Отримайте презентацію послуг та консультацію фахівця
Найкращі люди індустрії займаються процесом розробки вашого бренду
→ З бомжа у мільйонери. Встигни заробити Bums — нова криптовалюта в Telegram, інвестуй та заробляй.
Логотипи, упаковки товарів, рекламні плакати, листівки, візитки, брошури, квитки на заходи, обкладинки журналів, ілюстрації в книгах, оформлення сайтів – це графічний дизайн. Його завданням є вибудовування комунікації зі споживачами, донесення ідеї, передача смислів, відображення цінностей бренду.
В силу широкого застосування цього виду дизайну професія графічного дизайнера є затребуваною та добре оплачуваною. В Україні фахівець середнього рівня отримує близько $500-700, а в США та країнах Європи зарплата може сягати кількох тисяч доларів на місяць.
Тому, якщо ви вирішили розвиватися і працювати в напрямку графічного дизайну, спочатку необхідно отримати потрібні знання та навички. Для цього слід пройти спеціальне навчання, але не обов'язково вступати до вузу – можна закінчити курси, включаючи онлайн-формат, самостійно вчитися та практикуватися, відточуючи вміння.
Щоб стати фахівцем у графічному дизайні, треба розбиратися у засобах візуальної комунікації, вміти передавати ідеї через образи та зображення, використовуючи різні інструменти та прийоми.
Працювати графічні дизайнери можуть у студіях дизайну, брендингових агентствах, рекламних, поліграфічних, діджитал компаніях та різних організаціях, де потрібен спеціаліст з дизайну. А щоб вивчитися на дизайнера, необхідно закінчити спеціалізовані курси, причому можна дистанційно.
Завдяки вдосконаленню програмного забезпечення та розвитку інтернету загалом з'являються нові онлайн-школи, які пропонують не лише ефективні навчальні програми, сертифікати, дипломи і навіть працевлаштування, але також дозволяють швидко отримати необхідні знання та навички для вирішення різноманітних завдань.
Дистанційний формат навчання вибирають дедалі частіше, оскільки це зручно, доступно та інформативно. Вчитися можна будь-коли, а до пройденого матеріалу завжди є можливість повернутися. Онлайн-навчання підходить як новачкові, так і досвідченому спеціалісту, який хоче поповнити знання, не перериваючи роботу.
вибір будь-якої програми – це стосується не лише напряму дизайну, а й школи (української чи зарубіжної);
комфорт – вам не треба їздити на заняття в інший кінець міста та витрачати на цей час, адже доступ до уроків буде у будь-якій точці, де є інтернет та комп'ютер;
вільний графік - не потрібно сидіти «від дзвінка до дзвінка» за партою, ви самі вибираєте зручний час для навчання, можете поставити урок на паузу, а потім повернутися до нього, коли зможете;
мобільність – можливість повторно переглянути пройдений матеріал впливає якість навчання;
швидкий зворотний зв'язок – поставити питання викладачеві в чаті можна будь-коли;
практика – курси передбачають виконання різних завдань, причому перехід до наступного уроку зазвичай стає можливим лише після виконання домашньої роботи;
економія коштів – онлайн-курси дешевші за навчання у вузах, а також немає необхідності витрачати гроші на проїзд, харчування та проживання, якщо заняття проходять далеко від місця проживання.
Онлайн-навчання дозволяє використовувати будь-які доступні матеріали, ретельно продумувати всі нюанси в роботі, перш ніж поставити запитання викладачеві та обмінюватися досвідом зі студентами з різних країн (якщо курс міжнародний). Але, крім плюсів, такий формат має і мінуси.
брак спілкування – дистанційне навчання обмежує соціальну взаємодію, адже вся комунікація здійснюється через чат чи пошту, а ще відсутня атмосфера студентства;
техніка – для навчання необхідно самостійно подбати про потужний комп'ютер, який потягне дизайнерські програми та редактори, встановити необхідні програми та послуги, підключити інтернет;
самодисципліна – для дистанційного навчання необхідно вміти розпоряджатися часом, самоорганізовуватись, самостійно знаходити відповіді на запитання.
Метод онлайн-навчання є ефективним та альтернативним для відповідальних людей з гарною мотивацією. Також це простий і доступний спосіб отримати нові знання, освоїти корисні навички, вивчити тренди в дизайні, але за умови, що студент готовий самостійно вчитися і грамотно планувати свій день.
Професія графічного дизайнера – актуальна, перспективна та високооплачувана. Адже ефектний дизайн є однією з найважливіших складових успішного бізнесу. При цьому, тут є куди рости і розвиватися, а напрямків існує безліч, тому ви можете вибрати те, яке вам найбільше відгукується.
широке застосування – використовується при створенні сайтів, реклами, медіа, поліграфії, брендингу, мультиплікації, розробці комп'ютерних ігор та інших сферах;
можливість різних форматів роботи – у штаті компанії, ведення одного конкретного проекту, фріланс тощо;
креатив – це цікава творча діяльність, що дозволяє розкрити свій потенціал та дати волю фантазії;
високі зарплати – багато компаній та замовників готові платити великі дизайнерам середнього та високого рівня;
відсутність великих вкладень - освоєння професії не вимагає всіх грошей світу, оскільки існує безліч варіантів отримати необхідні знання та навички, включаючи бюджетні.
Також не обов'язково вчитися 5-6 років в університеті, щоб освоїти професію. У цій сфері можна закінчити курси тривалістю кілька місяців, щоб навчитися працювати у потрібних програмах, зібрати хороше портфоліо і розпочати пошуку спочатку простих, та був і складних проектів.
Вибір онлайн-курсів з графічного дизайну ґрунтується насамперед на напрямі діяльності. Тобто вам доведеться спочатку зрозуміти, чим саме ви хочете займатися, а потім вже шукати заняття з урахуванням ваших вимог, бюджету та інших критеріїв.
видавнича справа – дизайн книг, журналів, листівок, каталогів тощо;
айдентика – створення логотипів, розробка фірмового стилю, корпоративних кольорів та шрифтів;
створення упаковки – оформлення етикеток та упаковки товарів;
презентації;
зовнішня реклама;
веб-дизайн та дизайн інтерфейсів – оформлення сайтів та мобільних додатків, контенту, кнопок та ін;
моушн-дизайн – розробка анімації, заставок до відео.
Вибравши напрямок, у якому хочете розвиватися, можете переходити до пошуку школи та відповідного курсу.
Звернути увагу варто на авторські програми, які розробляють досвідчені дизайнери та онлайн-курси на Телеграмі або Youtube-каналах.
Тривалість курсу. Якщо вам обіцяють, що за один місяць навчання ви навчитеся всьому, варто задуматися. Насичена програма повинна бути розрахована на більш тривалий термін, інакше кожній темі буде приділятись занадто мало часу, що не дозволить вам нормально вивчити питання. А якщо програма коротка, яка не охоплює важливих аспектів, то й хорошим фахівцем ви навряд чи станете.
Оптимальний період для курсу графічного дизайну складає від 6 місяців. Тоді ви пройдете багато різних уроків, які дають змогу отримати певні знання та розвинути конкретні навички.
Практичні заняття. Одна лише теорія не зробить вас профі. Важливо отримати багато корисної інформації, розбиратися в основах друкарні та колористики, але треба також вміти працювати у дизайнерських програмах та відточувати навички, виконуючи конкретні завдання.
Реальні проекти. Якщо на курсі ви розбиратимете сучасні проекти, а не роботи десятирічної давності, і виконуватимете завдання з реальних брифів, то зможете відстежувати тренди, розуміти, який дизайн затребуваний, і реалізовувати ефективні рішення.
Портфоліо. Для дизайнера його роботи найважливіше. Тому перевіряйте, чи зможете на курсі поповнити своє портфоліо реальними проектами.
Зворотній зв'язок. При виборі курсу слід уточнити, чи буде наставник, який зможе відповісти на запитання, допоможе у вирішенні завдання, вкаже на помилки.
Працевлаштування. Є курси, після закінчення яких студентам допомагають скласти резюме та знайти роботу. Якщо ви не бажаєте шукати вакансії самі, звертайте на цей момент увагу при пошуку школи.
Вартість. Кожна школа чи кожен автор самі встановлюють ціни на навчальні програми. Це не означає, що за більш високої вартості ви отримаєте більше знань та навичок. Тому вивчайте інформацію про курс, дивіться, хто лектори, які результати обіцяють, чи видають сертифікати чи дипломи, які теми охоплюють, які навички ви зможете отримати.
Оскільки занять та навчальних програм в інтернеті дуже багато, слід уважно вивчати інформацію про них, зіставляти вартість та результати, шукати відгуки, щоб вибрати найкращий варіант і не марнувати гроші.
Існують різні моделі онлайн-навчання, кожна з яких має свої особливості та переваги. Усього розрізняють три основних типи – синхронне, тобто живе, коли всі учасники можуть спілкуватися в режимі реального часу (вебінари, відеоконференції тощо), асинхронне, що передбачає самостійні заняття із взаємодією з викладачам через чати та пошту, та змішане, при комбінується індивідуальна робота з онлайн-семінарами.
Що стосується безпосередньо уроків, то вони можуть відбуватися у різних форматах.
Вебінари . Це доступний та популярний формат, що дозволяє взаємодіяти всім учасникам та лекторам. Для залучення до процесу студентів необхідно ставити питання, розбирати реальні кейси, розповідати мотивуючі історії, вибудовувати діалог із учнями, порушувати спірні теми, давати завдання безпосередньо під час заняття.
Відеоуроки . Такий контент подобається багатьом учням, адже не лише дає корисні знання, а й дає змогу поставити урок на паузу. Більш ефективними вважаються відео тривалістю 20 хвилин із презентаціями, схемами, прикладами та картинками. У цьому пояснення теми краще вибудовувати через кейси, розв'язання завдань, історії.
Аудіоуроки . Цей формат буде зручним для тих, хто працює і хоче підвищити свою кваліфікацію. У вільний час можна послухати інформацію на ту чи іншу тему, отримати підказку.
Текстові матеріали . Такі заняття особливо добре зайдуть візуалам – людям, які краще сприймають інформацію з допомогою зору. Тут усі необхідні дані викладено як тексту, схем, таблиць, графіків, зображень тощо. Для гарного сприйняття важливо виділити головну ідею, заголовки, а також розбавити текст елементами, що викликають емоції.
Індивідуальні заняття . Тут учень займається з викладачем віч-на-віч. Це дозволяє краще контролювати діяльність студента, а безпосередньо студенту – швидко отримувати відповіді на питання, що не виникають, не відволікаючись на інших учасників.
Який формат кращий, кожен вирішує собі сам. Комусь зручніше поодинці вивчати матеріали та виконувати завдання, хтось віддає перевагу живому навчанню, а комусь більше до вподоби записані відео, адже тоді можна не прив'язуватися до конкретного часу, а займатися, коли є вільна хвилинка.
Індивідуальне навчання завжди було популярним, оскільки передбачає тісну взаємодію учня та вчителя, комфортну обстановку та ефективне засвоєння матеріалу.
навчання у своєму темпі;
взаємодія з викладачем;
швидкі відповіді на запитання;
активну участь в обговоренні будь-якої теми;
індивідуальний графік;
своєчасні підказки та правки у роботі;
контроль виконання завдань.
більш висока вартість навчання;
ймовірність виникнення проблем із адаптацією у вузі надалі;
обмеження у співпраці з іншими учасниками.
Не менш актуальним є і навчання у групах. У такому разі викладач працює з кількома учнями, які часто мають різний рівень підготовки, що вимагає створення особливих умов на заняттях.
ціна групових уроків нижча, ніж індивідуальних;
акцент на командній роботі;
легке засвоєння матеріалу;
розвиток відповідальності за рахунок строгого графіка;
мотивація робити краще за успіхів інших учнів;
структурований виклад матеріалу;
взаємодію Космосу з іншими учасниками.
втрата мотивації під час відставання з інших учнів;
проблеми для слабо підготовлених учасників, оскільки групи зазвичай розраховані на середній рівень підготовки;
відсутність можливості виконувати завдання у своєму темпі.
З погляду організації навчального процесу зручною є групова форма. Тут кожен учасник навчається взаємодіяти та шукати рішення колективно. Але індивідуальна форма допомагає у розвитку як професійних навичок, а й особистих якостей, як-от самодисципліна, відповідальність, самореалізація. Учень сам вивчає матеріал, знаходить відповіді питання, відточує навички і шукає мотивацію.
При цьому індивідуальне навчання підходить тим, хто працює або займається вирішенням інших завдань, що потребують часу, оскільки дозволяє вибудувати відповідний графік та темп навчання. А групове слід обирати тим, хто потребує суворого графіка, спілкування та розвитку соціальних навичок.
Ціна онлайн-курсів з графічного дизайну відрізняється у різних школах. Це з авторитетом, досвідом, кваліфікацією лекторів, і навіть особливостями навчальних програм.
тривалість;
програма;
кількість тем, що будуть охоплені;
експертність викладачів;
формат навчання (вебінари, відео в записі, групи чи індивідуальне);
обсяг практики;
додаткові можливості (портфоліо, диплом, працевлаштування).
Чим триваліший курс, чим більше практичних завдань і чим більш насичене навчання, тим буде дорожче. Найменша кількість тем, відсутність бонусів, проста програма дозволяють заощадити, але й дають менше користі. Тому при виборі онлайн-курсів обов'язково зіставляйте ціну з очікуваними результатами та своїми вимогами, щоб вибрати оптимальний варіант.
Загалом вартість онлайн-курсів з графічного дизайну становить від $150-200.
Початківцям слід вибирати ті курси, які дозволять отримати базові знання цифрового дизайну, колористики, композиції, юзабіліті, використання шрифтів, а також навчать працювати у різних програмах, включаючи Photoshop , Illustrator та Corel Draw. Якщо вам потрібні спеціалізовані програми для верстки, анімації, 3D-моделювання, наприклад, шукайте відповідні заняття.
Graphic design від студії Mobios
Дає базові знання з дизайну, вчить промальовувати персонажів, верстати та створювати айдентику. Ви навчитеся працювати в популярних дизайнерських програмах та додайте в портфоліо роботи з ретуші, іконографіки, розробки персонажа, фірмового стилю, анімації та презентації проекту.
Курс складається з 6 блоків, в яких загалом представлено понад 26 уроків. Розрахований на тих, хто хоче освоїти нову професію, та на новачків, які мріють вийти на просунутий рівень.
Тривалість навчання – 4 місяці. Є групова та індивідуальна форми.
Онлайн-курс графічного дизайну від Perspectiva
Підходить для творчих людей, які бажають змінити кар'єру та дизайнерів, яким потрібна практика.
Курс містить 40 занять, розбитих на два модулі. Робота йде у невеликих групах, а кожен учень отримує зворотний зв'язок від куратора. Перший модуль – це введення у дизайн, а другий – виконання конкретних завдань (від складання брифу до підготовки кейсу до портфоліо).
Під час навчання ви створюватимете логотип та фірмовий стиль для реального замовника. Вартість одного модуля складає $340.
Графічний дизайн від Art Design
Курс дозволяє з нуля освоїти популярні програми, отримати базові знання з дизайну, навчитися оформляти соціальні мережі. Він містить багато практичних занять та передбачає роботу з реальним клієнтом.
Школа пропонує 3 варіанти навчання:
інтенсивний на 2,5 місяці;
стандарт на 3,5 місяці;
індивідуальне навчання (програма та тривалість обговорюються з кожним учнем окремо).
Весь курс триває 120 годин. Його вартість складає $470.
Adobe Photoshop з нуля від Удемі
Цей спеціалізований курс розроблений для новачків, яким необхідно швидко опанувати популярну програму. Його тривалість – 8 годин.
Учні вивчають принципи дизайну та навчаються використовувати їх на практиці, працюючи з комерційними проектами.
Введення у цифровий дизайн від Нетології
Короткий курс, який дозволяє освоїти програми Adobe Photoshop, Adobe After Effects та Figma, що містить матеріали на тему розробки графіки для різних типів веб-ресурсів, дизайну інтерфейсів та банерів.
Після навчання студенти одержують 5 готових проектів для свого портфоліо.
Тривалість курсу становить 3 місяці, яке ціна – $570.
Графічний дизайн із нуля до PRO від Skillbox
Курс дає знання та навички, необхідні для роботи професійного графічного дизайнера. При цьому уроки будуть вести кращі лектори, включаючи арт-директора Pixies, креативного директора AGIMA, співзасновника студії Tondo Graphic і т.д.
Заняття тривають 8 місяців. Вартість курсу складає $890.
Професія Графічний дизайнер Contented
Програма складається із двох частин. Спочатку учні вивчають основи дизайну та знайомляться з набором інструментів для роботи, після чого можуть вибрати спеціальний курс (наприклад, айдентику, дизайн упаковки чи сайтів).
Розробили та ведуть заняття досвідчені дизайнери провідних компаній, таких як VKontakte, QIWI, МТС, Google, Ощадбанк, Білайн, Яндекс, Red Keds та ін.
Після курсу у студентів буде сертифікат та понад 10 проектів у портфоліо, а також вони отримають допомогу у пошуку місця для стажування та роботи.
Навчання розраховане на 9 місяців. Вартість курсу складає $1200.
Це лише мала частина всіх можливих курсів з графічного дизайну для початківців. Є короткі програми тривалістю в кілька місяців, але існують і більші, які тривають 1 рік і довше.
Такі курси допомагають новачкам увійти у професію, здобути базові знання та навички для роботи.Але на цьому не можна зупинятися. Щоб стати профі, слід навчатися далі, підвищуючи кваліфікацію та набираючись досвіду.
Middle графічний дизайнер повинен розбиратися в друкарні, колористиці, композиції, вміти створювати макети, працювати в редакторах, виконувати весь комплекс дій від розробки концепції до друку або презентації проекту.
Щоб отримати необхідні знання та навчитися працювати із завданнями різної складності, слід записатися на курси з графічного дизайну, націлені не на новачків, а на досвідченіших дизайнерів.
Факультет графічного дизайну, школа GeekBrains
Уроки відбуваються у форматі відеолекцій, але учням дають посилання на завантаження посібників та інших навчальних матеріалів.
Акцент робиться на фірмовому стилі та брендингу. Тому післянавчання ви зможете створювати айдентику та брендбуки для різних компаній.
Під час навчання можна отримати портфоліо із 6 проектів, взяти участь у стартапі та пройти стажування у партнерів школи.
Вартість курсу, що триває 1 рік, становить $1400.
Графічний дизайн від ITEA
Розрахований на тих, у кого вже є базові знання в дизайні, але хтось хоче навчитися робити складні проекти, макети, що викликають бажання у споживачів купити товар.
Курс складається з 10 блоків, які знайомлять студентів з історією дизайну, трендами, скетчингом, побудовою тіней та ін.
Граф.Движ.Париж від Lemon school
Програма передбачає роботу в таких редакторах, як Adobe Photoshop, Illustrator, Adobe After Effects, практичні заняття зі створення ілюстрацій, айдентики, анімації та персонажів, рекомендації щодо оформлення проекту для портфоліо та презентації.
Найкращі учні після навчання, розрахованого на 2,5 місяці, можуть пройти стажування у компанії.
Ціна курсу графічного дизайну складає $300.
Професія Графічний дизайнер з нуля до PRO від Contented
Це повний курс, що дозволяє отримати всі необхідні знання та навички для створення будь-якого візуального контенту. Його тривалість – 18 місяців.
Учні будуть працювати зPhotoshop, Illustrator, InDesign, Figma, After Effects та Cinema 4D. Вони зможуть внести до портфоліо 18 проектів, отримати після навчання диплом та допомогу у пошуку місця роботи.
Графічний дизайнер (поглиблена підготовка) від Pentaschool
8-місячний курс посиленої підготовки дає студентам не лише базові знання графічного дизайну, навички роботи з кольором, шрифтами та ілюстраціями, а й навчає створювати логотипи, оформляти тексти, верстати різні види поліграфічної продукції. У результаті учні зможуть додати до свого портфоліо понад 6 готових проектів.
Викладачі – найкращі дизайнери, які мають нагороди зі США, Італії, РФ, Великобританії, Бельгії.
Також студенти отримують диплом про закінчення курсів та допомогу з працевлаштуванням.
Вартість навчання – $920.
Graphic design masterclass intermediate: the next level від Удемі
Курс містить 17 годин відео та 29 ресурсів для скачування. Після закінчення видається сертифікат.
Учні навчаться створювати логотипи, фірмовий стиль, ілюстрації для маркетингових кампаній, включаючи соціальні мережі, рекламні матеріали, працювати з відблисками, тінями тощо, а також освоять популярні редактори та додадуть готові проекти до портфоліо.
Вартість онлайн-курсу складає $119, але можливі знижки.
Загалом багато курсів графічного дизайну середнього рівня, особливо тривалі, розраховані на навчання з нуля. Тобто тут теж будуть даватися основи дизайну, принципи композиції та друкарні, а вже після цього учні зможуть перейти до складніших тем та цікавих кейсів.
Для тих, хто не хоче розпочинати навчання з нуля, розроблено короткі навчальні програми, спрямовані на конкретну тему. Наприклад, візуальне мистецтво, легкий стартCorel Draw, інтерактивна графіка, дизайн цифрових продуктів, малювання персонажів, скетчинг, дизайн упаковки, рекламна графіка та ін. Якщо ви знаєте, яких навичок вам недостатньо, або плануєте освоїти новий напрямок, обирайте спеціалізовані курси. Вони і дешевші, і займають менше часу.
Оскільки графічний дизайн використовується в маркетингових кампаніях будь-якого бізнесу (брендинг, логотипи, веб-дизайн, упаковка, реклама, сувенірна продукція, поліграфія тощо) збільшується потреба в досвідчених талановитих дизайнерах. А зі зростанням популярності професії в Україні, РФ та інших країнах СНД підвищується попит на курси графічного дизайну російською мовою.
Графічний дизайн та спілкування. Нетологія
Учням пропонують широку дизайн-освіту. До завдань входять: фірмовий стиль, оформлення тексту, створення рекламної графіки, анімації та брендбуків. Після навчання портфоліо студентів поповниться шістьма проектами, їм видається диплом, а найкращі зможуть стажуватися в компаніях, які є партнерами школи (Kaspersky, Білайн, Рамблер, Mail.ru, Альфа Банк). Тривалість курсу – 9 місяців. Вартість – $1000.
Супер CINEMA 4D. VideoSmile
Це докладний курс, який вчить розробляти 3D графіку та анімацію як з нуля, так і на рівні. До нього входить 11 модулів, у яких загалом 117 відеоуроків. Наголос на заняттях робиться на практику, тому в кожному модулі учні виконують конкретні завдання. Ціна курсу – $128.
Найкращий курс з бренд-дизайну. GeekBrains
Дворічний курс містить такі програми, як графічний дизайнер з нуля до PRO (редактори, презентації, айдентика),Illustrator та Photoshop з нуля (рекламна графіка, гайдбук), бренд-дизайн (стратегія, принципи, цілі, аналіз бренду), а також фірмовий стиль + логотип або шрифт у дизайні (одну з двох на вибір). Вартість курсу складає $3400 (можливі знижки).
Найкращий курс з рекламної графіки. Skillbox
Розроблений для практикуючих дизайнерів та дозволяє навчитися робити графіку для рекламних кампаній, відеороликів та веб-ресурсів. За 5 місяців учні закріплять знання на практиці, виконають декілька проектів та зроблять рекламну ілюстрацію для захисту диплома. Вартість курсу – $995.
Айдентіка. Skvot
Курс вчить розробляти фірмовий стиль та підходить для тих, хто вміє працювати в Adobe Illustrator, Photoshop, Sketch або Figma. У навчальній програмі будуть теми: айдентика, концепція та ідея, логотип. 4 місяці навчання коштуватимуть $410.
Цифрові продукти дизайн. Середовище навчання
Курс у вигляді вебінарів у прямому ефірі вчить створювати дизайн інтерфейсів, зручний та привабливий для користувачів, а також вести проект від розробки концепції до презентації продукту. Після закінчення навчання видаються дипломи чи сертифікати (залежно від програми). Курс триває 36 місяців і коштує $9800.
Малювання: від основ до цифрових технік. Pentaschool
3-місячний курс розрахований на тих, хто хоче освоїти спеціальні програми та навчитися створювати ілюстрації на будь-яку тему, включаючи пейзажі, портрети та персонажі. На онлайн-вебінарах дають базові знання (композиція, ракурс, колористика, золотий перетин, світлотінь), навчають працювати у редакторах та переносити роботи у цифру. Учні виконуватимуть домашні завдання, а також на них чекають онлайн-розбори робіт. Ціна курсу складає $400.
Щоб знайти потрібний вам курс графічного дизайну, слід спочатку визначитися з напрямком діяльності, оцінити свій рівень підготовки, зрозуміти, що вам цікаво, а потім переглянути різні школи та вивчити їх програми (що дають, які результати обіцяють, чи є дипломи тощо) .).
Оскільки в Україні та інших пострадянських країнах графічний та веб-дизайн лише набирають обертів, то й шкіл, які пропонують тлумачні курси не так уже й багато. Тому більшість якісної інформації та корисних матеріалів представлено в іноземних навчальних центрах, де заняття відбуваються англійською, іспанською, німецькою та іншими мовами залежно від держави. Але оскільки англійська вважається інтернаціональною і є найпопулярнішою у світі, пропонуємо саме англомовні онлайн-курси.
Adobe Illustrator для всіх: створення Векторні ілюстрації. Udemy
Це короткий урок тривалістю 1,5 години, де немає води. Відео охоплює такі теми як малювання скетчу, інструменти редактора, створення векторних пензлів, метод заливання, робота з кольором, тінню і світлом, оформлення готового продукту в портфоліо. Курс підходить як для новачків, так і досвідчених дизайнерів. Навчання коштуватиме $84,99.
Visual Identity Online Short Course. London College of Communication
Курс дає розуміння принципів візуальної ідентифікації, можливостей стилю, формату та середовища, знайомить із основами дизайну. Крім теорії, на студентів чекає і практика. Підходить початківцям та досвідченим дизайнерам, а також підприємцям, які хочуть просунути свій бренд. Програма розрахована на 6 тижнів навчання, а за доступ до неї доведеться заплатити $611.
Creation of an Original Logo від Scratch. Domestika
Курс розроблений для новачків та дає все необхідне для створення логотипів. Він складається із 18 уроків, містить 10 додаткових ресурсів, надає можливість займатися у своєму темпі. Лектор говорить іспанською, але є субтитри англійською. Після навчання видається сертифікат. Вартість курсу складає $59,99.
Creative Process in Graphic Design Short Course. IED
Заняття допомагають розвинути творче мислення, знайомлять із основними принципами проектування, вчать відбивати ідеї. Навчання триває 5 тижнів і коштує $722.
Online Graphic Design Course. Shillington Education
Компанія пропонує інноваційну навчальну програму з графічного дизайну, де лекції, розбори та презентації відбуваються в режимі реального часу. Завдяки урокам і тим знанням, які вони дають, дизайнери можуть починати працювати відразу після закінчення навчання. Курс не лише допомагає освоїти професію, а й навчає планувати час. Триває він 9 місяців і коштує $12950.
Graphic design bootcamp: Photoshop, Illustrator, InDesign. Udemy
Курс тривалістю 15,5 години вчить працювати в основних редакторах. Учні дізнаються про принципи, інструменти та нюанси програм, навчаються працювати з формами, кольором та типографікою. До відео надається довічний доступ, а наприкінці видається сертифікат. Вартість навчання – $84,99.
Graphic Design Mastery: FULL Branding & Design Process. Udemy
Студенти вчаться створювати макети, готувати їх до друку, розробляти фірмовий стиль, дизайн сувенірної та поліграфічної продукції, працювати з 3D-об'єктами, створювати фонову графіку, презентувати логотипи та ін. 6 годин навчання з постійним доступом до відео коштуватиме $119,99 знижки).
Англомовних курсів, звичайно, набагато більше. Існують короткі заняття на кілька годин, є програми на кілька місяців, а є тривале навчання, розраховане на 2 роки і більше. Відповідно, розрізняють курси для початківців та досвідчених дизайнерів, загальні та вузькопрофільні на одну конкретну тему. Який вибрати, вирішувати лише вам. Тут все залежить від ваших переваг, рівня підготовки та поставленої мети.
Якщо ви хочете вивчитися на графічного дизайнера і одразу після навчання знайти роботу, обирайте школи, які по закінченню курсів пропонують допомогу у працевлаштуванні. Деякі пропонують стажування у різних компаніях, хтось – лише сприяння у складанні резюме, пошуку варіантів та проходженні співбесіди, а є й ті, хто гарантує робоче місце для найкращих учнів. Тому при виборі курсів звертайте увагу на бонуси та додаткові можливості.
Графічний дизайн від A-level. У програму входять основні поняття графічного дизайну (серед них історія, айдентика, робота з брендами, графічні редактори, психологія сприйняття кольору, композиція, графіка, типографіка, верстка та ін.), брендинг (створення логотипів, ілюстрацій, персонажів, брендбука, гайдлайну, дослідження ринку, додрукарська підготовка) та заняття зі складання резюме. Школа пропонує учням допомогу у пошуку роботи. Вартість курсу – $232.
Ілюстрація та інтерактивна графіка від Нетології. Курс допоможе освоїти професію на стику графічного дизайну, ілюстрації, 3D графіки та моушн. Програма охоплює базові поняття, креативні методики, основні інструменти ілюстратора, створення ілюстрацій у 3D, основиCinema 4D, анімацію, дипломний проект. Школа допомагає у пошуку роботи та проходженні співбесіди. За навчання треба заплатити $1150.
Професія Дизайнер візуальних комунікацій від Skillbox. Такий фахівець виконує складні проекти, керує продуктом, розробляє сайти та айдентику, тому є затребуваним. Курс дозволить прокачати навички у графічному, продуктовому та веб-дизайні, а по закінченню учням надається допомога у працевлаштуванні. Вартість курсу тривалістю 22 місяці становить $2300.
Факультет дизайну в GeekBrains. Програма націлена на початківців та практикуючих дизайнерів. Студенти вивчають основи дизайну, навчаються створювати та обробляти ілюстрації, верстати буклети, розробляти логотипи та елементи фірмового стилю, готувати презентації. Курс готує дизайнерів середнього рівня, а після навчання школа обіцяє сприяння пошуку роботи. Програма розрахована на 16 місяців, а її вартість складає $2000.
Введення в цифровий дизайн від Нетології. Розроблений для новачків, навчає цифрову графіку (айдентика, дизайн сайтів, UX/UI-дизайн, анімація), роботу в різних редакторах. На заняттях учні розроблять прототип та дизайн сайту, підготують відеоролик. Після навчання їм допоможуть скласти резюме, знайти роботу та пройти співбесіду. Ціна курсу – $570.
Професія CG-дженераліст від Skillbox. Це повноцінне навчання у цьому напрямі. Учні навчаться створювати проекти з предметами у русі, розробляти 2D та 3D-рекламу для фільмів, комп'ютерних ігор та брендів. Вартість курсу – $1700.
Це далеко не повний перелік курсів з графічного дизайну, після яких можна отримати допомогу у працевлаштуванні. Такі бонуси пропонують популярні учбові організації, серед яких GeekBrains, Нетологія, Skillbox. Крім зазначених програм, ви також можете вибрати факультет комерційної ілюстрації, типографіку, професію бренд-дизайнер, професію комерційний ілюстратор, професію дизайнер-фрілансер в digital, професію художник рекламної графіки та ін. Для отримання більш детальної інформації про навчальні програми переходьте на сайти шкіл шукайте підходящий вам курс.
Кожна онлайн-школа пропонує кілька ефективних навчальних програм, які відрізняються напрямом, тривалістю, аудиторією та звичайно ж ціною. Тобто, існують курси для новачків та дизайнерів середнього рівня, загалом про графічний дизайн або з конкретних тем, наприклад, типографіка, композиція, 3D-графіка тощо. Відповідно, чим більш насичена програма, чим більше в ній практики та роботи з реальними проектами, тим довше триває навчання і тим дорожче коштує курс.
Якщо ви не бажаєте 5 або більше років навчатися у вищому навчальному закладі, достатньо закінчити курси. Для цього виберіть школу та навчальну програму, яка вам підходить за умовами навчання, вартістю та тематикою. Це можуть бути курси, розроблені досвідченими фахівцями для початківців, що дозволяють освоїти професію або ж для дизайнерів середнього рівня, за допомогою яких можна підвищити кваліфікацію, розширити горизонти. Таке навчання хоч і займає менше часу, але є досить ефективним, оскільки окрім теорії передбачає багато практичних занять, розбір реальних кейсів, роботу безпосередньо із замовниками.
Безкоштовні онлайн-курси з графічного дизайну також існують. Так, вони не такі ефективні, як платні, але також будуть корисні, особливо для новачків. Заняття дають базові знання, знайомлять із основами колористики, друкарні, композиції, вчать працювати з популярними редакторами.
Загальний курс з дизайну. Його розробив ілюстратор студії Disney. Містить 10 коротких відеоуроків на тему кольорів, форм, шрифтів, композиції та айдентики.
Перший крок у графічному дизайні (Нетологія). Це 6 занять у записі, які ознайомлять учнів із основами дизайну.
Візуальна мова та її елементи (GeekBrains). На уроках дають інформацію про принципи дизайну, форми, об'єм, контекст, розміри, кольори, шрифти та інші елементи при створенні макетів.
Курс з друкарні (Онлайн-школа Granich). Дає базові поняття друкарні та гарні приклади.
50 фішок фотошопу. Це 50 коротких роликів тривалістю 3-6 секунд на YouTube. Відеоуроки навчають роботі у програміPhotoshop.
Курс про фірмовий стиль (Design school). Занурює у тему брендингу та айдентики.
Уроки Adobe Illustrator – вчать малювати та працювати в програмі з нуля.
Курс Photoshop (Skillbox). Складається із 10 уроків, які навчать створювати різні об'єкти в редакторі.
Огляд основних інструментів дизайнера (Нетологія). Курс розповідає про програми Photoshop, Illustrator та Figma, розробку графіки, а також про створення анімації в After Effects.
Основи графічного дизайну (Coursera). На заняттях можна попрактикуватися підбирати та поєднувати кольори, використовувати різні шрифти та текстури.
Переглянувши різні уроки, ви зможете зрозуміти, який напрямок вам ближче і чим би ви хотіли займатися. А отримані базові знання допоможуть у подальшому навчанні – на курсах чи у ВНЗ.
Загалом, онлайн-курси графічного дизайну – це доступний, простий та ефективний спосіб освоїти професію, отримати нові знання, відточити навички роботи в дизайнерських програмах, а також зібрати кілька проектів для свого портфоліо. Після таких занять вам видадуть сертифікат або диплом (залежно від напряму), а ще в деяких школах ви зможете отримати допомогу у працевлаштуванні.
Якщо вас просто цікавить графічний дизайн, розробка логотипу для компанії, створення фірмового стилю або дизайну упаковки, звертайтеся в студію WeLoveBrands. Наша творча команда допоможе виділитися вашому бренду на тлі конкурентів та запам'ятатися цільовій аудиторії. Для отримання консультації зателефонуйте нам або напишіть у месенджери.