→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.

Відмінність веб-дизайнера від UI/UX-дизайнера: особливості професій

10

Оцінили: 2

Зміст:
Розмір шрифту:

Відмінність веб-дизайнера від UI/UX-дизайнера: особливості професій

З розвитком діджитал-епохи будь-якому бізнесу стало важливо бути онлайн. І якщо раніше стратегія полягала у створенні сайту чи інтернет-магазину, налаштуванні рекламних інструментів та використанні максимальної кількості каналів просування, то зараз цього недостатньо. З появою нових сервісів та майданчиків змінюються споживчі звички та інтереси. Наприклад, ще кілька років тому люди шукали інформацію та товари через Google або Яндекс, але тепер багато хто не вилазить із соцмереж і знаходить бажане саме там.

Майданчики, на яких користувачі проводять більше часу, впливають формування їх бажань, і це треба враховувати. А з насиченням ринку схожими сайтами, з однаковими елементами дизайну та функціоналом стало складніше привертати увагу аудиторії. Тому, щоб викликати інтерес, підвищити лояльність та довіру до ресурсу, акцент почали робити на потребах споживачів, їх зручності користування програмним продуктом. Звідси і розвиток сфери веб-дизайну, поява нового напряму – UI/UX-дизайн.

У чому різниця веб-дизайну та UI/UX-дизайну

Веб-дизайн – це напрям, що передбачає створення різних інтернет-просторів та включає проектування логічної структури, структурування інформації, візуальне оформлення веб-сторінок. У деяких випадках веб-дизайнер розміщує ресурс на хостингу і займається SEO оптимізацією. Його завдання – залучити користувачів на сайт, зробити його зручним та інтуїтивно зрозумілим для аудиторії. Спеціаліст створює дизайн-макети, підбирає відповідні шрифти, іконки, розробляє логотипи та анімацію.

UI/UX-дизайн – це процес розробки практичного у використанні та візуально приємного інтерфейсу. UI або User Interface перекладається як «інтерфейс користувача» і передбачає те, як виглядає цифровий продукт: наскільки читальна типографіка, чи правильно підібрані кольори, як швидко людина знаходить бажане. UX або User experience (користувацький досвід) відповідає за зручність користування, емоції та загальне враження від інтерфейсу.

Основна відмінність веб-дизайну від UI/UX-дизайну в тому, що перший зачіпає всі аспекти веб-ресурсу, а другий допомагає у вирішенні конкретних завдань, ґрунтуючись на вивченні досвіду користувача і сценаріїв поведінки споживачів.

Завдання web- та UI/UX-дизайнера

Оскільки веб-дизайн та UI/UX-дизайн відрізняються, обов'язки фахівців цих напрямків теж різні. Веб-дизайнер створює привабливу та практичну упаковку для сайтів, інтернет-магазинів, порталів та соціальних мереж. UX-дизайнер керує користувальницьким досвідом, створює маршрути користувача, робить взаємодію з веб-ресурсом легким і зрозумілим. А UI-дизайнер перетворює функціональні рішення на зручні інтерактивні схеми.

Завдання, які виконує веб- та UI/UX-дизайнер

Завдання веб-дизайнера

Завдання UI/UX-дизайнера

Оформлення сайту, окремих сторінок та розсилок, адаптація ресурсів під різні пристрої.

Пошук та аналіз інформації про проект, проблеми та бажання цільової аудиторії.

Розробка логічної структури сайтів, створення макетів, іконок, картинок та анімації.

Конструювання користувацьких сценаріїв.

Оформлення логотипу та розробка фірмового стилю.

Створення єдиного стилю та інструкцій з друкарні, колірних поєднань та масштабу елементів.

Верстка сайту.

Розробка інтерактивних елементів, макетів та прототипів.

Налаштування CMS.

Робота з графічними редакторами для відтворення інтерфейсу.

 

Іноді завдання веб- та UI/UX-фахівців перетинаються, але в цілому вони відрізняються. Адже перший розробляє проекти з нуля, а другий займається аналітикою та працює над окремими частинами, щоб зробити інтерфейс комфортним для використання.

Що повинні вміти web- та UI/UX-дизайнери

Веб-дизайнери та фахівці у сфері розробки інтерфейсів повинні розбиратися в дизайні, мати гарний смак, логічне мислення, комунікативні навички, вміти працювати в графічних редакторах та інших програмах, знати основи психології та маркетингу.

Навички веб-дизайнера :

  • розуміння HTML, CSS;

  • вміння працювати у графічних програмах: Photoshop, illustrator, CorelDraw, Flash та інших;

  • створення ілюстрацій, іконок та банерів;

  • знання та застосування принципів юзабіліті сайтів;

  • розуміння специфіки роботи основних операційних систем: Android, iOS, Windows;

  • робота з інфографікою;

  • малювання.

Навички UI/UX-дизайнера :

  • комунікація з клієнтами та колегами;

  • збір даних та аналіз цільової аудиторії;

  • формування логічної структури сайту;

  • вміння будувати користувальницькі сценарії;

  • вміння аналізувати ситуацію та проводити аналітику;

  • робота з інструментами для створення прототипів: Moskplus, FlairBuilder, Microsoft Visio, WireframeSketcher Studio, Axure та іншими;

  • робота в програмах графічного дизайну: Sketch, Figma, Adobe Photoshop, Adobe illustrator;

  • знання мов програмування та основ верстки;

  • знання друкарні, теорії кольору, принципів юзабіліті;

  • розуміння психології;

  • вміння працювати з технічною документацією.

Необхідні знання та вміння допоможуть дизайнеру виконувати поставлені завдання. А вимоги у кожній компанії можуть відрізнятися. Комусь потрібен профі, який знається на всіх тонкощах веб-дизайну, проектування та оформлення інтерфейсів сайтів, мобільних додатків та інших сервісів, а хтось може шукати спеціаліста, який володіє базовими знаннями та навичками, готового навчатися. У будь-якому випадку, є те, що будь-якому дизайнеру необхідно знати та вміти – це спеціальні програми для роботи, принципи дизайну, юзабіліті, вимоги до інтерфейсної графіки.

Які soft skills потрібні веб- та UI/UX-дизайнеру

Soft skills - це риси характеру та навички міжособистісного спілкування, які впливають на відносини людини з іншими людьми. На роботі ці вміння вважаються доповненням до hard skills (професійних навичок). Тобто, soft skills більше пов'язані з тим, хто людина, якою вона, а не з тим, що вона знає.

Базові soft skills для роботи

Веб-дизайнер

UI/UX-дизайнер

креативність

цікавість (щоб дізнаватися деталі та краще запам'ятовувати інформацію)

товариськість

емпатія (для розуміння користувача)

посидючість та відповідальність

нестандартне мислення

прагнення саморозвитку

вміння працювати в команді

навички тайм-менеджменту

комунікабельність

увага до деталей

неупередженість (для пошуку альтернативних рішень)

 

Soft skills, як правило, приходять із життєвого досвіду і не завжди є вродженими. Це те, чого ви можете навчитися. Дуже важливо розвивати соціальні та міжособистісні навички, які у поєднанні з вміннями та знаннями допоможуть дизайнеру розвиватися та будувати кар'єру.

Принципи веб-дизайну

Веб-дизайн – це процес, що поєднує технології, творчість та комерцію. Щоб створювати справді унікальні та вражаючі проекти, дизайнери повинні відмовитися від своїх смакових уподобань та упереджених уявлень про те, як має виглядати веб-сайт. Адже роботу слід вибудовувати з урахуванням завдань конкретного бізнесу та потреб цільової аудиторії.

Незважаючи на те, що вдалий дизайн у багатьох випадках порушує правила заради отримання оригінальних веб-ресурсів, є все ж таки кілька основних безвідмовних способів, що допомагають привернути увагу споживачів та забезпечити зручність користування.

Базові принципи веб-дизайну

web-designer-or-ui-ux 1. Не змушувати користувача думати .

Складна навігація та структура сайту точно не принесуть успіху. Людина повинна чітко розуміти, що станеться, якщо вона натисне на ту чи іншу кнопку.

web-designer-or-ui-ux 2. Менше кліків – більше результату .

Люди заходять до інтернету для того, щоб швидко знайти інформацію. Безліч переходів, складна навігація, плутанина в сторінках, незрозумілі кнопки та посилання відштовхуватимуть споживачів. Зробіть так, щоб усі важливі дані були доступні для користувачів та знаходилися за кілька кліків.

web-designer-or-ui-ux 3. Правильний акцент .

При розміщенні елементів потрібно розставити пріоритети. Важливі блоки та кнопки мають бути на першому місці – так користувачам буде легше знаходити потрібну інформацію.

web-designer-or-ui-ux 4. Баланс у всьому .

У дизайні можна використовувати як один основний шрифт, так і кілька, можна працювати в монохромному стилі або яскраві кольори. Але при цьому в усьому слід дотримуватися балансу. Важливо, щоб деталі рівномірно розміщувалися на сторінці, шрифти були читабельними, а кольорова гама не дратувала.

web-designer-or-ui-ux 5. Точність .

Web-дизайн – це область, де помилки неприпустимі, адже тоді весь проект стане неефективним. Всі елементи повинні бути в високій якості, щоб правильно відображатися на будь-якому пристрої.

web-designer-or-ui-ux 6. Фірмовий стиль .

У дизайні сайту має простежуватися загальний стиль : одна палітра кольорів, загальна типографіка, стилізація. Потрібна також проста та логічна навігація. Оформлення відповідно до фірмового стилю підкреслює статус компанії, впливає на впізнаваність та підвищує довіру аудиторії.

За допомогою цих принципів ви можете легко розробляти зручні, функціональні та зрозумілі веб-сайти. Вони виглядатимуть привабливо, сучасно та гармонійно, відображатимуть турботу про споживачів.

Принципи UI/UX-дизайну

UI/UX-дизайн націлений на розробку зручних та естетичних інтерфейсів. Продумана схема дій впливає на комфорт користувачів, що підвищує їхню лояльність. Щоб отримати простий, але привабливий та функціональний продукт, необхідно дотримуватись основних правил.

8 принципів UI/UX-дизайну :

web-designer-or-ui-ux Продуманий інтерфейс

Користувач повинен вирішувати поставлені завдання без зайвих зусиль із мінімальною кількістю дій.

web-designer-or-ui-ux Використання простору з користю

Потрібно уникати безглуздих елементів та концентруватися лише на важливих складових, які спрощують користування.

web-designer-or-ui-ux Дотримання трендів без фанатизму

Щорічно з'являються нові модні тенденції в дизайні, які допомагають у створенні крутих інтерфейсів. За трендами важливо стежити і звичайно їх треба використовувати, але не варто це робити бездумно, використовуючи першу класну фішку, що трапилася. Тут слід відштовхуватися від специфіки бізнесу, особливостей цільової аудиторії, оцінювати ризики та вибирати ті методи, які допоможуть досягти поставленої мети.

web-designer-or-ui-ux Грамотний контент

Не варто навантажувати користувачів масивом тексту, тому що люди не люблять читати довгі статті та нотатки. Варто обмежитись короткими, ємними, якісними текстами.

web-designer-or-ui-ux Розумне запозичення

Не творіть те, що вже давно створено. Стандартні кнопки та навігації (купити, зареєструватися, скачати і т.д.) не зроблять сайт гіршим, але будуть зрозумілі користувачам.

web-designer-or-ui-ux Принцип 3-кліків

Споживачі повинні знаходити потрібну інформацію, здійснюючи не більше трьох кліків.

web-designer-or-ui-ux Правильний копірайтинг

Під час розробки інтерфейсів важливі заголовки, підзаголовки, і навіть окремі слова, тому треба ретельно продумувати.

web-designer-or-ui-ux Єдина навігація

Якщо це можливо, розмістіть усі кнопки керування в одному місці, щоб не потрібно було шукати їх по різних розділах.

У міру просування кар'єрними сходами у сфері UI/UX-дизайну ви дізнаватиметеся все більше деталей про цю професію. А використання основних принципів покращить ваші результати та збільшить ефективність проектів.

Найкращі онлайн-курси з веб-дизайну, UI/UX-дизайну

Веб- і UI/UX-дизайн — це середовище, що швидко змінюється, в якому постійно з'являються нові методи і технології, які треба знати дизайнерам. Щоб дізнатися щось нове та підвищити свою кваліфікацію, можна пройти спеціальні онлайн чи офлайн-курси. При цьому навчання онлайн дозволяє отримувати інформацію у своєму індивідуальному темпі.

Платні та безкоштовні курси з веб-дизайну

web-designer-or-ui-ux

1. Дизайн у цифровому середовищі від Tilda Publishing

Ціна: $92, перші 4 лекції – безкоштовно.

Програма розрахована як на дизайнерів-початківців, так і на фахівців з досвідом, а також на підприємців та маркетологів, які хочуть розібратися у веб-дизайні.

Це онлайн-підручник, у якому є 20 лонґрідів, розбитих на 7 важливих тем.

Завдяки навчанню фахівці зрозуміють, як створювати сайти для компанії та зможуть вибудовувати впорядковану структуру проекту.

web-designer-or-ui-ux

2. "Веб-дизайнер: Вибуховий Старт" від WAYUP

Тривалість: 6 уроків.

Ціна: безкоштовно.

Заняття проходять у форматі відеоуроків, у кожному з яких є 2 години теорії та 6 годин практичних завдань. Також студентам задають домашні завдання з перевіркою та можливістю отримати зворотний зв'язок від команди WayUp або під час особистих онлайн-консультацій із наставником.

Під час навчання ви навчитеся втілювати свої ідеї в реальність за допомогою Figma та Adobe Photoshop, розберетеся, як створювати архітектуру веб-додатківта адаптивні веб-сайти. Ще вам покажуть, як робити скетчі та прототипи сайтів.

web-designer-or-ui-ux

3. "Веб-дизайн: створюємо прототип макета сайту" від GeekBrains

Тривалість курсу: 2 уроки.

Ціна: безкоштовно.

Під час цього короткого курсу ви зрозумієте, як правильно створювати макети сайтів у програмі Adobe Photoshop. Курс розрахований на новачків у веб-дизайні.

web-designer-or-ui-ux

4. «Основи HTML, CSS та веб-дизайну» від Hexlet

Тривалість курсу: 11 уроків.

Ціна: безкоштовно.

Курс складається з відеоуроків, але також студентам надсилають текстові матеріали, тести та практичні завдання для кращого засвоєння матеріалу.

На заняттях ви навчитеся використовувати базові концепції веб-дизайну, створювати розмітку HTML-документа, підключати стилі для сторінки, використовувати можливості веб-інспектора Chrome DevTools, публікувати сайти на хостингу GitHub Pages.

web-designer-or-ui-ux

5. Веб-дизайн. Швидкий старт» від WebForMySelf

Тривалість курсу: 8 уроків.

Ціна: безкоштовно.

Курс допоможе вам навчитися:

  • встановлювати та користуватися Figma;

  • збирати основну структуру проекту та створювати компоненти;

  • додавати у Figma фонові відтінки, кольори тексту;

  • додавати зображення до макету, використовуючи плагін Unsplash;

  • робити робочу область для створення у ній дизайну;

  • створювати інтерактивний прототип, який можна надіслати замовнику.

Цікаві курси з UI/UX-дизайну

1. Дизайн Цифрових Продуктів: UX/UI

Тривалість: 2,5 місяці.

Ціна: $314.

Програма розрахована на дизайнерів інтерфейсу будь-якого рівня. На курсі багато практики, студенти мають справу із брифами від реальних компаній.

Якщо приділяти достатньо часу навчанню та виконувати всі завдання, можна вважати себе практикуючими продуктовими дизайнерами та отримати кейс у портфоліо.

2. Професія UX-дизайнер

Тривалість: 5 місяців.

Ціна: $587.

Курс орієнтований на проектувальників-початківців інтерфейсів, графічних і веб-дизайнерів, продакт-менеджерів і керуючих проектами. Навчання складається з практичних занять та домашніх завдань.

Студенти навчаться виконувати сегментацію аудиторії та виявляти потреби користувачів, розробляти Customer Journey Map, проектувати зручні інтерфейси: тестувати гіпотези та створювати прототипи, проводити юзабіліті-тестування та формувати Lean-UX стратегію.

3. UX-аналітика

Тривалість: 6 місяців.

Ціна: $471.

Програма розрахована на маркетологів, аналітиків, керівників продуктів та дизайнерів.

Навчання відбувається у форматі відеоуроків із домашніми завданнями. Не можна перейти до наступної теми, доки не виконано попереднє домашнє завдання.

Під час курсу студенти на практиці вчаться розуміти, як користувачі взаємодіють із продуктом, щоб надалі створювати проекти, що відповідають потребам аудиторії.

По завершенню навчання кожен матиме 5 робіт для портфоліо з UX-аналітики, а також диплом про закінчення курсів.

4. "Principles of UX Design" від InVision

Тривалість: 9 занять.

Ціна: безкоштовно.

Заняття проходять у вигляді текстових уроків англійською мовою, завдяки яким студенти навчаться:

  • принципи хорошого веб-дизайну;

  • дослідити аудиторію та планувати проект перед роботою;

  • правильно структурувати інформацію на сторінках сайту

5. «Уроки з UX/UI Design» від DesignLab

Тривалість: 9 занять.

Ціна: безкоштовно.

У форматі відеоуроків кожен, хто навчається, зможе дізнатися, хто такий UX/UI-дизайнер, як правильно зробити макет сайту, спроектувати мобільний додаток, а також почує інші секрети професійного дизайнера.

Якщо ви самостійно хочете навчитися веб- або UI/UX-дизайну, онлайн-курси – це саме те, що потрібно. Існує безліч відеоуроків та занять з цього напряму, які допоможуть вам вийти на новий рівень у роботі.

web-designer-or-ui-ux

Книги для поповнення знань у галузі веб- та UI/UX-дизайну

Вчитися ніколи не пізно. Існує безліч книг, які допоможуть вам покращити свої знання в галузі веб- та UI/UX-дизайну та відточити професійні навички. Незалежно від того, новачок ви або просунутий дизайнер, слід читати літературу на тему, щоб оновлювати освоєну раніше інформацію або дізнатися щось нове.

Що почитати дизайнеру :

1. «Емоційний веб-дизайн» Аарон Уолтер.

Автор книги - провідний дизайнер в області досвіду користувача компанії MailChimp. Він переконаний, що для успіху сайту достатньо, якщо його оформлення викликає позитивні емоції у користувачів.

2. «Чуйний веб-дизайн» Ітан Маркотт.

Посібник про те, як зробити сайт зручним для використання з будь-якого пристрою.

3. «Проектування прибуткових веб-сайтів» Ленс Лавдей.

Книжка про те, як без зайвих витрат збільшити власний дохід. Підійде розробникам, маркетологам, керівникам та дизайнерам сайтів.

4. «UX-дизайн. Практичний посібник із проектування досвіду взаємодії» Расс Унгер та Керолайн Чендлер.

Видання наочно показує, як UX-проектування вбудовується в загальний контекст проекту розробки веб-ресурсу або програми. Тут ви зможете знайти практично все про роботу дизайнера інтерфейсу.

5. «Мистецтво кольору» Йоханнес Іттен.

Відмінне керівництво від швейцарського художника, засноване на спостереженнях автора за кольором у природі та витворах мистецтва різних часів та народів. Він розбирає закономірності колірних контрастів, гармонії та конструювання.

6. «Адаптивний дизайн. Робимо сайти для будь-яких пристроїв» Тім Кедлек.

Завдяки цій книзі ви зможете ознайомитись із основними принципами роботи з адаптивним дизайном.

7. «Веб-дизайн. Елементи досвіду взаємодії» Дж. Гарретт.

Книга розповідає про культуру розробки досвіду користувача та торкається всіх аспектів цього процесу – від формування стратегії та правил підготовки контенту до архітектури програмного продукту та його оформлення.

8. «Інтерфейс. Основи проектування взаємодії» Алан Купер, Роберт М. Рейманн.

Ви дізнаєтеся про особливості створення програмних продуктів, в основі яких лежать потреби, очікування та світогляд аудиторії, а також побачите багато прикладів.

Кожна з цих книг по-своєму унікальна і, незалежно від рівня підготовки фахівця, буде корисною та цікавою, а також допоможе рости та розвиватися у дизайні.

web-designer-or-ui-ux

Особливості старту та розвитку кар'єри веб- та UI/UX-дизайнера

Для того, щоб стати web- або UI/UX-фахівцем, ви повинні знати технічну частину, мати навички для створення функціональних сайтів, розбиратися в тонкощах дизайну та мати художні здібності, щоб створити продукт, який сподобається користувачам.

Будь-яка професія завжди починається з навчання. Незалежно від обраного напряму діяльності, у вас мають бути базові професійні знання, без яких робота дизайнера неможлива. При цьому у веб- та UI/UX-дизайні існують три основні стадії досвіду: junior, middle і senior. Кожен ступінь передбачає певний рівень підготовки спеціаліста.

Кар'єра веб-дизайнера

web-designer-or-ui-ux веб-дизайнер

Для молодшого спеціаліста, новачка в дизайні дуже важливо вибрати правильну компанію, в якій він зможе рости та розвиватися. Спочатку дизайнер буде на підхваті, виконуючи дрібні завдання, оскільки серйозні проекти йому поки не довірять. При цьому відразу йти на фріланс, не маючи досвіду, не варто, адже тоді вас ніхто не зможе направити і показати, як правильно.

Найчастіше веб-дизайнерам-початківцям дають завдання типу відображення незначних внутрішніх сторінок, банерів, іконок, кнопок і т.д.

Базові навички:

  • володіння Photoshop чи Sketch 3;

  • розуміння основ веб-дизайну;

  • базові знання UX;

  • навичка пошуку референсів (хоча б мінімальна);

  • вміння слухати та чути;

  • допитливість і самостійність, а також уміння самому знаходити відповіді на питання.

web-designer-or-ui-ux веб-дизайнер

На цьому етапі велику увагу треба приділяти особистісному та професійному зростанню. Дизайнер такого рівня вже може брати серйозні проекти, але все-таки потребує перевірок та допомоги.

Веб-дизайнер із середнім досвідом роботи (не менше 3 років) вже може самостійно малювати основні та другорядні сторінки.

Базові навички:

  • просунуті знання у веб-дизайні;

  • вміння розробляти проекти з нуля;

  • створення прототипів;

  • розуміння та застосування принципів юзабіліті, композиції та друкарні;

  • базова навичка HTML/CSS верстки;

  • вміння ставити та дотримуватися термінів.

web-designer-or-ui-ux веб-дизайнер

Професійний веб-дизайнер займається проектуванням та відтворенням складних цифрових продуктів. Тісно взаємодіє з маркетологами, розробниками, тестувальниками та аналітиками.

Базові навички:

  • знання процесу веб-розробки;

  • вміння знаходити альтернативні шляхи вирішення проблем;

  • комунікація із колегами;

  • професійна розробка складних сайтів та додатків.

Кар'єра UI/UX-дизайнера

Junior UI/UX-дизайнер

Молодші UI/UX-дизайнери можуть розраховувати на те, що вони працюватимуть безпосередньо під керівництвом досвідчених дизайнерів. Найчастіше їм дають невеликі прості завдання, які вони несуть повну відповідальність. На початку кар'єри фахівець досі вивчає основи розробки.

Очікується, що ви:

  • виявите реальний інтерес до вивчення UI/UX;

  • володієте базовими знаннями про процеси UI/UX та інструменти дизайну;

  • маєте портфоліо, в якому показано хоча б один реальний проект;

  • правильно розпоряджаєтесь часом;

  • знаєте як самостійно вирішити незначні проблеми.

Middle UI/UX дизайнер

UI/UX-дизайнери середнього рівня несуть більше відповідальності ніж молодші. Вони, як і раніше, звітують перед старшим дизайнером, але все ж таки можуть виконувати більше завдань самостійно.

UX-дизайнер середнього рівня повинен:

  • знати принципи UI, UX;

  • вміти працювати з необхідними програмами;

  • розробляти адаптивні веб-ресурси та зручні мобільні програми;

  • лаконічно оформляти презентації проектів;

  • співпрацювати з іншими членами команди.

Senior UI/UX-дизайнер

Це UI/UX-дизайнер із досвідом роботи від 6 років. Він має вміти вирішувати складні завдання, працювати з кількома проектами одночасно, розбиратися в усіх тонкощах проектування інтерфейсів. Такий фахівець також може навчати дизайнерів-початківців і контролювати їх роботу.

Навички дизайнера:

  • вміння самостійно керувати проектами;

  • володіння англійською мовою;

  • розробка концепції, проектування та дизайн інтерфейсів;

  • створення клікабельних прототипів та їх тестування;

  • перевірка юзабіліті;

  • оцінка та покращення розроблених інтерфейсів.

Усі дизайнери, що досягли висот у роботі, починали з малого. Тому не варто боятися труднощів, нестандартних та складних проектів. Адже тільки так ви зможете навчитися більшого, відточити навички та вийти на новий рівень. І добре, якщо у вас буде тямущий наставник, який поділиться своїми знаннями та досвідом. Ось тому при старті кар'єри рекомендується шукати роботу в компанії, а не йти одразу на фріланс.

Рівень зарплати веб-дизайнерів та UI/UX-дизайнерів

Зарплата веб- та UI/UX-дизайнера залежить не тільки від знань та набутого досвіду, а й від формату роботи, ступеня зайнятості, репутації компанії, а також країни/регіону. Наприклад, в Україні дизайнери виходять у середньому більше, ніж в інших країнах колишнього СРСР, але менше, ніж у США та країнах ЄС. А у Києві зарплати вищі, ніж у Дніпрі, Харкові та інших українських містах.

Зарплати веб- та UI/UX-дизайнерів у різних країнах

Країна

Веб-дизайнер

UI/UX-дизайнер

Україна

$755/місяць ($6-25/год)

$770/місяць ($9/година)

РФ

$520/місяць ($25-50/год)

$1824/місяць ($75/година)

США

$4600/місяць ($25/година)

$7800/місяць ($38-52/год)

Німеччина

$4000/місяць ($20/год)

$5100/місяць ($17/година)

 

Заробітна плата залежить від рівня підготовки дизайнера. Middle-дизайнер отримує більше Junior'а, але менше за Senior. Підвищуючи свою кваліфікацію та розширюючи знання, фахівець збільшує свій дохід.

Висновок

Веб-дизайн і такий сучасний напрямок як UI/UX – це поєднання технологій та креативу. Це складний, але цікавий процес розробки різних цифрових продуктів, зручних та приємних у використанні.

Щоб отримати сайт, будь-який веб-сервіс або мобільний додаток, які б приваблювали аудиторію, створювали позитивне враження і стимулювали користувачів працювати з ними довше, потрібен професіонал, який розуміється не тільки на технологіях, програмуванні, дизайні, але й знає основи психології та маркетингу.

Ось тому в цій справі не обійтися без веб-дизайнерів та UI/UX-дизайнерів. Перший об'єднує всі складові в один веб-продукт, а другий вирішує, як функціонуватиме і виглядатиме інтерфейс користувача. Ці напрями тісно пов'язані між собою і який би ви не вибрали, важливо пам'ятати, що дизайн - це не тільки гарне оформлення, але також зручне користування та спілкування з людьми.

У студії WeLoveBrands є веб- та UI/UX-дизайнери, які готові працювати з проектами будь-якої складності. Співпрацюючи з нами, ви отримаєте не лише унікальний дизайн, але й зручний інтерфейс, який зможе справити враження на користувачів. Для отримання консультації та уточнення умов співробітництва зателефонуйте нам або напишіть повідомлення в чат на сайті.

Оцініть матеріал:

Натисніть на сердечко, щоб проголосувати!

Кількість голосів: 2

Середня оцінка 5 / 5