Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
У 2021 році професія UX/UI-дизайнера увійшла до рейтингу топових не лише у США, а й в інших країнах світу. Зростає попит на фахівців у цій сфері та в Україні. Адже результатом їхньої роботи є задоволений користувач, який вирішив свою проблему без зусиль та зайвих рухів.
UX/UI-дизайн – це два напрямки в розробці інтерфейсів сайтів або додатків, за кожний з яких відповідає окремий фахівець або один дизайнер виконує завдання того й іншого профілю.
UX-дизайн – це user experience, тобто досвід користувача. Передбачає процес створення привабливих, зручних у використанні ресурсів та сервісів, впливає на емоції, враження людей під час роботи з продуктом, відповідає за функції сайту та його адаптивність. Зрозумілий простий інтерфейс спрощує користувачеві завдання та підштовхує його до цільової дії.
Що входить в UX-дизайн :
архітектура веб-ресурсу;
зручність використання;
зрозумілий контент;
чуйність інтерфейсу на дії користувача.
Для створення ефективного UX-дизайну необхідно вивчати потреби, звички покупців, продумувати сценарії їхньої поведінки на сайті та тестувати їх.
Що стосується відповіді на питання, що таке UI в програмуванні, то це user interface - інтерфейс користувача. Тобто процес візуалізації прототипу сайту або програми, який розробили на базі досвіду користувача з урахуванням особливостей цільової аудиторії.
UI-дизайн націлений на зовнішній вигляд інтерфейсу та елементів, що розміщуються на веб-ресурсі.
Що таке UI :
вид меню;
кнопки;
слайдери;
поля введення тексту;
читання шрифтів;
колірна палітра;
розташування елементів;
ілюстрації;
анімація та ін.
Акуратний UI-дизайн дозволяє споживачам легко читати інформацію, слова не зливаються в купу, важливі елементи вирізняються на загальному тлі, а потрібні кнопки знаходяться під рукою, не заплутуючи аудиторію.
У 1940-х роках компанія Toyota, підвищуючи ефективність робочих процесів, перейшла виробництво, враховуючи запити покупців. У 1955 році інженер зі США Генрі Дрейфусс, який займався розробкою та покращенням споживчих товарів, зокрема пилососу та настільного телефону, видав книгу «Проектування для людей». У ній йшлося про те, що взаємодія людини з продуктом має бути легкою, тоді дизайнер виконав свою роботу на всі сто.
Але безпосередньо UI/UX-дизайн бере свій початок із 1970-х років. У той час для керування використовувався командний рядок, в який потрібно ввести довгий код. Тоді фахівці Xerox PARC спроектували перший графічний інтерфейс, що дозволяє взаємодіяти без коду, а через значки та кнопки.
В 1984 Apple Computer представила перший ПК з мишею, що працює за принципом «наведи і клацни». Поширення комп'ютерів призвело до того, що інтерфейси почали розробляти з урахуванням потреб користувачів.
Першим використовував термін UX-дизайн Дональд Норман в 1993 році. Вчений працював у компанії Apple і займався створенням лінійки товарів, орієнтованих на споживачів. Він зазначив, що інтерфейс та юзабіліті – поняття надто вузькі, тому потрібен новий термін, який би охопив усі аспекти взаємодії з системою, включаючи дизайн, графіку, інтерфейс, зручність користування.
Загалом на розвиток UI/UX-дизайну вплинули революція ПК та інтернету, а також широке висвітлення теми юзабіліті у ЗМІ.
Багато хто плутає UI і UX, змішуючи ці поняття. Але це два різні напрямки дизайну інтерфейсів, які тісно пов'язані між собою. Перший відповідає за те, як виглядають елементи, а другий – за зручний пошук інформації та швидке виконання цільової дії. Якщо говорити простими словами та порівнювати дизайн сайтів зі звичною сферою, наприклад будівництвом, то UX – це про розташування стін, а UI – про колір та декор стін.
Ці два напрями дизайну хоч і вирішують різні завдання, але їх виконує один спеціаліст. UI/UX-дизайнери більш затребувані, оскільки мають потрібні знання та навички для комплексної роботи, а багато компаній не можуть собі дозволити або просто не хочуть брати до штату двох працівників.
Також популярним є запит – чим відрізняється юзабіліті від дизайну? Юзабіліті поєднує різні аспекти взаємодії споживачів з компанією (зручна навігація, швидкий пошук, обслуговування клієнтів тощо) та фокусується на тестуванні для визначення особливостей роботи користувачів з інтерфейсом, виявлення складнощів та слабких місць. А дизайн націлений на проектування взаємодії та візуальне оформлення, ґрунтуючись на психологічній складовій, щоб зрозуміти, як аудиторія сприймає роботу із системою. Тобто юзабіліті полегшує користування сайтом, а дизайн робить цей процес приємним.
Деякі дизайнери, особливо початківці, роблять ставку на красу, тому намагаються відмалювати привабливу сторінку з яскравими кнопками, забуваючи про зручність користувача. Але набагато важливіше тут спростити завдання споживачам, допомогти їм швидше знаходити бажане та виконувати певні дії (підписатися, завантажити файл, заповнити форму зворотного зв'язку, оформити замовлення тощо). Досягти цього можна, використовуючи основні принципи UI/UX-дизайну.
14 принципів дизайну інтерфейсів :
Зрозуміла навігація.
Прості дії, щоб користувачеві не потрібно було думати, що робити.
Акцент на важливих речах, а очевидні функції не варто демонструвати багато разів.
Використання простору з користю (виділяти основне, не навантажувати сторінки безліччю деталей).
Модно не означає якісно, тому краще вибирати перевірені елементи.
Використання звичних елементів керування.
Структурування тексту поліпшення сприйняття.
Розміщення інформації з логічних блоків, щоб її було легко знайти.
Принцип трьох кліків. Це неофіційне правило навігації, згідно з яким користувачі можуть знайти необхідну інформацію не більше, ніж за три кліки.
Однорідний дизайн на певних частинах сайту.
Точка пошуку. Всі кнопки для переміщення між розділами найкраще розмістити в одному місці.
Зворотній зв'язок, щоб користувачі розуміли, що зробили правильно.
Дизайн адаптований під екрани мобільних телефонів.
Лаконічні форми з мінімальними даними для введення, щоб не відлякувати споживачів.
Дотримання цих принципів дозволяє створювати UI та UX-дизайн із турботою про споживачів. Але для цієї роботи потрібні знання у сфері веб-розробки, дизайну, психології. Адже проектування інтерфейсів потребує як певних навичок, а й ретельного вивчення бажань, мотивації, емоцій споживачів, їх запитів. Це дозволяє грамотно побудувати ієрархію розділів, розробити корисний та інтуїтивно зрозумілий функціонал.
Що таке гарний UX/UI-дизайн? Він відповідає таким вимогам :
ясність – всі елементи розташовані логічно та ведуть користувача до мети;
лаконічність – інтерфейс без зайвих деталей та анімації;
відгук – користувач відразу бачить, що відбувається (заявка подана, повідомлення надіслано, оплата пройшла тощо);
естетика - привабливий інтерфейс для комфортної роботи;
ефективність – мінімум дій та економія часу користувача;
поблажливість – у разі помилки чи збою з'являються повідомлення, які заспокоюють аудиторію;
впізнаваність - всі елементи легко розпізнаються, а споживач чітко розуміє, що перед ним (наприклад, меню або кнопка "купити").
Розробка зрозумілого, функціонального та естетичного дизайну дозволить залучити трафік, прискорити вирішення проблеми, підвищити лояльність аудиторії, зробити перебування на сайті/роботу із додатком максимально комфортною.
Інтерфейс допомагає людині взаємодіяти із системою. З його допомогою пристрій отримує команди користувача, аналізує їх та дає відповідь. Інтерфейс може бути графічним, текстовим, сенсорним, голосовим, програмним тощо. Але незалежно від виду, він повинен відповідати цілям, контексту та виконувати поставлені завдання, серед яких введення та відображення інформації, обмін даними, взаємодія з операційною системою.
Проектування інтерфейсів відіграє велику роль не тільки для отримання привабливого сайту, але й для зручної роботи з ним. Продуманий дизайн дозволяє уникнути багатьох помилок, знизити витрати на техпідтримку та просування продукту, підвищити лояльність клієнтів, збільшити продажі та вирішити інші завдання.
Навіщо потрібен UI/UX-дизайн :
конкурентна перевага - продуманий дизайн дозволяє продукту виділитися на тлі конкурентів та запам'ятатися аудиторії;
залучення трафіку – відвідувач оцінює зовнішній вигляд та зручність користування, і якщо його все влаштовує, він залишиться на сайті;
збільшення конверсії – проста форма замовлення, швидкий пошук інформації, стильне оформлення, що викликає приємні емоції, стимулює споживача вчинити цільову дію;
впізнаваність – розробка фірмових кольорів та шрифтів, унікальне розташування елементів та блоків робить сайт впізнаваним;
підвищення довіри – зрозумілий та простий інтерфейс, адаптивний дизайн забезпечують комфортну роботу з веб-ресурсом або додатком, викликаючи цим довіру в аудиторії;
покращення сприйняття продукту – якісний дизайн підштовхує користувача докладніше дізнатися про товари чи послуги, прийняти їх.
Тобто, UI/UX-дизайн спрощує взаємодію людини із системою та допомагає компанії вибудовувати добрі стосунки зі споживачами. А це один із ключових критеріїв для підвищення конверсії та зростання продажів.
UI/UX-дизайнер — це спеціаліст, який розробляє інтерфейси користувача. UI та UX – різні профілі дизайну, тісно пов'язані між собою.
UI-дизайнер відповідає за візуалізацію прототипу, підбір форм, кольорів та шрифтів, а UX-дизайнер робить ресурс функціональним та зручним.
У чому основні завдання UI-дизайнера :
розробка сторінок сайту, екранів;
співвідношення графіки та стилю;
дизайн окремих елементів на сайті (кнопок, переходів, слайдерів та ін.);
створення інструкції щодо оформлення веб-ресурсу або мобільного додатка;
верстка.
UI-дизайнер повинен знати тонкощі графічного дизайну, програмування, психологію кольору, мати почуття стилю, гарний художній смак, аналітичне мислення та комунікативні здібності. А його головним завданням є допомогти аудиторії зрозуміти, як користуватись програмним продуктом.
Що робить UX-дизайнер :
вивчення користувальницьких сценаріїв;
аналіз портрета цільової аудиторії;
збирання зворотного зв'язку від споживачів;
розробка прототипу продукту;
вибудовування логіки у роботі з сайтом;
тестування продукту;
внесення поправок з метою вдосконалення товару.
UX-дизайнер виконує функції аналітика та архітектора досвіду користувача. Суть його в роботі в тому, щоб знайти найзручніший спосіб взаємодії із системою. Він вивчає схеми, таблиці, різні дані та на їх основі розробляє інтерфейси сайтів, додатків, програм. Для цього йому слід розумітися на програмуванні, графіку, дизайні, проведенні досліджень.
Як працює UX-дизайнер? Він взаємодіє з розробниками, проект-менеджером та веб-дизайнером, а також тісно пов'язаний з UI-дизайнером або бере його завдання на себе. При суміщенні функцій UI/UX-дизайнер займається проектуванням інтерфейсу та оформленням усіх елементів. Може виконувати свою роботу в студіях, займаючись кількома проектами, просувати конкретний продукт у команді або пропонувати послуги на біржах фрілансу.
Щоб стати UI/UX-дизайнером, необхідно знати теорію кольору, принципи юзабіліті, основи маркетингу та психології, мати базові знання у програмуванні, навички верстки, розбиратися в друкарні, вміти працювати з композицією та у графічних редакторах.
Фахівець у цій сфері повинен мати такі якості, як логічне мислення, акуратність, увага до деталей, аналітичні та комунікативні здібності, креативність.
Для освоєння професії слідує :
Вибрати напрямок – UI, UX або поєднувати обидва.
Вивчити програми для роботи (Sketch, Figma, Adobe Photoshop та Illustrator, Adobe XD, Invision App, Balsamiq, RedPen, Notion, Framer).
Періодично переглядати вакансії по UI/UX-дизайну, щоб побачити вимоги різних компаній до фахівця.
Дивитися роботи інших дизайнерів для натхнення та аналізу.
Спостерігати за профі. Багато UI, UX-дизайнери ведуть блоги, відеоканали та сторінки в соціальних мережах, де діляться своїм досвідом та кейсами.
Навчатися та розвиватися. Можна здобути вищу освіту в цьому напрямку або закінчити курси. А для саморозвитку та вивчення нового рекомендується дивитися різні вебінари, відеоролики та читати книги на тему.
UI/UX-дизайнеру важливо знати тонкощі проектування інтерфейсів та мови програмування, розуміти причини поведінки користувачів, мати добрий смак. Оскільки сфера стрімко розвивається, фахівець має стежити за трендами, новинками, оновлювати свої знання, практикуватися та отримувати нові навички.
Що повинен вміти UI/UX-дизайнер :
працювати у графічних редакторах та з ПЗ з розробки інтерфейсів;
проектувати прототипи;
складати технічну документацію;
розробляти інформаційну архітектуру;
застосовувати принципи юзабіліті;
використовувати системи аналітики;
аналізувати конкурентів, цільову аудиторію, нішу;
презентувати модель продукту.
Що повинен знати UI/UX-дизайнер :
тенденції в дизайні та розробці інтерфейсів;
нюанси веб-дизайну та оптимізації графіки;
базові стандарти тестування інтерфейсів;
етапи розроблення цифрового продукту;
теорія кольору;
друкарня;
основи програмування;
основи психології та маркетингу;
англійська мова.
Необхідні soft skills для UI/UX-дизайнера :
увага до деталей;
готовність до монотонної роботи;
креатив;
бажання навчатися;
адекватне ставлення до критики.
Фахівець з UI/UX-дизайну повинен уміти планувати час, оцінювати ризики, аргументувати те чи інше своє рішення, знаходити баланс між вимогами замовника та потребами користувачів, впоратися з рутиною. Важливо також розуміти, що стоїть за вчинками споживачів і чому вони реагують різні інтерфейси по-різному. Для розуміння поведінки користувачів слід читати крім профільної літератури ще матеріали з психології, про мозку, свідомість та підсвідомість людини.
UI/UX-дизайнер має розвиватися, освоювати нові інструменти, відточувати навички. Тоді він буде затребуваним фахівцем та зможе заробляти більше.
Перспективи кар'єрного зростання в UI/UX-дизайні :
освоїти суміжні напрямки, наприклад, продуктовий дизайн;
стати Head of Design;
піти у веб-розробку;
отримати посаду Project Manager;
зайнятися версткою;
спробувати сили у маркетингу чи бізнес-аналізі;
удосконалюватись у своїй галузі, підвищуючи кваліфікацію.
Оскільки технології не стоять на місці, з'являються нові тенденції, прийоми та інструменти, важливо відстежувати тренди та зміни, щоб йти в ногу з часом, бути конкурентоспроможним та створювати круті проекти.
Професія UI та UX-дизайнера з кожним роком стає дедалі популярнішою. У зв'язку з цим виникає питання, чим вона відрізняється від веб-дизайнера, якщо той і інший зайнятий розробкою дизайну діджитал-проектів.
Відмінність у тому, що це різні рівні дизайну. Веб-дизайнер займається створенням сайтів та акаунтів у соціальних мережах, UI-дизайнер відповідає за зовнішній вигляд інтерфейсів, а UX-дизайнер прокачує досвід користувача для поліпшення взаємодії аудиторії з системою.
Відмінності в роботі веб-дизайнера та UI/UX-дизайнера
Web-дизайнер |
UI/UX-дизайнер |
Відповідає за привабливість інтернет-простору та створює упаковку для діджитал-продуктів. |
Досліджує проблеми клієнтів, їх інтереси, способи споживання контенту, аналізує конкурентів. |
Продумує поєднання кольорів, розробляє шрифти, адаптує сторінки для різних пристроїв. |
Інтерпретує проаналізовані дані і створює маршрути користувача. |
Вирішує, як організувати інформацію, щоб упаковка відповідала цілям бізнесу та потребам користувачів. |
Враховує нюанси та складає карту сайту з оптимальним розташуванням розділів для зручного користування. |
Результат роботи — макет, який віддає веб-розробнику. |
Розробляє інтерактивні елементи, оформляє кнопки, додає анімацію, стежить за логікою взаємодії. |
Щоб отримати натхнення та мотивацію розвиватися у сфері UI/UX-дизайну, необхідно спостерігати за професіоналами та вивчати їх роботи.
Пропонуємо десятку кращих UI/UX-дизайнерів у світі :
Орельєн Саломон . Народився у Франції, але проживає у Канаді. Освоїв спеціальність "комп'ютерна інженерія". Сам стверджує, що пристрасть до дизайну у нього від народження. Займається UI/UX-дизайном: мобільні та десктопні програми, веб-сайти, motion-дизайн, AR/VR.
Міхал Парульський . Це UI/UX-дизайнер, web-дизайнер, аніматор, ілюстратор та графічний дизайнер із Польщі.
Глорія Ло . Дизайнер-самоучка з Австралії. Прагне за допомогою дизайну покращувати життя людей і не припиняє розвиватися сама.
Моріц Остерлоу . UX-дизайнер та веб-дизайнер з Німеччини. Його портфоліо містить докладні кейси з постановкою завдань, рішеннями та результатами.
Зара Дрей . UX-дизайнер із Лондона. У вільний від роботи час складає музику та знімає круті відеоролики.
Тарас Мігулко . Ілюстратор, веб-, UX/UI-, motion- та 3D-дизайнер з Праги.
ЕлізабетЛін. Американський продуктовий дизайнер, шанувальниця модних тенденцій, викладання та класичного саксофону.
Олівія Труонг . Дизайнер продуктів із Бостона. Її портфоліо відмінно демонструє, як вирішує проблеми користувачів завдяки UX-дизайну.
Емі Ву . UX/product дизайнер із США, досвідчений оратор. Вона має кілька нагород за досягнення в галузі дизайну взаємодії.
Деніел Отрі . Дизайнер, розробник та дослідник-біхевіорист із Шарлоттсвілля, штат Вірджинія.
Професія UI/UX-дизайнера користується попитом у всьому світі і попит на таких фахівців за прогнозами експертів буде тільки зростати. Це з розвитком технологій і цифрового маркетингу. Незважаючи на те, що в Україні, як і в інших країнах колишнього СРСР, ця галузь лише набирає обертів, у ній вже є справжні майстри, які мають чому повчитися.
Підбірка топових дизайнерів із СНД :
Сергій Гуров . UI/UX-дизайнер, який створює адаптивні веб-сайти та мобільні програми для Android та iOS.
Олександр Лагута . UI/UX-дизайнер із 17-річним досвідом. Володіє навичками CSS проектування, а за годину за свою працю він отримує 80 $.
Слава Корнілов . Дизайнер з Росії, творчий директор Geex Arts - digital-агентства, що розробляє сайти та програми.
Юрій Вітров . Просуває UX та UI в Росії, директор з дизайну в Mail.ru Group.
Ксенія Стерніна . Керівник відділу UX-досліджень у Mail.ru Group раніше працювала в Google. Популяризує UX у РФ.
Микита Обухів . Дизайнер та творець сервісу Tilda, на якому можна створювати лендинги, портфоліо, блоги, спецпроекти та інші ресурси. Проводить курси з веб-дизайну, UX та UI.
Костянтин Горський . Дизайн-менеджер у Intercom. Раніше очолював департамент дизайну у «Яндексі».
Іван Васильєв . Був дизайн-директором в Альфа-Банку, зараз живе в Нью-Йорку. Відомий завдяки впровадженню системи UX/UI-дослідження інтерфейсів.
Лампас . Художник, дизайнер, каліграфіст із Калінінграда. Наймедійніший представник російського стріт-арту. Спеціалізується на каліграфії.
Олег Чулаков . Засновник Oleg Chulakov Studio. Приділяє багато сил розвитку дизайну у регіонах. Його команда створює діджитал-сервіси для банків, телекомунікаційних компаній та великих рітейлерів.
Відповідаючи на запитання, які завдання можна віднести до галузі відповідальності UI/UX-дизайнера на проекті, виділяють збір інформації про програмний продукт, вивчення цільової аудиторії, розробку фірмового стилю, проектування сценаріїв, малювання інтерфейсів, тестування. Тобто, ключовими завданнями спеціаліста є все, що стосується взаємодії користувачів з сайтом/додатком, візуалу та аналітики.
Обов'язки фахівців з UI/UX-дизайну :
збір даних;
проведення опитувань серед споживачів та аналіз отриманої інформації;
складання портрета цільової аудиторії;
розробка користувальницьких сценаріїв;
створення інтерактивних прототипів;
тестування та оптимізація макетів та прототипів;
розробка фірмового стилю;
підготовка технічної документації;
проектування цілісного привабливого та зрозумілого інтерфейсу;
малювання графічних елементів інтерфейсів.
UI/UX-дизайнер зазвичай працює спільно з маркетологами та бізнес-аналітиками для вивчення та аналізу потреб, очікувань споживачів.
Якщо ви хочете навчитися UI/UX-дизайну самостійно, але не знаєте, з чого почати, спочатку пошукайте інформацію в інтернеті. Можна переглянути тематичні сайти, блоги, інстаграм-акаунти дизайнерів. Там ви знайдете багато різних матеріалів на тему проектування та оформлення інтерфейсів, дізнаєтеся про нові розробки та модні тенденції. Також, є безліч YouTube та телеграм-каналів з корисною, цікавою інформацією, кейсами та надихаючими роботами. Обов'язково дивіться приклади UI/UX-дизайну, щоб зрозуміти, що вам відгукується і що ви хотіли б спробувати.
Design Lead . Автор – продуктовий веб- та mobile дизайнер зі США. Має 11-річний досвід викладання UI/UX новачкам.
Valeriya Desire : веб-дизайн та figma. Контент про UX/UI, Figma, про те, як знайти роботу за фахом та продуктивно планувати свій робочий час.
Веб-дизайн . Станіслав Карпінський. Тут ви побачите роботи дизайнера та ознайомитеся з коментарями до них. Також автор може прокоментувати ваш проект та дати пораду, що покращити.
DesignSpot . Команда UX-дизайнерів ділиться знаннями та досвідом. Канал поєднує однодумців через конференції, онлайн-ресурси, зустрічі, соціальні проекти та школи для UX-дизайнерів.
InVision . Тут можна переглянути інтерв'ю з експертами з різних країн.
Alexey Bychkov . Канал дизайнера-фрілансера, який навчає роботі у програмі Figma, розглядає реальні проекти та дає поради щодо фрілансу.
Dribbble – містить новини у сфері дизайну, добірки найкращих робіт, уроки, огляди інструментів.
Design Awards – події, корисні послуги для дизайнерів, сайти з усього світу.
Intelligent Design – тут йдеться про типографіку, графічний, UX/UI-дизайн.
UI.UX Design – публікуються матеріали для натхнення.
Дизайн освіти – різнопланові поради для дизайнерів (як малювати векторні ілюстрації, створювати анімацію, де шукати корисну інформацію, особливості роботи в різних програмах та редакторах тощо).
Також для прокачування скіллів та поповнення знань слід читати книги з дизайну сайтів, психології та маркетингу.
«Веб-дизайн. Елементи досвіду взаємодії». Джесс Гаррет. У книзі представлені основні засади розробки інтерфейсу. Там є все, щоб втілити будь-який проект із нуля.
«Не змушуйте мене думати. Веб-юзабіліті та здоровий глузд», 3-те видання. Стів Коло. Посібник, який допоможе освоїти створення інтуїтивно зрозумілого дизайну.
«Інтерфейс. Основи проектування взаємодії». Алан Купер, Роберт М. Рейман. Акцент на тому, як досягти цілей користувача за допомогою дизайну.
«Дизайн звичних речей». Дональд Норман. Автор книги розповідає про необхідність розробки дизайну з урахуванням потреб споживачів.
«100 нових основних принципів дизайну. Як утримати увагу». Сьюзан Уейншенк. В основі книги лежать відкриття у сфері психології, включаючи соціальну, нейрофізіологічну, досліджень людського мозку. Тут містяться короткі поради щодо створення зручного та естетичного дизайну, що відповідає підсвідомим вимогам користувачів.
Такої спеціальності, як UI/UX-дизайнер у вищих навчальних закладах, ви не знайдете. Відсутність профільних програм викликана тим, що вищі навчальні заклади не встигають за розвитком цифрових технологій. Тому для здобуття освіти у сфері дизайну сайтів, слід вибирати напрямки «графічний дизайн», «веб-дизайн», «комп'ютерні технології» та інші, пов'язані з розробкою веб-ресурсів та мобільних додатків, а потім пройти додаткові курси, щоб поповнити знання та освоїти нові навички.
Якщо вас цікавить питання, які предмети потрібно здавати на UX-дизайнера, слід вивчити умови вступу до різних вузів, оскільки вимоги можуть відрізнятися в тій чи іншій країні. Загалом, для вступу на дизайнерські спеціальності необхідно складати іспит з мови чи математики, а також пройти творчий конкурс, найчастіше малюнок.
ВНЗ |
Опис |
Вимоги до вступу |
Терміни навчання |
Посилання на сайт навчального закладу |
Київський національний університет технологій та дизайну |
На кафедрі готують спеціалістів за напрямами «Графічний дизайн» («Фотовідеодизайн», «Web-дизайн», «Motion-дизайн») та «Промисловий дизайн». |
ЗНО та творчий конкурс |
Бакалавр – 4 роки. Магістр – 1,5 роки. |
|
IT Step Університет, м. Львів |
Перший приватний IT-університет в Україні пропонує авторські унікальні методики навчання. Крім диплома, є можливість отримати міжнародні сертифікати від Microsoft, Google, Autodesk та ін. Навчання відбувається за спеціальностями: розробка програмного забезпечення, графічний дизайн, програмування, веб-дизайн. |
Сертифікати ЗНО із мінімальним прохідним балом 125. Профільний вступний іспит, співбесіда. |
Бакалавр – 3 та 4 роки. |
|
Харківський національний університет радіоелектроніки |
Навчання відбувається за такими напрямами як інженерія ПЗ, комп'ютерна інженерія, комп'ютерні науки, інформаційні системи та технології. |
Для вступу на бакалавра потрібні сертифікати ЗНО та конкурсний предмет. Для вступу на магістра треба скласти іспити з іноземної мови та профільного предмета. |
Бакалавр – 4 роки. Магістр – 5 років. |
ВНЗ |
Опис |
Вимоги до вступу |
Терміни навчання |
Посилання на сайт навчального закладу |
|
Тут є напрямки «Архітектура» та «Дизайн», які готують затребуваних фахівців у галузі проектування, урбаністики, середовищного, промислового та графічного дизайну. |
Вступні екзамени: російська мова (мінімальний бал 36), література (мінімальний бал 32), малюнок (портфоліо, мінімальний бал 40). Вартість навчання: Очна (денна) – $2439. Очно-заочна (вечірня, у будні) – $1147. |
Очна форма – 4 роки. Вечірня – 4 роки 6 місяців – 5 років. |
|
Університет науки та технологій МІСіС |
Навчання за напрямами графічний дизайн та 3D-дизайн, розробка мобільних та веб-додатків. |
Обов'язкові предмети для іспиту: російська та математика. А також один предмет на вибір. |
Бакалавр – 4 роки. |
ВНЗ |
Опис |
Вимоги до вступу |
Терміни навчання |
Посилання на сайт навчального закладу |
Istituto Marangoni Miami |
Це восьмий підрозділ навчального закладу, який представлений також у Європі та Азії (Мілані, Флоренції, Лондоні, Парижі, Шанхаї, Шеньчжені та Мумбаї). |
Вступ на бакалаврат: мотиваційний лист, документ про середню освіту з перекладом англійською мовою, сертифікат IELTS та інші документи. На магістратуру: мотиваційний лист, резюме, 2 рекомендації, копія диплома про вищу освіту (не нижче бакалавра) та академічний транскрипт з перекладом англійською мовою, сертифікат IELTS, портфоліо за потреби. |
Бакалавр – 3 роки. Магістр – 2 роки. |
|
Дрексельський університет |
Навчання охоплює всі основні техніки веб-дизайну. |
Атестат про середню освіту, мотиваційний лист, тест з англійської мови, екзамени з профільних предметів. |
Бакалавр, аспірантура – від 1,5 років, залежно від курсу. |
ВНЗ |
Опис |
Вимоги до вступу |
Терміни навчання |
Посилання на сайт навчального закладу |
SAE Institute Germany |
ВНЗ відкриває двері для кар'єри дизайнера у сфері Інтернету. Можна здобути освіту за спеціальностями: дизайнер екрану, художник-графік, веб-розробник, програміст баз даних або розробник мобільних додатків та ін. |
Ноутбук з доступом до Інтернету. Для ступеня бакалавра: атестат про закінчення середньої школи/диплом про професійну освіту. Для магістра: атестат про середню освіту/диплом про професійну освіту. |
Є різні форми навчання: "Прискорений" бакалавр - 2 роки. Навчання на неповній зайнятості – 3 роки. Професійне навчання – 1,5 роки. |
|
Vrije Universiteit Amsterdam |
Входить до числа найкращих у Європі. Тут є навчальні програми у сфері дизайну, комп'ютерних технологій, веб-розробки. |
Тест з англійської мови ( IELTS , TOEFL , CAE , CPE ) та іспит з профільних предметів. |
Бакалавр, магістр – залежно від програми |
Це далеко не повний список вишів, де можна здобути вищу освіту у сфері веб-дизайну. У нашій добірці представлені лише деякі університети у різних країнах, щоб ви побачили приблизні вимоги до абітурієнтів. Якщо ви серйозно налаштовані вступати до вищого навчального закладу, визначтеся з країною, в якій хочете навчатися, і виберіть ВНЗ з відповідними умовами.
Щоб опанувати професію UI/UX-дизайнера, можна пройти професійні офлайн або онлайн-курси. Навчальні програми розраховані на різний рівень підготовки та термін навчання.
Платні курси :
"UX-дизайн" від Skillbox . Онлайн-курс з дизайну досвіду взаємодії. Розрахований на UX-дизайнерів, арт-директорів, product-менеджерів.
Тривалість: 4 місяці.
Ціна: $640, можлива розстрочка - $64 на місяць.
«Дизайн мобільних додатків» від Skillbox . Курс про UX-проектування програм для смартфонів. Підійде для всіх, хто хоче розробляти мобільні програми.
Тривалість: 12 тижнів.
Ціна: $510 (або $45 на місяць).
"Я - UX-дизайнер PRO" . Програма для початківців та просунутих дизайнерів, які бажають поповнити знання в галузі UX-проектування. Є теорія, практика, а також тестування та домашні завдання.
Тривалість: 12 місяців.
Ціна: від $66 на місяць (можна відстрочити перший платіж на півроку).
«Професія UX-дизайнер» від Нетологія . Практичний посібник з UX-дизайну для новачків.
Тривалість: 5 місяців.
Ціна: $430.
Курс «Дизайн мобільних додатків» від Нетологія . Учні зможуть на практиці пройти всі кроки проектування: від аналізу цільової аудиторії, вибору платформи та UX-проектування до прототипування та створення дизайн-макету.
Тривалість: 2 місяці.
Ціна: $260.
Безкоштовні курси :
Основи дизайну інтерфейсів (Stepik) . Ви дізнаєтесь основні поняття та принципи UI/UX всього за 19 уроків.
Введення в дизайн (Stepik) . Курс складається з 24 уроків з різних напрямків у дизайні: UX/UI, Motion та Visual дизайн.
Курси з UX/UI Design (YouTube) . Тут 21 заняття, в яких представлені основні етапи розробки проектів та мобільних додатків.
Уроки з UI/UX Design (YouTube) . Навчання дизайну інтерфейсів, сайтів, мобільних додатків та юзабіліті. На каналі 73 уроки.
Курс «Основи UX» . Ви пройдете 31 заняття, що показує системний погляд на професію UX-дизайнера та знання, необхідні для старту від UxJournal.
Тривалість навчання на UI/UX-дизайнері залежить від того, де ви будете навчатися. При самостійному вивченні все залежить виключно від вас та вашого бажання.
Враховуючи тривалість спеціалізованих курсів та навчальних програм у вузах, то середня кількість часу на освоєння професії становить від 1 місяця до 5,5 років (4 роки для здобуття ступеня бакалавра та 5-5,5 років для ступеня магістра). У США та європейських країнах при виборі коротких програм навчання може тривати 1,5-2 роки.
При цьому отримання диплома про вищу освіту або сертифіката про закінчення курсів не означає, що навчання на цьому закінчилося. Адже галузь розвивається, новинки з'являються постійно, а справжній профі має швидко реагувати на будь-які зміни та бути готовим створювати сучасні круті проекти.
Зарплата UI/UX-дизайнера залежить від досвіду та навичок спеціаліста і може відрізнятися не тільки в різних країнах, а й у різних компаніях у межах однієї держави. В цілому, Middle заробляє більше, ніж Junior, але менше, ніж Senior або Project Manager наприклад.
Середня зарплата UI/UX-дизайнера в Україні становить 700-900 доларів залежно від регіону (найвищі цифри у Києві та Одесі). Це набагато менше, ніж у США та низці європейських країн, де робота фахівців у сфері UI/UX-дизайну оцінюється у тисячі доларів.
Середня зарплата UI/UX-дизайнера у різних країнах
Країна |
Зарплата на місяць |
Зарплата за годину |
США |
$7000 |
$38-52 |
Німеччина |
$5100 |
$17 |
Україна |
$770 |
$9 |
Росія |
$1800 |
$75 |
UI/UX-дизайнер – це цікава професія, яка поєднує як технічну, так і творчу сторону і при цьому несе користь споживачам і власникам бізнесу. Так, вона потребує певних знань та умінь, але є однією з найбільш затребуваних та перспективних у всьому світі. Тут є куди рости і в чому розвиватися, тому ви не застрягнете на одному місці, якщо, звичайно, самі цього не захочете. Вчіться, вдосконалюйте та створюйте якісні програмні продукти з турботою про користувачів!
А якщо вас цікавить проектування інтерфейсів, дизайн сайтів та додатків, звертайтесь до нашої студії. Команда WeLoveBrands розробляє проекти будь-якої складності під різні бізнес-завдання. Для отримання консультацій та уточнення умов співпраці зателефонуйте нам або напишіть повідомлення в чат.