибрати шрифт, при якому ваш сайт не будуть залишати в перші кілька секунд відвідування, видаляти програму відразу після скачування або викидати листівки, лише побіжно глянувши на них, а також як користуватися шрифтами, не порушуючи авторські права, розповідають експерти брендингової агенції WeLoveBrands.

what-fonts-to-use

Чому шрифти – really matters?

Відомий фахівець у галузі веб-дизайну та usability Якоб Нільсен після довгих років експериментів дійшов висновку, що люди не читають, а сканують тексти. Він провів дослідження: давав команді учасників тексти різного розміру та заміряв, скільки відсотків вони прочитали. Виявилося, що люди читають приблизно 20% інформації, а решту 80% сканують.

А ще вчені сходяться на думці, що префронтальна кора мозку, яка відповідає за концентрацію (у тому числі на тексті), швидко втомлюється. Якщо змушувати людину сильно напружуватися під час прочитання, їй незабаром стане нецікаво, виникне бажання перейти на інше заняття.

Виходить, краще писати тексти меншого обсягу? Ні. SEO-фахівці вже давно виявили, що достатньо людей любить лонгріди. Тому головне тут не обсяг, а комфорт. Важливо зробити читання легким.

Для цього слід:

Підібрати читабельний шрифт, забезпечити достатній контраст тексту та фону, дотримуватися оптимальної довжини рядка та міжрядкової відстані.

А ще вибирати «шрифти з настроєм», які відповідають тематиці вашого проекту та виділяють його серед конкурентів.

Правильно підібрані шрифти:

 

what-fonts-to-use Утримують увагу аудиторії . Зробіть контент доступним, позначаючи важливі місця спеціальним шрифтом.

 


what-fonts-to-use Передають настрій та емоції . Вибирайте шрифти залежно від призначення. Для реклами комп'ютерної гри зображення може бути веселим, зухвалим або похмурим, а для мобільного додатку онлайн-банкінгу - лаконічним, а часом і суворим.

 


what-fonts-to-use Встановлюють інформаційну ієрархію — категоризацію текстів відповідно до їх важливості. Використовуйте різні типи та розміри шрифтів, робіть теми, заголовки більшими.

 


what-fonts-to-use Підвищують впізнаваність . Шрифт служить ідентифікатором сайту, додатку чи бренду.

 

 

І, нарешті, шрифти здатні впливати на підсвідомість. Коли ми бачимо певні риси, наша підсвідомість формує припущення про бренд і продукт. Новаторські чи класичні, драматичні, грайливі чи спокійні шрифти – кожен із них формує певне враження та допомагає донести суть бренду.

what-fonts-to-use

Де дизайнеру брати шрифти для роботи

Незалежно від того, де використовуватиметься шрифт – у веб-дизайні, дизайні інтерфейсів, рекламі, соціальних мережах, на уніформі, візитці чи сувенірній продукції – він має бути привабливим та читабельним.

Для отримання шрифту є три основні способи:

 

what-fonts-to-use скачати на платформах-агрегаторах;

 

what-fonts-to-use купити у студії шрифтового дизайну;

 

what-fonts-to-use розробити свій шрифт.

 

Існує безліч різних шрифтів - від класичних, всім знайомих до рукописних і нестандартних. Їх можна платно чи безкоштовно скачати на спеціальних майданчиках, встановити та використовувати у дизайні. Якщо ж ви хочете отримати унікальне зображення, замовте його розробку у фахівців.

Як отримати дозвіл на використання шрифту

Українське право не виокремлює шрифт як окремий об'єкт власності. Цивільний кодекс передбачає авторські права на твір живопису, архітектури, скульптури та графіки. Під "графікою" розуміють вид мистецтва, основним образотворчим засобом якого є однотонний малюнок. За характером та призначенням графічні твори ділять на станкові, книжкові, плакатні, прикладні та журнально-газетні. Саме до останніх належать шрифти.

Щоб певний вид шрифту був охороноздатним, необхідно дотримання двох умов: об'єктивна форма вираження та оригінальність, чи творчий характер. Права автора на шрифт як твір графіки зберігаються протягом усього його життя та 70 років після смерті.

Законодавство США розглядає шрифт як програмний продукт. У деяких країнах закони вважають шрифт і софтом, і графічним твором. Щоб зрозуміти тонкощі ліцензій, необхідно ознайомитись з EULA – Ліцензійною угодою з кінцевим користувачем. Це договір правовласника інтелектуальної власності з її споживачем.

Міжнародне право передбачає три види шрифтових ліцензій за умовами користування: «Безкоштовно для особистого користування», «Безкоштовно для особистого та комерційного користування» та «Потрібно придбання ліцензії», а також три основні види за призначенням: Desktop, WebтаApp.

what-fonts-to-use

  • Безкоштовно для особистого користування означає заборону на використання в комерційних цілях, включаючи поширення продуктів і просування бізнесу та бренду.

  • Безкоштовно для особистого та комерційного користування – шрифт можна використовувати в особистих та комерційних цілях. Якщо плануєте застосовувати його в дизайні продукту, просуванні бізнесу або на сайті, рекомендуємо шукати такі, у ліцензіях яких зазначено, що вони є комерційними.

  • Потрібна покупка ліцензії — це шрифти, які можна використовувати з комерційною метою за умови придбання ліцензії.

what-fonts-to-use Ліцензія Desktop – найпоширеніший вид шрифтових ліцензій, що охоплює більшість комерційних шрифтів. Вона дозволяє застосовувати їх у брендингу, рекламних та споживчих продуктах: на чашках, вітальних листівках, футболках та іншому одязі для особистого споживання та на замовлення. Також покупець ліцензії отримує дозвіл на використання шрифту у файлах для читання, назви та субтитри фільмів.

На продукти з Desktop ліцензією діють суттєві обмеження. Так, заборонено вбудовувати шрифт у комп'ютерні ігри, мобільні програми, електронні книги, телефони та телевізори. Крім того, купівля ліцензії не дозволяє користуватися ним під час створення візитних карток, флаєрів, буклетів та інших маркетингових матеріалів.

what-fonts-to-use Web-ліцензія передбачає застосування шрифту для оформлення веб-сайтів. Вартість розраховується з урахуванням трафіку, причому одні власники враховують кількість переглядів, інші – користувачів.

what-fonts-to-use Ліцензія App дозволяє користуватися шрифтом виключно в мобільних додатках. Вартість розраховують за кількістю сервісів. Одні правовласники вважають версії для iOS та Android одним додатком, інші розглядають вартість кожної платформи окремо.

Як зрозуміти, що шрифт безкоштовний

Скажімо, відразу: абсолютно безкоштовних шрифтів не існує. Їхню розробку та використання кінцевими споживачами хтось уже сплатив. Одна з найбільших бібліотек безкоштовних шрифтів представлена на ресурсі Google Fonts і за них заплатила корпорація Google.

На більшість безкоштовних шрифтів поширюється обмежена ліцензія — їхнє безоплатне застосування дозволено лише з метою. Існують також сайти зі шрифтами з безкоштовною комерційною ліцензією. Один із способів дізнатися про умови їх використання — зробити запит розробнику електронною поштою.

Ще один варіант перевірки - ввести в пошуковий рядок назву та слово "license", наприклад, "Times New Roman license". Відкривши сторінку сайту fonts.com, ви зможете ознайомитися із загальною інформацією про ліцензію на шрифт, а перейшовши за посиланнями View the Desktop EULA for this family, View the MONOTYPE Digital Ads License Agreement — для яких цілей можна безкоштовно використовувати шрифт.

Якщо немає бажання розбиратися в ліцензійних зборах та обмеженнях, а вимоги до якості шрифтів помірні, можна обмежитись Google Fonts. На ресурсі сотні шрифтів, якими ліцензія SIL Open Font License (OFL) дозволяє користуватися безкоштовно, навіть для бізнесу. Шрифти з Google Fonts використовують великі міжнародні компанії: Starbucks, YouTube, Deloitte та інші.

what-fonts-to-use

Умовно безкоштовні шрифти

Умовно безкоштовні шрифти можна використовувати вільно, дотримуючись умов, які висунув правовласник. Наприклад, у користувача можуть вимагати вказувати авторство шрифту.

Правовласник може висунути низку обмежень. Так, умовно безкоштовні шрифти ROSA Arion та ROSA Verde можна безоплатно використовувати у вільних офісних пакетах документів MS Office, але заборонено змінювати та застосовувати у друкованих та електронних виданнях. Деякі обмеження, наприклад, включення до складу дистрибутивів Linux, правовласник може зняти після індивідуального запиту та дозволу компанії ROSA.

Ще одним прикладом умовно безкоштовного користування шрифтом може бути встановлення пільгового періоду, наприклад, 30 днів. Після закінчення терміну користувач має купити ліцензію або відмовитися від шрифту.

Як перевірити ліцензію на шрифт

Для швидкого визначення категорії ліцензії рекомендуємо виконати чотири дії.

what-fonts-to-use Перевірте папку завантаження . Як правило, шрифт завантажується в папку .zip. Зазвичай у ній розміщують текстовий документ із допусками використання. Якщо у вас є zip-папка, де зберігався шрифт, перевірте наявність документа license.txt або readme.txt. Якщо ж вона відсутня, виконайте такі дії.

what-fonts-to-use Перевірте сайт - джерело шрифту . Більшість шрифтових майданчиків обумовлюють умови користування шрифтом на сторінці завантаження або у спеціальному розділі. Якщо ви пам'ятаєте, де ви завантажили шрифт, перевірте ці дані. Якщо відомості відсутні, перейдіть до наступного кроку.

what-fonts-to-use Виконайте пошук у Google . Якщо немає ліцензії і не знаєте, з якого веб-сайту ви зберегли шрифт, виконайте пошук за назвою. Ви знайдете ресурс, на якому шрифт розміщений разом із дозволами на користування. До цього методу слід ставитись з обережністю: на великій кількості майданчиків шрифти завантажені незаконно.

what-fonts-to-use Виконайте пошук за зображенням . Якщо попередні кроки не допомогли, можна дізнатися авторські права, використовуючи зображення шрифту. Зробіть скріншот та завантажте його на WhatFontIs. Сайт сканує кожну букву та шукає збіги в базі даних із понад 600 тисяч шрифтів. Для кращого результату використовуйте скрін із білим тлом, чорними літерами та без деталей, які можуть перешкодити процесу сканування.

what-fonts-to-use

Платні шрифти

Платні шрифти створюють професійні дизайнери. Вони надають весь спектр можливостей та опцій, працюють у більшості браузерів та платформ, сумісні з різними мовами.

Хороша новина: ціна високоякісних ліцензійних шрифтів зазвичай є доступною. Плата за ліцензію варіюється в інтервалі від $20 до кількох сотень доларів.

Купуючи ліцензію, ознайомтеся з обмеженнями. Найчастіше це кількість користувачів, яким дозволено використовувати ліцензійні шрифти, або кількість комп'ютерів, на які допускається їх встановлення.

Наприклад, правовласник шрифтів Nexa оцінює один стиль $25 і $195 за все сімейство з 36 шрифтів. Good Type Foundry передбачає плату $450 за флагманський Good Sans, якщо кількість переглядів сторінок не перевищує 15 тисяч на місяць, і $2600, якщо сайт переглядає мільйон користувачів. Fontspring, MyFonts і Linotype стягують одноразову оплату за ліцензію, інші правовласники, наприклад, Adobe Typekit, пропонують підписку на шрифт.

 

what-fonts-to-use Як придбати ліцензію на шрифт?

 

Щоб купити ліцензію на шрифт та уникнути можливих проблем з його використанням у майбутньому, слід спочатку визначитися, який саме дозвіл вам потрібний – для Інтернету, діджитал-проектів, реклами, друкованої продукції тощо. Після цього необхідно ознайомитися з правилами користування та обмеженнями, а потім перейти за посиланням для скачування та сплатити потрібну суму.

Платні ресурси для завантаження шрифтів

Більшість преміальних шрифтів доступна лише на платній основі. Серед найпопулярніших ресурсів для їх скачування – fontspring.com, fonts.com та myfonts.com.

Базові ліцензії на цих сайтах дають дозвіл на користування шрифтом, але, як правило, вимагають придбання додаткових ліцензій для десктопів та друку, а також додаткової плати за онлайн-використання. Підписки відкривають доступ до повної бібліотеки шрифтів преміум-класу з ліцензіями для всіх платформ. Платні бібліотеки часто оновлюються.

Fontspring.com пропонує «красиві шрифти з простим та гнучким ліцензуванням». Користувачі отримують вибір від традиційних Serif та Sans до ексклюзивної серії Tiki, натхненної мистецтвом полінезійського різьблення по дереву.

Шрифти в сервісі поділені на Font Lists, Best Of Lists, Blackletter, Brush Script, Dingbat, Display, Hand Drawn. Розділ «Класифікація» забезпечує швидкий доступ до шрифтів серій «Арт-деко», «Мистецтво модерн», «Мистецтво та ремесла», «Екзотичні», «Гранж», «Історичні», «Дитячі», «Сучасна каліграфія», «Вензеля» », «Піксель», «Ретро», «Вестерн», «Тип дерева» та інші.

Також шрифти розділені за жанрами, роками, серіями «Кращий за … рік», стилями та почуттями.

Продукти Awwwards.com відзначені нагородами за дизайн, креативність та інтернет-інновації. Ресурс пропонує 278 шрифтів для власного користування. Комерційне використання передбачає покупку ліцензії.

Letterhead Fonts. Усі стилі на ресурсі намальовані від руки. Більшість шрифтів є користувальницькими та абсолютно унікальними. Деякі з них коштують понад $200, проте час від часу бувають пакетні пропозиції, такі як «4+ стиль за $35 кожен».

what-fonts-to-use

Безкоштовні ресурси для завантаження шрифтів

Для безкоштовного завантаження доступні різні майданчики. Найпопулярніша з них – Google Fonts.

Де взяти шрифти безкоштовно:

 

what-fonts-to-use Google Fonts існує з 2010 року. За цей час шрифти з ресурсу «відзначилися» на багатьох відомих сайтах. Так, Instagram побудований на Montserrat. "Гугл Шрифти" - величезнийкаталог із безліччю стилів, які можна додатково налаштовувати.

what-fonts-to-use Dafont.com пропонує тисячі варіантів, більшість з яких є унікальними та безкоштовними для особистого або комерційного використання. Якщо ви плануєте завантажувати шрифти з Dafont, ознайомтеся з умовами користування.

what-fonts-to-use Behance – продукт компанії Adobe. Багато розробників використовують ресурс як портфоліо, де можна продемонструвати свої проекти. Всі роботи тут безкоштовні, деякі з них є доступними для комерційного використання.

what-fonts-to-use Adobe Typekit. Доступ до ресурсів та налаштування шрифтів відкриті лише для передплатників Adobe Creative Cloud. В Adobe Typekit можлива інтеграція з Adobe Illustrator та Photoshop.

what-fonts-to-use Abstract Fonts пропонує безкоштовно використати унікальні шрифти. Це сайт для тих, кому потрібні стилі, які ніде не зустрінеш.

what-fonts-to-use На Fontsquirrel розміщено безліч оригінальних шрифтів.

what-fonts-to-use На Befonts дизайнери можуть демонструвати свої роботи та відкривати доступ до креативних авторських шрифтів.

Тобто безкоштовно можна отримати як стандартні шрифти, так і оригінальні стилі, що дозволяють виділитися на тлі конкурентів, підкреслити індивідуальність компанії, розкрити характер бренду.

Як встановити завантажені шрифти?

Після завантаження файл потрапляє до папки «Завантаження». Необхідно натиснути на нього, вийняти і перемістити на диск C:/Windows/Fonts. Таким чином, шрифт встановиться автоматично.

Для встановлення шрифтів на Mac необхідно зайти до програми «Шрифти», на панелі інструментів натиснути на кнопку «Додати» і перетягнути потрібний стиль. Для встановлення на телефон діє схожа схема: треба відкрити вкладку "Мої шрифти" (Fonts) і додати новий.

what-fonts-to-use

Топ безкоштовних кириличних шрифтів

Найбільший вибір безкоштовних шрифтів у кирилиці представлений на Google Fonts, Adobe та Behance.

 

what-fonts-to-use Rubik - шрифт без засічок із закругленими літерами. Виглядає сучасно та легко, добре читається та підходить для проектів різних тематик.

 

what-fonts-to-use Cormorant - "повітряний" шрифт з легкими засічками. Підходить для блогів, лайфстайл-сайтів та ресурсів новин.

 

what-fonts-to-use Alegreya Sans - мінімалістичний рубаний шрифт без засічок. Розроблено аргентинцем Juan Pablo del Peral. Підходить для текстів та заголовків.

 

what-fonts-to-use Source Sans Pro – перший безкоштовний стиль лінійки Adobe. Легко читається у різних інтерфейсах. Доступні шість варіантів товщини та курсив. Відмінно підходить для лонгрідів.

 

what-fonts-to-use Playfair Display – стильний шрифт із засічками. Концепція ґрунтується на елегантних формах 18 століття. Шрифт виглядає витончено, лаконічно та статусно. Ідеально підходить для заголовків.

what-fonts-to-use

Топ безкоштовних шрифтів на латиниці

На латинському алфавіті є більшість шрифтів — творці в першу чергу розробляють версії для англійської.

 

what-fonts-to-use Vollkorn - "піонер" серед доступних у Google Fonts шрифтів без засічок. Доступний у варіантах середній курсив, напівжирний курсив, Extra Bold курсив, Vollkorn чорний курсив, Regular Italic, Medium Italic, SemiBold Italic, Bold Italic, ExtraBold Italic та Black Italic.

 

what-fonts-to-use Kaushan Script – каліграфічний шрифт, який підходить для веб-сторінок та друкованої продукції.

 

what-fonts-to-use Stroke – легкий округлий шрифт для ілюстрацій, слоганів та заголовків. Стилі Regular, Bold та Light доступні без оплати.

 

what-fonts-to-use Montserrat – шрифт без засічок ідеально підійде для заголовків та лендингів. На його створення Julieta Ulanovsky - друкарня та співавтора книг з дизайну шрифтів - надихнули старі плакати, вивіски району Montserrat у Буенос-Айресі та прагнення відновити красу друкарні міст першої половини 20-го століття.

what-fonts-to-use Jura - елегантний класичний шрифт із клиноподібними засічками округлої форми. Підходить для підзаголовків та основних текстів.

 

what-fonts-to-use Pompiere може використовуватися всіма, кому потрібен елегантний стиль. Шрифт був натхненний handmade-знаком, який знаходиться біля пожежного загону Нью-Йорка 18 у Вест-Віллідж на Манхеттені.

 

what-fonts-to-use

Топ-10 популярних шрифтів для логотипу

Шрифт логотип може створити або зламати ваш дизайн. Вибір правильного зображення допомагає розповісти і посилити історію бренду. Наприклад, лого Nike та Cisco, Dolce&Gabbana та Gillette, Omega та PayPal, постери до десятків фільмів, включаючи «Гравітацію», «Інтерстелар» та «Красу по-американськи» об'єднує… шрифт. Це Futura, який часто використовується в брендингу.

Шрифтовий стиль, який підбирається для логотипу, має бути привабливим, цікавим та читабельним одночасно, щоб відображав характер і гармонійно виглядав у різних контекстах та на різних носіях.

Десятка актуальних шрифтів для створення логотипу:

 

what-fonts-to-use Helvetica® Now – чистий класичний швейцарський шрифт, який переробили для сучасного користування. Він доступний у 48 версіях від Light Micro до Extra Black Display з курсивом. Шрифтом користується безліч брендів: від метро Нью-Йорка до корпорацій-гігантів на зразок Panasonic, Jeep та American Airlines.

what-fonts-to-use Proxima Nova містить 144 стилі і є повною переробкою знаменитого Proxima Sans. Поєднує геометричний зовнішній вигляд та сучасні пропорції. Серед відомих брендів, які використовують у логотипах Proxima Nova – Spotify та Bosch. Шрифт доступний у Adobe Fonts.

what-fonts-to-use TT Norms Pro – один із бестселерів категорії Sans. Це шрифт без засічок із класичними пропорціями. Добре працює у великих текстових масивах і назвах. Сімейство включає 18 різновидів, 1392 гліфи в кожному шрифті, 24 функції OpenType і підтримує більше 210 мов.

what-fonts-to-use FF DIN створювали у період з 1995 по 2009 рік. Незважаючи на примітивний технічний вигляд, багато дизайнерів вважають FF DIN найкращим стислим технічним шрифтом з будь-коли створених. Відмінно підходить для логотипів та брендингу, а також дизайну упаковки, редакційних матеріалів, плакатів, рекламних щитів, покажчиків та вивісок.

what-fonts-to-use Avenir Next Pro – свіже дихання у дизайні. Цей лінійний гротеск у традиціях Erbar та Futura містить стилі від надлегких до важких, а також пропонує стислі варіанти, які конкурують з будь-якими іншими гротесками за зручністю читання. Тяжкі стилі добре поєднуються з багатьма сучасними типами шрифтів із засічками. У Avenir Next Pro вертикальні штрихи товщі горизонтальні, буква «о» не є ідеальним колом, а надрядкові елементи вкорочені. Ці нюанси допомагають зручності читання і надають Avenir гармонійний вигляд, особливо в логотипах і заголовках.

 

what-fonts-to-use Baskerville - це елегантний шрифт із засічками, літери в якому мають трохи гострі краї. Виглядає стильно і підходить для брендів преміум сегмента.

 

what-fonts-to-use Теко. Це шрифт, що добре читається, без засічок. Літери мають прямокутну форму і між ними є вузький інтервал. Стане чудовим рішенням для компаній у сфері технологій, будівництва, архітектури та автомобілебудування.

 

what-fonts-to-use Trajan – ефектний шрифт, створення якого автора надихнув давньоримський алфавіт. Стиль використовується для відображення цінностей, традицій та історії. Недаремно його обирають різні навчальні заклади, включаючи Колумбійський університет. А ще цей шрифт може надавати шику, як у Victoria's Secret.

 

what-fonts-to-use Bebas – універсальне рішення для логотипів, оскільки підходить для комерційних та креативних бізнесів. Відрізняється ґрунтовними лініями, простими формами та лаконічністю, але водночас виглядає енергійно.

 

what-fonts-to-use Univers. Цей простий шрифт ідеально підходить для фінансової галузі. Він без засічок, представлений у різних стилях та товщині, добре читається. Відомі бренди, які його використовують – eBay та Western Union.

 

Можна звернути увагу на інші шрифтові стилі, наприклад Nexa, Cera Pro, Mont, Intro і Gilroy. Вони виглядають свіжо та мінімалістично. Але, незалежно від обраного шрифту, в руках грамотного дизайнера він стане чудовим інструментом для створення унікального логотипу з характером.

Шрифти для логотипів від дизайнерів на Behance

Behance – це майданчик, де дизайнери з різних країн діляться своїми роботами і шукають натхнення для проектів. Тут представлені шрифти. Серед них є різні стилі – від лаконічних до хитромудрих і складних. Звичайно, для логотипів слід вибирати більш прості, мінімалістичні. Але якщо хочеться виділитись за допомогою оригінального шрифту або передати потрібний настрій, використовуйте нестандартні, але читабельні.

Приклади шрифтів від Behance:

  • Matao.Цей шрифт стильний та жіночний. Його можна використовувати для весільних салонів, магазинів квітів, бутіків жіночого одягу, веб-сайтів та представників творчих професій.

  • Billy – це рукописний шрифт, але без курсиву та з розділеними літерами. Підходить для дизайнерських проектів та творчих студій (фото, танці, фітнес тощо).

what-fonts-to-use

  • Metaphor – напівжирний фрагментований шрифт із засічками та зубчастими краями букв, який добре виглядає на логотипах та плакатах.

  • Azonix є сучасним шрифтом без засічок. Відрізняється геометричними літерами, стильним зовнішнім виглядом, що підкреслює професіоналізм.

what-fonts-to-use

  • Allegory – це шрифт у стилі ар-деко. Доступні великі та великі літери. Може використовуватися в проектах, яким важливо показати свою історію та традиції.

  • Casta – сучасний шрифт, помітний здалеку. Містить набір латинських символів із 429 гліфів, що дозволяє використовувати його для 28 мов.

what-fonts-to-use

  • Porcelain – це короткий шрифт без засічок, який виглядає як рукописний. На вигляд нагадує сценарій, написаний чорнилом. Такий шрифт надає індивідуальності та відображає характер бренду.

  • Olivia. Належить до каліграфічних шрифтів. Уособлює елегантність, відрізняється жирними лініями та м'якими вигинами, що надає йому витонченого вигляду.

what-fonts-to-use

При виборі шрифтового стилю однаково важливі естетика та читабельність. Правильно підібраний шрифт відображатиме суть бренду, говорити про специфіку діяльності компанії, викликатиме потрібні вам емоції, підвищуватиме довіру аудиторії.

Так, у 2012 році The New York Times провів експеримент: учасники мали прочитати уривок із книги про те, що якщо з Землею зіткнеться астероїд, помре багато людей. Але це не так страшно, бо подібне відбувається рідко – останній пролетів кілька тисяч років тому, тобто в запасі ще 250 тисяч років.

Після прочитання учасникам експерименту запропонували відповісти, чи згодні вони з цим твердженням та наскільки воно впевнено звучить. Метою було визначити, чи шрифт впливає на довіру читача до тексту. В експерименті брали участь 45 тис. Чоловік.

Всім показували однаковий абзац, набраний різними шрифтами: Comic Sans, Computer Modern, Georgia, Trebuchet, Baskerville та Helvetica. Текст, надрукований Comic Sans та Helvetica, не викликав довіри. У свою чергу, шрифт Baskerville отримав багато "так". За словами психологів, це пов'язано із його офіційним оформленням. Висновок: люди звертають увагу на характеристики шрифту.

Невдалий шрифт може «вбити» лонгрід, логотип, візитку чи навіть бренд.

Тому довірте вибір друкарні експертам — це допоможе уникнути помилок та невдач. Дизайнери брендингової агенції WeLoveBrands працюють з брендами та айдентикою 10+ років. Ми допомагаємо покращити дизайн та удосконалити візуальну складову, розробити фірмовий стиль або зробити його більш впізнаваним.

Працюючи над корпоративним стилем, створюємо елементи не лише для офлайн, а й цифрову айдентику. Це означає, що візуальне представлення бренду можна масштабувати в інтернеті, програмах та інших digital-продуктах. Завдяки цьому вдається подолати розрив між фірмовим стилем та інтерфейсом, щоб створити зручний, естетичний та ефективний інструмент, який виділить вас на тлі конкурентів.

Є ідея, чи залишилося тільки втілити її в реальність, чи навпаки – не вистачає ідей? Напишіть нам, щоб топ-фахівці агентства підібрали шрифти з бібліотеки або розробили унікальні під ваш бізнес, які будуть читати на візитівках і в Інтернеті! А для отримання консультації зателефонуйте нам.

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 6

Середня оцінка 5 / 5